Subota, 14.12.2024 | 10:58
IZVOR: b92.net

Madona ZAPREPASTILA javnost: "Ovo je sramota, šta nije u redu s njom?" (FOTO)

Madona je izazvala kontroverze u javnosti nakon što je podelila AI-generisane slike sebe sa papom Franjom.




Foto: YouTube screenshot/ The Independent

U petak je Madona na svom Instagram storiju podijelila dve lažne fotografije na kojima se čini da papa postaje previše blizak s njom.

Ovo dolazi usred njenog dugotrajnog sukoba sa Katoličkom crkvom, koji traje više od tri decenije, piše Dejli Mejl.

Pored generisanih slika njihovog susreta, kraljica popa, 66-godišnja Madona, napisala je: "Ulazim u vikend kao..."

Takođe je napisala da je "dobro biti viđena..." preko lažne fotografije na kojoj je papa sa rukom oko njenog struka, a njegovo lice veoma blizu njenog.

Na slikama, pjevačica hitova poput "Like A Virgin", koja je zadirkivala religijskog lidera prošle godine dok je bila na turneji u Milanu, nakon što je navodno izopštema iz crkve, nosi svoj uobičajeni outfit — korset sa bujnim dekolteom i hrpu nakita oko vrata.

Pop zvijezda je izazvala kontroverzu, a obožavaoci su počeli da dijele svoje reakcije na društvenim mrežama.

Mnogi njeni obožavaoci postavili su tvitove na Iks (nekadašnji Tviter) i pitali se zašto bi dijelila takve fotografije.

"Zašto bi to uradila?", "Zašto je on mirisao?", "AI je prešao igricu", "Ono je neetično i nije u redu", "Šta nije u redu s njom", "Ovo je sramota", samo su neki od komentara na Iksu.

Madona je ranije bila osuđena od strane Katoličke crkve zbog svog navodnog blasfemičnog ponašanja. Krajem 20. vijeka, stalno su je kritikovali Vatikan i više papa zbog svojih kontroverznih muzičkih nastupa.

U maju 2022. godine, tvitovala je papi Franji i zamolila ga da se sastanu kako bi razgovarali o "nekim važnim stvarima" — posebno o njenom "blasfemičnom" ponašanju.

Tada je tvitovala papi Franji tražeći da je primi: "Zdravo @Pontifex Francis – ja sam dobar katolik. Kunem se! Mislim, ne kunem se! Prošlo je nekoliko decenija od moje posljednje ispovijesti. Da li bi bilo moguće da se sastanemo jednog dana da diskutujemo o nekim važnim stvarima? Izopštena sam 3 puta. To mi ne djeluje fer. Iskreno, Madona."

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

NSD: Sjećanje na mart 2004. podsjetnik da se istraje u zalaganju za mir

Utorak, 17.03.2026 | 09:08

Nova srpska demokratija je povodom obilježavanje martovnskog pogroma 2004. godine saopštila da sjećanje na mart 2004. godine nije samo podsjećanje na tragediju, već i poziv na odgovornost, da se istraje u zalaganju za mir, pravdu i dostojanstvo svakog čovjeka

Vukićević: Ključni ljudi ne idu u Brisel, ali rezultat ostaje

Utorak, 17.03.2026 | 08:30

Bivša ministarka saobraćaja Maja Vukićević, koja je ostavku podnijela kad je DNP odlučila da napusti vlast, najavila je da će Crna Gora u prvom kvartalu ove godine zatvoriti Poglavlje 21 – Transevropske mreže, ističući da su sve obaveze iz tog pregovaračkog poglavlja ispunjene još tokom prethodne godine.

UTORAK: Oblačno, popodne kiša i pljuskovi

Ponedjeljak, 16.03.2026 | 21:46

Pročitajte vremensku prognozu za utorak.

Kalas: EU za sada neće proširiti svoju pomorsku misiju na Ormuski moreuz

Ponedjeljak, 16.03.2026 | 21:56

Ministri spoljnih poslova EU saglasili su se na sastanku u Briselu da je potrebno ojačati pomorsku misiju EU za obezbjeđivanje bezbjedne plovidbe u Crvenom moru (Aspides), ali da trenutno ne postoji želja za proširenjem operacije na Ormuski moreuz, izjavila je visoka predstavnica EU za spoljnu politiku i bezbjednost Kaja Kalas.

Sindikat Narodne bilbiloteke u Pljevljima: Napuštajući sjednicu SO opozicioni DPS pomogao izglasavanje Programa rada Bojane Đačić

Ponedjeljak, 16.03.2026 | 21:31

Sindikalna organizacija Narodne bilbiloteke “Stevan Samardžić” u Pljevljima saopštila je da je direktorici te ustanove Bojani Dačić uz pomoć odbornika Demokratske partije socijalista izglasan Program rada za 2026. godinu.

Krapović: Vuković još jednom pokušao da Demokrate uprlja bestidnim lažima

Ponedjeljak, 16.03.2026 | 21:24

Ivan Vuković, poznatiji kao politički privezak Aca Mijajlovića i Ranka Ubovića, koji su godinama gospodarili ovom državom, još jednom je pokušao da Demokratsku Crnu Goru (Demokrate) uprlja bestidnim lažima, podmetanjima i jeftinim konstrukcijama, kazao je ministar odbrane i funkcioner Demokrata, Dragan Krapović.

Vuković: Crna Gora pred zatvaranjem još jednog poglavlja u pregovorima sa EU uprkos destruktivnim naporima djelova vlasti

Ponedjeljak, 16.03.2026 | 21:14

Crna Gora je pred zatvaranjem još jednog poglavlja u pregovorima o pristupanju sa EU, ocijenio je poslanik Demokratske partije socijalista (DPS) Ivan Vuković.  

(VIDEO) Najzabavniji trenutak sa Oskara: Ana Vintur hladnokrvno ignorisala En Hatavej

Ponedjeljak, 16.03.2026 | 21:39

Modna ikona Ana Vintur i glumica En Hatavej priredile su jedan od najzabavnijih trenutaka na dodjeli Oskara 2026, kada su zajedno izašle na binu kako bi uručile nagrade za kostimografiju i šminku.

Huter: Crnu Goru žele da svedu na pendrek-državu radi bolesnih političkih i osvetničkih ambicija

Ponedjeljak, 16.03.2026 | 21:01

Poslanik Demokratske partije socijalista Oskar Huter, komentarišući izmjene i dopune Zakona o unutrašnjim poslovima o kojima će Skupština ponovo odlučivati 19. marta, kazao je da je riječ o antiustavnom i anticrnogorskom modelu koji ima samo jedan cilj – da se policijski aparat stavi pod punu partijsku kontrolu.

"Anketni odbor napravio veliki iskorak, otvorio vrata mraka i otkrio ko stoji iza nepočinstava iz prošlosti"

Ponedjeljak, 16.03.2026 | 20:34

Dosadašnji rad Anketnog odbora o politički motivisanim ubistvima i djelovanju takozvanih „crnih trojki“ donio je određene pomake i otvorio važne teme iz prošlosti, ocijenili su sagovornici emisije „Naglas“ na TVCG1, ali kažu da je za nastavak rada potrebno riješiti proceduralne prepreke i popuniti rukovodstvo odbora, posebno nakon povlačenja predstavnika DPS-a iz tog skupštinskog tijela.