Srijeda, 04.12.2024 | 21:24
IZVOR: rtcg.me

EVROKUP: Budućnost u neizvjesnoj završnici PORAŽENA od Bešiktaša

Budućnost je i drugi put poražena od Bešiktaša , večeras je u "Morači" bilo 90:88 za goste. Naš tim nakon 10. kola ima skor 4:6 i zakomplikovao je put ka plej-ofu Evrokupa.




Foto: YouTube screenshot/Budućnost VOLI, arhiva

U neizvjesnoj završnici , Flečer Megi i Mekinli Rajt su imali priliku da trojkama donesu trijumf, ali nisu bili precizni...

Bešiktaš je u prvom meču bio ubjedljiv protiv "plavih" 94:76.

Bolje su gosti ušli u meč i nakon trojke Nidama stekli pet poena viška 10:5. Budućnost je sredinom uvodne dionice uhvatila priključak 10:10, da bi trojkom Megija preokrenula 13:12, na nešto više od tri minuta prije kraja tog dijela igre.

Budućnost je u završnici imala i plus pet (19:14), ali su Martin i Berk vratili stvari na početak, nakon deset minuta igre 19:19.

Početak druge dionice pripap je Bešiktašu, koji je trojkom Kelana stekao sedam poena prednosti 28:21, ali je Budućnost kako je vrijeme odmicalo igrala sve bolje.

Sredinom tog perioda nakon serije 8:0, koju je zaključio Sulajmon, "plavi" su preokrenuli 29:28, a potom je u dva navrata bilo i plus pet. Nisu se ni tu zaustavili izabranici Andreja Žakelja, pa su nakon poena Kamenjaša stigli do rekordnih devet poena prednosti 43:34, na 58 sekundi do kraja poluvremena.

Nakon 20 minuta igre Podgoričani su imali šest poena viška 45:39.

Početak nastavka donio je pad u igri našeg tima, što je Bešiktaš znao da iskoristi. Serijom 12:2 gosti su poveli 51:47, da bi sredinom treće četvrtine bilo i plus sedam - 56:49.

Poenima Metjusa sa poludistance turski tim je poveo 60:52, na tri minuta prije kraja trećeg kvartala. Ta razlike bila je i nedugo zatim nakon trojke Martina 65:57. Budućnost je do isteka tog perioda prešla na minus pet 65:60.

Martin je trojkom otvorio odlučujuću dionicu 68:60, ali je Budućnost sjajno reagovala nakon toga. Morgan, te Kamenjaš sa pet poena u nizu približili su "plave" na minimalan zaostatak 68:67. Uzvratio je Martin, koji je novom trojkom odbio nalet Podgoričana 71:67, na nešto malo manje od sedam minuta prije kraja.

Poenima Drežnjaka Budućnost je smanjila na 74:73, ali je Sleva prvo pogodio pod faulom, a potom i dao dodatno, da bi u narednom napadu bio precizan u šutu za tri 80:75.

Kod rezultata 82:77, uslijedilo je nekoliko neiskorišćenih napada, da bi post prekinio Morgan, koji je pogodio pod faulom. Nije, međutim, dao dodatno, što je na drugoj strani kaznio Metjus 84:79, na dva minuta prije kraja.

Megi je u narednom napadu trojom sa osam metara opet doveo "plave" na minus jedan 84:83, a nakon promašaja Metjusa, naš tim je imao napad za vođstvo. Međutim, Morngan je izgubio loptu, a Martin položio u kontri 86:83. Drežnjak je smanjio, ali je Bešiktaš opet imao spreman odgovor, pošto je Nidam dao trojku 89:85, na 35 sekundi do kraja.

Sulajmon je uzvratio istom mjerom 89:88, a potom je fauliran Metjus. On je bio polovičan sa linije bacanja 90:88. Uslijedio je napad našeg tima, ali Megi i Rajt nisu bili precizni za tri poena, pa su gosti stigli do pobjede...

Kod Budućnosti je najefikasniji bio Kamenjaš sa 21 poenom, Drežnjak je dodao 17.

Goste je do šestog trijumfa predvodili Martin i Metjus sa po 20 poena.

Budućnost u narednom kolu, u srijedu, gostuje Gran Kanariji.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jedan klik te dijeli od najboljeg bonusa dobrodošlice. Registruj se na meridianbet.me i preuzmi 100 eura + 100% bonusa na prvi depozit!

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Zbog napada na Rajka Perovića privedene dvije osobe

Srijeda, 08.07.2026 | 10:01

Nikšićka policija privela je dvije osobe zbog sumnje da su napale odbornika u Skupštini opštine tog grada, Rajka Perovića i njegovog brata.

POBJEDA Đokovića nakon maratonskog meča, za POLUFINALE Vimbldona

Utorak, 07.07.2026 | 23:46

Teniser Novak Đoković, plasirao se u polufinale Vimbldona.

Tokom ljeta angažovano 75 policajaca iz osam država

Srijeda, 08.07.2026 | 08:31

Crnogorskim policajcima tokom ljetnje turističke sezone pridružiće se 75 kolega iz osam partnerskih država, koji će do 1. septembra zajedno patrolirati primorskim opštinama u okviru projekta „Sigurna turistička sezona“, saopšteno je iz Uprave policije.

NATO Samit - Spajić sa suprugom prisustvovao prijemu kod Erdogana

Srijeda, 08.07.2026 | 08:57

Premijer Milojko Spajić učestvuje na NATO samitu, koji je počeo u Ankari. On je najavio da će saveznici tokom susreta razgovarati o bezbjednosnim izazovima, budućnoj kolektivnoj bezbjednosti i raditi na jačanju sigurnosti država članica.

