Utorak, 03.12.2024 | 12:00
IZVOR: kolektiv.me

Živković: Javnost sad ima formalnu potvrdu da je Tužilaštvo selektivno

Predsjednik Demokratske partije socijalista, i član Odbora za odbranu i bezbjednost, Danijel Živković komentarisao je različite aršine postupanja nadležnih organa, posebno Specijalnog državnog tužilaštva, u slučajevima kada postoji sumnja da zakon krše predstavnici vlasti, u odnosu na kriterijum koji se primjenjuje na osobe koje ne pripadaju vladajućem establišmentu.




Foto: Skupština Crne Gore/M.Matković

Kao primjer, naveo je reakciju Specijalnog državnog tužilaštva, povodom izvještaja Budžetske inspekcije Ministarstva finansija i Državne revizorske institucije koje su utvrdile nezakonito postupanje u slučaju ministra Dragan Krapovića i njegova dva prethodnika, jer su preko varijabila sebi i drugima podijelili preko 3 miliona eura.

Uporedio je odnos SDT prema ovom slučaju, sa hapšenjem Jelene Perović, tadašnje direktorke Agencije za sprječavanje korupcije, na radnom mjestu, pod fantomkama, i sa kamerama zbog izvještaja iste institucije, ali u kojem se spominje šteta koja je nekoliko desetina puta manja od one koja je navedena u slučaju Ministarstva odbrane.  

„Ne ulazim u to da li je neko kriv, niti da preuzimam ulogu nekog ko će suditi da li je neko zakonito ili ne podijelio varijabilu… U nalazu Budžetske inspekcije objavljenom u novembru a rađenom prije održavanja lokalnih izbora u Podgorici, u zaključku stoji da je isplatom novčanih sredstava u decembru 2021., 2022., 2023. izvršena nenamjenska i nezakonita potrošnja budžetskih sredstava u ukupnom iznosu od 3.219.000 EUR. Takođe u nalazu DRI stoji da je Ministartvo odbrane u decembru 2023. isplatilo po 700 EUR ukupno 1,56 miliona EUR, i dalo određene preporuke… Budžetska inspekcija je dala isto ovako mišljenje oko podjela varijabilnog dijela zarade i SDT je uhapsilo Jelenu Perović na radnom mjestu i po istom osnovu joj odredilo zadržavanje u kućnom pritvoru. Tu se radi o par desetina hiljada EUR u slučaju Ministarstva odbrane i preko 3 miliona EUR. Onda neko nama postavlja pitanje:  zašto vi iz opozicije kategorišete rad tužilaštva kao selektivan?! Postavljam retoričko pitanje, javnosti: Jelena Perović je uhapšena na radnom mjestu, bile su prisutne televizijske kamere, i lica sa fantomkama i dugim cijevima, kao da je pripadnik najvećeg narko-kartela, i da je počinila ne znam kakvo krivično djelo! Sad, nekoliko mjeseci kasnije dobijamo isto mišljenje samo za drugu instituciju. Pošto je Jelene Perović uhapšena zbog nalaza Budžetske inspekcija, ja sad postavljam pitanje: gdje je sad SDT, gdje su fantomke, gdje je televizija, gdje su kamere….? Zašto se SDT ne oglasi o ovom slučaju? Gdje su ta hapšenja, kojih nema naravno, jer je Državno tužilaštvo selektivno u svom postupanju.  A zašto je tako – zbog toga što smo čuli da je VDT izabran u Vladi Crne Gore. Ne morate meni da vjerujete, pitajte poslanika Milana Kneževića, on je na jednoj sjednici izjavio – izabrali smo VDT u Vladi Crne Gore, a to smo potvrdili u Skupštini!  Naravno da će VDT da štiti predstavnike vlasti… Na sceni je ogoljeni revanšizam, koji će dobiti svoj dogovor. Kada pristupate na ovaj način politici gdje mislite da je tužilaštvo sredstvo da se obračunavate sa političkom konkurencijom o tome treba da dobro razmislite, jer kada ne postupate onako kako ste postupali u prethodnim slučajevima, sebe diskreditujete i gubite pravo da govorite o pravdi“, rekao je Živković.

KOMENTARI (1)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.
Mali Perica
03.12.2024 15:20

Odavno javnost ima potvrdu da je Tuzilastvo selektivno ali vam je ta selektivnost nekada i te kako odgovarala

0 0

OSTALE VIJESTI

Orban: EU mora priznati da Evropi trebaju ruski energenti

Subota, 11.04.2026 | 14:32

Mađarski premijer je pozvao Evropu da "ponovo trguje s Rusima" nakon mirovnog sporazuma u Ukrajini

Amerika pristala na ustupak Teheranu samo da bi otvorili Hormuški moreuz, otkriveno koji

Subota, 11.04.2026 | 12:32

Visoki iranski izvor izjavio je u subotu, 11. aprila, da su Sjedinjene Američke Države pristale osloboditi zamrznuta iranska sredstva koja se nalaze u Kataru i drugim stranim bankama, pozdravljajući taj potez kao znak "ozbiljnosti" u postizanju dogovora s Washingtonom tokom pregovora u Islamabadu.  

