Petak, 10.01.2025 | 07:34
IZVOR: index.hr

Ovaj film na Netfliksu i dalje OBARA REKORDE - Postao je jedan od NAJGLEDANIJIH IKADA

Netflixov Carry-On već je stekao status jednog od najočekivanijih i najgledanijih filmova godine, obarajući rekorde s nevjerovatnih 149.400.000 pregleda u manje od četiri nedjelje.




Foto: YouTube screenshot/Netflix

Carry-On prati Ethana, agenta kojeg glumi Taron Egerton, dok pokušava nadmudriti misterioznog putnika koji pokušava unijeti opasan predmet na let na Badnji dan. Uz Egertona, glavne uloge tumače Jason Bateman i Sofia Carson.

Film je odmah postao globalni hit, dospjevši na prvo mjesto Netflixove liste najgledanijih filmova na engleskom jeziku dvije uzastopne nedjelje. U prvih 90 dana od objave Carry-On ušao je u deset najgledanijih filmova svih vremena, zauzevši peto mjesto.

U prva tri dana prikazivanja film je skupio 42 miliona pregleda, a u drugoj nedjelji još 55.1 milion. Do kraja 2024. godine dosegao je 97.1 milion, a prva nedjelja analiza u 2025. donijela je dodatnih 17.4 miliona pregleda, čime je do sada ostvario ukupno 149.4 miliona pregleda. Ovaj uspjeh izgurao je Glass Onion: A Knives Out Mystery iz top 10.

Za razliku od nekih Netflixovih hitova koji su podijelili kritiku, Carry-On je osvojio impresivnih 86% pozitivnih ocjena na Rotten Tomatoesu. Gledaoci su film uporedili s klasičnim akcionim filmovima poput Umri muški (Die Hard), nazivajući ga "uzbudljivim remek-djelom".

Jedan obožavatelj na društvenim mrežama napisao je: "Carry-On donosi atmosferu kakvu smo vidjeli u Die Hard 2! Taron Egerton briljira kao akcioni junak i nadam se da nije posljednji put da ga gledamo."

"Napetost u filmu je nevjerovatna! Ovo je pravi kandidat za najbolji film godine", "Ako volite Umri muški, Carry-On morate pogledati. Napeto, emotivno i nevjerovatno izvedeno", poručili su drugi.

Taron Egerton, zvijezda serijala Kingsman, već je nagovijestio da bi se mogao vratiti u potencijalnom nastavku, ali samo ako ideja bude dovoljno kreativna i inovativna. U razgovoru za američki Today Show, rekao je: "Neki nastavci, poput onih za Umri mušku, odlično funkcionišu. Nikad se ne zna."

Redatelj i producent Pete Berg izjavio je kako je cilj filma bio "prenijeti najdinamičniju i najnapetiju priču o preživljavanju koju je moguće zamisliti", a, sudeći prema reakcijama publike, u tome je uspio.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

"Znanje ne smije biti luksuz" – Mladi matematičar pokrenuo besplatne časove matematike za najugroženije

Ponedjeljak, 23.03.2026 | 10:39

U vremenu kada privatni časovi sve više postaju neophodnost, dodatna nastava iz matematike za mnogu djecu ostaje nedostižna zbog finansijskih prepreka. Na taj rastući jaz ukazuje mladi matematičar Vuk Jovović, koji je pokrenuo inicijativu besplatnih časova i stipendija kako bi podrška stigla do djece iz socioekonomski ugroženih porodica.

ANKETA: Bodovanje, intervju, prosječna ocjena – da li smatrate da će novi pravilnik poboljšati zapošljavanje nastavnika?

Ponedjeljak, 23.03.2026 | 10:51

Ministarstvo prosvjete, nauke i inovacija donijelo je novi pravilnik o zapošljavanju nastavnika, koji precizno definiše bodovanje kandidata.

Spajić: Zaustaviti radove u Baošićima, podnijete krivične prijave, obaviješten i UNESCO

Ponedjeljak, 23.03.2026 | 11:08

Radovi na obali u Baošićima se moraju zaustaviti u cilju zaštite Izuzetne univerzalne vrijednosti svjetskog dobra, kome ovo područje pripada, saopštio je premijer Milojko Spajić.

Tramp objavio da odlaže vojne napade na Iran!