MKM: Utvrđena lista kandidata za Trinaestojulsku nagradu

Srijeda, 08.07.2026 | 14:33

Žiri za dodjelu Trinaestojulske nagrade utvrdio je listu od 26 kandidata koji ispunjavaju formalno-pravne uslove za dodjelu najvećeg državnog priznanja za 2026. godinu. U skladu sa Zakonom o državnim nagradama, ove godine mogu biti dodijeljene najviše tri godišnje Trinaestojulske nagrade, i to po jedna u istoj oblasti.

Vremenska prognoza - ČETVRTAK u znaku ovih temperatura

Srijeda, 08.07.2026 | 20:11

U južnim i centralnim predjelima sunčano. Na sjeveru malo do umjereno oblačno sa dužim periodima sunčanog vremena i uglavnom suvo.

Kažanegra Stanišić i Klement o jačanju kontrole i suzbijanju ilegalnog oružja

Srijeda, 08.07.2026 | 21:44

Partnerstvo sa Evropskom unijom ključno je za unapređenje kontrole malog i lakog oružja, a novi Zakon o oružju i municiji uspostaviće moderan okvir koji garantuje veću javnu bezbjednost, ocijenjeno je na sastanku državne sekretarke MUP-a Dragane Kažanegra Stanišić i specijalnog izaslanika EU za razoružanje i neproliferaciju Stephana Klementa. Na sastanku je istaknuto da je Evropska komisija pomenuti nacrt zakona ocijenila kao izuzetno kvalitetan i u potpunosti usklađen sa evropskim standardima.

Erling Haland u Realu!? Madriđani obaraju svjetski rekord ovim transferom?

Srijeda, 08.07.2026 | 21:33

Golgeterski gladijator, Erling Haland, sa svojom reprezentacijom Norveške fantastično "vesla" ka' završnici Mundijala, ali je na trenutak pažnju sa reprezentativnih uspjeha skrenula i tema potencijalnog prelaska ni manje ni više nego u Real Madrid.

Tri osobe uhapšene zbog ugrožavanja sigurnosti odbornika Rajka Perovića i njegovog brata

Srijeda, 08.07.2026 | 18:45

Nikšićka policija uhapsila je I.B, Ž.D. i N.G. iz tog grada zbog sumnje da su u dva navrata napali odbornika DPS-a Rajka Perovića i njegovog brata Ž.P. Kako navode iz policije danas je uhapšen I.B, zbog sumnje da je jutros, na štetu Ž.P, izvršio krivično djelo ugrožavanje sigurnosti.

Krapović u Ankari: Crna Gora ostaje posvećena ispunjavanju svojih obaveza u okviru NATO alijanse

Srijeda, 08.07.2026 | 21:10

Crna Gora nedvosmisleno ostaje posvećena ispunjavanju svojih obaveza u okviru NATO alijanse u cilju unapređenja sistema kolektivne odbrane. To je, između ostalog, kazao ministar dbrane Dragan Krapović na NATO Samitu u Ankari koji se održava juče i danas u tom gradu. Crnogorsku delegaciju predvodi predsjednik Vlade Crne Gore, Milojko Spajić.

Zverev prekinuo crnu seriju protiv Frica i zakazao polufinale sa britanskom senzacijom

Srijeda, 08.07.2026 | 20:57

Aleksandar Zverev plasirao se u polufinale Vimbldona, pošto je danas na Centralnom terenu "uzeo mjeru" Tejloru Fricu i slavio sa 3:0 - 6:4, 6:4, 6:2 poslije nepuna dva sata tenisa.

Dalić napustio Hrvatsku, ko ga mijenja?

Srijeda, 08.07.2026 | 20:45

Fudbalski savez Hrvatske saopštio je danas da Zlatko Dalić nije više selektor seniorske reprezentacije te zemlje.

Ohrabrujući rezultati sektora poljoprivrede, ali neophodna veća podrška

Srijeda, 08.07.2026 | 21:53

Iako su u prvoj polovini godine zabilježeni rast domaće proizvodnje, otkupa mlijeka i proizvodnje u prehrambenoj industriji, crnogorski agrar i dalje se suočava sa ozbiljnim strukturnim problemima. Iz Privredne komore poručuju da su za održiv razvoj neophodni jača podrška države, razvoj prerađivačkih kapaciteta i snažnije povezivanje domaćih proizvođača sa trgovinom i turizmom.

Milanović na samitu NATO govorio o naoružavanju Srbije: Nadam se da neće nabaviti nosač aviona na točkovima

Srijeda, 08.07.2026 | 20:22

U ovom formatu, Donald Tramp je bio najiskreniji, on ovdje dolazi kao potpuno odlučni trgovac oružjem i u tom smislu zastupa interese. S poštovanjem govori o Putinu, Siju i oni o njemu. Drugi lideri govore drugačijom retorikom“, izjavio je danas hrvatski predsjednik Zoran Milanović sa samita NATO-a koji se održava u Ankari.

Milatović domaćin povodom Dana državnosti, dolaze Pirc Musar, Milanović, Kos

Srijeda, 08.07.2026 | 17:32

Predsjednik Crne Gore Jakov Milatović sjutra će na Cetinju biti domaćin svečanog prijema povodom 13. jula, Dana državnosti Crne Gore, saopšteno je iz Predsjedništva. Specijalni gosti prijema biće predsjednica Republike Slovenije Nataša Pirc Musar, predsjednik Republike Hrvatske Zoran Milanović i evropska komesarka za proširenje Marta Kos. Njihovo prisustvo predstavlja snažnu potvrdu prijateljstva, poštovanja i podrške Crnoj Gori u trenutku kada se naša država nalazi u završnoj fazi evropskog puta, navodi se u saopštenju Predsjedništva.