Četvrtak, 05.12.2024 | 13:16
IZVOR: ona.rs

Zašto je PRAVILO "2-2-2-2" TAJNA za SREĆAN BRAK?

Održavanje zdravog i uspješnog braka zahteva dosledan trud, komunikaciju i kvalitetno vrijeme provedeno zajedno.




Foto: Ilustracija/Pixabay.com 

U gužvi i užurbanosti svakodnevnog života, parovi se često nađu zaokupljeni poslom, obavezama i drugim obavezama, ostavljajući malo prostora da njihov odnos procvjeta.

Zato je važno da unesete "pravilo 2-2-2-2", jednostavnu, ali efikasnu smjernicu koja može da posluži kao putokaz za srećniji i ispunjeniji brak. Evo o čemu se radi.

Vođenje ljubavi - dva puta nedjeljno

Fizička odnosno seksualna intimnost je kamen temeljac zdravog braka. Istraživanja su pokazala da redovna seksualna aktivnost može doprinijeti jačoj emocionalnoj vezi između supružnika, piše "Ultimate intimacy". Ovaj "trik" podstiče parove da daju prioritet seksualnoj vezi tako što će se baviti intimnim aktivnostima najmanje dva puta nedjeljno. Ova dosljednost ne samo da podstiče dubok osjećaj bliskosti, već i pomaže u održavanju iskre sa početka odnosa.

Foto: Ilustracija/Pixabay.com 

Parovi koji imaju dobru seksualnu intimnost u kojoj su oba supružnika zadovoljna, obično imaju dobre brakove. Parovi koji imaju rijetku seksualnu intimnost imaju mnogo veće šanse da se osjećaju nepovezano i da će možda otići ka razvodu.

Zajednički izlazak - na svake dvije nedjelje

Usred svakodnevne gužve, parovima je lako izgubiti iz vida važnost kvalitetnog zajedničkog provoda vremena. Ovaj "trik" podsjeća supružnike da izdvoje vrijeme jedno za drugo tako što će ići u izlazak na najmanje svake dvije nedjelje.

Večeri za sastanke pružaju priliku da se usredsredite jedno na drugo, daleko od ostalih. Bilo da se radi o isprobavanju novog restorana, odlasku u laganu šetnju ili zajedničkom hobiju, ove redovne večeri za sastanke jačaju emocionalnu vezu i podmlađuju romantični aspekt veze.

Foto: Ilustracija/Pixabay.com

Noćenje van kuće - na svaka dva mjeseca

Zbog svakodnevnih obaveza, parovi često čeznu za promjenom mjesta i doma. Zato je ovaj treći "trik" sasvim dovoljan da se ponovo raspali strast među supružnicima. Preporuka je da se na svaka dva mjeseca par "odvoji" i posveti sebi vrijeme na nekom drugom mjestu. Neka to bude i u vašem gradu, samo je bitno da date sebi oduška i posvetite se jedno drugom daleko od svih, u vašem svijetu.

Izlazak iz poznatog okruženja može podmladiti vezu uvođenjem novih iskustava i pomaganjem parovima da cijene jedni druge na nove načine.

Foto: Ilustracija/Pixabay.com 

Samostalni odmor - na svake dvije godine

Da, sasvim je normalno da otputujete sa djecom na more ili na zimovanje, ali je dobro i da otputujete negdje i sami, samo vas dvoje kao par. Neka to bude produženi vikend, jer je i on sasvim dovoljan da se zaborave obaveze i posao, i sve što nosi svakodnevni život. Dajte sebi malo mira i romantike, jer ste možda i zaboravili kako to izgleda, posebno kako je bilo na početku veze.

Izvor: ona.telegraf.rs

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Horoskopski znak koji ne kaže uvek sve što misli

Nedjelja, 09.08.2026 | 11:27

Neki ljudi bez zadrške izgovore sve što im je na umu, dok drugi pažljivo biraju riječi i deo svojih misli zadržavaju za sebe.

Od početka primjene novog Zakona uhapšeno 48 vozača, najviše zbog alkohola i težih prekršaja

Nedjelja, 09.08.2026 | 11:12

Saobraćajna policija je za 48 sati, od početka primjene novog Zakona, registrovala i sankcionisala 1.320 prekršaja – 48 vozača je lišeno slobode.

Novi Nadal nezaustavljiv: "Prezadovoljan sam" (VIDEO)

Nedjelja, 09.08.2026 | 10:51

Španski teniser Rafael Hodar plasirao se u četvrtfinale Mastersa u Montrealu, pošto je u osmini finala pobijedio Čeha Jiržija Lehečku 6:3, 6:3.

Most Đurđevića Tara biće obustavljen za saobraćaj od 10. avgusta do kraja oktobra

Nedjelja, 09.08.2026 | 10:22

Saobraćaj na mostu Đurđevića Tara zbog rekonstrukcije biće obustavljen za sve vrste vozila od 10. avgusta do 26. oktobra

Istorijski uspjeh crnogorskih policajki: Nataša Jeftić i Selma Ličina svjetske prvakinje u džiu-džicuu – zlato za Crnu Goru

Nedjelja, 09.08.2026 | 10:07

Crna Gora je ispisala novu stranicu u istoriji džiu-džicua. Nataša Jeftić i Selma Ličina, pripadnice Uprave policije Crne Gore, osvojile su zlatne medalje na Svjetskom prvenstvu u džiu-džicuu 2026. godine u Abu Dabiju, čime je naša zemlja prvi put u jednom danu dobila dvije seniorske prvakinje svijeta.

Đoković oduševio publiku: Zapjevao na koncertu Vlade Georgieva, pa zaplesao (VIDEO)

Nedjelja, 09.08.2026 | 09:46

Novak Đoković nalazi se u Herceg Novom gdje se tradiconalno odmara i sprema za izazove na teniskim terenima.    

Državljanka Srbije osumnjičena da je u Big Fashionu ukrala robu vrijednu 1.200 eura

Nedjelja, 09.08.2026 | 08:51

Osnovno džzavno tužilaštvo u Podgorici odredilo je zadržavanje do 72 sata državljanki Srbije B.S., zbog osnovane sumnje da je počinila krivično djelo krađa.

Ruskinja peti put u karijeri savladala prvu teniserku svijeta

Nedjelja, 09.08.2026 | 08:14

Ekaterina Aleksandrova priredila je jedno od najvećih iznenađenja turnira u Torontu, pošto je u osmini finala savladala prvu teniserku svijeta Arinu Sabalenku rezultatom 7:6 (3), 4:6, 6:4.

VIDEO: Maša spremna za takmičenje: Pogledajte spot kojim će Crnu Goru predstaviti na izboru za MIS SVIJETA

Subota, 08.08.2026 | 17:55

Aktuelna mis Crne Gore, Maša Vukićević, danas je premijerno objavila spot kojim će našu zemlju predstaviti na međunarodnom izboru za mis svijeta u Vijetnamu.

Još jedan TROPSKI DAN pred nama - U nedjelju do 39 STEPENI

Subota, 08.08.2026 | 17:37

U nedjelju se očekuje pretežno sunčano i veoma toplo vrijeme.