Srijeda, 04.12.2024 | 13:13
IZVOR: meridiansport.me

Kaća Bulatović vjeruje u "lavice": Odlična prva faza, ali sada počinje ono pravo na prvenstvu Evrope

Bivša reprezentativka Crne Gore Katarina Bulatović analizirala igre “lavica” u prva tri meča na EP.




Foto: arhiva, YouTube screenshot/MediaBiro

Igrama “lavica” u grupnoj fazi prvenstva Evrope zadovoljna je legendarna Katarina Bulatović, ali ističe da prava iskušenja tek čekaju crnogorsku reprezentaciju.

Naše djevojke pobijedile su u sve tri utakmice u preliminarnom dijelu šampionata i prenijele maksimalna dva boda.

“Veoma sam zadovoljna igrama u prvoj fazi prvenstva. Djevojke su pokazale da se dobro spremile za veliko takmičenje i sa tri pobjede zasluženo prošle dalje. Uspjele su sinoć i da se izbore sa pritiskom u utakmici sa Češkom jer su znale da i pored dvije pobjede, mogu da se oproste u slučaju neuspjeha. To je još jedan dobar znak kada kada je ova generacija u pitanju”, rekla je za Meridiansport Katarina Bulatović, šampionka Evrope iz 2012. i osvajačica srebrne olimpijske medalje iste godine u dresu “lavica”.

Četiri primljena gola za 30 minuta protiv Češke, pokazatelj su granitne defanzive izabranica Suzane Lazović.

“Odbrana je bila sjajna. Suza je odlično uklopila defanzivu. Na utakmici protiv Češke sinoć Armel (Atingre) je bukvalno sve uspjela da odbrani, čak i neke lopte koje su bile izuzetno teške. Jednim dijelom prvog poluvremena nismo to iskoristili, ali su potom stigli golovi i sigurna prednost.”

Reprezentaciju na terenu predvodi Đurđina Jauković. Nakon velikih problema sa povredama i operacija, sjajna šuterka pokazala je koliko znači selekciji.

“Đina Jauković je lider reprezentacije. Nije se uželjela samo nacionalnog tima, već i rukometa generalno, pošto praktično dvije godine nije igrala zbog brojnih problema sa povredama. Od nje se najviše očekuje, ali je pitanje koliko će moći da izdrži jak ritam utakmica. Svakako da vjerujem u nju jer to zaslužuje.”

Prva faza šampionata se zaboravlja, vrijeme je za teže mečeve u borbi za plasman u polufinale. Za manje od 24 sata, Crna Gora će igrati protiv Mađarske i Francuske, što će biti ozbiljna iskušenja za “lavice”.

“Slijede mnogo teži rivali. Možda je problem to što će djevojke za dva dana odigrati dvije teške utakmice protiv jakih selekcija kakve su domaćin Mađarska i Francuska. To je ujedno i prilika da se izmjere i vide gdje su u ovom trenutku u odnosu na njih. Pomenute selekcije imaće mnogo jače bekovske linije, nego što je to bio slučaj sa rivalima u grupi. U mnogim nacionalnim timovima je smjena generacija, možda je i to naša šansa da napravimo dobar rezultat.Sada počinje ono pravo na prvenstvu Evrope.”

Javnost zadovoljna igrama i rezultatima reprezentacije već govori o novom pohodu “lavica” ka krovu Evrope. Međutim, takva priča u ovom trenutku ekipi nije od pomoći.

“Neophodno je da se spusti lopta, da nema euforije. Tu ne mislim na igračice, već generalno javnost. Želim da vidim da li smo spremne da krenemo po veliki rezultat, ili će trebati još malo vremena ovoj generaciji. U svakom slučaju imaju maksimalnu podršku i povjerenje jer su to zaslužile igrama”, zaključila je Katarina Bulatović.

Crna Gora će sljedeću fazu Evropskog prvenstva započeti sjutra veče od 20.30, kada će odmjeriti snage sa domaćom Mađarskom.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jedan klik te dijeli od najboljeg bonusa dobrodošlice. Registruj se na meridianbet.me i preuzmi 100 eura + 100% bonusa na prvi depozit!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Tuhel razočaran: Navijači izviždali Vajta

Subota, 28.03.2026 | 21:55

Selektor Engleske Tomas Tuhel priznao je da je razočaran reakcijom navijača koji su izviždali Bena Vajta tokom remija sa Urugvajem (1:1) na prijateljskoj utakmici na Vembliju.

Vremenska prognoza - NEDJELJA donosi OVE temperature

Subota, 28.03.2026 | 21:42

U južnim predjelima promjenljivo oblačno sa dužim sunčanim intervalima i uglavnom suvo, na sjeveru umjereno do potpuno oblačno, ponegdje sa slabim padavinama.

Podgorica se povezuje sa turskom obalom: Počinju direktni letovi ka Antaliji i Izmiru

Nedjelja, 29.03.2026 | 09:16

SunExpress, popularna turska avio-kompanija, sprema se za ulazak na crnogorsko tržište sa dvije nove uzbudljive rute za ljetnju sezonu 2026. godine.