Ponedjeljak, 23.03.2026 | 12:49

Američki predsjednik Donald Tramp kaže da su održani razgovori o “potpunom i sveobuhvatnom rešavanju neprijateljstava“ sa Iranom.

Početna plata novoprimljenih policajaca 693 eura: I sa fakultetom rade u zvanju srednjoškolaca

Ponedjeljak, 23.03.2026 | 08:17

Početna plata od 693 eura za novoprimljene policijske službenike, bez obzira na to imaju li fakultetsku diplomu ili ne, sigurno nije stimulativna za ovaj odgovoran, a često i rizičan poziv.

Ministarstvo odbrane Srbije, VMA i Vojna akademija na meti ruskih državnih hakera

Ponedjeljak, 23.03.2026 | 21:27

Tragovi ruske hakerske grupe "Fancy Bear", koju američke i britanske državne institucije povezuju sa ruskom vojnom obavještajnom službom GRU, pronađeni su u Ministarstvu odbrane Srbije, Vojnoj akademiji i Vojnomedicinskoj akademiji (VMA), objavio je danas Radio Slobodna Evropa (RSE), napominjući da iz Ministarstva nije dobio odgovor na upit. 

Sjutra na jugu sunčano, na sjeveru oblačno sa padavinama

Ponedjeljak, 23.03.2026 | 21:50

U južnim i centralnim predjelima pretežno sunčano ili malo do umjereno oblačno, a na sjeveru umjereno do potpuno oblačno, ponegdje sa slabim padavinama.

Marko Perović: Da popravimo utisak iz prethodnog perioda

Ponedjeljak, 23.03.2026 | 21:43

Crnogorski fudbaleri žele da u prijateljskim mečevima sa Andorom i Slovenijom poprave utisak koji su ostavili u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo – to je poruka mladog Marka Perovića.

Zašto novi BMW i3 ima široke "bubrege", a iX3 uske? Dizajner otkriva ključnu razliku

Ponedjeljak, 23.03.2026 | 21:34

BMW je testirao različite varijante prednje maske na oba modela.

Njemačka će finansirati proizvodnju 15.000 dronova presretača za Ukrajinu

Ponedjeljak, 23.03.2026 | 21:20

Nacionalna garda Ukrajine dobit će 15.000 modernih dronova presretača Strila ukrajinske proizvodnje koje finansira njemačka vlada u okviru nedavno potpisanog sporazuma vrijednog više miliona eura.

Udes na Zlatici, jedna osoba povrijeđena

Ponedjeljak, 23.03.2026 | 21:08

U udesu koji se večeras desio na Bulevaru Vilija Branta na Zlatici povrijeđena je jedna osoba. Kako su saopštili u OKC-u Uprave policije saobraćaj nije u prekidu.

Barselona mijenja plan, Džejms nova meta umjesto Fransiska

Ponedjeljak, 23.03.2026 | 20:56

Član "kneževa" može odmah da donese kvalitet i liderstvo, što traže Katalonci

Laković o potencijalnim novim ministarskim imenovanjima: Odavno neko nije tako dobro “kuvao žabu” kao NSD i DNP

Ponedjeljak, 23.03.2026 | 20:16

Bivši poslanik Pokreta Evropa sad, Miodrag Laković, oglasio se na mreži Iks povodom spekulacija o mogućim novim kadrovskim rješenjima u Vladi, da bi aktuelni direktor “Puteva” Radoš Zečević mogao preuzeti resor saobraćaja, dok bi Jovan Vučurović mogao biti imenovan za ministra bez portfelja.

Gatuzo: Samo oni bez krvi u venama ne osjećaju pritisak pred baraž

Ponedjeljak, 23.03.2026 | 20:45

Selektor fudbalske reprezentacije Italije Đenaro Gatuzo izjavio je da je nervoza neizbježna dok „azuri“ pokušavaju da izbjegnu treći uzastopni neuspjeh u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo.

Orban traži istragu o navodnom prisluškivanju šefa diplomatije Mađarske

Ponedjeljak, 23.03.2026 | 20:33

Mađarski premijer Viktor Orban naredio je danas istragu o navodnom prisluškivanju ministra inostranih poslova te zemlje Petera Sijarta, kojeg su pojedini mediji označili kao osobu koja je povjerljive razgovore sa sastanaka Evropske unije (EU) prenosila Rusiji, pišu strani mediji