Petak, 06.12.2024 | 10:08
IZVOR: b92.net/Android Central

Kada stiže ANDROID 16 na vaš telefon? Ovo su prve prognoze

Android 16 izlazi ranije nego što je uobičajeno, pa neće svi telefoni moći da ga dobiju baš odmah. Evo pregleda kada će na koji brend stići.




Foto: Ilustracija, Pixabay

Uskoro će Honor globalno predstaviti Magic 7 model, koji dolazi sa MagisOS 9.0 baziranim na Androidu 15. Kineska kompanija žestoko radi na razvoju AI funkcija u partnerstu sa kompanijom Google, ali ne znamo kada će na njihove telefone stići Android 16 - vjerovatno negdje u prvoj polovini sledeće godine.

Dalje, Xiaomi će predstaviti nekoliko uređaja tokom decembra i januara, ali oni će biti ili sa Androidom 15 ili čak sa Androidom 14, u zavisnosti od tržišta. Nema informacija o tome kada bi mogli da ubace Andorid 16, mada to vjerovatno neće biti dugo nakon što on postane javno dostupan.

Ukoliko slučajno imate Google Pixel 6 ili noviji, možete već sad da instalirate Android 16 Beta verziju, ali je ona i dalje puna grešaka jer prosto nije namijenjena širokoj upotrebi.

U slučaju Samsunga, još nije objavljeno kada će Android 16 stići na vaš telefon. Samsung tek treba da predstavi One UI 7 koji je baziran na Androidu 15, a više detalja će se znati kad izađe Galaxy S25 serija.

Kineski Oppo je tek predstavio Find X8 Pro i Find X8 za globalna tržišta, i oba rade na Androidu 15. Nema detalja za Android 16, ali bi više o njemu trebalo da znamo negdje u toku prvog kvartala sledeće godine.

Malo kasnije u toku ovog mjeseca, Vivo će predstaviti X200 i X200 Pro globalno, a oba modela će imati Android 15. Predviđa se da će negdje u prvoj polovini sljedeće godine na Vivo teleofne stići i Android 16.

OnePlus 13 imaće svjetsku premijeru u januaru sledeće godine, a njegov OxygenOS je baziran na Androidu 15. Obično su dobri sa beta verzijama, pa bi isto moglo da bude i sa Androidom 16 negdje u prva tri mjeseca 2025.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Pućurica: Milatovićeva teatralna zabrinutost za građane Bijelog Polja još jedan pokušaj manipulacije

Petak, 05.12.2025 | 14:18

Odbornik DPS-a u SO Bijelo Polje Asmir Pućurica kazao je da je teatralna zabrinutost za građane Bijelog Polja predsjednika države Jakova Milatovića još jedan pokušaj manipulacije.  

Đeljošaj: Predložićemo godišnji dodatak od 50 odsto prosječne zarade i penzije

Petak, 05.12.2025 | 14:18

Albanski forum će u narednim danima uputiti u skupštinsku proceduru jedinstveni Predlog zakona o godišnjem dodatku, kojim se uvodi obaveza da na kraju svake godine.

Krivične prijave protiv Beranaca: Osumnjičeni za nelegalnu gradnju u zoni nacionalnog parka i šumsku krađu

Petak, 05.12.2025 | 14:14

Protiv dvije osobe podnijeta je krivična prijava zbog sumnje da su nelegalno gradili u zoni nacionalnog parka, dok se jednoj osobi na teret stavlja šumska krađa, saopšteno je iz Uprave policije.

Osude uvreda upućene Tadić Mijović: Spajić da obezbijedi smjenu Vraneša

Petak, 05.12.2025 | 14:11

Više nevladinih i građanskih organizacija osudilo je komentar predsjednika opštine Pljevlja Daria Vraneša upućenog direktorici CIN-CG Milki Tadić Mijović.

Radulović: Modernizacija Luke Bar u fokusu crnogorske transportne politike

Petak, 05.12.2025 | 14:01

Crna Gora jača svoju ulogu u razvoju TEN-T mreže, posebno kroz unapređenje Luke Bar koja postaje ključno regionalno čvorište, kazao je ministar pomorstva Filip Radulović na ministarskom sastanku Transportne zajednice u Briselu.

JPMD podržalo posjetu učenika SMŠ „Danilo Kiš“ Luki Budva u okviru projekta „Dan mobilnosti mladih"

Petak, 05.12.2025 | 13:36

Javno preduzeće za upravljanje morskim dobrom Crne Gore saopštilo je da je sa zadovoljstvom dalo doprinos projektu „Dan mobilnosti mladih“, koji realizuje Đački parlament SMŠ „Danilo Kiš“ iz Budve.

Velika promjena na Evroviziji: Od sljedeće godine se sve mienja

Petak, 05.12.2025 | 13:06

Organizatori Evrovizije najavili su značajne promjene u pravilima glasanja za naredno izdanje takmičenja, koje će se održati u Austriji.

Meč ODLUKE za Crnu Goru

Petak, 05.12.2025 | 13:00

Crnu Goru očekuje presudan duel za plasman u četvrtfinale Svjetskog prvenstva u Njemačkoj i Holandiji.

Naloženo prinudno dovođenje Kana na suđenje grupi koja je planirala njegovo ubistvo

Petak, 05.12.2025 | 12:14

Sutkinja Višeg suda u Podgorici Nada Rabrenović naložila je prinudno dovođenje Marka Ljubiše Kana na naredno ročište zakazano za sredinu januara, kako bi dao iskaz kao svjedok oštećeni u postupku protiv dijela kriminalne organizacije koja je početkom 2021. godine planirala njegovo ubistvo, piše Pobjeda.

Vujović: Sve što treba da znate o PES-u je da podržava Vraneša, kad nema države fašizam maršira

Petak, 05.12.2025 | 12:10

Sve što treba da znate o PES-u je da podržava predsjednika Opštine Pljevlja Darija Vraneša, saopštio je na mreži X predsjednik SDP i jedan od lidera Evropskog saveza Ivan Vujović, i dodao da kad nema države fašizam maršira.