Petak, 10.01.2025 | 21:30
IZVOR: rtcg.me

Jovanović: "Uprava policije i MUP ne reaguju na terorizam u opštini Budva"

Nasilan upad u salu skupštine opštine Budva koji je organizovala Nova srpska demokratija Budva ima punu logistiku Demokratske Crne Gore koja upravlja resorom Uprave policije i MUP, kazao je nosilac liste Budva naš grad Nikola Jovanović.




Foto: YouTube screenshot/MediaBiro (Arhiva)

On je kazao da sve što se bude dešavalo u ovoj situaciji direktna je odgovornost ministra Danila Šaranovića, direktora UP Lazara Šćepanovića kao i potpredsjednika Vlade Alekse Bečića i predsjednika Skupštine Andrije Mandića.

"Neidentifikovana lica sa kapuljačama, među kojima ima i dobro poznatih prekršioca zakona, upala su uz lomljenje glavnih vrata i požarnog ulaza. I pored podnešene krivične prijave Odeljenju bezbjednosti i dalje se ne reaguje iako se veći broj neidentifikovanih lica nalazi u sali skupštine i vrše opstrukciju da sjednica ne može da se nastavi", naveo je Jovanović

Ističe da sprečavanjem rada lokalnog parlamenta i konstitutivne sjednice sprečava se uspostavljanje rada predstavničkog organa i klasičan je čin terorizma na organizovan način.

"Prisustvo državne sekretarke MUP Kazanegre-Stanišić koja je odbornica i koja je pozivala lica da udju u salu jasan je dokaz da iza ovog napada na lokalnu skupštinu stoje politički diktati. Prisustvo bezbjednosno interesantnih lica u sali skupštine kao i u neposrednoj blizini zgrade opštine ne više lokacija drže opštinu u talačkoj situaciji dok nadležni državni organi ne reaguju i ne sprečavaju dalju eksalaciju nasilja. Sve što se u narednim satima i danima bude dešavalo u ovoj situaciji direktna je odgovornost ministra Šaranovića, direktora UP Šćepanovića kao i Alekse Bečića i Andrije Mandića", zaključio je Jovanović.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

Vlada Crne Gore: Abazović zlonamjerno plasira dezinformacije o navodnom ugovoru

Petak, 05.12.2025 | 21:36

Kabinet predsjednika Vlade Crne Gore reagovao je na tvrdnje bivšeg premijera Dritana Abazovića o navodnom „tajnom ugovoru“ sa kompanijama Adriatic Properties i Aman.

Abazović: Vlada tajno dozvolila gradnju apartmana u Miločerskom parku

Petak, 05.12.2025 | 19:19

Vlada Crne Gore u tajnosti je potpisala ugovor sa kompanijama Adriatic Properties i Aman, kojim je dozvoljena izgradnja kondo hotela u Miločerskom parku. Ono što nije moglo u vrijeme DPS-a, može u vrijeme PES-a, Demokrata i Demokratskog fronta, saopštio je lider Građanskog pokreta URA Dritan Abazović večeras u autorskom podkastu “Petak sa Dritanom”.

Klikovac Stojoviću: Možete li objasniti koalicionom partneru Vranešu da nije civilizovano da novinarku naziva vješticom?

Petak, 05.12.2025 | 16:37

Šef Klub odbornika DPS u Skupštini Glavnog grada Andrija Klikovac prokeomentarisao je komentar predsjednika Opštine Pljevlja, Daria Vraneša, upućen direktorici CIN-CG Milki Tadić-Mijović, koju je, iskrivljujući Njegoševe stihove, nazvao „babom“ i „vješticom“.

"Zaštita zdravlja nema alternativu: Kolektor je rješenje, rudnik je bio prijetnja"

Petak, 05.12.2025 | 14:40

Stav Glavnog grada:

Osude uvreda upućene Tadić Mijović: Spajić da obezbijedi smjenu Vraneša

Petak, 05.12.2025 | 14:11

Više nevladinih i građanskih organizacija osudilo je komentar predsjednika opštine Pljevlja Daria Vraneša upućenog direktorici CIN-CG Milki Tadić Mijović.

Knežević Milatoviću: Umjesto što zaustavljaš kamione smrznute piletine, dođi u ujčevinu da braniš pravo na zdravu životnu sredinu (VIDEO)

Petak, 05.12.2025 | 11:32

Lider Demokratske narodne partije (DNP) i poslanik Milan Knežević sinoć je iz Botuna imao poruku za predsjednika Crne Gore Jakova Milatović.

Janović: Mimoilazim se sa DPS-om mjesecima, pokazaću da razmišljam svojom glavom, da nisam ničiji – nego svoj

Petak, 05.12.2025 | 12:17

Doskorašnji poslanik Demokratske partije socijalista DPS Nikola Janović kazao je da se sa tom partijom mimoilazi mjesecima unazad.

