Srijeda, 25.12.2024 | 15:46
IZVOR: kolektiv.me

ANKETA: Da li u svim školama treba UVESTI ŠKOLSKOG POLICAJCA ili STALNE ŽAŠTITARSKE SLUŽBE?

Glasajte u našoj novoj anketi!




Foto: Arhiva/Kolektiv.me 

U svijetlu sve češćih rasprava o unapređenju bezbjednosti u obrazovnim ustanovama, postavlja se pitanje kako osigurati sigurno okruženje za učenike i nastavno osoblje. 

Savjet roditelja i dio nastavnog kolektiva Druge osnovne škole u Budvi uputili su hitan zahtjev Ministarstvu prosvjete za unapređenje sigurnosti u školama.

U dopisu se navodi da su porast vršnjačkog nasilja, prijetnje pedofilijom, te incidenti sa ranjavanjima i ubistvima u regionu ozbiljan alarm.

Traže uvođenje školskih policajaca ili zaštitarske službe, instalaciju sigurnosnih sistema, organizaciju edukativnih programa o prevenciji nasilja i krizne centre za prijavu prijetnji.

"Bezbjednost djece mora biti prioritet. Spremni smo da doprinesemo pronalaženju rješenja kroz zajednički rad", poručili su roditelji i nastavnici.

Takođe, Savjet roditelja OŠ "Drago Milović" uputio je molbu direktorici da odmah ukine praksu đačkog dežurstva, navodeći bezbjednosne rizike i rezultate glasanja u viber grupi Savjeta.

“Porast vršnjačkog nasilja i ozbiljni incidenti u regionu su alarm za akciju. Bezbjednost djece mora biti prioritet,” zaključili su roditelji i nastavnici.

A MI VAS PITAMO?

Da li u svim školama treba UVESTI ŠKOLSKOG POLICAJCA ili STALNE ŽAŠTITARSKE SLUŽBE?

DA
501
NE
293

KOMENTARI (1)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.
ivica
07.01.2025 17:41

Ne cemo policajsku i diktatorsku Drzavu.Ljudi moraju da imaju povjerenja jedni u druge.

0 3

OSTALE VIJESTI

(FOTO) Započeta izgradnja moderne fiskulturne sale u Andrijevici

Četvrtak, 05.03.2026 | 18:42

Anđela Jakšić-Stojanović, ministarka prosvjete, nauke i inovacija, Majda Adžović, ministarka javnih radova i Željko Ćulafić, predsjednik Opštine Andrijevica, ozvaničili su danas početak radova na izgradnji savremene fiskulturne sale u Andrijevici polaganjem kamena temeljca.    

Šćepanović: Radimo na lociranju i hapšenju Miloša Medenice

Četvrtak, 05.03.2026 | 18:05

Policija radi na lociranju i hapšenju Miloša Medenice, saopštio je direktor policije Lazar Šćepanović.  

Žižić: Sa Čađenovićem smo procesuirali vrh kavačkog klana

Četvrtak, 05.03.2026 | 17:56

Bivši načelnik Odsjeka za suzbijanje teških krivičnih djela Milorad Žižić kazao je u Višem sudu da je u saranjji sa suspendovanim tužiocem Sašom Čađenovićem, odmah nakon dobijanja prvih podataka iz Sky aplikacije, procesuiran vrh kavačkog klana, uključujući Slobodana Kašćelana i Radoja Zvicera, te da tužilac nikoga nije štitio niti odbijao procesuiranje.  

Krivična prijava zbog nelegalne gradnje u zoni NP Biogradska gora

Četvrtak, 05.03.2026 | 17:17

Pripadnici beranske policije podnijeli su krivičnu prijavu protiv U.V. iz Berana koji je u julu prethodne godine u zoni Nacionalnog parka Biogradska gora izgradio objekat - saopšteno je iz Uprave policije.   

Maloljetnica napala vršnjakinju u dvorištu podgoričke srednje škole

Četvrtak, 05.03.2026 | 16:45

Maloljetnica iz Srednje stručne škole (SSŠ) “Ivan Uskoković” danas je u dvorištu podgoričke SSŠ “Spasoje Raspopović” udarila djevojčicu, zbog čega je njena majka najavila podnošenje krivične prijave, pišu Vijesti.  

