Srijeda, 11.12.2024 | 17:49
IZVOR: rtcg.me

SMJENA Mitrovića sa funkcije direktora nikšićke bolnice NEOSNOVANA

Odluka o razrješenju bivšeg direktora Opšte bolnice Nikšić Marka Mitrovića neosnovana je i pobija se, potvrdio je i Vrhovni sud odbijanjem revizije, a nakon odluke Osnovnog i Višeg suda. Mitrović i njegov advokat Milan Vojinović poručuju da je neprihvatljivo ignorisanje sudskih odluka ministra zdravlja Vojislava Šimuna i poručuju da će se obratiti Specijalnom tužilaštvu.




Foto: YouTube screenshot/Opština Nikšić

Marko Mitrović, funkcioner Demokratske Crne Gore, za direktora Opšte bolnice Nikšić imenovan je u martu 2021. godine, a odlukom tadašnjeg ministra zdravlja Dragoslava Šćekića nakon godinu i po smjenjen je zbog, kako je pojašnjeno, nepravilnosti u radu.

Iz Ministarstva zdravlja saopšteno je da je odluka o razrješenju uslijedila nakon što je Komisija za kontrolu rada zdravstvenih ustanova konstatovala niz nepravilnosti koje se odnose na nepridržavanje zakonskih propisa tokom rukovođenja.

Nezadovoljan odlukom nadležnih Mitrović je pravdu tražio na sudu. Od decembra prošle do kraja oktobra ove godine dobio je tri sudske presude. Da je smjena neosnovana potvrdili su Osnovni i Viši sud, kao i Vrhovni sud koji je prije mjesec i po odbio reviziju.

"Slučaj je i u činjeničnom i u pravnom slučaju jednostavan. Mitrović je konkursom izabran za direktora Opšte bolnice 2021. sa mandatom od četiri godine. Bez povoda i razloga je razriješen dužnosti 2022. godine. Pokrenuli smo postupak pred Osnovnim sudom u Nikšiću koji je donio prvostepenu presudu, Viši sud je potvrdio presudu, a Vrhovni je odbio reviziju. Dakle, Marko Mitrović je legitimni direktor Opšte bolnice u Nikšiću“, rekao je advokat Vojinović.

Iako su očekivali da Mitrović nakon pravosnažne presude bude vraćen na mjesto direktora ta funkcija smjenom doktorice Dušanke Milatović Perović nedavno je pripala doktoru Zoranu Mrkiću.

Vojinović kaže da se nakon dobijanja drugostepene presude obraćao ministru zdravlja Vojislavu Šimunu koji je, tvrdi, odabrao ćutanje umjesto poštovanja sudskih odluka.

"Predložio sam da se ovo pitanje razriješi tako što će se kasnije izabrani direktor razriješiti dužnosti ili iz moralnih razloga podnijeti ostavku. On me obavijestio da će tražiti mišljenje zaštitnika imovinsko-pravnih interesa koji je rekao da se sačeka presuda o reviziji, da ga ne mogu vratiti na posao, što 'ne pije vodu', kako kažemo mi u pravu. Mišljenje nikoga ne obavezuje, a upravo je zaštitnik imovinsko-pravnih odnosa bio uključen u čitav postupak od početka do kraja. Tada sam Šimunu napisao da od rimskog prava do danas postoji pravilo – prvi u vremenu, jači u pravu”, rekao je Vojinović.

I Mitrović je iznenađen postupanjem ministra Šimuna koji, kako kaže, ignoriše sudske odluke.

"Ignoriše i struku, i sud, i zakon ove zemlje i stavlja se iznad zakona. To je ružna poruka. Nakon 2020. godine i smjene jednog režima koji nije poštovao sudske odluke i sada imamo aktere u vlasti koji žele da ne poštuju odluke suda“, kazao je Mitrović.

Nepoštovanje sudskih odluka je, istče advokat Vojinović, urušavanje sistema i dovodi u pitanje jednakost pred zakonom.

