Petak, 06.12.2024 | 13:08
IZVOR: vijesti.me

Marina Rajčić - Nastavljamo dalje i nećemo dati na sebe

Utakmica sa jednim favoritom grupe završena je sinoć oko 22 sata, okršaj sa drugim počinje danas u 18 - rukometašice Crne Gore nakon prvog poraza na Evropskom prvenstvu od Mađarske (26:20) pobjedu moraju da traži protiv Francuske.




Foto: © 2024 Anze Malovrh / kolektiff

Čudan i teško razumljiv sistem Evropske rukometne federacije, ali "lavice" nemaju puno vremena da o tome razmišljaju jer protiv svjetskih prvakinja poraz bi značio i oproštaj od snova o polufinalu.

"Imamo snage i moramo da je nađemo, čeka nas jaka utakmica i moraćemo da ponovimo igre iz prvog kruga, ali i da ne dozvolimo tehničke greške jer u ovom krugu to nijedna selekcija ne prašta - poručila je Marina Rajčić iz Mađarske.

Izabranice Suzane Lazović nakon tri pobjede u prvoj fazi odlično su otvorile i meč protiv domaćina, ali su sredinom prvog poluvremena "zakočile" što je ekipa Vladimira Golovina znala da iskoristi.

"Počeli smo da pravimo mnogo tehničkih grešaka, a Mađarska to ne prašta - prvi je poraz, ali idemo dalje, sa glavom gore - čeka nas brzo veoma jaka utakmica, ništa još nije izgubljeno", dodala je golmanka Crne Gore.

Duel sa Francuskom biće repriza meča za treće mjesto sa posljednjeg EHF Eura kada je Crna Gora stigla do bronzane medalje.

"Daćemo sve od sebe, a prirodno je da se nakon onakvih utakmica u prvom krugu desi mali pad - nastavljamo dalje i nećemo dati na sebe", jasna je Marina.

Jelena Vukčević smatra da nije lako naći snagu dvadesetak sati kasnije.

"Naravno da nije, ali novi je dan, čeka nas nova utakmica - to je ta teška strana posla kada poslije poraza moramo da se podignemo i fizički i mentalno spremimo za nastavak", kaže naš desni bek.

Ipak, vjeruje da će "lavice" biti spremne za jednog od favorita turnira.

"Biće teško, djevojke koje igraju po 60 minuta stiže i umor, ali mislim da možemo da se oporavimo i spremne dočekamo taj meč".

Okrenula se i porazu od Mađarske.

"Nije nas pretjerano iznenadila, mislim da su više naše greške u napadu rezultirale pad, ali mislim da će protiv Francuske biti sve dosta bolje", zaključila je Jelena Vukčević.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jedan klik te dijeli od najboljeg bonusa dobrodošlice. Registruj se na meridianbet.me i preuzmi 100 eura + 100% bonusa na prvi depozit!

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Knežević najavio nove afere u Crnoj Gori: “Snimci ministara srušiće Vladu”

Nedjelja, 01.02.2026 | 10:56

Predsjednik Demokratske narodne partije (DNP) Milan Knežević poručio je da "ako nešto bude srušilo Vladu Crne Gore, to će biti novi eksplicitni snimci nekih sadašnjih i bivših ministara".

Alkaraz ispisao istoriju u Australiji: Đoković stao pred 25. GS titulom

Nedjelja, 01.02.2026 | 12:53

Srpski teniser Novak Đoković nije uspio da osvoji Australijan open, pošto je u finalu od njega bolji bio Karlos Alkaras.

Đoković: "Siguran sam da ćemo se Alkaras i ja vidjeti još puno puta u narednih 10 godina!"

Nedjelja, 01.02.2026 | 13:12

Najbolji srpski teniser Novak Đoković je izneo utiske poslije poraza od Karlosa Alkarasa u finalu Australijan opena.

Milović: Crna Gora funkcioniše kao tržni centar, a ne ekonomija

Nedjelja, 01.02.2026 | 10:42

Crna Gora danas funkcioniše kao tržni centar, a ne ekonomija – prostor potrošnje bez domaće proizvodnje, saopštio je generalni sekretar Demokratske partije socijalista (DPS) i poslanik Nikola Milović.