Vještaci: Balijagić ubio u uračunljivom stanju, znao šta radi kada je pucao

Petak, 05.12.2025 | 08:19

“Iako je postupak motivisan afektom ‘ponosa’, povrijeđenosti i osvetoljubivosti, on je planiran, vremenski odvojen od inicijalnog događaja i realizovan sa punom svjesnošću o posljedicama”, stoji u mišljenju stručnjaka

Medicinarima povećavaju plate za samo 40 eura?

Petak, 05.12.2025 | 10:15

U Novom granskom sindikatu zdravstvenih radnika PRIMA još uvijek ne znaju šta su dva reprezentativna sindikata dogovorila sa Ministarstvom zdravlja, jer su se pregovori oko Granskog kolektivnog ugovora (GKU), kako tvrde, odvijali u tajnosti.

Đeljošaj: Predložićemo godišnji dodatak od 50 odsto prosječne zarade i penzije

Petak, 05.12.2025 | 14:18

Albanski forum će u narednim danima uputiti u skupštinsku proceduru jedinstveni Predlog zakona o godišnjem dodatku, kojim se uvodi obaveza da na kraju svake godine.

Jedna od najboljih individualnih partija u istoriji ABA lige – Vlado Mihailović ubacio 42 poena Beču

Petak, 05.12.2025 | 21:21

Vladimir Mihailović se odavno profilisao kao lider Zadra, a da ga je izuzetno teško čuvati kada ga služi šut pokazalo se na utakmici ABA lige protiv Beča.

Jovanović: Onog momenta kad je saslušan posljednji svjedok, Viši sud jedino je mogao da naloži ukidanje pritvora Uboviću

Petak, 05.12.2025 | 20:48

Ne znam zbog čemu fama povodom puštanja Ranka Ubovića na slobodu. Radi se o nečemu potpuno zakonitom, jer valjda svi postupamo po osnovu istog procesnog rješenja, rekao je advokat odbrane Stefan Jovanović, komentarišući saopštenje SDT-a da je ukidanje pritvora dvojici biznismena, Ranku Uboviću i Vladanu Ivanoviću bilo nezakonito.

Vraneš: Odgovor upućen Tadić Mijović isključivo političke prirode, nije mi bila namjera da bilo koga uvrijedim

Petak, 05.12.2025 | 20:37

Predsjednik Opštine Pljevlja Dario Vraneš, reagovao je povodom osuda javnosti zbog “uvreda” koje je u emisiji ” Načisto” na TV Vijesti uputio direktorici CIN-CG Milki Tadić Mijović.

MLJMP: Najstrožije osuđujemo mizogine i krajnje uvredljive komentare upućene Milki Tadić Mijović

Petak, 05.12.2025 | 20:32

Ministarstvo ljudskih i manjinskih prava najstrožije osuđuje mizogine i krajnje uvredljive komentare upućene Milki Tadić Mijović — novinarki i direktorici CIN-CG — od strane javnog funkcionera Daria Vraneša.

Žrijeb sastavio Englesku i Hrvatsku, Haland protiv Mbapea, Meksiko i Južna Afrika otvaraju SP

Petak, 05.12.2025 | 20:32

U Kenedijevom Centru u Vašingtonu održan je žrijeb grupa za Svjetsko prvenstvo 2026. godine u fudbalu, koje će se od 11. juna igrati u SAD-u, Kanadi i Meksiku, a događaj je obilježio bogat kulturni program i prisustvo brojnih sportskih i političkih ličnosti.

Kotor: Odbio "droga test", kažnjen tri sedmice zatvora

Petak, 05.12.2025 | 19:51

Okrivljenom zabranjeno da vozi šest mjeseci.

UEFA smanjila suspenziju Dijasa sa tri na dvije utakmice

Petak, 05.12.2025 | 19:42

Evropska fudbalska unija (UEFA) smanjila je suspenziju fudbalera Bajerna iz Minhena, Luisa Dijasa, sa tri utakmice na dvije, nakon žalbe kluba podnijete zbog oštrog faula nad igračem Pari Sen Žermena, Ašrafom Hakimijem.

Dukaj s pomoćnikom generalnog sekretara NATO-a o jačanju sajber bezbjednosti

Petak, 05.12.2025 | 19:12

Ministar naglasio potrebu formiranja i stavljanje u operativnu funkciju Agencije za sajber bezbjednost.

Batistuta: Ne uživam gledajući današnji fudbal

Petak, 05.12.2025 | 18:57

Legendarni argentinski napadač Gabrijel Batistuta istakao je da ga savremeni fudbal ne privlači kao nekada i da su klasični centarforovi, poput njega i Kristijana Vijerija, praktično nestali iz igre.

Dronovi nadlijetali francusku nuklearnu bazu, vojska otvorila vatru

Petak, 05.12.2025 | 18:50

Pet dronova nadlijetalo je sinoć pomorsku bazu Il Lonž, ključnu lokaciju za francusko nuklearno odvraćanje smještenu u blizini Bresta. Pripadnici mornarice zaduženi za osiguranje baze ispalili su više hitaca kako bi presreli letjelice, a istraga je u toku kako bi se utvrdilo ko stoji iza ovog incidenta, piše francuski Le Parisien, prenio je portal Index.hr.