"Nepoštovanjem sudske presude od ministra povrijeđen sam u stručnom pogledu, a Mitrović je degradiran u struci, povrijeđeno mu je dostojanstvo, ugled, u krajnjem i čitave Opšte bolnice i Ministarstva zdravlja koja je krovna institucija i koja treba da zaštiti građane, a ne ovako nekorektno da se ponaša. Obavijestićemo Specijalno tužilaštvo da je u pitanju zloupotreba položaja. Vidjećemo šta će se uraditi, ali ćemo sigurno preduzeti sve mjere za zaštitu prava“, poručio je Vojinović.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

Kažnjen 2.000 eura jer je preticao kolonu od 15 vozila pod dejstvom alkohola, bez vozačke dozvole

Petak, 13.03.2026 | 18:35

Državljanin Bosne i Hercegovine M. K. (46) kažnjen je jnovčanom kaznom u iznosu od 2.000 eura jer je juče na Jadranskom putu u Budvi u mjestu Vidikovac u nepreglednoj krivini preticao kolonu od 15-ak vozila pod dejstvom alkohola, a pri sebi nije imao vozačku dozvolu, saopšteno je iz Suda za prekršaje u Budvi.

Bar: Oduzeto oružje, municija i droga

Petak, 13.03.2026 | 18:23

Službenici policije su realizovali pojačane koordinisane aktivnosti u južnoj regiji, tokom kojih su oduzeta vatreno oružje, preko 500 komada municije, marihuana i kokain, te jedno vozilo, a protiv više lica pokrenuti prekršajni postupci i hapšenja.

Podgorica: Četiri maloljetnika uhapšena, protiv šest podnijete krivične prijave zbog nasilničkog ponašanja

Petak, 13.03.2026 | 17:37

Podgorička policija je podnijela krivične prijave protiv šest maloljetnih lica, dok su četiri maloljetna lica lišena slobode zbog sumnje da su počinila krivično djelo nasilničko ponašanje - saopšteno je iz Uprave policije.

Država nije dužna Kneževiću 30 miliona: Prvostepena presuda osnovnog suda

Petak, 13.03.2026 | 16:34

Knežević je 2019. godine ugovorio prodaju svoje tri firme za 30,3 miliona kompaniji sa Kipra, ali je privremena mjera države na zahtjev tužilaštva to onemogućila Specijalna tužiteljka Lidija Vukčević tražila blokadu upisa novog vlasnika dan nakon njegovog zahtjeva

Krstović: Predlažemo povećanje subvencije za produženi boravak na 150 eura po djetetu

Petak, 13.03.2026 | 16:22

Odbornički klub Pokreta za Podgoricu podnio je amandman na Predlog Odluke o subvencionisanju dijela troškova produženog boravka za djecu na teritoriji Glavnog grada, kojim se predlaže povećanje subvencije na 150 eura po djetetu, saopštio je šef ovog odborničkog kluba Miloš Krstović.

Arnold Švarceneger ponovo u ulozi koja ga je proslavila prije 44 godine

Četvrtak, 12.03.2026 | 20:10

Švarceneger se vraća ulozi koja ga je lansirala kao filmsku zvijezdu u trećem nastavku franšize "Konan Varvarin".

Kada i kako uključiti Repair Mode na Android telefonu? Jednostavan način za zaštitu podataka

Četvrtak, 12.03.2026 | 19:50

Nestaje potreba za vraćanjem telefona na fabrička podešavanja prije odlaska u servis.

Čukić: Nova saobraćajnica u Siti kvartu će rasteretiti saobraćaj, vrijednost radova 850.000 eura

Četvrtak, 12.03.2026 | 20:37

Privodi se kraju gradnja saobraćajnice u naselju Siti kvart koja će povezati novi kružni tok sa Cetinjskim putem – takođe je završeno nekoliko ulica. Iz Agencije za izgradnju i razvoj Podgorice za RTV Podgorica kažu da su radovi koštali 850 hiljada eura.

Tramp: Iran ne bi trebalo da učestvuje na Mundijalu

Četvrtak, 12.03.2026 | 19:21

Predsjednik SAD Donald Tramp ponovo je izazvao pažnju izjavom o učešću fudbalske reprezentacije Irana na predstojećem Svjetskom prvenstvu, poručivši da smatra da ne bi bilo prikladno da Iran igra na turniru zbog bezbjednosne situacije.

Plenković o novim srpskim raketama: Upozorićemo partnere u NATO-u

Četvrtak, 12.03.2026 | 21:22

Vojska Srbije raspolaže novom supersoničnom kvazibalističkom raketom kineske proizvodnje CM-400, čiji je domet najmanje 250 kilometara. Projektil vazduh-zemlja uočen je na višenamjenskom borbenom avionu MiG-29, a premijer Andrej Plenković je danas u Požegi komentarisao da li to predstavlja opasnost za susjedne zemlje.