Knežević o koncesiji za Aerodrome: Spajić vršio neprimjeren pritisak da se ponovi glasanje, neko je ovdje uzeo pare

Nedjelja, 01.02.2026 | 14:11

Lider Demokratske narodne partije, Milan Knežević gostujući sinoć na Prvoj TV iznio je niz sumnji u vezi sa procesom dodjele koncesije za Aerodrome Crne Gore, dovodeći u pitanje zakonitost, transparentnost i političku pozadinu tenderskog postupka.

Đoković nakon godinu i po treći na svijetu

Ponedjeljak, 02.02.2026 | 10:12

Plasmanom u finale Australian opena Novak Đoković vratio se na treće mjesto ATP liste.

Predstavnici PES-a u Briselu, Berlinu i Minhenu: Fokus na ubrzanju evropskog puta Crne Gore

Ponedjeljak, 02.02.2026 | 09:39

Predstavnici Sekretarijata za međunarodnu saradnju Pokreta Evropa sad, Gordan Stojović i Iva Radunović, boravili su prošle sedmice u Briselu, Berlinu i Minhenu, saopšteno je iz PES-a.

Popović: Za Jakšić Stojanović su koalicioni partneri po mjeri Andrija Mandić i Marko Kovačević

Ponedjeljak, 02.02.2026 | 09:33

Normalno je da ministarka prosvjete, nauke i inovacija i članica Predsjedništva Pokreta Evropa sad Anđela Jakšić Stojanović negira postojanje bilo kakve komunikacije sa doktorom Jevtom Erakovićem i Demokratskom partijom socijalista, iz razloga što je ista za svoje koalicione partnere birala četničkog vojvodu Andriju Mandića i njegovog pulena Marka Kovačevića, kazala je Sonja Popović, portparolka DPS-a i poslanica u Skupštini Crne Gore.

Rukometaši Hrvatske otkazali doček: Igrači tražili Tompsona, Grad Zagreb izričit da on ne može da pjeva

Ponedjeljak, 02.02.2026 | 09:26

"Žao mi je što su rukometaši tako odlučili", kazao je gradonačelnik Zagreba Tomislav Tomašević

U Nikšiću uhapšen državljanin Turske, osumnjičen da je za 500 eura pokušao da prokrijumčari pet Avganistanaca

Ponedjeljak, 02.02.2026 | 09:24

Policijski službenici Regionalnog centra granične policije „Centar“ su juče uhapsili državljanina Republike Turske osumnjičenog za krijumčarenje pet državljana Avganistana.

Edita Aradinović progovorila o trudnoći: Ne znam jesam li odlepršala

Ponedjeljak, 02.02.2026 | 09:12

Pjevačica Edita Aradinović je trudna, ali i dalje je aktivna i često dijeli trenutke sa svojih šetnji i raznih aktivnosti na društvenim mrežama.

Optužnica protiv jedne osobe zbog pokušaja ubistva na benzinskoj pumpi u Podgorici

Ponedjeljak, 02.02.2026 | 09:05

Više državno tužilaštvo u Podgorici je, nakon sprovedene istrage, podiglo optužnicu protiv V.M. zbog sumnje da je u novembru prošle godine, na benziskoj pumpi u Podgorici, pokušao da ubije M.S.

Spilberg službeno postigao status EGOT

Ponedjeljak, 02.02.2026 | 09:04

​Režiser Stiven Spilberg službeno je učvrstio svoj status titana zabave, pridruživši se EGOT klubu svojom prvom takmičarskom nagradom Gremi.

Sukobin: Uhapšen državljanin Kosova, pronađen ukradeni automobil iz Njemačke

Ponedjeljak, 02.02.2026 | 08:58

Policijski službenici na graničnom prelazu Sukobin, na izlazu iz Crne Gore, uhapsili su državljanina Kosova F.A. (38).

Gremi nagrade: Dominacija Kendrika Lamara i istorijski trijumf Bad Bunnyja

Ponedjeljak, 02.02.2026 | 08:50

U Los Anđelesu je održana 68. dodjela Gremi nagrada, a centralna figura večeri, drugu godinu zaredom, bio je reper Kendrik Lamar. Iako je osvojio najviše priznanja, čak pet, izostala je najvažnija nagrada – album godine.