Ponedjeljak, 02.12.2024 | 20:36
IZVOR: rtcg.me

Poljska SAVLADALA Španiju i postala potencijalni RIVAL Crne Gore

Pomalo iznenađujuće, među 12 najboljih ekipa Evrope su ušle rukometašice Poljske, koje su i direktnom obračunu za 2. mjesto u grupi C savladale Španiju 26:23.




Foto: YouTube screenshot/EHF Home of Handball

Aleksandra Rosjak sa šest, te Monika Kobilinska i Magda Balsam sa po pet golova su predvodile pobjednice, dok su u timu rukometnog Žozea Murinja, Ambrosa Martina, najbolja bila krila Ona Vege i Ane Erauskin sa po šest pogodaka.

Poljska će, uz pobjednika grupe Francusku, iz Bazela doputovati u Debrecin na utakmice grupe 1 glavne faze, gdje bi rival trebalo da joj bude Crna Gora.

"Lavice" mogu da završe takmičenje sjutra samo ako izgube od Češke sa minimum tri razlike, a Rumunija savlada Srbiju.

U slučaju trijumfa bi prenijele maksimalna dva boda, koliko će imati i Mađarska i Francuska, koje će im u slučaju osvajanja 1. mjesta u grupi biti rivalke u četvrtak, odnosno petak.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jedan klik te dijeli od najboljeg bonusa dobrodošlice. Registruj se na meridianbet.me i preuzmi 100 eura + 100% bonusa na prvi depozit!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

U slučaju takvog raspleta, tim Suzane Lazović bi u nedjelju igrao protiv Poljske, a sljedećeg utorka sa Švedskom.

Dvije najbolje ekipe iz grupe 1 igraće polufinale 13. decembra u Beču, a trećeplasirane selekcije će se tog dana boriti za 5. mjesto na 16. Evropskom prvenstvu.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Praznična čarolija u rerni: Medenjaci po starinskom receptu

Nedjelja, 07.12.2025 | 14:37

Mogu trajati i do mjesec dana.

Nikšić: Uhapšen osumnjičeni za falsifikovanje isprava

Nedjelja, 07.12.2025 | 14:27

Službenici nikšićke policije su pretresom stana operativno interesantnog lica G.N. iz Nikšića nastanjenog u Herceg Novom našli i oduzeli startni pištolj sa municijom, tablete opijata i ličnu kartu na drugo ime izdatu od druge države. On je lišen slobode.

Crnogorska plovidba AD demantuje netačne navode o remontu broda „Kotor“

Nedjelja, 07.12.2025 | 13:33

Crnogorska plovidba AD dostavila je demant na članak objavljen 6. decembra 2025. godine pod naslovom „Platiće Dancima i remont 'Kotora': 'Crnogorska plovidba' pred dodatnim troškovima od milion eura“, navodeći da su tvrdnje u tekstu netačne i zasnovane na pogrešnim pretpostavkama. Kompanija ističe da su svi ugovorni uslovi uredno ispunjeni i da nema obaveza za finansiranje remonta brodova.

Evropska unija pokreće istragu protiv Mete zbog vještačke inteligencije

Nedjelja, 07.12.2025 | 17:05

EU pokreće antimonopolsku istragu protiv Mete zbog pristupa AI uslugama na aplikaciji WhatsApp.

Inicijativa Demokrata: Bar da uvede subvencije za socijalno stanovanje

Nedjelja, 07.12.2025 | 16:41

Odbornici Demokarata u Baru danas će nadležnom Sekretarijatu za finansije u tom gradu podnijeti Inicijativu da se u Predlog budžeta Opštine za 2026. godinu uvrsti nova budžetska stavka u iznosu od 1.000.000 eura, namijenjena subvencijama za socijalno stanovanje.

Sedmi poraz Bulsa: Golden Stejt pregazio Čikago, Vučević na devet poena

Ponedjeljak, 08.12.2025 | 08:43

Novi, čak sedmi uzastopni poraz Čikaga u NBA ligi – Bulsi su na svom parketu deklasirani od strane Golden Stejta 123:91.

Joanikije: Sve više sazrijeva misao da će Crna Gora ispuniti Njegošev amanet da se njegove kosti iz mauzoleja vrate u kapelu

Ponedjeljak, 08.12.2025 | 08:39

Sve više sazrijeva misao da će Crna Gora ispuniti Njegošev amanet da se njegove kosti iz mauzoleja vrate u kapelu, kazao je mitropolit crnogorsko primorski Jaonikije.    

Okončan postupak protiv Balijagića za djela počinjena u Srbiji: Presuda 12. decembra

Ponedjeljak, 08.12.2025 | 08:38

Pred Višim sudom u Bijelom Polju okončano je suđenje Aliji Balijagiću za krivična djela koja je počinio u Srbiji – nedozvoljeno držanje i nošenje oružja i eksplozivnih materija i krađa.

Ušteda goriva: Znate li kako najekonomičnije voziti autoputu?

Ponedjeljak, 08.12.2025 | 08:32

Automobil koji ima maksimalnu brzinu 150 km/h trebao bi ostati u rasponu brzina između 105 i 120 km/h.

Konte nakon pobjede u derbiju: Samo mogu da kažem hvala, momci rade nevjerovatne stvari

Ponedjeljak, 08.12.2025 | 08:31

Antonio Konte bio je vidno zadovoljan nakon što je njegov Napoli savladao Juventus 2:1 na „Maradoni“ u derbiju Serije A.    

Alonso nakon šamara od Selte: Boli, ljuti smo, svi prihvatamo krivicu

Ponedjeljak, 08.12.2025 | 08:17

Trener Real Madrida, Ćabi Alonso, pojavio se pred novinarima sa vidljivim razočaranjem nakon poraza (0:2) od Selte na „Bernabeuu“.    

EU bi u petak mogla odobriti pregovaračke pozicije za pet poglavlja

Ponedjeljak, 08.12.2025 | 08:14

Ambasadori zemalja članica EU u petak bi mogli odobre pregovaračke pozicije za pet poglavlja sa Crnom Gorom, ukoliko do tada one budu usaglašene na Radnoj grupi za proširenje.   

Socijalni partneri danas o uvećanju zarada u javnom sektoru i Opštem kolektivnom ugovoru

Ponedjeljak, 08.12.2025 | 08:09

Socijalni savjet danas će održati sjednicu na kojoj će raspravljati o Opštem kolektivnom ugovoru, ali i o zahtjevu Unije slobodnih sindikata (USSCG) da se za 10 odsto povećavaju zarade zaposlenih u javnoj upravi, piše Portal Analitika.      

Ubijen mrki medvjed kod Travnika: Stručnjaci upozoravaju na pad populacije

Nedjelja, 07.12.2025 | 21:15

Mrki medvjed, strogo zaštićena vrsta u regionu, ubijen je nedavno u okolini Travnika, prema navodima lokalnih udruženja. Prema informacijama koje su se pojavile na društvenim mrežama, lovci su navodno ubili životinju uz obrazloženje da je „plašila gljivare“.

Eurosong više neće biti isti, Slovenac se oprostio: Zbogom

Nedjelja, 07.12.2025 | 20:27

Pjesma “How Much Time Do We Have Left” i Klemen predstavljali su Sloveniju na Eurosongu u Bazelu ove godine.