Četvrtak, 12.12.2024 | 10:54
IZVOR: klix.ba

SJEĆATE li se lopova Marva iz kultnog filma "Sam u kući": Ovako sada glumac IZGLEDA (VIDEO)

Danijel Stern koji se proslavio kao lopov u filmu "Sam u kući" danas živi povučeno, daleko od Hollywooda.




Foto: YouTube screenshot/Filmoviva 14

"Sam u kući" je kultni božićni film koji publiku zabavlja već tri decenije, a mnogi mu se i danas rado vraćaju.

Glavni junak u filmu je Kevin McCallister, a mnogi se sjećaju i lopova iz filma koji su imali nadimak "Wet bandits" ili "mokri banditi". Lopove Marva i Harija glumili su Danjiel Stern i Džeo Peskii, a mnogi ih danas ne bi ni prepoznali.

U filmu "Sam u kući" lopovi Marv i Heri bili su žrtve Kevinovih zamki koje su često ostavljale posljedice na njihovim tijelima. Danijel se jednom prilikom osvrnuo na povrede koje je zaradio na snimanju, a koje nisu bile samo filmska magija i šminka. Stern je igrao likove u brojnim komičnim ulogama, kao što su Phil Berquist u "City Slickers" i "City Slickers II: Legenda o kovrdžavom zlatu" i Marv provalnik u prva dva filma "Sam u kući" i "Sam u kući 2: Izgubljeni u New York", sa Joeom Pesciem.

Međutim, on je odbio da ponovo igra lik u četvrtom dijelu franšize, smatrajući da je scenario sramota za originalni film.

Stern je režirao nekoliko epizoda "The Wonder Years" i igrani film "Rookie of the Year" iz 1993. godine, a posljednjih godina režirao je dvije epizode TV serije Manhattan. Stern je kreirao, pisao i glumio u CBS televizijskoj emisiji Danny.
 
Danas Danijel Stern živi povučeno, daleko od holivudske vreve, ali je i dalje aktivan u društvu. Veliki je zagovornik obrazovanja mladih i humanitarnog rada. Osnovao je nekoliko dobrotvornih organizacija koje podržavaju umjetnost i obrazovne programe za djecu. Godine 2009. dobio je nagradu Call to Service Award iz ruku tadašnjeg američkog predsjednika Baracka Obame za svoj doprinos zajednici.

VIDEO MOŽETE POGLEDATI OVDJE!

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

VIDEO - Džej Lo u novoj ROMANTIČNOJ KOMEDIJI: Na platformi Netfliks stiže film o kojem će se pričati

Petak, 01.05.2026 | 12:34

"Kraljica romantičnih komedija", kako zovu Dženifer Lopez, ponovo se vraća na veliko platno.

Biografski film o Majklu Džeksonu srušio očekivanja: Prestigao i "Openhajmera"

Utorak, 28.04.2026 | 09:16

Film je privukao skoro sve demografske grupe,, pokazujući da loše recenzije kritičara nisu imale uticaja. 

Crnogorski dokumentarni film “Čovjek lavina“ nagrađen na festivalu ZagrebDox

Ponedjeljak, 27.04.2026 | 18:32

HRT nagradu publike za najbolji Regionalni film u režiji Slobodanke Radun ponio je snažni i slojevit portret Dragoljuba Đuričića, crnogorskog muzičara i vizionara, čovjeka koji je svoj životni vijek posvetio umjetnosti.  

Netflix serija zasnovana na istinitom slučaju nestanka i ubistva studenta

Nedjelja, 26.04.2026 | 21:56

Godine 1999. dvadesettrogodišnji čileanski student Horhe Matute Džons, izašao je u provod i nikada se nije vratio. Sin ugledne građanske porodice iz univerzitetskog grada Konsepsiona posljednji put je viđen kada je izašao iz diskoteke u kojoj je bila tehno žurka. Njegovo tijelo pronađeno je poslije pet godina, a ubica nikada.

Ko su najstariji glumci koji su i danas živi: Karijeru su započinjali u doba crno-bijelog filma

Četvrtak, 23.04.2026 | 11:52

Dok se filmska industrija neprestano okreće novim licima, a crvenim tepisima dominiraju zvijezde poput Zendaye, Timotija Šalamea, Sidni Svini, u srcu Holivuda stoje oni koji su karijeru gradili još tokom 50-ih, a i ranije.

Pronađeno tijelo muške osobe stradale na Skadarskom jezeru

Srijeda, 06.05.2026 | 12:50

Nakon četiri dana intenzivne i zahtjevne pretrage, pronađeno je tijelo muške osobe koja je stradala u nesreći na Skadarskom jezeru, saopštio je CdM-u rukovodilac sektora za operativne aktivnosti Regionalnog ronilačkog centra Bijela Danilo Mijajlović.

Dva znaka više neće biti ista nakon ove nedjelje

Srijeda, 06.05.2026 | 12:22

Ova nedjelja donosi ljubavni preokret za ljude rođene u dva horoskopska znaka.

Iz SNP-a kazali da su prodata dva “Majbaha”

Srijeda, 06.05.2026 | 15:22

Socijalistička narodna partija pozdravlja informaciju da su prodata dva službena vozila marke „Majbah“, čija je ukupna vrijednost prelazila milion eura. Smatramo da je riječ o važnom koraku ka odgovornijem odnosu prema državnim resursima i jasnoj poruci da vrijeme bahatosti, luksuza i rasipanja novca građana mora ostati iza nas.

