Petak, 13.12.2024 | 17:40
IZVOR: cdm.me

Profesori Gimnazije “Slobodan Škerović” poručili ministarki: NEDOPUSTIV je odnos koji ste pokazali prema nama

Profesori gimnazije “Slobodan Škerović” obratili su se javnosti i ministarki prosvjete Anđeli Jakišić Stojanović pismom u kojem ističu da se bezprizorna medijska kampanja vodi protiv škole i njenog rukovodioca, ocjenjujući i da je njen odnos prema njima nedopustiv. Takođe ističu da je obrazloženje inspektorke, kojoj je po njihovom saznanju istekao mandat, apsolutno neprihvatljivo i krajnje neargumentovano i neutemeljeno.




Foto: arhiva, Kolektiv.me

Pismo profesora podgoričke Gimnazije prenosimo integralno:

Uvažena ministarko Jakšić Stojanović,

Nakon višednevne kampanje koja je vidno uznemirila naš kolektiv i otežala izvođenje redovne nastave, prinuđeni smo da se oglasimo javnosti Crne Gore. Besprizornoj medijskoj kampanji koja se danima vodi u brojnim medijima očigledno nije bio cilj osuda nedostojnog čina člana našeg kolektiva, već brutlan napad na našu školu i njenog rukovodioca. Ova bezobzirna akcija je osnažena lijepljenjem plakata neprihvatljivog sadržaja kojim se vrijeđaju svi zaposleni u našoj školi i pokušva urušiti integritet ustanove.

U takvoj situaciji smo Vam poslali pismo kako bismo zajedno zaštitili integritet naše škole. Umjesto odgovora na pismo koje je bilo upućeno prije svega Vama, a potom i premijeru i ministru policije dobili smo vaše ignorisanje, a potom i obraćanje javnosti u kasnim večernjim satima.

U Vašem obraćanju nijednom riječju niste osudili linč kojemu smo bez prava na odbranu do danas izloženi. Smatramo da je odnos koji ste pokazali prema nama nedopustiv, kao što je nedopustivo da u jednoj ozbiljnoj državi nekoliko nevladinih organizacija svojim medijskim pirom može imati veći autoritet i uticaj od najznačajnije prosvjetne ustanove u Crnoj Gori sa ubjedljivo najviše nagrada najvećeg državnog ranga.

Obrazloženje inspektorke kojoj je po našem saznanju istekao mandat je apsolutno neprihvatljivo i krajnje neargumentovano i neutemeljeno, te sumnjamo da je rezultat medijskog pritiska. Pozivamo sve odgovorne građane, prije svega naše punoljetne učenike, sadašnje i bivše, kao i njihve roditelje da dignu svoj glas protiv blaćenja naše škole i njenog po svemu uzornog kolektiva.

Nakon 117 godina tradicije i velikih zasluga za razvoj dosadašnjih generacija, ubijeđeni smo da ovakav odnos prema nama nanosi ogromnu štetu cjelokunoj društvenoj zajednici.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

Policija i tužilaštvo ANALIZIRAJU SNIMKE zbog skandiranja hrvatskih NAVIJAČA u Podgorici

Srijeda, 19.11.2025 | 21:29

Povodom skandiranja navijača reprezentacije Hrvatske prilikom odigravanja fudbalske utakmice u Podgorici 17. novembra, koje je izazvalo uznemirenost javnosti, službenici Regionalnog centra bezbjednosti „Centar“ u saradnji sa tužiocem u Višem državnom tužilaštvu u Podgorici preduzimaju niz koordiniranih aktivnosti, saopštila je Uprava policije.

Obijena pravoslavna crkva u Ulcinju (FOTO)

Srijeda, 19.11.2025 | 21:05

Pravoslavni hram Svetog Nikolaja pod Bijelom gorom u Ulcinju, sinoć je obijen i oskrnavljen, saopštila je Mitropolija crnogorsko primorska.

BUDVA: Grđevica NOSILA automobile, Jovanović: Građani bili upozoreni

Srijeda, 19.11.2025 | 20:33

Budvanske ulice danas su bile pod vodom. Uslijed obilnih padavina nabujala je i rijeka Grđevica i odnijela desetak automobila koji su bili parkirani u koritu rijeke. Iz Opštine kažu da su mještani bili upozoreni, te da je trebalo da uklone automobile na vrijeme.

Mutnoća vode sa Mareze IZNAD propisanih vrijednosti

Srijeda, 19.11.2025 | 20:15

Kao i početkom novembra, zbog obilne kiše, voda sa izvorišta Mareza nije za piće. I dok nadležni ponovo preporučuju da se voda prokuva – čini se da građani to ne rade, prenosi RTV Podgorica.

