Subota, 14.12.2024 | 10:08
IZVOR: MediaBiro

Drugi danilovgradski Novogodišnji BAZAR SVEČANO OTVOREN energičnim nastupom Indire Leva Ex Colonia

Drugo izdanje danilovgradskog Novogodišnjeg bazara svečano je otvoreno sinoć spektakularnim koncertom Indire Levak Ex Colonia na raskošno okićenom Trgu golootočkih žrtava. Uz novogodišnju rasvjetu, deset adventskih kućica i sjajan muzički program praznični duh se vratio u Danilovgrad.




Foto: MediaBiro 

Događaj je svečano otvorio predsjednik Skupštine Opštine Danilovgrad, Predrag Pajović koji je pozdravio sve na prepunom gradskom trgu.

“Lokalna samouprava je riješila da kulturni život našeg grada podigne na jedan mnogo veći nivo. Kao što vidite, posjećenost je velika. Naša omladina ne mora više da ide u Podgoricu i na primorje da bi tražila kulturna dešavanja i koncerte već to sada ima u svom gradu i mi smo zaista ponosni na to. Veliki broj privrednika stoji uz ovu manifestaciju, oni su tu pronašli svoj prostor za određenu reklamu i zaradu. Maksimalno stoje uz nas i ovo je primjer kako lokalna samouprava u saradnji sa privrednicima iz našeg kraja može da funkcioniše,” naveo je Pajović.

Novo izdanje bazara na pravi način je svojim energičnim nastupom otvorila čuvena hrvatska pjevačica Indira Levak koja je popularnost stekla kao dugogodišnja članica kultne grupe Colonia. Indira pred koncert nije krila oduševljenje što će po drugi put nastupiti u Danilovgradu.

“Crna Goro, ljubavi moja! Meni je ovdje uvijek prekrasno, tu su dragi ljudi i dobri domaćini tako da se jako veselim. Sa Danilovgrađanima se dogodila jedna predivna hemija, mislim da sam vam oduzela dah, ali da ste ga i vi oduzeli meni. Po drugi put se družimo što znači da sam ja vaš radijator i da vam neće biti zima, što je najbitnije. Sve je lijepo okićeno, uz malo lijepog vina, kobasice i dobru muziku – šta vam više treba,” kazala je Levak.

Kao što je i obećala, Indira je u Danilovgrad donijela svoju prepoznatljivu “ludu energiju” te je rasplesala publiku velikim hitovima kao što su “Plamen od ljubavi”, “Svijet voli pobjednike”, “Ti da bu di bu da” i mnogi drugi.

Foto: MediaBiro 

Iako je nezaustavljiva kada riječ o koncertima širom regiona, ovom prilikom je najavila i nova muzička iznenađenja.

“S obzirom na to da su koncerti u decembru “luda kuća” što je jako lijepo i veliki blagoslov, u januaru sigurno ulazim u studio, pripremam jedno lijepo iznenađenje, malo igre sa nekim drugim žanrom, ali iznenadiću vas,” najavila je pjevačica.

Sinoćnji koncert, kao i niz niz drugih zanimljivih dešavanja koje posjetioce očekuju u trajanju drugog danilovgradskog Novogodišnjeg bazara od 13. decembra do 5. januara 2025. rezultat su uspješne saradnje Opštine Danilovgrad, Turističke organizacije Danilovgrad, Centra za kulturu Danilovgrad i tima Moocca Events.

Foto: MediaBiro 

“Deset zakupaca ove godine na novogodišnjim kućicama predstavlja svoju raznovrsnu gastro ponudu i ponudu pića. U sklopu bogatog muzičkog programa, sljedeća muzička zvijezda koja će na bazaru nastupiti 27. decembra je Džejla Ramović, a program zaokružujemo 5. januara sa koncertom Stefana Petrušića i Slavice Ćukteraš. Moram istaći da je u sklopu programa Novogodišnjeg bazara obuhvaćen i sadržaj za najmlađe. Svake nedjelje biće organizovane maskote i animacija,” ispričao je predsjednik Organizacionog odbora danilovgradskog Novogodišnjeg bazara, predsjednik Skupštine Turističke organizacije Danilovgrad Miloš Popović.

Popović je navio da će narednog vikenda - 21. decembra biti održan i Sajam domaćih proizvođača, te će tako biti nastavljena dobra praksa promocije domaćih proizvoda.

“Danilovgrad je u prethodne dvije godine oživio što se tiče raznih kulturnih dešavanja i manifestacija. Probudili smo grad i zimi, te Danilovgrad činimo atraktivnom destinacijom za sve posjetioce,” poručio je Popović.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

Novogodišnja noć protekla mirno, registrovano pet krivičnih djela

Četvrtak, 01.01.2026 | 11:43

Glavni policijski inspektor OKC Uprave policije Milan Delić saopštio je da je novogodišnja noć protekla bez većih incidenata, uz manji broj krivičnih djela i saobraćajnih nezgoda.

