Srijeda, 11.12.2024 | 13:22
IZVOR: kolektiv.me

ANKETA: Da li treba OGRANIČITI pristup mreži TikTok?

Uprava policije Crne Gore upozorila je javnosti na pojavu globalno popularnog TikTok trenda pod nazivom „Leteći Supermen”, koji je zabilježen i u državama regiona.




Foto: Ilustracija, Pixabay

"Riječ je o pojavi koja izaziva zabrinutost zbog potencijalno opasnih, pa čak i dalekosežnih posljedica po zdravlje. Iako djeluje kao bezazleni vid zabave - imitacija leta Supermena, prisustvo ovog izazova potvrđuje da je želja da se bude „u trendu” na društvenim mrežama podsticaj za rizično ponašanje. Posebno zabrinjava činjenica da ovaj izazov djeca mogu izvoditi na različitim mjestima – u školskim dvorištima, parkovima, ili čak na ulicama, gdje ne postoji adekvatna kontrola ili zaštita. U državama regiona već su zabilježeni incidenti u vezi sa trendom „Leteći Supermen”, uključujući slučajeve bolničkog zbrinjavanja djece koja su zadobila teške tjelesne povrede prilikom snimanja izazova radi njegovog objavljivanja na društvenim mrežama", naveli su iz Uprave policije.

Kako su dodali, i u državama Evropske unije ponovo su se aktivirali pozivi da se onemogući pristup mreži TikTok, nakon brojnih registrovanih slučajeva zadobijanja teških tjelesnih povreda, dok su nerijetki primjeri zabrane izvođenja izazova u obrazovnim ustanovama...

Mi vas pitamo:

Da li treba OGRANIČITI pristup mreži TikTok?

DA
324
NE
260

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

U Baru uhapšena dva operativno interesantna lica

Srijeda, 03.12.2025 | 09:47

Službenici saobraćajne policije u Baru su uhapsili dva operativno interesantna lica.

Najbolja studentkinja Pomorskog fakulteta Kotor: Dejana Pudar briljira sa prosjekom 10

Srijeda, 03.12.2025 | 09:45

Za izuzetne rezultate i prosjek 10, Dejana Pudar proglašena je najboljom studentkinjom Pomorskog fakulteta Kotor u 2025/26. godini i dobitnicom nagrade Univerziteta Crne Gore, koju joj je uručio rektor prof. dr Vladimir Božović.

EU i Velika Britanija - Automobili sa fabričkim ograničenjem brzine

Srijeda, 03.12.2025 | 09:35

Elektronska blokada mogla bi da smanji broj saobraćajnih nesreća za 30 odsto.    

Oproštajna sezona iznenada prekinuta: Klipersi otpustili Krisa Pola

Srijeda, 03.12.2025 | 09:30

Legendardni plejmejker, jedan od najboljih igrača franšize, kojem je ovo trebala da bude posljednja sezona u karijeri, Kris Pol, otpušten je od strane Klipersa.    

Podgorica: Uhapšen osumnjičeni za iskorišćavanje djece za pornografiju

Srijeda, 03.12.2025 | 09:26

Državljanin Crne Gore I.V. (38) uhapšen je zbog krivičnog djela iskorišćavanje djece za pornografiju.    

URA: Našu inicijativu za Anketni odbor o aferi Možura potpisalo 43 poslanika, očekujemo brzo formiranje odbora

Srijeda, 03.12.2025 | 09:09

Građanski pokret URA je predao danas u skupštinsku proceduru inicijativu za formiranje anketnog odbora i otvaranje parlementarne istrage, radi prikupljanja informacija o postupanjima nadležnih državnih organa i drugih subjekata u slučaju dodjele koncesije za vjetroelektranu “Možura”, saopštili su iz Građanskog pokreta URA.

Jadran u Trebinju sa Pro Rekom

Srijeda, 03.12.2025 | 08:51

Vaterpolisti Jadrana MTEL u subotu su trofej Kupa Crne Gore vratili u Herceg Novi, a večeras ih očekuje još jedan veliki meč.

Težak udes na Starom aerodromu: Povrijeđene tri osobe

Srijeda, 03.12.2025 | 08:33

U saobraćajnoj nezgodi koja se jutros dogodila u 06.50 sati na Starom aerodromu, povrijeđene su tri osobe.      

Vraneš: Ovo ni DPS nije radio – Pljevlja su ponižena, Spajić ne bi smio ovako da omalovažava

Srijeda, 03.12.2025 | 08:29

Na svečanom otvaranju rekonstruisanog puta Mijakovići – Vrulja, održanom prekjuče, nije se pojavilo rukovodstvo Opštine Pljevlja, iako se dionica nalazi upravo na teritoriji te opštine. Među prisutnima su bili premijer Milojko Spajić i ministarka saobraćaja Maja Vukićević, ali ne i predsjednik Opštine Pljevlja, Dario Vraneš.

Radulović: Imate apsurd da se oni koji su zbrisali sa istorijske pozornice i državu i naciju, zalažu za Petrovićevsku Crnu Goru

Srijeda, 03.12.2025 | 08:22

Imate apsurd da oni koji su za Petrovićevsku Crnu Goru su jednim nelegitimnim činom, činom suprotnom Ustavu države Crne Gore, suprotno njenom parlamentu koji je bio formiran 1914. godine i bio u punom legitimitetu, jednostavno zbrisali sa istorijske pozornice i državu i naciju, njene legitimne institucije i crkvu – rekao je u emisiji Na kraju dana, na Televiziji E, predsjednik Udruženja pravnika prof. dr Branislav Radulović.