Utorak, 10.12.2024 | 15:50
IZVOR: srednja.hr

WhatsApp se uskoro GASI na nekim uređajima, PROVJERITE je li vaš među njima

Stiže nova godina, a kako je to bilo i ranijih, popularni WhatsApp će se i u 2025. ugasiti na nekim uređajima.




Foto: Ilustracija/Pixabay.com 

Riječ je iPhoneima koji imaju operacioni sistem stariji od sistema iOS 15.1. Ostali, noviji modeli iPhonea moći će koristiti aplikaciju ako su ažurirali uređaj posljednjom verzijom iOS-a.

WhatsApp jedna je od  najpopularniji platformi za razmjenu poruka i pozive, ali od 5. januara 2025. godine više je neće moći koristiti korisnici iPhone uređaja s operacijskim ustavom starijim od iOS 15.1. To će pogoditi one koji još uvijek koriste stare uređaje iPhone 5s, iPhone 6 i iPhone 6 Plus, doznaje Wabetainfo.com. Korisnicima na koje se ovo odnosi već su počele stizati obavještenja i o tome da njihov uređaj više neće imati mogućnost korištenje WhatsApp-a.

Trenutno WhatsApp mogu koristiti korisnici iPhonea s iOS 12 i novijim sustavom, ali ubuduće će aplikacija zahtijevati iOS 15.1 ili novije sustave. Kao jedan od razloga navodi se to da novije verzije iOS-a uključuju ažurirane API-je i poboljšane tehnologije koje omogućuju WhatsAppu da uvede nove značajke koje ne bi mogli uvesti na starim verzijama.

Uostalom, navodi Wabetainfo.com, WhatsApp prati broj korisnika koji koriste starije verzije iOS-a pa ti podaci indiciraju da ovime neće biti pogođen veliki broj korisnika. iPhone 5s, iPhone 6 i iPhone 6 Plus na kojima se popularna aplikacija neće moći koristiti izašli su prije više od 10 godina. Oni s novijim uređajima koji i dalje koriste verziju iOS-a stariju od verzije 15.1 sistem mogu ažurirati tako da uđu u postavke iPhone-a, otvore opšte postavke te odaberu opciju ažuriranja softwarea. Ova promjena na WhatsAppu ni na koji način neće se odraziti na korisnike Androida, oni aplikaciju i u 2025. mogu nastaviti koristiti kao što su je koristili do sada.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

Tri jednostavna načina da saznate ko traži vaše ime na internetu

Utorak, 09.06.2026 | 09:20

Vjerovatno ste se pitali ko traži vaše ime na internetu. Iako Google ne otkriva identitete osoba koje unose vaše ime u pretraživač, postoje jednostavni i besplatni alati pomoću kojih možete pouzdano pratiti gdje se i kada vaše ime pojavljuje na internetu.

YouTube ima ozbiljnog rivala: Korisnici oduševljeni

Nedjelja, 07.06.2026 | 19:10

​Sve veći broj korisnika Android uređaja okreće se alternativnim aplikacijama za gledanje YouTube sadržaja, nezadovoljni performansama i korisničkim iskustvom koje pruža zvanična aplikacija.

Stigao Instagram Plus: Ove opcije će od sad biti dostupne samo uz pretplatu

Nedjelja, 07.06.2026 | 11:31

Pretplata košta 3,99 dolara mjesečno.

Brighty zvanično lansiran u Crnoj Gori: Nova era digitalnih finansija stiže na domaće tržište

Petak, 29.05.2026 | 15:16

Na svečanom događaju održanom u hotelu Crown Plaza u Podgorici, aplikacija Brighty zvanično je predstavila svoju inovativnu finansijsku platformu na crnogorskom tržištu, otvarajući novo poglavlje u razvoju digitalnih finansijskih usluga u zemlji i regionu.

Mladi robotičari iz Crne Gore osvojili 1.mjesto na međunarodnom takmičenju u Hrvatskoj

Srijeda, 27.05.2026 | 12:10

U organizaciji BIP Tech – inovacioni HUB za djecu i mlade i Montenegro Robotics, crnogorski timovi učestvovali su na međunarodnom FG Croatia takmičenju u robotici, gdje su ostvarili izvanredan uspjeh osvojivši prvo mjesto i plasman među najbolje ekipe takmičenja.

Da li je Tito prodao utakmicu za 700 miliona maraka? Kako se raspala jedna od najmoćnijih reprezentacija Jugoslavije

Utorak, 09.06.2026 | 17:32

Svjetsko prvenstvo 1974. godine u Zapadnoj Njemačkoj trebalo je biti kruna jedne od najtalentovanijih generacija u istoriji jugoslovenskog fudbala.

Ombudsman: Granski kolektivni ugovor diskriminiše dio zaposlenih u zdravstvu

Srijeda, 10.06.2026 | 08:27

Zaštitnik ljudskih prava i sloboda Siniša Bjeković utvrdio je da su zdravstveni saradnici diskriminisani Granskim kolektivnim ugovorom za zdravstvenu djelatnost iz 2025. godine, jer im nijesu povećani koeficijenti složenosti poslova, dok su istovremeno članovi nereprezentativnih sindikata dovedeni u neravnopravan položaj u odnosu na članove reprezentativnog sindikata. Ombudsman je Ministarstvu zdravlja i sindikatima preporučio izmjene ugovora i uspostavljanje inkluzivnijeg socijalnog dijaloga.