Đeka: Djeca sa invaliditetom NE SMIJU biti nevidljiva u našem sistemu

Srijeda, 19.11.2025 | 19:59

U susret obilježavanju Međunarodnog dana djeteta, danas je u Vladi Crne Gore Savjet za prava lica sa invaliditetom održao sjednicu posvećenu temi "Položaj djece sa invaliditetom i djece sa smetnjama u razvoju - intersekcijska diskriminacija"

ČETVRTAK: Pretežno OBLAČNO sa kišom u većem dijelu Crne Gore

Srijeda, 19.11.2025 | 22:06

Čitajte vremensku prognozu za sjutra.

Ova biljka odlično pročišćava vazduh u prostoriji: Legende kažu da je i 'magnet za bogatstvo'

Srijeda, 19.11.2025 | 21:47

Dodavanje sobnih biljaka u vaš životni prostor može poboljšati atmosferu, kvalitet vazduha, pa čak i vaše raspoloženje.

FIFA rang lista: Kurasao ISPRED “sokola”, Crna Gora NAZADOVALA dvije pozicije

Srijeda, 19.11.2025 | 20:55

Crnogorska fudbalska reprezentacija će 2026. godinu dočekati kao 83. na rang listi Svjetske fudbalske federacije (FIFA).

BUDVA: Grđevica NOSILA automobile, Jovanović: Građani bili upozoreni

Srijeda, 19.11.2025 | 20:33

Budvanske ulice danas su bile pod vodom. Uslijed obilnih padavina nabujala je i rijeka Grđevica i odnijela desetak automobila koji su bili parkirani u koritu rijeke. Iz Opštine kažu da su mještani bili upozoreni, te da je trebalo da uklone automobile na vrijeme.

Mask tvrdi da će VJEŠTAČKA inteligencija ELIMINISATI siromaštvo

Srijeda, 19.11.2025 | 20:24

Tehnološki mogul Ilon Mask izjavio je u srijedu, 19. novembra, da će vještačka inteligencija i humanoidna robotika dramatično preoblikovati globalno društvo, predviđajući budućnost u kojoj će siromaštvo biti eliminisano, a rad postati opcionalan.

Mutnoća vode sa Mareze IZNAD propisanih vrijednosti

Srijeda, 19.11.2025 | 20:15

Kao i početkom novembra, zbog obilne kiše, voda sa izvorišta Mareza nije za piće. I dok nadležni ponovo preporučuju da se voda prokuva – čini se da građani to ne rade, prenosi RTV Podgorica.

Đeka: Djeca sa invaliditetom NE SMIJU biti nevidljiva u našem sistemu

Srijeda, 19.11.2025 | 19:59

U susret obilježavanju Međunarodnog dana djeteta, danas je u Vladi Crne Gore Savjet za prava lica sa invaliditetom održao sjednicu posvećenu temi "Položaj djece sa invaliditetom i djece sa smetnjama u razvoju - intersekcijska diskriminacija"

Zečević: U Lijevoj rijeci asfaltirano 20 kilometara seoskih puteva u vrijednosti od oko dva miliona eura

Srijeda, 19.11.2025 | 19:50

Mještani više sela u Lijevoj rijeci godinama su čekali obnovu seoskih puteva. Nakon završene građevinske sezone, iz preduzeća „Putevi“ poručuju da je asfaltirano više nego što je planirano, ali da posao nije završen, kazao je direktor GP Putevi, Radoš Zečević, u Jutarnjem programu.

Savez udruženja penzionera traži VEĆE penzije, povlastice i mjesto u Socijalnom savjetu

Srijeda, 19.11.2025 | 19:34

Savez udruženja penzionera Crne Gore traži povećanje penzija zbog velikog rasta cijena osnovnih životnih namirnica, povlastice pri kupovini robe u svim privrednim organizacijama, kao i predstavnika u Socijalnom savjetu.

Knežević: PRVA palica, prva marica, PRVI NAPAD na bilo kojeg građanina Botuna, znači moju OSTAVKU i napuštanje vlasti na državnom nivou

Srijeda, 19.11.2025 | 19:19

Predsjednik Demokratske narodne partije (DNP) Milan Knežević u emisiji “Iznova” na TV Nova M saopštio je da izgradnja postrojenja za prečišćavanje otpadnih voda u Botunu neće početi u naredne tri sedmice, te da će napustiti vlast na državnom nivou ukoliko policija primijeni represiju prema građanima Zete. Takođe je ponovio da ostaje i ranije obećanje, da će napustiti podgoričku vlast ako dođe do gradnje kolektora.