Zastave na Cetinju spuštene na pola koplja zbog godišnjice tragedije

Četvrtak, 01.01.2026 | 10:53

Godinu dana je od tragedije koja je zadesila Cetinje, čiji je epilog 13 preminulih, među kojima dvoje djece, dok je troje građana teško ranjeno, saopšteno je iz Prijestonice Cetinje.

HITNA POMOĆ - Novogodišnja noć protekla mirno

Četvrtak, 01.01.2026 | 10:21

U posljednja 24 sata u jedinicama Zavoda za hitnu medicinsku pomoć Crne Gore obavljeno je 594 ambulantnih pregleda, 188 kućnih posjeta i 53 transporta, saopšteno je iz ove zdravstvene ustanove.

FOTO: Podgorica - Puste ulice prvog dana NOVE GODINE

Četvrtak, 01.01.2026 | 10:15

Prvi dan nove godine, za mnoge znači i početak mini odmora povodom novogodišnjih i božićnih praznika.

Akcija „Petarda“: Podnijeta krivična prijava protiv jednog lica u Bijelom Polju

Četvrtak, 01.01.2026 | 09:31

Policijski službenici Regionalnog centra bezbjednosti „Sjever“ – Odjeljenja bezbjednosti Bijelo Polje su, u nastavku sprovođenja akcije „Petarda“, nakon konsultacija sa postupajućim državnim tužiocem u Osnovnom državnom tužilaštvu u Bijelom Polju, podnijeli krivičnu prijavu protiv R.Ć. iz Bijelog Polja, zbog sumnje da je počinio krivično djelo nedozvoljena trgovina, saopšteno je iz Uprave policije (UP).

Đoković otkrio - TRI sportska idola koja su oblikovala njegovu karijeru

Četvrtak, 01.01.2026 | 15:43

Srpski teniser Novak Đoković izabrao je trojicu sportskih idola, koji su oblikovali njegovu karijeru.

FOTO: Milatović sa suprugom Milenom na Novogodišnjem koncertu Bečke filharmonije

Četvrtak, 01.01.2026 | 14:21

Predsjednik Crne Gore Jakov Milatović i njegova supruga Milena bili su gosti predsjednika Republike Austrije Aleksandera Van der Belena i prve dame na Novogodišnjem koncertu Bečke filharmonije.

Šćepanović - Botunjani da razgovaraju sa predstavnicima institucija

Četvrtak, 01.01.2026 | 13:35

Direktor Uprave policije Lazar Šćepanović rekao je Radiju Crne Gore da će mještani Botuna sa predstavnicima nadležnih institucija, van Uprave policije, otvoriti novi dijalog o postrojenju za prečišćavanje otpadnih voda u Botunu. Sa druge strane, Bojan Bašanović, stanovnik tog mjesta vjeruje da će se ipak odustati od lokacije koja je zacrtana i da će se naći novo rješenje.

Zdravko Dragaš prvi dan Nove godine u TE „Pljevlja“

Četvrtak, 01.01.2026 | 12:29

Izvršni direktor Elektroprivrede Crne Gore (EPCG), Zdravko Dragaš, prvi dan Nove godine proveo je u Termoelektrani Pljevlja, gde je razgovarao sa inženjerima tog pogona i predstavnicima izvođača radova.

KO SU SUPRUGE CRNOGORSKIH POLITIČARA? Prva dama i misteriozna Tamara

Četvrtak, 01.01.2026 | 12:24

Drugi dio serijala „Ko su supruge crnogorskih političara?“

Mirko bez velikih riječi i obećanja: Da sagnemo glavu, zasučemo rukave i napornim radom vratimo samopozdanje

Četvrtak, 01.01.2026 | 12:17

Motivisan, spreman, pun samopouzdanja – kakav je nekada bio i na terenu – ali bez velikih riječi i obećanja.

Da li znate? Evo šta označavaju BROJEVI i SLOVA na gumama

Četvrtak, 01.01.2026 | 12:09

Na gumama postoji mnogo različitih oznaka, svaka od njih ima određenu funkciju, odnosno svaka je važna na svoj način. Nije naodmet da se podsjetimo...

Novogodišnja noć protekla mirno, registrovano pet krivičnih djela

Četvrtak, 01.01.2026 | 11:43

Glavni policijski inspektor OKC Uprave policije Milan Delić saopštio je da je novogodišnja noć protekla bez većih incidenata, uz manji broj krivičnih djela i saobraćajnih nezgoda.

Zastave na Cetinju spuštene na pola koplja zbog godišnjice tragedije

Četvrtak, 01.01.2026 | 10:53

Godinu dana je od tragedije koja je zadesila Cetinje, čiji je epilog 13 preminulih, među kojima dvoje djece, dok je troje građana teško ranjeno, saopšteno je iz Prijestonice Cetinje.

FOTO: Podgorica - Puste ulice prvog dana NOVE GODINE

Četvrtak, 01.01.2026 | 10:15

Prvi dan nove godine, za mnoge znači i početak mini odmora povodom novogodišnjih i božićnih praznika.