Subota, 14.12.2024 | 10:46
IZVOR: rtcg.me

Milena Raičević: PONOSNA sam na SVOJU KARIJERU koja je počela bronzanom medaljom na SP za juniore

Nakon poraza od Švedske na oproštaju od Evropskog prvenstva, jedna od najboljih igračica u istoriji crnogorskog rukometa Milena Raičević je završila karijeru. Učestvovala je u osvajanju svih medalja nacionalnih timova i velikih trofeja Budućnosti.




Foto: © 2024 Axel Heimken / kolektiff

Osvojila je sve četiri medalje sa Crnom Gorom. Sve je krenulo na Svjetskom juniorskom prvenstvu u Južnoj Koreji, kada je bila najbolji lijevi bek šampionata i junakinja sa devet golova u pobjedi na domaćinom u obračunu za bronzu (24:23).  Uslijedila je 2012. godina i osvajanje Lige šampiona, koja se završila olimpijskim srebrom i evropskim zlatom.  Blistavu karijeru je krunisala još jednom medaljom, i to senzacionalnom na prethodnom Evropskom prvenstvu, kada su "lavice" bez njene pomoći u duelu za bronzu šokirale olimpijskog šampiona Francusku.

Nakon dvije decenije rekla je zbogom. U Jutarnjem programu TVCG Milena Raičević je bila gošća  Nebojše Šofranca. 

"Definitvno novi život, prva dva dana opušteno  i konačno se budim i nemam nikavih obaveza maltene", rekla je Raičevićeva. 

Crna Gora je perfektno odradila prvu fazu, savladala Srbiju, Rumuniju i Češku, ali je porazima od Mađarske i Francuske ostala bez šanse za polufinale.

Malo je falilo našim rukometašica za to 5. mjesto i eventualnu bitku za plasman na šampionat svijeta ali su na baksuzan način poražene od Švedske 25:24. Sjutra finale Norveška - Danska, norvežanke brane titulu. 

"Ništa novo, Norveška opet u finalu, veća želja je presudila, zaista ne znam gdje nalaze te igrače. Već 20 godina igraju ozbiljan rukomet, ako pogledamo koliko puta su bili u finalima zaista je zapanjujuće. U finalu igraju sa Danskom, biće teško igrati protiv Norveške jer igraju fenomenalan rukomet od prvog do posljednjeg minuta. Jedina šansa Dankinja je loš dan Norvežanki. Čekaju ga jako dugo, i nije im se još ostvario. Mi smo upsjeli da ih našom sjajnom odbranom pobijedimo na njihov dobar dan. Ukoliko Norveška pobijedi Dansku u nedjelju u finalu, biće im to osma medalja sa Evropskog prvenstva. Norveška na početku prvenstva podiže formu a kad je završnica igraju najbolji rukomet. Danska je bila bolje od Francuske, imaju prije svega sjajnu golmanku Kristensens. Sve utakmice je odigrala zrelo iako je tek na početku kariejre. Danska ima dosta bekovskih igrača i dosta ih rotiraju. Smatram da sva finala dobijaju oni koji imaju bolju golmanku",  rekla je Milena. 

Milena posebno ističe dvije saigračice koje su vodile reprezentaciju. 

"Đina i Tanja su odlično igrale prvenstvo, prije svega mislim da Đinin povratak, odigrala je zaista dobro, jer vratiti se nakon duže pauze ovako jako i stabilno je za pohvalu. Jako je teško biti nosioc igre u odbani i napadu. I ostale djevojke su odradile sjajan posao ali morala sam da izdvojim njih dvije".

Prije početka Evropskog prvenstva Milena je znala da će se nakon njega i oprostiti. To je znala njena poprodica koja ju je i podržala u tome.

"Posljednje dvije godine sam dosta trenirala, htjela sam da Svjetsko i Evropsko prvenstvo budu kruna moje karijere kao i olimpijske igre koje mi se nisu desile iz mnogih okolnosti. Toliko sam trenirala da sam mislila da će mi se to vratiti. Desila se ta povreda u meču pritv Srbie gdje sam ja željela samo da izađem sa terena a da ne kažem u tim momentim saigračicama. Rekla sam treneru da mi je koljeno "otišlo" i da ne računa na mene. Znala sam u tom trenutku da je EP za mene završeno jer je bol bio veliki. Međutim, na kraju se ispostavilo da je povreda lakše prirore što je nešto lijepo u svemu tome. Prije prvenstva sam saopštila svojoj porodici da završavam karijeru". 

Milena Raićević je 18 godina  bila dio rukometne priče.

"Ponosna sam na svoju karijeru koja je počela sa bronzanom medaljom na Svjetskom juniorskom prvenstvu sa Draganom Adžićem koji je veći dio moje karijere bio moj trener. To je bila prekretnica za našu generaciju. Na sljedećim prvenstvima pravimo odlične rezultate a onda dolazi ta savršena 2012 godina, osvojene dvije medaljesa reprezentacijom i zaista sve djevojke iz te generacije smatram "zlatnim lavicama", zaključila je Milena.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jedan klik te dijeli od najboljeg bonusa dobrodošlice. Registruj se na meridianbet.me i preuzmi 100 eura!

