Ponedjeljak, 09.12.2024 | 18:35
IZVOR: pobjeda.me

Tomislav Đinović SPORTISTA PODGORICE

Član Bokserskog kluba Zlatičanin, Tomislav Đinović, najbolji je sportista Podgorice u 2024. godini, u tradicionalnom izboru Sekretarijata za sport Glavnog grada.




Foto:  YouTube screenshot/ MediaBiro 

Đinović je priznanje zaslužio osvajanjem bronzane medalje na Evropskom prvenstvu u Beogradu.

"Đinović je fenomenalnim rezultatom i osvajanjem bronzane medalje na Evropskom prvenstvu ispisao najljepše stranice u istoriji podgoričkog i crnogorskog boksa. Medalja u olimpijskom sportu presudila je u odnosu na jaku konkurenciju", stoji u obrazloženju odluke Sekretarijata.

Za najbolji klub Džu džicu klub Feniks, dok je najbolji trener Dejan Vukčević, šef stručnog štaba tog kolektiva.

Iz Sekretarijata za sport saopšteno je da će plakete za vrhunske rezultate na osnovu rezultata u seniorskoj konkurenciji dobiti karatista Omladinca Nenad Dulović (srebro na EP), kik bokser Budućnosti Nemanja Čađenović (bronza na EP), džu džicu majstori Fenixa Anđela Vukčević (bronza na SP), Aleksa Radulović (bronza na EP), Krsto Radulović (srebro na SP), Mladen Bojanović (bronza na EP), Selma Ličina (bronza na SP) i Savo Jaredić (bronza na EP).

Plaketu će dobiti i predstavnici džu džicu kluba Arso Milić – Miloš Miličković (3. mjesto EP) i Arso Milić (1. mjesto EP), Jelena Jovanović (1. mjesto EP) iz Džu džicu kluba Stara varoš, te Zinedin Bećović iz Tekvondo kluba S3 za osvojeno zlato na klupskom šampionatu Starog kontinenta.

Plakete za ostvarene rezultate u mlađim kategorijama u 2024. godini zaslužili su Viktor Dukić (kik boks klub Rad), Jovana Damjanović, Una Raković i Helena Backović iz Karate kluba Omladinac, Jelena Vukčević, Nikola Vulević, Pavle Mugoša i Ana Asanović iz Džu džicu kluba Fenix, Vuk Džudović i Branka Mujović iz Džu džicu kluba Stara varoš, i najmlađi među njima Sava Vujisić (Tekvondo klub S3).

Tradicionalno, na osnovu dostignuća, izabrani su i najperspektivniji sportisti Glavnog grada (dječaci i djevojčice od 13 do 16 godina). To su Matija Jovanović (Fudbalski klub Budućnost), Nađa Peković i Aleksa Radić (Odbojkaški klub Budućnost), plivač Veljko Vučinić (PVK Budućnost), vaterpolista Petar Brnović (PVK Budućnost), Elena Jovanović (Džu džicu klub Stara varoš), Ines Terzić i Petra Marković (Karate klub Omladinac) i Mia Vuksanović (Ženski rukometni klub Budućnost).

Zlatne plakete za poseban doprinos razvoju školskog sporta biće uručene Radovanu Gligoroviću (OŠ „Maksim Gorki“) i Marku Radusinoviću (Srednja medicinska škola), dok će za uspješnu saradnju u realizaciji programskih aktivnosti Sekretarijata za sport, kao i promociju sporta biti nagrađeni Fudbalski savez Crne Gore, Igor Jokanović (Crveni krst Crne Gore) i Nikola Martinović (Mjesna zajednica Nova varoš). Zlatnu plaketu za promociju i razvoj sportske rekreacije dobiće Milan Miranović, član SRD “Podgorica”, a Igoru Tomiću, predsjedniku Paraolimpijskog komiteta Crne Gore biće uručeno priznanje za razvoj i promociju sporta osoba sa invaliditetom.

Sekretarijat za sport posthumno će dodijeliti plakete porodicama zaslužnih sportskih radnika za doprinos razvoju sporta u Titogradu (Podgorici) – fudbalskim legendama Milanu Rogošiću, Zoranu Vorotoviću, Spasoju Pavloviću, Nikoli Jankoviću, kao i bivšem stonoteniskom asu Mulitnu Micu Marašu.

Nagrade za izuzetan doprinos u razvoju, organizovanju i unaprjeđenju sporta u Podgorici zaslužili su Zoran Vukčević (odbojka), Zoran Mijović (fudbal), Saša Ivanović (fudbal), Jadran Vujačić (košarka), Dragan Mugoša (boks), Mirsada Ganić (rukomet), Vesna Durković (rukomet), Marta Bojanović (rukomet), Zorica Kostić (ragbi), Rajko Ćupić i Fudbalski klub Zabjelo.

Tradicionalno svečano uručenje nagrada Sekretarijata za sport biće organizovano 23. decembra u 13 sati, u hotelu ,,Voco”.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jedan klik te dijeli od najboljeg bonusa dobrodošlice. Registruj se na meridianbet.me i preuzmi 100 eura + 100% bonusa na prvi depozit!

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Pronađeno tijelo Miljana Vešovića u blizini ušća Morače u Skadarsko jezero

Ponedjeljak, 16.03.2026 | 18:11

Nadležne službe tragale su za njim otkako je nestao 14. februara.

Opet se oglasio navodni Medenica, ponovo iznosi optužbe povodom dešavanja u policiji

Ponedjeljak, 16.03.2026 | 15:44

Uskoro će se navršiti dva mjeseca od bjekstva Miloša Medenice, osuđenog na 10 godina robije.

Vučinić saopštio spisak za Andoru i Sloveniju: Nema Vasilija Adžića, povratak Hakšabanovića

Ponedjeljak, 16.03.2026 | 15:30

Vezista Juventusa Vasilije Adžić nije na spsku fudbalske reprezentacije Crne Gore za martovske prijateljske utakmice sa Andorom i Slovenijom.

Laković: Crna Gora ne može vječno biti talac straha iz vremena DPS-a

Ponedjeljak, 16.03.2026 | 16:58

Nezavisni poslanik Miodrag Laković poručio je da je razumljiv strah koji je nekadašnja opozicija osjećala dok je bila suočena sa moći Demokratske partije socijalista, ali da država, njene institucije i građani više ne mogu ostati taoci tog nasljeđa, već se moraju okrenuti evropskim integracijama, vladavini prava i političkom konsenzusu.

Dinar: Na nama je da opravdamo ulogu favorita protiv Finske

Ponedjeljak, 16.03.2026 | 17:56

Nakon nastupa na Evropskom prvenstvu, rukometna reprezentacija Crne Gore odradila je detaljnu analizu učinka na turniru, na kojem je ekipa pokazala dva različita lica u tri odigrana meča. Selektor Didie Dinar istakao je da je tim protiv Slovenia prikazao kvalitetnu igru, dok to nije bio slučaj u duelima sa preostala dva rivala.

Vandalizam u „Eko parku Blace“: Volonterski trud uništen samo nekoliko dana nakon akcije

Utorak, 17.03.2026 | 13:41

Nakon nedjeljne volonterske akcije koju su članovi Društva mladih ekologa odradili sopstvenim sredstvima, već u utorak ujutro dočekale su ih nove neželjene scene u „Eko parku Blace“.

Zlatna medalja iz Njujorka za Kuću maslina - crnogorsko maslinovo ulje MIROVICA među najboljima na svijetu

Utorak, 17.03.2026 | 13:34

Maslinovo ulje Kuće maslina brenda MIROVICA osvojilo je zlatnu medalju na najvećem i najprestižnijem svjetskom takmičenju u kvalitetu maslinovih ulja u Njujorku (NYIOOC World Olive Oil Competition),potvrđujući vrhunski kvalitet crnogorskog maslinarstva na globalnoj sceni, saopštili su iz Kuće maslina. 

