Petak, 06.12.2024 | 15:43
IZVOR: cdm.me

Ministarstvo finansija ponudilo MODEL RJEŠAVANJA pitanja specijalizanata

U proteklih godinu dana, Ministarstvo finansija intenzivno i redovno komunicira sa resornim Ministarstvom zdravlja o mogućnostima podrške usavršavanju zaposlenih u zdravstvenom sistemu.




Foto: arhiva, Kolektiv.me

“Tokom niza konstruktivnih razgovora, zaključeno je da je neophodno ulagati u kontinuiranu medicinsku edukaciju, budući da je zdravstvo jedan od najvažnijih stubova svakog društva”, navodi se u saopštenju.

Podsjećaju da je zahvaljujući boljoj organizaciji ovog programa ovogodišnji budžet za usavršavanje u oblasti zdravstva, odnosno specijalizaciju mladih ljekara, dvostruko veći u odnosu na prošlogodišnji.

“Na toj liniji, a opredijeljeni da damo podršku naporima resornog ministarstva, razmotrili smo zahtjeve koji se, između ostalog, tiču položaja ljekara koji se od strane zdravstvenih ustanova upućuju u inostranstvo zbog specijalističke i uže specijalističke edukacije”, ističe Ministarstvo finansija.

Kako je iz Ministarstva zdravlja ukazano da, prema važećem kolektivnom ugovoru za zdravstvenu djelatnost u ovoj oblasti nije predviđen dovoljno sredstava, stručne službe Ministarstva finansija su promptno reagovale i ponudile model rješavanja ovog pitanja.

“Podržavamo svaki vid stručnog usavršavanja i očekujemo da Ministarstvo zdravlja  i zvanično dostavi Ministarstvu finansija zahtjev po ovom osnovu, nakon čega će se pristupiti finalizaciji ovog pitanja, u interesu jačanja zdravstvenog sistema”, zaključuje se u saopštenju.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

PU: U prvom kvartalu naplaćeno 481,7 miliona eura budžetskih bruto prihoda

Utorak, 07.04.2026 | 12:22

Poreska uprava je u prvom kvartalu 2026. godine naplatila 481,7 miliona eura bruto budžetskih prihoda, što je za 15,5 miliona više nego godinu ranije, uz nastavak jačanja poreske discipline i unapređenja sistema naplate.

Mandićeva plata najveća: Skupština nakon nekoliko mjeseci objavila podatke o zaradama, 33 poslanika primila preko 2.000€

Utorak, 07.04.2026 | 09:40

Skupština Crne Gore juče je, nakon nekoliko mjeseci, objavila na svom sajtu podatke o platama poslanika, koji pokazuju da su u martu 33 parlamentarca imala ukupnu neto zaradu od 2.000 eura i više, uključujući varijabile (naknade).

Koje su najbogatije, a koje najsiromašnije države Evropske unije?

Utorak, 07.04.2026 | 09:00

Luksemburg je prošle godine bio najbogatija članica Evropske unije.

Još jedno poskupljenje goriva, od sjutra nove cijene

Ponedjeljak, 06.04.2026 | 12:45

U Crnoj Gori će od sjutra biti skuplje sve vrste goriva, saopšteno je iz Ministarstva energetike i rudarstva.

Crna Gora će novim avio-linijama privući više turista

Ponedjeljak, 06.04.2026 | 08:22

Otvaranje baze Wizz air-a u Podgorici predstavlja veliku razvojnu šansu, ne samo u smislu bolje avio-povezanosti, već i kao priliku da Glavni grad dodatno pozicioniramo kao atraktivnu i raznovrsnu turističku destinaciju, kazala je za Radio Crne Gore Andrea Rafailović Stojović iz Turističke organizacije Podgorica.

Potpredsjednik Opštine Pljevlja Darko Gazdić podnio ostavku

Ponedjeljak, 06.04.2026 | 14:09

Potpredsjednik Opštine Pljevlja Darko Gazdić podnio je ostavku na tu funkciju. To je na sjednici Skupštine opštine Pljevlja saopštio predsjednik opštine Dario Vraneš.

Počela rekonstrukcija stadiona FK Crvena Stijena u Tološima: Moderan teren za nove generacije sportista

Ponedjeljak, 06.04.2026 | 15:14

Danas su zvanično počeli radovi na rekonstrukciji stadiona FK Crvena Stijena u Tološima, čime se realizuje još jedno od obećanja gradske administracije započinje sveobuhvatna revitalizacija ovog sportskog poligona.

Radunović: Troškovi obilaska nelegalnih objekata, koje pokrivaju građani, da budu racionalni i primjereni

Ponedjeljak, 06.04.2026 | 13:55

Ministar prostornog planiranja, urbanizma i državne imovine Slaven Radunović održao je sastanak sa predsjednicima opština i njihovim predstavnicima, na kojem su, kako je saopšteno iz resora na čijem je čelu, razmatrana ključna pitanja iz oblasti prostornog planiranja, legalizacije objekata i izdavanja građevinskih dozvola.

