Četvrtak, 12.12.2024 | 16:04
IZVOR: vijesti.me

Vlada: Usvojene izmjene i dopune uredbe, PREDVIĐENO povećanje plata zaposlenima u Vojsci

Kako je saopšteno nakon sjednice Vlade, uredbom je predviđeno uvećanje koeficijenta za obračun osnovne zarade profesionalnih vojnih lica po činu




Foto: Vlada Crne Gore/Đorđe Cmiljanić

Vlada je danas usvojila izmjene i dopune uredbe o zaradama lica u službi u Vojsci Crne Gore (VCG), kojima je predvđeno povećanje plata zaposlenima u Vojsci.

Kako je saopšteno nakon sjednice Vlade, uredbom je predviđeno uvećanje koeficijenta za obračun osnovne zarade profesionalnih vojnih lica po činu.

"Pri čemu je propisano da deficitarnim kategorijama, podoficirima i vojnicima po ugovoru, uvećanje zarada procentualno bude veće", kaže se u saopštenju.

Navodi se da je razlog za donošenje te uredbe, čija primjena počinje od 1. januara, potreba povećanja atraktivnosti vršenja službe u VCG, što će dovesti do zadržavanja postojećeg kadra i privlačenja novog.

„To će, u krajnjem, omogućiti optimalnu popunjenost jedinica Vojske i njihovo nesmetano vršenje dodijeljenih misija i zadataka“, dodaje se u saopštenju.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Zima donosi SREĆU: Ova TRI ZNAKA očekuju uspjeh i iznenadni priliv novca

Nedjelja, 16.11.2025 | 14:41

Dok se svet polako uspavljuje pod zimskim plaštom, tri horoskopska znaka ulaze u period u kojem će im sve ići kao po loju.

Muk: Proces smjene VDT-a složen i vjerovatno osuđen na propast

Nedjelja, 16.11.2025 | 14:35

Pokretanje inicijative za smjenu vrhovnog državnog tužioca (VDT) Milorada Markovića je složen proces i vjerovatno osuđen na propast, kazao je predsjednik Upravnog odbora Instituta Alternativa Stevo Muk, dodajući da je opravdano od VDT-a tražiti da odgovori zahtjevima javnosti.

Poziv na PROTEST u Mojkovcu: Građani često BEZ vode i struje zbog rekonstrukcije Trga

Nedjelja, 16.11.2025 | 14:21

Grupa građana Mojkovca uputila je poziv na mirni građanski protest koji će se održati u ponedeljak, 17. 11. 2025. godine u 11: 00 časova, u centru Mojkovca. Oni pozivaju sve zainteresovane građane, predstavnike civilnog sektora, predstavnike medija i građanske aktiviste da se okupe zbog višemjesečnog problema potpune blokade grada od strane izvođača građevinskih radova na Trgu u Mojkovcu.

Policija SPREMNA za fudbalsku utakmicu Crna Gora-Hrvatska, ove ulice će biti ZATVORENE, građani da poštuju zakon

Nedjelja, 16.11.2025 | 14:05

Policija je saopštila da spremno dočekuje sjutrašnju međunarodnu fudbalsku utakmicu između reprezentacija Crne Gore i Hrvatske, te pozivaju građane na poštovanje zakona.

Mugoša: U narednim godinama PORAST javnog duga za 25%

Nedjelja, 16.11.2025 | 13:51

Poslanik SD-a i predstavnik Evropskog saveza, Boris Mugoša komentarisao je problematiku javnog duga.

Marušić: Nova energija u timu, protiv Hrvatske idemo HRABRO

Nedjelja, 16.11.2025 | 13:39

Adam Marušić će biti važan adut u duelu sa Hrvatskom. As Lacija kaže da je dobra atmosfera u ekipi te da je želja za dobrim rezultatom velika.

Nevidljivi talasi visine nebodera TOPE glečere Grenlanda

Nedjelja, 16.11.2025 | 13:23

Kako se lednici koji su pod udarom talasa cijepaju i usitnjavaju, tako se i ledeni pokrivač na Grenlandu sve više približava kolapsu. Kako se lednici koji su pod udarom talasa cijepaju i usitnjavaju, tako se i ledeni pokrivač na Grenlandu sve više približava kolapsu. 

Otkriće staro trinaest MILIJARDI GODINA: Svemirski teleskop snimio najranije zvijezde ikad

Nedjelja, 16.11.2025 | 12:13

Astronomi koji koriste svemirski teleskop Džejms Veb  možda su otkrili prve zvijezde u svemiru, takozvane zvijezde populacije tri. 

Vučić: Amerikanci su me UPOZORILI da su srpske finansijske institucije ugrožene

Nedjelja, 16.11.2025 | 11:59

Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić upozorio je danas na sjednici Vlade da su srpske finansijske institucije ugrožene zbog situacije u NIS-u, kompaniji pod sankcijama SAD zbog većinskog ruskog vlasništva.

PREMINUO Dušan Janjušević

Nedjelja, 16.11.2025 | 11:50

U Pljevljima je sinoć iznenada u 46. godini preminuo Dušan Dule Janjušević, potpredsjednik Opštinskog odbora Demokratske Crne Gore u tom gradu i bivši predsjednik Odbora direktora Rudnika uglja.