MANS: Postojao plan nadzora Miloša Medenice, Uprava policije bez odgovora ko ga je sačinio

Utorak, 17.03.2026 | 13:29

Kontrola sprovođenja mjera nadzora nad Milošem Medenicom vršena je na osnovu prethodno sačinjenog “Plana mjera i aktivnosti u cilju praćenja i postupanja po izrečenoj mjeri nadzora”, ali su iz kabineta direktora Uprave policije, Lazara Šćepanovića odbili da Mreži za afirmaciju nevladinog sektora saopšte po čijoj procjeni i naredbi je određena dinamika posjeta koje su sprovodili službenici Uprave policije i ko je donosio odluke u predmetu koji je završio bjekstvom lica pod mjerom nadzora.

Simović: Žalim što sam troškove boravka moje supruge prikazao kao službeno putovanje

Utorak, 17.03.2026 | 13:24

Bivši ministar poljoprivrede i ruralnog razvoja Milutin Simović kazao je danas da izražava iskreno žaljenje zbog toga što je boravak svoje supruge Ljiljane u jednom italijanskom, ali i budvanskom hotelu “Splendid“ prikazao kao službeno putovanje i naplatio ga iz državne kase, prenosi Pobjeda.

Pejović: Milatović vrši politički pritisak na Ustavni sud

Utorak, 17.03.2026 | 13:22

Član Predsjedništva PES-a i potpredsjednik Skupštine Crne Gore, Boris Pejović, reagovao je na izjavu predsjednika Crne Gore, Jakova Milatovića, da je samo pitanje vremena kada će Sporazum sa UAE pasti na Ustavnom sudu.

Nova emotivna balada Zdravka Čolić: Emocije, strah i ljubav u prvom planu (VIDEO)

Utorak, 17.03.2026 | 13:09

Regionalna muzička zvijezda Zdravko Čolić objavio je novu pjesmu koja nosi naziv “Ne daj da ostarim sam”.

Počela rekonstrukcija Brskutske ulice; Mujović: Potvrda kontinuiteta i rezultata rada gradske uprave

Utorak, 17.03.2026 | 13:01

Radovi na temeljnoj rekonstrukciji Brskutske ulice u Zagoriču danas su zvanično započeti, čime je otpočela realizacija još jednog važnog infrastrukturnog projekta, na koji se čekalo godinama. Tim povodom gradonačelnik Saša Mujović je istakao da početak radova predstavlja važan rezultat rada aktuelne gradske uprave u proteklom periodu.

Marija Vuković učestvuje na Svjetskom dvoranskom prvenstvu

Utorak, 17.03.2026 | 12:49

Crnogorska atletičarka Marija Vuković nastupiće na Svjetskom dvoranskom prvenstvu, koje će od 20. do 22. marta biti održano u poljskom gradu Torunju, saopšteno iz Atletskog saveza

Dragaš: Od Solara i Gvozda do vodonične infrastrukture

Utorak, 17.03.2026 | 12:46

Elektroprivreda Crne Gore želi da bude jedan od važnih nosilaca energetske tranzicije. Cilj nam je da povećavamo udio obnovljivih izvora, uz očuvanje stabilnosti i sigurnosti snabdijevanja. Trenutno smo u snažnom investicionom ciklusu, razvijamo solarne i vjetroelektrane, modernizujemo postojeće kapacitete i jačamo mrežu, kazao je izvršni direktor EPCG Zdravko Dragaš na uvodnom panelu posvećenom značaju zelenog vodonika u energetskoj tranziciji, prvog dana međunarodne “H2 konferencije 2026”.

Lista najboljih telefona za 2026. je stigla: Evo koji model dominira tržištem

Utorak, 17.03.2026 | 12:36

Ako trenutno planirate kupovinu novog telefona, redakcija portala Tom’s Guide izdvojila je listu od 10 modela koji nude najbolji balans između performansi, kvaliteta kamera i trajanja baterije. Prema njihovoj ocjeni, trenutno prvo mjesto zauzima Apple iPhone 17 Pro Max.