Šahmanović i Joković: Ubrzati čišćenje trasa dalekovoda radi stabilnosti sistema

Ponedjeljak, 06.04.2026 | 14:10

Na inicijativu ministra energetike i rudarstva Admira Šahmanovića danas je održan sastanak kod ministra poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede Vladimira Jokovića, na kojem je razmatrano unapređenje pouzdanosti elektroenergetskog sistema kroz efikasnije čišćenje trasa dalekovoda.

Nikšić: Kju groznica potvrđena na osam gazdinstava, ptičji grip na dva

Ponedjeljak, 06.04.2026 | 13:52

Na području opštine Nikšić trenutno su aktivne zarazne bolesti kod životinja i to kju groznica i ptičji grip, prenosi RTNK.

Zemljotres u Albaniji, osjetio se i u Crnoj Gori

Utorak, 07.04.2026 | 13:45

Sektor za seizmologiju Zavoda za hidrometeorologiju i seizmologiju (ZHMS) je danas u 13 sati i 13 minuta registrovao zemljotres manje jačine, sa epicentrom sedam kilometara jugoistočno od Koplikua u Albaniji.

Suđenje Acu Đukanoviću odgođeno za 20. april

Utorak, 07.04.2026 | 13:37

Suđenje po optužnici ODT-a Nikšić protiv Aca Đukanovića nije održano u Osnovnom sudu u Nikšiću. Pred sudijom Mirkom Kojovićem nisu se pojavile stranke iz razloga, kako je pojašnjeno, što advokati nisu dobili poziv za ročište minimum osam dana prije suđenja.

PU: U prvom kvartalu naplaćeno 481,7 miliona eura budžetskih bruto prihoda

Utorak, 07.04.2026 | 12:22

Poreska uprava je u prvom kvartalu 2026. godine naplatila 481,7 miliona eura bruto budžetskih prihoda, što je za 15,5 miliona više nego godinu ranije, uz nastavak jačanja poreske discipline i unapređenja sistema naplate.

Zoran Lakušić razriješen, izabran novi Odbor direktora Regionalnog vodovoda

Utorak, 07.04.2026 | 11:53

Nakon što je partija Milana Kneževića napustila Vladu, na red su došle i smjene njenih funkcionera.

Na zajedničkom graničnom prelazu Vraćenovići-Deleuša oduzeto vozilo koje potražuje Austrija

Utorak, 07.04.2026 | 11:41

Službenici Regionalnog centra bezbjednosti granične policije “Centar” - Stanice granične policije I Nikšić su, na zajedničkom graničnom prelazu Vraćenovići - Deleuša, kontrolisali vozilo marke “Audi”, bosanskohercegovačkih registarskih oznaka.

Belan: Nećemo dozvoliti podjelu djece po vjeri, građansko obrazovanje je ključ

Utorak, 07.04.2026 | 11:37

Kao vjernik kažem ne. Za borbu protiv vršnjačkog nasilja nam je potrebno građansko vaspitanje i obrazovanje kao obavezan predmet – učenje o kulturi dijaloga, sticanje sposobnosti nenasilne komunikacije, razvijanje svijesti o pravima i odgovornosti u građanskom društvu, učenje o ljudskim pravima i slobodama, naveo je na mreži X predsjednik Liberalne partije i jedan od lidera Evropskog saveza Vatroslav Belan.

Koprivica: Trobojka je dio naše tradicije

Utorak, 07.04.2026 | 11:30

Potpredsjednik Vlade za politički sistem, pravosuđe i antikorupciju Momo Koprivica kazao je da je trobojka dio naše tradicije, kao i crveno-bijela i crveno-zlatna heraldika, prisutna u tradiciji Nemanjića, Crnojevića i Petrovića.

Ibrahimović u zvaničnoj posjeti Republici Litvaniji

Utorak, 07.04.2026 | 11:28

Potpredsjednik Vlade Crne Gore i ministar vanjskih poslova Ervin Ibrahimović, boraviće sjutra u zvaničnoj posjeti Republici Litvaniji.

Podgorica: U taksiju pronađen kokain, uhapšena jedna osoba

Utorak, 07.04.2026 | 11:24

U Podgorici je uhapšen M.J. (54) kod koga je pronađeno manje pakovanje kokaina i on je osumnjičen za neovlašćenu proizvodnju, držanje i stavljanje u promet opojnih droga, saopšteno je iz Uprave policije (UP).

Lejdi Gaga otkazala posljednji nastup na turneji: Borim se s respiratornom infekcijom, žao mi je

Utorak, 07.04.2026 | 10:44

Pjevačica Lejdi Gagaje otkazala svoj posljednji nastup na turneji zbog savjeta ljekara.