KIC: Autorsko veče pisca Vladimira Vujovića

Četvrtak, 05.03.2026 | 19:03

Autorsko veče pisca Vladimira Vujovića, u okviru kojeg će biti predstavljeni njegova nagrađena zbirka priča „Slobodni udarci” i roman „Razgovori s Vješticom” koji se našao u najužem izboru za ovogodišnju NIN-ovu nagradu, održaće se 10. marta u sali DODEST, od 20h. O knjizi će, sa autorom, govoriti spisateljica Barbara Delać, saopšteno je iz KIC-a ''Budo Tomović''.   

Igrači KK Budućnost VOLI u posjeti školi „Sergije Stanić”

Četvrtak, 05.03.2026 | 18:56

Skajler Mejs i Andrija Slavković posjetili su danas JU Školu za srednje i više stručno obrazovanje „Sergije Stanić“ u Podgorici, gdje su se družili sa učenicima i zaposlenima ove obrazovne ustanove.  

(FOTO) Započeta izgradnja moderne fiskulturne sale u Andrijevici

Četvrtak, 05.03.2026 | 18:42

Anđela Jakšić-Stojanović, ministarka prosvjete, nauke i inovacija, Majda Adžović, ministarka javnih radova i Željko Ćulafić, predsjednik Opštine Andrijevica, ozvaničili su danas početak radova na izgradnji savremene fiskulturne sale u Andrijevici polaganjem kamena temeljca.    

Popović: Za očekivati je da Šaranović i Šćepanović dignu na noge cijeli sastav policije

Četvrtak, 05.03.2026 | 18:32

Portparolka i poslanica DPS-a u Skupštini Crne Gore Sonja Popović komentarisala novi snimak navodnog Miloša Medenice.  

MVP: Crna Gora osuđuje napad Irana na Azerbejdžan

Četvrtak, 05.03.2026 | 18:19

Crna Gora osuđuje napad Irana na oblast Nahčivan u Azerbejdžanu, saopštili su iz Ministarstva vanjskih poslova (MVP).

Tramp: Moram biti uključen u izbor sljedećeg lidera Irana, da ne bismo opet ratovali za pet godina

Četvrtak, 05.03.2026 | 18:11

Predsjednik SAD Donald Tramp poručio je da on mora biti uključen u izbor sljedećeg lidera Irana, odbacujući mogućnost da Mojtaba Hamnei naslijedi svog oca, pokojnog vrhovnog vođu ajatolaha Alija Hamneija, prenosi CNN.

Šćepanović: Radimo na lociranju i hapšenju Miloša Medenice

Četvrtak, 05.03.2026 | 18:05

Policija radi na lociranju i hapšenju Miloša Medenice, saopštio je direktor policije Lazar Šćepanović.  

Žižić: Sa Čađenovićem smo procesuirali vrh kavačkog klana

Četvrtak, 05.03.2026 | 17:56

Bivši načelnik Odsjeka za suzbijanje teških krivičnih djela Milorad Žižić kazao je u Višem sudu da je u saranjji sa suspendovanim tužiocem Sašom Čađenovićem, odmah nakon dobijanja prvih podataka iz Sky aplikacije, procesuiran vrh kavačkog klana, uključujući Slobodana Kašćelana i Radoja Zvicera, te da tužilac nikoga nije štitio niti odbijao procesuiranje.  

Ibrahimović sa ministrima Libana i Kipra: Smiriti tenzije i izbjegavati dalje eskalacije

Četvrtak, 05.03.2026 | 17:38

Potpredsjednik Vlade Crne Gore i ministar vanjskih poslova Ervin Ibrahimović poručio je da potrebno intenzivirati diplomatske napore u cilju obnove bezbjednosti i stabilnosti na Bliskom istoku, što je od presudne važnosti za regionalnu i globalnu bezbjednost.    

Zelenski zaprijetio Orbanu: Mogao bih ukrajinskoj vojsci dati adresu "jedne osobe u EU koja koči evropsku pomoć

Četvrtak, 05.03.2026 | 17:33

Ukrajinski predsjednik Volodimir Zelenski izjavio je kako bi ukrajinskoj vojsci mogao dati adresu "jedne osobe u Evropskoj uniji" koja koči evropsku pomoć njegovoj zemlji.