Abazović: Poslanici da zaštite državni interes, Aerodromi ne smiju da se daju po cijeni jednog aviona

Subota, 11.04.2026 | 12:13

Predsjednik Građanskog pokreta URA  Dritan Abazović pozvao je poslanike u Skupštini Crne Gore da glasaju protiv vladine odluke da se Aerodromi Crne Gore daju pod koncesiju južnokorejskoj kompaniji Inčon, navodeći da bi to značilo zaštitu nacionalnih interesa građana.

Lakušić: Odbor direktora smijenjen uprkos istorijskim rezultatima

Subota, 11.04.2026 | 11:47

Smijenjeni predsjednik Odbora direktora Regionalnog vodovoda Crnogorsko primorje Zoran Lakušić pitao je zbog čega je Vlada odlučila da smijeni taj bord u trenutku kad preduzeće postiže, kako je kazao, istorijske finansijske i poslovne rezultate.

Tramp poručuje: Hormuški moreuz biće otvoren vrlo brzo – uz saradnju Irana ili bez nje

Subota, 11.04.2026 | 11:15

Američki predsjednik Donald Trump izjavio je da bi se Hormuški moreuz mogao ponovo otvoriti u relativno kratkom roku – uz saradnju Irana ili bez nje. Ova poruka dolazi u trenutku kada iranska blokada i dalje ozbiljno utiče na globalno snabdijevanje naftom i gasom.

Kad utakmica krene – priča počinje

Nedjelja, 12.04.2026 | 08:00

Nema uvijek potrebe za planiranjem – nekad je dovoljno da uzmeš telefon, pogledaš ponudu i vidiš šta ti privuče pažnju. Jedna utakmica, pa druga… i već si u toku. Upravo tako izgleda iskustvo na Meridian platformi.

Arteta: Sad nema sive zone – ili se boriš ili si gotov

Subota, 11.04.2026 | 20:07

Arsenal se ozbiljno kocka u borbi za titulu prvaka Engleske nakon što je danas izgubio od Bornmuta na svom terenu 2:1.

Lebron Džejms stigao do 12.000 asistencija u NBA ligi

Subota, 11.04.2026 | 19:57

Košarkaš Los Anđeles Lejkersa Lebron Džejms stigao je do još jednog velikog dostignuća u NBA ligi, pošto je tokom meča protiv Finiks Sansa upisao svoju 12.000. asistenciju u karijeri.

Tesla sprema manji i jeftiniji SUV: Stiže automobil ispod Modela Y

Subota, 11.04.2026 | 19:45

Prema navodima stranih medija, kompanija Tesla razvija potpuno novi kompaktni električni SUV koji bi trebalo da bude manji, lakši i znatno pristupačniji od aktuelnog modela Tesla Model Y.

Kompanija Carine: Oslonili smo se na odluke Vlade i lokalnih institucija i postupali u okvirima dobijenih saglasnosti

Subota, 11.04.2026 | 18:48

Uprava kompanije „Carine“ d.o.o. oglasila se povodom aktuelnih dešavanja i medijskih objava u vezi s poslovanjem u Boki Kotorskoj, i saopštila da su se oslonili na odluke Vlade i lokalnih institucija i postupali u okvirima dobijenih saglasnosti.

Šta se dešava sa tijelom kada ne spavamo? Doktori upozoravaju na ozbiljne posledice

Subota, 11.04.2026 | 19:34

Jedna neprospavana noć dovoljna je da poremeti koncentraciju, raspoloženje i sposobnost donošenja odluka, pretvarajući i najjednostavnije zadatke u izazov.

Njemačka za sada odustaje od sporne odredbe o putovanjima vojno sposobnih muškaraca

Subota, 11.04.2026 | 19:21

Jedna odredba u novom zakonu o vojnoj službi u Njemačkoj izazvala je snažne reakcije javnosti i dovela ministra odbrane Boris Pistorius u nezgodnu situaciju, primoravši ga da dodatno pojasni namjere vlade.

Zbog rata sa Iranom naglo porasla inflacija u SAD

Subota, 11.04.2026 | 19:08

Inflacija u Sjedinjenim Američkim Državama naglo je porasla zbog rata sa Iranom, a cijene su 3,3 odsto više u odnosu na isti period prošle godine.

Za noć u Podgorici sankcionisano 108 osoba

Subota, 11.04.2026 | 18:39

Službenici Uprave policije saopštili su da su sproveli sinoć pojačane aktivnosti na području Podgorice.

Misteriozno zujanje Zemlje: Šumanova rezonanca izaziva probleme kod ljudi

Subota, 11.04.2026 | 18:28

Zabilježen je nagli porast intenziteta vibracija koje dolaze iz Zemljine atmosfere, fenomen poznat kao Šumanova rezonanca, to jest elektromagnetni ritam koji nastaje pražnjenjem munja između površine planete i jonosfere.