Rast cijena na podgoričkim pijacama samo u slučaju krajnje nužde

Nedjelja, 29.03.2026 | 08:27

Globalna politička nestabilnost i ratni sukobi ponovo diktiraju cijene energenata, što se direktno odražava na troškove transporta. Iako su cijene goriva u porastu, provjerili smo kakva je situacija na podgoričkoj zelenoj pijaci “Gintaš”. Dok trgovinski lanci ćute i izbjegavaju da odgovore da li će biti rasta cijena u maloprodaji, prodavci na pijacama su transparentni i obećavaju da će se truditi da ne povećavaju cijene bez krajnje nužde, prenosi Portal RTV Podgorica.

Lakušić: Kondo hoteli – milionski gubici i privatni profit na štetu javnog interesa

Nedjelja, 29.03.2026 | 10:19

Model tzv. kondo hotela u Crnoj Gori, koji je zamišljen kao podsticaj razvoju elitnog turizma, u praksi u pojedinim slučajevima dovodi do ozbiljnih finansijskih posljedica po javni sektor, saopštio je predsjednik odbora direktora "Regionalni vodovod crnogorsko primorje" Zoran Lakušić.

Mundijal pod znakom pitanja za navijače ali i igrače: Depoziti do 15.000 dolara za ulazak u SAD

Nedjelja, 29.03.2026 | 21:35

Kako se bliži početak Svjetskog prvenstva, tema koja bi trebalo da bude rezervisana za fudbal sve više izlazi iz sportskih okvira i prelazi u zonu politike i logistike, jer će navijači iz određenih zemalja morati da izdvoje i do 15.000 dolara depozita kako bi uopšte dobili turističku vizu za ulazak u Sjedinjene Američke Države, dok FIFA paralelno pokušava da obezbijedi izuzeća za igrače kroz razgovore sa administracijom Donalda Trampa.

Lješnjak: Moramo podići cijene transporta, poslujemo u minusu; Dokić: Država se odrekla 22 centa po litru goriva

Nedjelja, 29.03.2026 | 21:31

Građani bi uskoro mogli osjetiti nova poskupljenja, jer prevoznici najavljuju povećanje cijena usluga nakon izmjena akciza na gorivo. Iako je Vlada smanjila akcize za 50 odsto, prevoznici tvrde da su ostali bez povraćaja, što dodatno otežava njihovo poslovanje. Stručnjaci, s druge strane, ocjenjuju da je odluka bila opravdana, ali upozoravaju na potrebu dodatne podrške i dugoročnih rješenja, ocijenjeno je u emisiji Specijal, na RTV Podgorica.

Istraživanja pokazuju da su psi s nama već 15.000 godina: Otkrića o našem najstarijem prijatelju

Nedjelja, 29.03.2026 | 21:16

Nova analiza drevne DNK otkrila je da veza između pasa i ljudi traje duže nego što se ranije pretpostavljalo, najmanje 15.000 godina.

Mijović pred Spartak: Imamo svoje ambicije bez obzira na kvalitet protivnika

Nedjelja, 29.03.2026 | 20:47

Utakmica u Subotici igra se u ponedjeljak od 17 sati.

Vukotić: Vrijeme je da i mi uradimo nešto kao kadeti i omladinci

Nedjelja, 29.03.2026 | 20:37

Pobjeda nad Andorom je arhivirana, pred fudbalerima Crne Gore je mnogo teži rival i meč koji bi mogao da im podigne ili poljulja samopouzdanje - Slovenija.

Udes u Podgorici, ima povrijeđenih

Nedjelja, 29.03.2026 | 20:17

U Podgorici je večeras došlo do saobraćajne nezgode u kojoj ima povrijeđenih lica, saopšteno je portalu RTCG iz policije.

VIDEO – Jeziv prizor: Nebo postalo krvavo crveno za nekoliko minuta, sve je obustavljeno

Nedjelja, 29.03.2026 | 21:01

Ciklon Narel progutao je čitava australijska naselja u magli usljed čega je nebo doslovce postalo crveno.

Migrene su češće u proljeće - doktor ukazao na glavne okidače

Nedjelja, 29.03.2026 | 20:24

Sprelaskom iz zime u proljeće mnogi koji pate od migraine primjećuju češće napade. Iako se većina raduje toplijem vremenu i dužim danima, sezonske promjene donose i oscilacije u temperaturi, količini svjetlosti, nivou polena i pritisku vazduha, što sve može pokrenuti migrenu.

Makron upozorava: Izrael krši status svetih mjesta u Jerusalimu

Nedjelja, 29.03.2026 | 20:01

Slobodno obavljanje vjerskih obreda u Jerusalimu mora biti zagarantovano za sve religije, rekao je Emanuel Makron.

Spahić: Rast uvoza hrane i cijena dok Agrobudžet čeka usvajanje, rješenje u vlastitoj proizvodnji hrane

Nedjelja, 29.03.2026 | 19:09

Na pragu drugog kvartala nadležni u Vladi razmatraju Agrobudžet, dok uvoz hrane raste, cijene se uvećavaju kao posljedica nastale ekonomske krize u svijetu. Preko milijardu eura hrane godišnje uvozimo, izvoz je deset puta manji dok se domaći resursi nedovoljno koriste. Poljoprivrednici čekaju nadoknadu iz budžeta od milion eura za prošlogodišnje akcize. Ovogodišnje iako smanjene pogoduju sjetvi, ali neće zaustaviti talas inflacije, ukazuje ekonomista u Minstarstvu poljoprivrede, Mirsad Spahić. Svima koji imaju mogućnost poručuje da se bave proizvodnjom hrane.