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Ministarstvo sporta, MUP i UP udružuju snage za bezbjednije sportske događaje

Petak, 03.04.2026 | 18:05

Na inicijativu Ministarstva sporta i mladih održan je sastanak sa predstavnicima Ministarstva unutrašnjih poslova i Uprave policije, sa ciljem jačanja međuinstitucionalne saradnje u procesu ratifikacije konvencija Savjeta Evrope koje se odnose na borbu protiv manipulacija u sportu i unapređenje bezbjednosti na sportskim događajima.

Za vozila za štićene ličnosti preko 1,5 miliona

Petak, 03.04.2026 | 17:49

Ministarstvo unutrašnjih poslova (MUP) potrošiće u narednih pet godina 1,56 miliona eura za nabavku 22 automobila za potrebe štićenih ličnosti u Crnoj Gori i kupovinu jednog sanitetskog vozila, a prioritet u nabavci biće VIP i S vozila.    

PKCG: Privrednici zahtijevaju da im se u narednih 15 dana omogući korišćenje šuma

Petak, 03.04.2026 | 17:34

Privrednici traže hitno rješavanje problema nastalih zbog neadekvatne primjene Zakona o šumama i zahtijevaju da im se u narednih petnaest dana omogući realizacija ugovora koji su potpisali i korišćenje drvnih sortimenata. Ovo je ocijenjeno na današnjoj sjednici Odbora udruženja šumarstva i drvoprerade Privredne komore Crne Gore, na kojoj je razmatrana izuzetno složena i zabrinjavajuća situacija u sektoru, nastala usljed nemogućnosti korišćenja drvnih sortimenata zbog neadekvatne primjene zakonskog okvira, saopšteno je iz Privredne komore Crne Gore (PKCG).

Šahmanović potpisao memorandum o saradnji za jačanje energetske tranzicije i investicija

Petak, 03.04.2026 | 17:24

Ministar energetike i rudarstva Admir Šahmanović potpisao je memorandum o razumijevanju sa predstavnicom platformi Balkan Green Energy News i Beogradskog energetskog foruma Branislavom Jovičić, čime je uspostavljena saradnja usmjerena na promociju energetske tranzicije, investicija i zelene ekonomije u Crnoj Gori i regionu, sa ciljem jačanja međunarodne vidljivosti reformi i unapređenja regionalne saradnje u sektoru energetike.

MZ Sveti Stefan: Nikada nismo bili protiv istinskih investitora

Petak, 03.04.2026 | 17:17

Nikada nismo bili protiv istinskih investitora koji žele da poštuju i unaprijede ambijent i sredinu u koju su došli, kazali su iz Mjesne zajednice Sveti Stefan povodom vladinog saopštenja o dogovoru sa zakupcem - Amanom.    

Zirojević Krapoviću: Hvala na poređenju sa likom iz biblioteke, ti mene podsjećaš na Obeliksa koji je umjesto čarobnog napitka popio čaj od nane

Petak, 03.04.2026 | 17:05

Poslanik Socijaldemokrata Nikola Zirojević komentarisao je odgovor ministra odbrane Dragana Krapovića na upit Odbora za bezbjednost i odbranu, ističući da odgovor obiluje neuspješnim pokušajem uvreda i da u njemu nema niti jedne objektivne činjenice.  

Lekić: NSD u Pljevljima spremna da inovira koalicioni sporazum kako bi PES ostao dio vlasti

Petak, 03.04.2026 | 16:35

Poslanik Nove srpske demokratije (NSD) Milan Lekić poručio je da je ova partija u Pljevljima spremna da inovira koalicioni sporazum kako bi Pokret Evropa sad (PES) ostao na vlasti.

Nova terapija može odložiti Alchajmerovu bolest i to za sedam godina

Petak, 03.04.2026 | 16:52

Naučnici su prvi put ustanovili da dva lijeka koja pojačavaju naš glimfatični sistem, koji čisti otpad iz našeg mozga, takođe poboljšavaju uklanjanje proteina povezanih sa pojavom Alchajmerove bolesti.

Mujović sa Botunjanima: Glavni grad i Vlada spremni realizovati najveći dio zahtjeva mještana

Petak, 03.04.2026 | 16:14

Gradonačelnik Podgorice Saša Mujović sastao se danas sa predstavnicima mještana Botuna, saopšteno je iz Glavnog grada.  

Uginule životinje zakopavali nezakonito, inspekcija poslala izvještaj tužilaštvu

Petak, 03.04.2026 | 16:26

Državna komunalna inspekcija Ministarstva ekologije, održivog razvoja i razvoja sjevera utvrdila je da kompanija „Komunalno – Lim“ iz Bijelog Polja nezakonito odlaže i zakopava uginule životinje (veterinarski otpad) na lokaciji u mjestu Dobrakovo, saopšteno je iz tog resora.