Utorak, 03.12.2024 | 13:34
IZVOR: Blic.rs

OGLASILA se Palata: POTVRDILA vijesti o princezi Kejt

Princeza Kejt se konačno vraća svojim najvećim kraljevskim dužnostima do sada nakon liječenja od raka.




Foto: YouTube screenshot/Entertainment Tonight

Naime, princeza Kejt Midlton će se pridružiti svečanom dočeku za državnu posjetu Kataru, potvrdila je Kensigtonska palata, prenio je Express.

S druge strane, kraljica Kamila je prinuđena da smanji na minimum svoje učešće zbog lošeg zdravstvenog stanja.

Kralj Čarls će poželjeti dobrodošlicu šeiku Tamimu bin Hamadu Al Taniju i prvoj od njegove tri supruge, šeiki Džavaher, tokom raskošne ceremonije u Vajtholu.

Tokom ovog prijema, očekuje se da će Kejt preuzeti još više kraljevskih dužnosti nego što je ranije planirano tokom državne posjete, što je opisano kao "pozitivan znak" u kraljevskim krugovima, prenosi Dejli mejl.

Ona će učestvovati u zvaničnom dočeku na Paradi Konjske garde i povorci kočijama nazad do Bakingemske palate, prije nego što će prisustvovati privatnom ručku.

Kejt će ostati da vidi izložbu neprocjenjivih katarskih artefakata iz Kraljevske kolekcije. Jedini dio dana, koji će preskočiti, je večernji državni banket.

Kejt Midlton se vraća dužnostima

Kraljevski izvor opisao je najavu princezinog prisustva kao 'dobru vijest' jer princeza nastavlja sa svojim odmjerenim povratkom u javni život nakon završetka preventivne hemoterapije.

Kejt je u martu objavila da je krenula na liječenje odmah nakon abdominalne operacije u januaru, kada su ljekari utvrdili da boluje od raka.

Kejt se tada oglasila, ali nije podijelila detalje svoje bolesti, već je samo obavijestila javnost o tome kako se osjeća i kakvi su njeni dalji planovi vezani za liječenje ali i kraljevske dužnosti.

U septembru je otkrila da je hemoterapija završena, ali je dodala da će joj trebati vremena i strpljenja da se vrati redovnim kraljevskim dužnostima.

Događaji koji dolaze označavaju početak napornije nedjelje za Kejt, koja će u petak biti domaćin svoje godišnje službe božićnih pjesama u Vestminsterskoj opatiji.

Očekuje se da će se princezi na tom događaju pridružiti njen suprug princ Vilijam i djeca princ Džordž, princeza Šarlot i princ Luis.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

Ljudska greška: Pronađena tri mrtva medvjeda za nekoliko dana

Subota, 13.06.2026 | 18:45

Nadležni organi u Grčkoj i grčke ekološke organizacije potvrdili su da su tokom posljednjih nekoliko dana tri medvjeda pronađena mrtva na sjeverozapadu te zemlje, a prema prikupljenim dokazima, smrt životinja posljedica je nezakonitih ljudskih aktivnosti.  

Algoritam određuje kojom brzinom ćete voziti: Kalifornija pokrenula prvi pametni auto-put

Subota, 13.06.2026 | 19:23

Kalifornija je pokrenula prvi projekat „pametnog autoputa“, koji bi trebalo da smanji gužve bez proširenja saobraćajnica.

Dehidracija kod djece: Znakovi koje roditelji ne bi smjeli ignorisati

Subota, 13.06.2026 | 17:56

Dehidracija kod djece jedan je od češćih zdravstvenih problema koji se često prekasno primijeti. Budući da dječiji organizam brže gubi tekućinu, važno je da roditelji prepoznaju simptome na vrijeme i spriječe komplikacije.

Evo kako prepoznati i odabrati slatku lubenicu prilikom kupovine

Subota, 13.06.2026 | 09:32

Ljeto je period kada se najčešće poseže za svježim voćem i povrćem, a lubenica se gotovo uvijek nalazi među najomiljenijim izborima. Osim što osvježava i hidrira organizam tokom visokih temperatura, njena sočnost i slatkoća čine je idealnom ljetnjom poslasticom. Ipak, odabir zrele i ukusne lubenice često može biti izazovan.

MASK postao PRVI BILIONER na svijetu

Petak, 12.06.2026 | 21:11

Ilon Mask postao je prvi svijetski bilioner, a njegova imovina prema procjenama nakon izlaska kompanije SpaceX na berzu premašuje 1.100 milijardi dolara.

Klikovac: Stojoviću, što ne kažete da ste nakon 2021. godine bili član jedne komisije Glavnog odbora DPS-a

Subota, 13.06.2026 | 16:06

"Panika je zbog fotelja i apanaža koje Stojović dobija iz državnog budžeta. Sramota", naveo je odbornik DPS-a.   

