Petak, 10.01.2025 | 07:19
IZVOR: b92.net

Siner: Nisam uradio ništa loše, zbog toga sam i dalje tu, zato igram

Italijanski teniser Janik Siner govorio je o svom doping slučaju i tome kako se sa istim nosi.




Foto: YouTube screenshot/Australian Open TV

Siner je na ovogodišnji Australijan open doputovao kao aktuelni šampion, ali i kao neko ko iza sebe ima doping skandal.

Njegov slučaj još nije završen, jer Sud za sportsku arbitražu u Lozani (CAS) još vijeća i odluku će donijeti posle januara, kada Italijan može da bude suspendovan.

"Znam koliko i vi znate. Trenutno mnogo toga ne znamo. Da, razmišljam o tome, lagao bih kad bih rekao da sam to zaboravio, nije to slučaj. Već dosta dugo je to uz mene, ali to je što je. Pokušavam da se pripremim za Grend slem, pa ćemo vidjeti šta će biti", rekao je Siner novinarima pred početak turnira.

Naredno pitanje odnosilo se na to kako blokira svu "buku" koja dolazi sa strane, a vezana je za doping slučaj, kao što su tvitovi Nika Kirjosa i slično.

"Mislim da ne moram na to da odgovorim, iskreno. Kako blokiram to? Nije to kao da taj diio sklonite sa strane i ne razmišljate više o tome. Ja u svojoj glavi znam tačno šta se desilo i tako to blokiram, ne?", rekao je Siner i nastavio:

"Nisam uradio ništa loše, zbog toga sam i dalje tu. Zato igram. Ne želim da odgovorim na to šta Nik ili neki drugi igrači govore. Najbintije mi je da oko sebe imam ljude koji znaju tačno šta se dogodilo i to je to".

Siner odbrani titule na AO počinje od Čileanca, Nikolasa Đarija.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jedan klik te dijeli od najboljeg bonusa dobrodošlice. Registruj se na meridianbet.me i preuzmi 100 eura!

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Rad gradskih preduzeća u Podgorici bez zastoja, cijene usluga ostaju nepromijenjene

Subota, 21.03.2026 | 19:44

Uprkos rastu cijena goriva u Crnoj Gori, rad gradskih preduzeća u Podgorici ostaje stabilan i bez zastoja. Iz Čistoće, Zelenila, Vodovoda za RTV Podgorica poručuju da poskupljenja utiču na njihove operativne troškove, ali ne i na kvalitet i kontinuitet usluga koje pružaju. Građani, kako ističu, neće osjetiti posljedice ni kada je riječ o cijenama usluga koje će ostati nepromijenjene.

Crnogorskim reprezentativcima 22 medalje na Kritu

Subota, 21.03.2026 | 19:26

Džiu džicu reprezentacija Crne Gore nastup na Evropskom prvenstvu za sve uzrasne kategorije na Kritu završila je sa 22 medalje.     

Brisel pozvao evropske države da smanje zalihe gasa za sljedeću zimu

Subota, 21.03.2026 | 19:24

Evropska komisija zatražila je od evropskih država da smanje svoje predviđene zalihe gasa za sljedeću zimu kako bi ublažile pritisak na cijene koje rastu zbog rata na Bliskom istoku, prenio je pariski list Mond na svom sajtu.

Politička stabilnost i konstruktivan dijalog neophodni za napredovanje u pregovorima

Subota, 21.03.2026 | 19:07

Svi politički akteri treba da ostanu fokusirani na strateški cilj uspješnog privođenja pristupnih pregovora kraju. Prioritet mora biti sprovođenje reformi u temeljnim oblastima, stoji u dokumentu u koji je Pobjeda imala uvid   

Sastanak sa Hrvatskom o brodu „Jadran“ nije bio dogovoren, čekamo formiranje komisije

Subota, 21.03.2026 | 18:52

Ministarstvo vanjskih poslova Crne Gore saopštilo je za portal Standard da termin sastanka sa Hrvatskom o pitanju školskog broda „Jadran“, koji je bio predložen za 25. mart, nije bio formalno utvrđen, već predstavljao inicijativu hrvatske strane u cilju nastavka dijaloga.

VIDEO: Kako predsjednik ujutro budi stanovnike u prijestonici Sjeverne Koreje - Zvuk od kojeg se diže kosa na glavi

Subota, 21.03.2026 | 18:38

Stanovnici Pjongjanga, glavnog grada Sjeverne Koreje, svakog jutra u šest sati bude se uz neobičan, gotovo jeziv zvučni signal koji već skoro dvije decenije neizostavno odjekuje gradom. Ova rutina, uvedena 2008. godine, postala je ne samo dio svakodnevice, već i simbol prisustva režima u svakom segmentu života građana.

Vučić: Treći svjetski rat je možda već počeo

Subota, 21.03.2026 | 18:24

Treći svjetski rat je možda već počeo, samo još zvanično ne govorimo o tome na taj način, borba za naftu, gas, minerale, retke metale i druge sirovine odavno je počela, izjavio je predsjednik Srbije Aleksandar Vučić u intervjuu za Berliner cajtung.

Zlatni retriver oduševio korisnike interneta: "Možda bi trebao dobiti posao baštovana"

Subota, 21.03.2026 | 18:16

Vlasnica dva zlatna retrivera, poznata na Instagramu kao @imbluethesiberian, podijelila je video u kojem jedan od njenih pasa, Bauer, pokazuje nevjerovatnu energiju i nestašluk u dvorištu tokom svega dvije minute.  

Osumnjičenom za falsifikovanje novčanica od 500 eura određeno zadržavanje

Subota, 21.03.2026 | 18:07

Podgorička policija uhapsila je Z.K. (42), zbog sumnje da je izvršio krivično djelo falsifikovanje novca u produženom trajanju. Određeno mu je zadržavanje do 72 sata.

Izrečeno više od 8,2 miliona kazni

Subota, 21.03.2026 | 17:50

Iz Koordinacionog tijela najavili da će njihov rad i u narednom periodu biti usmjeren na sistemsko suzbijanje sive ekonomije, jačanje fiskalne discipline i unapređenje efikasnosti inspekcijskog nadzora