Petak, 06.12.2024 | 15:04
IZVOR: cdm.me/Antena M

Mujović: U 2025. NEĆE BITI POVEĆANJE CIJENE struje, ali do 2027. moramo ispuniti EU standard

Ministar energetike Saša Mujović, govoreći o cijeni električne energije, kazao je da imaju obavezu da do 2027. cijenu struje povećaju na EU standard koji iznosi 28 centi.




Foto: Vlada Crne Gore/Đorđe Cmiljanić 

Poručuje da građani Crne Gore plaćaju veoma nisku cijenu aktivne energije.

Mujović takođe tvrdi da se ne smiju ugroziti socijalno ranjive kategorije i oni, kako kaže, neće osjetiti povećanje cijene električne energije.

Mujović je naglasio da, ako je premijer Milojko Spajić rekao da neće biti povećanja cijene struje za narednu godinu, to će biti uvaženo.

“Iz budžeta će biti podmiren taj nedostatak kako se to povećanje ne bi osjetilo na računu. Razgovaraću sa premijerom koliko je potrebno da bi se taj dio pokrio”, poručio je Mujović.

Mujović je to kazao na okruglom stolu Ministarstva energetike u Vili Gorica, gdje kroz 28 stavki predstavlja ostvarene rezultate u 2024. i izazove koji slijede.

Na događaj su pozvani i predstavnici svih političkih partija zastupljenih u crnogorskom parlamentu, a okruglom stolu iz redova poslanika prisustvuju Nikola Rovčanin iz Demokrata, Dejan Đurović iz NSD-a, nezavisna poslanica Radinka Ćinćur kao i Branka Marković iz poslaničkog kluba Pokreta Evropa Sad.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

Vuković: Tražiću budžetsku i svaku drugu ODGOVORNOST Fonda zdravstva

Srijeda, 22.10.2025 | 12:29

Ministar finansija Novica Vuković poručio je za RTCG da je neophodno, kada je riječ o zdravstvenom sistemu, jasno definisati način finansiranja, pri čemu svi relevantni akteri to moraju imati u vidu prilikom planiranja budžeta za narednu godinu.

Čelnici vodećih japanskih kompanija Spajiću: Spremni smo za ulaganja u Crnu Goru

Srijeda, 22.10.2025 | 11:32

Reforme koje sprovodi i napredak u evropskoj integraciji, pozicioniraju Crnu Goru kao važnu tačku za investicije vodećih japanskih kompanija.

Milović: Parlamentarna većina gradi RAST na ZADUŽIVANJU, a ne na produktivnosti

Utorak, 21.10.2025 | 13:24

Populizam i potrošnja danas – dug i kriza sjutra. DRI potvrdila ono na šta smo upozoravali, Fiskalna strategija je mrtvo slovo na papiru, napisao je na društvenoj mreži X Nikola Milović, poslanik DPS-a u Skupštini Crne Gore.

EPCG - Razriješen Bulatović, v.d. Đordan

Utorak, 21.10.2025 | 12:52

Odbor direktora Elektroprivrede Crne Gore AD Nikšić (EPCG) razriješio je dosadašnjeg izvršnog direktora, Ivana Bulatovića, a za vršioca dužnosti izvršnog direktora imenovao Bojana Đordana, dosadašnjeg izvršnog rukovodioca Direkcije za obnovljive izvore energije, saopšteno je iz EPCG.

Milion novih sjedišta i 14 linija: Šta znači rast cijena WizzAira za putnike iz Crne Gore?

Utorak, 21.10.2025 | 10:06

Wizz Air je najavio 14 novih ruta, ali promotivne cijene više nisu povoljne

Teodora Džehverović OTKRILA kako je skinula masne naslage sa STOMAKA: „To mi je oduvek slaba tačka“

Srijeda, 22.10.2025 | 14:52

Pjevačica Teodora Džehverović odgovarala je na pitanja fanova na Instagramu, a jedno od pitajnja bilo je vezano za trening i višak kilograma.  

Ministarstvo pravde: Ministar NE DAJE smjernice sudovima, niti da se na bilo koji način MIJEŠA u njihov rad

Srijeda, 22.10.2025 | 14:44

"Podsjećamo da su sudovi nezavisni u svom radu, a da je uloga Ministarstva pravde isključivo obezbjeđivanje normativnih i institucionalnih uslova za zakonit i dostojanstven tretman svih osoba koje se nalaze u sistemu izvršenja krivičnih sankcija", navodi se u saopštenju

Samsung LANSIRAO Galaxy XR: Prvi Android headset za proširenu STVARNOST

Srijeda, 22.10.2025 | 14:04

Samsung je zvanično predstavio Galaxy XR, svoj prvi uređaj za proširenu stvarnost (XR).

Milatović pokreće INICIJATIVU za obnovu Žabljaka Crnojevića

Srijeda, 22.10.2025 | 13:32

U susret obilježavanju dvadeset godina nezavisnosti Crne Gore, predsjednik Crne Gore Jakov Milatović pokrenuo je inicijativu za obnovu istorijskog lokaliteta Žabljak Crnojevića, jednog od najvažnijih simbola crnogorske državnosti i kulturnog identiteta.

Stručnjaci apeluju: Hitno PREKINUTI sa korišćenjem SREDSTVA za DEZINFEKCIJU ruku

Srijeda, 22.10.2025 | 13:24

Sastojak koji se nalazi u mnogim sredstvima za dezinfekciju ruku etanol mogao bi uskoro biti zabranjen u Evropskoj uniji zbog sumnje da povećava rizik od raka.

Zaposleni u skijalištu Kolašin 1600 najavili da će BLOKIRATI put Kolašin-Berane od 12 do 14 sati

Srijeda, 22.10.2025 | 13:16

"Uprkos višestrukim apelima i pokušajima da se ovaj problem riješi, do danas nijesmo dobili konkretne rezultate, niti nam se ko obratio od Vlade, ministarstava i Opštine", poručeno je sa protesta radnika državnog skijališta

Vrhovni sud: Produžen PRITVOR optuženom za ubistvo brata i bratanića za još TRI MJESECA

Srijeda, 22.10.2025 | 12:57

Vijeće Vrhovnog suda Crne Gore, produžilo je pritvor S.S  za još tri mjeseca, odnosno do 26. januara 2026. godine. S.S je optužen za ubistvo brata u bratanića ljetos u Budvi.

Princ Vilijam je donio ODLUKU: Evo ko su članovi kraljevske porodice kojima će biti ZABRANJENO da prisustvuju kada se bude KRUNISAO

Srijeda, 22.10.2025 | 12:35

Princ Vilijam planira potpunu izolaciju dvoje bliskih rođaka sa kraljevskih događaja.

Vuković: Tražiću budžetsku i svaku drugu ODGOVORNOST Fonda zdravstva

Srijeda, 22.10.2025 | 12:29

Ministar finansija Novica Vuković poručio je za RTCG da je neophodno, kada je riječ o zdravstvenom sistemu, jasno definisati način finansiranja, pri čemu svi relevantni akteri to moraju imati u vidu prilikom planiranja budžeta za narednu godinu.

Mini verzije pravi HIT - Prodaja Labubu lutki skočila za čak 250 posto

Srijeda, 22.10.2025 | 12:24

Pop Mart, kineski proizvođač izuzetno popularnih lutaka Labubu, zabilježio je snažan skok prodaje nakon lansiranja mini-verzija svojih igračaka s temom čudovišta.