Herojska reakcija na ušću Bojane: Momci iz restorana spasili čovjeka i dijete

Subota, 13.06.2026 | 13:12

Nesvakidašnji i veoma emotivan događaj odigrao se prije nekoliko dana na ušću rijeke Bojane, kada su brzom intervencijom zaposlenih u jednom od restorana spašeni dijete i čovjek.

Šaranović: Herojski podvig pilota Boškovića i Vukadinovića

Subota, 13.06.2026 | 10:26

Ministar unutrašnjih poslova Crne Gore Danilo Šaranović sastao se sa pilotima Avio-helikopterske jedinice MUP-a Borisom Boškovićem i Draškom Vukadinovićem, kao i članom posade Nikolom Milićem koji su prije nekoliko dana savladali veoma složenu i zathjevu situaciju iznad Prokletija.

Perić: Dobio sam podršku DNP-a i DPS-a za izbor za predsjednika Skupštine Glavnog grada

Subota, 13.06.2026 | 11:26

 Odbornik Pokreta Preokret Srđan Perić saopštio je da je za izbor na funkciju predsjednika Skupštine Glavnog grada dobio usmenu podršku DNP-a i pisanu podršku DPS-a, navodeći da postoje naznake da bi podrška mogla biti i šira od potrebne većine, prenosi Portal RTCG.

Udes na izlazu iz Podgorice, povrijeđen motociklista

Subota, 13.06.2026 | 16:41

U udesu koji se danas oko 14.45 dogodio kod restorana Internacional, na izlazu iz Podgorice, povrijeđen je motociklista. U udesu je učestovovao i putnički automobil.

Srušio se američki borbeni avion u državi Vašington, izazvao šumski požar

Nedjelja, 14.06.2026 | 08:43

Američki borbeni avion F/A-18 Hornet srušio se u subotu poslijepodne po lokalnom vremenu u planinskoj oblasti okruga Jakima, u saveznoj državi Vašington, i pritom izazvao šumski požar, saopštili su danas lokalni zvaničnici.

EPCG: Vjetroelektrana Gvozd već je proizvela oko 10,5 odsto planirane godišnje proizvodnje

Subota, 13.06.2026 | 20:10

Od puštanja u rad 9.maja do danas, vjetroelektrana Gvozd proizvela je oko 10,5 odsto planirane godišnje proizvodnje, čime se potvrđuje značaj ovog projekta za energetski sistem Crne Gore.

Vremenska prognoza - NEDJELJA donosi OVE temperature

Subota, 13.06.2026 | 21:57

U nedjelju se očekuje pretežno sunčano i toplo vrijeme, uz slab do umjeren razvoj dnvne oblačnosti.

Istorijski sporazum na pomolu: Tramp napravio veliki ustupak Iranu, potpisivanje najavio za sjutra

Subota, 13.06.2026 | 21:56

Američki predsjednik Donald Trump objavio je da je postignut historijski sporazum s Iranom koji bi u potpunosti trebao transformisati odnose na Bliskom istoku i spriječiti Teheran da ikada dođe do nuklearnog oružja.

Podgorica: Četrnaestogodišnjak brutalno pretučen, policija traga za počiniocima

Subota, 13.06.2026 | 20:44

Četrnaestogodišnji dječak pretučen je u četvrtak veče, nešto poslije 21 čas, u naselju Masline, a napala ga je grupa vršnjaka uzrasta od 14 do 17 godina, ispričala je Vijestima porodica pretučenog dječaka.

Olimpijakos šampion Grčke

Subota, 13.06.2026 | 21:10

Košarkaši Olimpijakosa odbranili su titulu šampiona Grčke.

Optužnica zbog prevare "teške" skoro 90.000

Subota, 13.06.2026 | 21:21

Osnovno državno tužilaštvo u Podgorici podiglo je pred Osnovnim sudom optužnicu protiv Lj.G. zbog krivičnog djela prevara u produženom trajanju.  

Kraj velike karijere: Bojan Dubljević rekao zbogom

Subota, 13.06.2026 | 21:46

Nezaboravan put, na koji je krenuo iz rodnog Nikšića, sada je i definitivno završen - jedan od simbola crnogorske košarke, Bojan Dubljević, završio je karijeru.  

Orban: Nikada neću odustati

Subota, 13.06.2026 | 20:33

Bivši premijer Mađarske i lider opozicione stranke Fides Viktor Orban izjavio je danas da je njegova partija pretrpjela "težak poraz" na nedavnim izborima i da je neophodna organizaciona i politička rekonstrukcija, uz poruku da "nikada neće odustati".

Budućnost energetike posmatrati kroz partnerstvo čovjeka i vještačke inteligencije

Subota, 13.06.2026 | 18:44

Budućnost energetike treba posmatrati kroz partnerstvo čovjeka i vještačke inteligencije, pri čemu tehnologija služi kao alat za podršku stručnjacima, a ne njihova zamjena, jer će njena uspješna primjena i dalje zahtijevati eksperte koji poznaju i razumiju tu oblast.