Još dvije krivične prijave zbog lažnih diploma

Srijeda, 06.05.2026 | 14:30

Ministarstvo prosvjete, nauke i inovacija (MPNI) podnijelo je podgoričkom Osnovnom sudu krivične prijave protiv S.Đ. i R.A. zbog sumnje da su dostavile lažne i neistinite obrazovne isprave.

Nikolić Božoviću: Odgovorni ste za potencijalnu blokadu evropskog puta, obavijestićemo institucije EU o kršenju Ustava

Srijeda, 06.05.2026 | 15:00

Nakon što je završena rasprava o prijedlogu izmjena Zakona o poreskim savjetnicima, uslijedila je rasprava o izmjenama Zakona o Ustavnom sudu.

Mandić: Crna Gora centar međunarodnog parlamentarnog dijaloga

Četvrtak, 07.05.2026 | 11:46

Ponosan sam što je upravo na Prvom samitu predsjednika parlamenata zemalja članica Parlamentarne skupštine Mediterana potpisan istorijski akt o pristupanju Republike Azerbejdžan i Republike Jermenije, u svojstvu posmatrača, ovoj značajnoj organizaciji, kazao je Andrija Mandić, predsjednik Skupštine Crne Gore.

Radević: Zirojeviću, uozbiljite se, u VCG ne postoji potpukovnik sa inicijalima V.B

Četvrtak, 07.05.2026 | 11:03

Državna sekretarka Sandra Radević reagovala je na navode poslanika SD-a Nikole Zirojevića, koji je ranije zatražio od Ministarstva odbrane da se javno izjasni o navodima da jedan pripadnik Vojske Crne Gore već sedam mjeseci ne dolazi na posao, uprkos tome što je protiv njega formalno pokrenut postupak nečasnog otpusta, i naveo da se postupak nečasnog otpusta navodno opstruira unutar sistema od strane potpukovnik V.B. Radevićeva kaže da Zirojević po ko zna koji put iznosi neistine i poluinformacije sa namjerom da pokupi koji politički poenčić.

Igalo: Uhapšene dvije osobe zbog tuče, Baranin izboden nožem

Četvrtak, 07.05.2026 | 10:46

Iz Uprave policije saopšteno je da je policija u Igalu nakon fizičkog sukoba uhapsila dvije osobe.

Joković: Crna Gora i Turska – prijatelji i partneri u zaštiti vodnih resursa

Četvrtak, 07.05.2026 | 10:28

Ministar poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede Vladimir Joković predvodio je delegaciju Crne Gore na 5. Istanbul International Water Forumu, održanom 5. i 6. maja u Istanbulu u Turskoj.

Zirojević: Vojnik već sedam mjeseci ne dolazi na posao, nečastan otpust opstruira potpukovnik

Četvrtak, 07.05.2026 | 09:55

Da li bi iz resora odbrane bili ljubazni da nam odgovore da li je tačno da pomenuti vojnik već sedam mjeseci ne dolazi na posao, upitao je poslanik Evropskskog saveza Nikola Zirojević.

Laković: Vojnik ne razumije da nije u redu pjevati Draži jer ide u crkvu koja odaje počast Đurišiću

Četvrtak, 07.05.2026 | 09:19

Nezavisni poslanik Miodrag Laković osvrnuo se na jučerašnji snimak pripadnika Vojske Crne Gore, na kojem jedan od njih kliče ratnom zločincu Draži Mihajloviću, dok drugi sve bilježi kamerom.

MO i VCG od ranije upoznati sa snimkom vojnika, preduzete mjere u skladu sa zakonom

Četvrtak, 07.05.2026 | 09:17

Ministarstvo odbrane saopštilo je juče "Vijestima" da su nadležne službe tog resora i Vojske Crne Gore (VCG) bile upoznate sa slučajem snimka na kom se vidi kako vojnik pjeva stihove posvećene četničkom komandantnu Draži Mihailoviću - prije objave video-zapisa u medijima, te da su tada (prije pojavljivanja uratka u javnosti) pokrenule postupak "utvrđivanja činjenica".

Zakazano FINALE Lige šampiona: PSŽ će braniti titulu protiv Arsenala

Srijeda, 06.05.2026 | 23:24

Pari Sen Žermen je drugi put zaredom u finalu Lige šampiona, nakon što je u dvomeču polufinala eliminisao Bajern Minhen ukupnim rezultatom 6:5.

Nezgoda na putu Podgorica-Cetinje, povrijeđene dvije osobe

Srijeda, 06.05.2026 | 21:33

Na putu Podgorica-Cetinje došlo je do saobraćajne nezgode, a najmanje dvije osobe su povrijeđene, pišu “Vijesti”.

FSCG kaznio Sutjesku sa 3500, a Budućnost sa 3000 eura

Srijeda, 06.05.2026 | 21:17

Disciplinska komisija Fudbalskog saveza Crne Gore, postupajući po prijavama Komisije za takmičenje FSCG, na sjednici održanoj 06.05.2026 godine, izrekla je disciplinske mjere: