Srijeda, 11.12.2024 | 17:14
IZVOR: rtcg.me

ZVANIČNO - SP u fudbalu 2034. godine u Saudijskoj Arabiji

Saudijska Arabija potvrđena je kao domaćin Svjetskog prvenstva u fudbalu 2034. godine.




Foto: Ilustracija/Pixabay.com 

Takođe su potvrđeni domaćini Svjetskog prvenstva 2030. godine, koje će biti održano u šest zemalja na tri kontinenta, u čast 100 godina od prvog turnira.

Saudijska Arabija bila je jedini kandidat za organizaciju takmičenja 2034. Njena kandidatura potvrđena je u srijedu tokom online sastanka 211 članova Međunarodne fudbalske federacije (FIFA).

Članovi su jednoglasno podržali nekonkurentske kandidature aplauzom tokom virtuelnog sastanka kojim je predsjedavao predsjednik FIFA-e Đani Infantino.

Pored Svjetskog prvenstva, Saudijska Arabija će biti domaćin Azijskog kupa 2027. godine, Azijskih zimskih igara 2029. i Azijskih igara 2034. godine. Prema izvještaju Sky Sports News-a, ova zemlja ima dugoročne ambicije da organizuje još veće događaje, uključujući i Svjetsko prvenstvo za žene.

Turnir 2030. godine predvodiće suorganizatori Španija i Portugal u Evropi, te Maroko u sjevernoj Africi. Urugvaj, Paragvaj i Argentina organizovaće po jednu uvodnu utakmicu, u znak obilježavanja 100 godina od prvog Svjetskog prvenstva koje je održano u Urugvaju, a na kojem su domaćini odnijeli pobjedu.

Prije oba turnira, SAD, Kanada i Meksiko će zajedno organizovati Svjetsko prvenstvo 2026. godine.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jedan klik te dijeli od najboljeg bonusa dobrodošlice. Registruj se na meridianbet.me i preuzmi 100 eura + 100% bonusa na prvi depozit!

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Ovo su namirnice koje jačaju imunitet bolje od bijelog luka

Ponedjeljak, 29.12.2025 | 18:35

Bijeli luk je poznat kao namirnica koja jača imunitet, ali ako želite da izbjegnete neugodan zadah, a ojačate mimunitet, možete konzumirati druge namirnice.

Generalni direktor Crvene zvezde: Podaviću ih ako ne budemo prvi

Ponedjeljak, 29.12.2025 | 18:19

Iako ima puno skuplji tim od konkurencije, uključujući i vječitog rivala Partizan, Crvena zvezda nakon 20 rundi u šampionatu Srbije ima bod manje od vodećih crno-bijelih.

Milatović proglasio Zakon o budžetu i još 25 dokumenata

Ponedjeljak, 29.12.2025 | 18:05

Predsjednik Crne Gore Jakov Milatović potpisao je ukaze o proglašenju tri zakona, koje je Skupština donijela 27. decembra, na Četvrtoj sjednici Drugog redovnog (jesenjeg) zasjedanja u 2025. godini.  

Katalonci traže rješenje bez velikog troška - Vlahović u prvom planu

Ponedjeljak, 29.12.2025 | 17:52

Dušan Vlahović se ponovo našao na radaru Barselone, prenosi španska Marka, a informaciju je objavio novinar Dijego Piko. Prema njegovim navodima, katalonski klub je u prethodnom periodu obnovio komunikaciju sa agentima srpskog napadača i ozbiljno razmatra njegov dolazak kao dugoročnu zamjenu za Roberta Levandovskog.    

Filipe Luis ostaje trener Flamenga

Ponedjeljak, 29.12.2025 | 17:34

Fudbalski klub Flamengo produžio je ugovor sa trenerom Filipeom Luisom do 2027. godine.

Trideset ljudi dijeli jedan automobil: Nesvakidašnja akcija žitelja jednog francuskog sela

Ponedjeljak, 29.12.2025 | 17:21

U francuskom selu Pon de Bare, koje broji tek oko sedamsto stanovnika i smješteno je na jugoistoku zemlje, tridesetak mještana pokrenulo je akciju dijeljenja jednog automobila.

UP: Građani da ne otvaraju i odgovaraju na mejlove koji stižu sa lažne adrese Lazara Šćepanovića

Ponedjeljak, 29.12.2025 | 17:06

Uprava policije je u saznanju da na mejl adrese određenog broja građana, stižu mejlovi lažnog sadržaja, u čijem je potpisu “v.d. pomoćnika direktora Uprave policije Lazar Šćepanović”. Ističemo da nije riječ o zvaničnoj mejl adresi Uprave policije, pa samim tim ni o dopisu direktora Uprave policije Lazara Šćepanovića - saopšteno je iz Uprave policije.

Kako ispravno koristiti Microsoft Word na telefonu

Ponedjeljak, 29.12.2025 | 16:55

Mnogi korisnici imaju instaliranu Word aplikaciju na svom telefonu, ali je zapravo ne koriste u punom kapacitetu.  

Milatović: Briga o djeci bez roditeljskog staranja mora biti sistemska i dosljedna

Ponedjeljak, 29.12.2025 | 16:44

Predsjednik Crne Gore Jakov Milatović poručio je da briga o djeci bez roditeljskog staranja mora biti sistemska i dosljedna, sa vidljivim rezultatima u kvalitetu života svakog djeteta.    

Đurović i Vučurović predložili izmjene: Bez "aneksije" u zakonu o statusu dinastije Petrović Njegoš

Ponedjeljak, 29.12.2025 | 16:35

Poslanici Nove srpske demokratije Dejan Đurović i Jovan Vučurović predložili su izmjene i dopune Zakona o statusu potomaka dinastije Petrović Njegoš kojim se briše iz člana jedan odredba da je dinastija "detronizovana protivno Ustavu za Knjaževinu Crnu Goru aktom nasilne aneksije države iz 1918. godine". Kako su predložili, član jedan treba da glasi "radi istorijske i moralne rehabilitacije dinastije Petrović Njegoš ovim zakonom se uređuju pitanja od značaja za status potomaka dinastije Petrović Njegoš".