Za 10 dana cijena dizela u Crnoj Gori mogla bi skočiti skoro 25 centi po litru

Petak, 13.03.2026 | 19:08

Cijena dizela bi za 10 dana mogla da poraste sa 1.50 na 1.74 eura, kazala je Zorana Sekulić iz Ministarstva energetike i rudarstva.

Stanić: Tražimo od Vlade da smanji iznos akciza na gorivo

Petak, 13.03.2026 | 18:57

Ako je Vlada Crne Gore u nečemu trebala da slijedi Vladu Srbije, onda bi to bilo smanjenje akciza na gorivo, koje je susjedna država smanjila za 20 odsto i time spriječila ogromni rast cijena na pumpama koji se desio u našoj zemlji, kazao je predsjednik GO Socijaldemokratske partije i predstavnik Evropskog saveza Mirko Stanić.

Fudbalski savez Irana: Niko ne može isključiti Iran sa SP, Amerika je ta koja treba biti izbačena

Petak, 13.03.2026 | 18:45

Fudbalski savez Irana odgovorio je predsjedniku SAD Donaldu Trampu na njegovu izjavu da ne bi trebalo da dođu na Svjetsko prvenstvo zbog bezbjednosti svojih igrača.

Kažnjen 2.000 eura jer je preticao kolonu od 15 vozila pod dejstvom alkohola, bez vozačke dozvole

Petak, 13.03.2026 | 18:35

Državljanin Bosne i Hercegovine M. K. (46) kažnjen je jnovčanom kaznom u iznosu od 2.000 eura jer je juče na Jadranskom putu u Budvi u mjestu Vidikovac u nepreglednoj krivini preticao kolonu od 15-ak vozila pod dejstvom alkohola, a pri sebi nije imao vozačku dozvolu, saopšteno je iz Suda za prekršaje u Budvi.

Bar: Oduzeto oružje, municija i droga

Petak, 13.03.2026 | 18:23

Službenici policije su realizovali pojačane koordinisane aktivnosti u južnoj regiji, tokom kojih su oduzeta vatreno oružje, preko 500 komada municije, marihuana i kokain, te jedno vozilo, a protiv više lica pokrenuti prekršajni postupci i hapšenja.

Čarapić: Ovako to radi čuvena evropska opozicija

Petak, 13.03.2026 | 17:10

Šef kluba poslanika Evrope sad (PES) Vasilije Čarapić ukazao je na mreži X da opozicija nije bila danas u plenarnoj sali kada se glasalo o zakonima iz evropske agende.

Bogdanović osudio prijetnje smrću poslanicima: „Ovo je ekstremizam, a ne politika“

Petak, 13.03.2026 | 16:53

Predsjednik Kluba poslanika Demokratske partije socijalista Boris Bogdanović osudio je prijetnje smrću upućene njegovim kolegama, ističući da se radi o otvorenom ekstremizmu i organizovanoj kampanji mržnje, te pozvao nadležne institucije da hitno identifikuju i procesuiraju odgovorne.

Podgorica: Četiri maloljetnika uhapšena, protiv šest podnijete krivične prijave zbog nasilničkog ponašanja

Petak, 13.03.2026 | 17:37

Podgorička policija je podnijela krivične prijave protiv šest maloljetnih lica, dok su četiri maloljetna lica lišena slobode zbog sumnje da su počinila krivično djelo nasilničko ponašanje - saopšteno je iz Uprave policije.

Ambasadori zemalja članica potvrdili zajedničku poziciju EU za poglavlje 21

Petak, 13.03.2026 | 17:24

Ambasadori zemalja članica odobrili su na današnjem sastanku zajedničku poziciju EU za poglavlje 21 (Transevropske transportne mreže), potvrđeno je TVCG iz izvora u Savjetu EU.

Iran tvrdi da je američki nosač aviona USS Abraham Linkoln pogođen u napadu raketa

Petak, 13.03.2026 | 17:48

Iranski vojni izvori iz Korpusa islamske revolucionarne garde (IRGC) tvrde da je nosač aviona USS Abraham Lincoln pogođen i onesposobljen u napadu na Bliskom istoku te da napušta područje prema SAD-u.