Mujović raspustio Upravni odbor FK Budućnost

Utorak, 09.06.2026 | 17:12

Na inicijativu gradonačelnika Podgorice Saše Mujovića, danas je na Vanrednoj Skupštini FK Budućnost raspušten Upravni odbor, objavio je CDM  

Đukanović: Sumnjam da će Crna Gora ući u EU 2028. godine

Srijeda, 10.06.2026 | 09:00

Bivši predsjednik Crne Gore i počasni predsjednik DPS-a Milo Đukanović kazao je da ne planira povratak u aktivnu politiku, ističući da je fokusiran na druge aktivnosti.

Adžić na radaru više klubova

Utorak, 09.06.2026 | 21:00

Crnogorski reprezentativac Vasilije Adžić, sve je bliži odlasku na pozajmicu ovog ljeta, pošto u Juventusu žele da mu obezbijede kontinuitet igranja koji je ključan za njegov dalji razvoj.  

Leković: Crna Gora više nije utočište mafijaša

Srijeda, 10.06.2026 | 16:19

Jutrošnje ubistvo u centru Barselone, izvršeno na svega nekoliko metara od zgrade policije, pokazalo je ono što odgovorni ljudi odavno govore, ne postoji apsolutna bezbjednost, čak ni u najvećim evropskim metropolama sa neuporedivo većim resursima, tehnikom i brojem policajaca, kazao je poslanik Demokratske Crne Gore, Momčilo Leković.     

Novi repertoar bioskopa CINEPLEXX

Srijeda, 10.06.2026 | 16:07

Novi filmovi na repertoaru bioskopa Cineplexx.

Erdogan ga uporedio sa Hitlorom, Netanjahu žestoko odgovorio: "Antisemitski diktator koji vrši genocid nad Kurdima ne može držati lekcije"

Srijeda, 10.06.2026 | 16:05

Nakon što je turski predsjednik Redžep Tajip Erdogan uputio najoštrije kritike na račun Izraela i uporedio Benjamina Netanjahua sa Adolfom Hitlerom, stigao je i brz, izuzetno oštar odgovor izraelskog premijera.

Klikovac: FK Budućnost završio poslovanje u 2025. sa tri i po miliona eura minusa

Srijeda, 10.06.2026 | 16:33

FK Budućnost je završio poslovanje u 2025. godini sa 3,5 miliona eura minusa, saopštio je šef Kluba odbornika DPS-a u Skupštini Glavnog grada Andrija Klikovac.

Radunović: Plaža Čedomira Popovića građena po planu iz 2018.

Srijeda, 10.06.2026 | 15:42

Ministar prostornog planiranja, urbanizma i državne imovine Slaven Radunović tvrdi da je vlasnik kompanije "Carine" Čedomir Popović gradio plažu u Baošićima po planu koji je usvojen 2018. kada je Demokratska partija socijalista (DPS) bila na vlasti.

Emilija Klark priželjkuje povratak na Brodvej: San joj je glavna uloga u mjuziklu

Srijeda, 10.06.2026 | 16:21

Britanska glumica Emilija Klark otkrila je da bi voljela da se vrati na Brodvej, a kao svoju idealnu ulogu izdvojila je junakinju Čeriti Houp Valentajn iz kultnog mjuzikla „Sweet Charity“.

Šaranović: Priveden osumnjičeni za napad na Brkovića

Srijeda, 10.06.2026 | 15:06

Policija je privela M.Š., osumnjičenog za napad na Milivoja Brkovića, odbornika u Skupštini Glavnog grada, saopštio je ministar unutrašnjih poslova Danilo Šaranović.

Pucnjava u blizini konzulata Crne Gore u Barseloni, stradala jedna osoba

Srijeda, 10.06.2026 | 15:00

U blizini počasnog konzulata Crne Gore u Barseloni jutros je došlo do pucnjave u kojoj je stradala jedna osoba, prenosi španska "Lavanguardia".

Dukaj: Crna Gora ostvarila napredak u oblasti sajber bezbjednosti

Srijeda, 10.06.2026 | 15:15

Na prezentaciji o napretku u oblasti sajber bezbjednosti, koju su organizovali Ministarstvo javne uprave i Ženevski centar za upravljanje bezbjednosnim sektorom (DCAF), ministar javne uprave,, Maraš Dukaj, saopštio je da je Crna Gora u protekle dvije godine ostvarila napredak u jačanju nacionalnog sistema sajber bezbjednosti, ostvarivši snažan iskorak u odnosu na stanje zabilježeno nakon sajber napada iz avgusta 2022. godine, saopšteno je iz njegovog resor

Uhapšene dvije maloljetnice osumnjičene za zlostavljanje vršnjakinje u Podgorici

Srijeda, 10.06.2026 | 15:10

Iz Uprave policije saopšteno je da je policija u Podgorici uhapsila dvije maloljetnice, starosti između 14 i 15 godina, zbog sumnje da su zlostavljale vršnjakinju.