Ponedjeljak, 13.01.2025 | 13:05
IZVOR: rtcg.me

Savić: Igra Crne Gore je promjenjiva, potrebno je vrijeme da se SVE UKLOPI

Iako su vaterpolisti Crne Gore završili kvalifikacije za Svjetski kup na četvrtom mjestu, taj turnir nije imao nikakav rezultatski značaj pošto su se "ajkule" već ranije plasirale na Svjetski kup. Ali je turnir bio značajan za novog selektora Crne Gore Dejana Savića, da vidi gdje su.




Foto: Instagran screnehsot/vaterpolo_savez_crne_gore

U četvrtfinalu Superfinala u Kotoru i Budvi ih očekuje jedan od najtežih rivala, vicešampion Hrvatska. Međutim, da su "ajkule" savladale Helene igrali bi protiv Japana.

"Igra Crne Gore je bila promjenjiva, ali pošto je bilo malo vremena onda je to i razumljivo. Da nađemo vrijeme da se uklopimo u optimizam", počeo je Dejan Savić i nastavio:

"Pozitivne stvari su te što možemo da igramo dobro posebno u odbrani, protiv Španije i Grčke pad je uglavnom dolazio u posljednjim sekundama. U napadu smo primali lake golove, potom i brza reakcija na moj glas. Međutim u nekim situacijama se nisam dobro čuo i žao mi je što nismo uspjeli da igramo sa svim reprezentacijama, prije svega mislim na reprezentacije Hrvatske i Mađarske".

Savić je istakao da se iz poraza može najviše naučiti.

"Istina je da sam rekao da se iz poraza može najviše naučiti, dobro počnemo odbranu i onda pad koncentracije u posljednjih nekoliko sekundi. Protiv Grka smo imali pad u trećoj četvrtini, u drugoj utakmici sa Grčkom pad u drugoj četvrtini. Vidjeli smo gdje su rupe, gdje vuče promaja. Mnogo toga može da se vidi iz ovih poraza ali za sve to je potrebno vrijeme", kazao je Savić.

Završni turnir je zakazan je od 11. do 13. aprila, a osim za pehar igraće se i za tri vize za Svjetsko prvenstvo u Singapuru. Od selekcija koje su se plasirale u Superfinale, plasman na Mundijal obezbijedila je Hrvatska, dok bi preko Evropskog prvenstva karte trebalo da dobiju i Španija i Mađarska.

"Slijedi turnir Superfinala u Crnoj Gori. Nisam siguran da je ekipa spremna da igra pod pritiskom i teretom domaćeg terena. Tek se uigravamo, naravno da je bitan rezultat, ako gledamo matematički mi smo svoj cilj ispunili, povećali smo šanse da se kvalifikujemo za Svjetsko prvenstvo u Singapuru", rekao je Savić.

Hrvatsku vidi kao veliku konkurenciju na turniru.

"Hrvatska je pokazala intenzitet na ovom turniru, igrali su vrlo tijesno sa Španijom, pokazali su visok novo igre i siguran sam da će Hrvatska kao vicešampion Olimpijskih igara predstavljati veliku konkurenciju reprezentaciji Crne Gore. Svaki rezultat je bitan, bio on pozitivan ili negativan, samo da se izvuku pozitivne i negativne stvari a to što se igra četvrtfinale sa Hrvatskom daje na značaju".

Novo okupljanje reprezentacije je početkom aprila zbog priprema za Superfinale FINA Kupa.

"U narednih nekoliko dana znaćemo sve termine. Moramo da se uklapamo sa Regionalnom ligom koja se završava u martu. Napravili smo već dogovor da treniramo sa reprezentacijama Njemačke i Japana pred mečeve Superfinala i ostaje još da vidimo u kom gradu će Crna Gora igrati", zaključio je Savić.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jedan klik te dijeli od najboljeg bonusa dobrodošlice. Registruj se na meridianbet.me i preuzmi 100 eura!

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Pronađeno tijelo Miljana Vešovića u blizini ušća Morače u Skadarsko jezero

Ponedjeljak, 16.03.2026 | 18:11

Nadležne službe tragale su za njim otkako je nestao 14. februara.

Velik požar na aerodromu u Dubaiju: Tramp zaprijetio NATO-u

Ponedjeljak, 16.03.2026 | 08:31

Letovi na Međunarodnoj zračnoj luci u Dubaiju privremeno su obustavljeni nakon što je rano ujutro u incidentu s dronom zapaljen obližnji spremnik s gorivom. Uprava za civilno vazudhoplovstvo Dubaija objavila je da je riječ o mjeri opreza radi osiguranja sigurnosti svih putnika i osoblja, piše CNN.

Opet se oglasio navodni Medenica, ponovo iznosi optužbe povodom dešavanja u policiji

Ponedjeljak, 16.03.2026 | 15:44

Uskoro će se navršiti dva mjeseca od bjekstva Miloša Medenice, osuđenog na 10 godina robije.

Niković: Hitnoj pomoći će od aprila nedostajati 34 ljekara

Ponedjeljak, 16.03.2026 | 08:25

Zavodu za hitnu medicinsku pomoć Crne Gore trenutno nedostaje 25 doktora, a od 1. aprila taj broj će porasti na 34 zbog odlaska dijela kadra na specijalizaciju, saopštio je direktor Zavoda mr sc. med. Vuk Niković, ističući da je ova služba ključna karika zdravstvenog sistema i da direktno utiče na stopu preživljavanja i smanjenje invaliditeta kod pacijenata, prenosi RTCG.

Živković sa građanima Žabljaka: Neznavenu i nesposobnu vlast ćemo poslati u opoziciju

Ponedjeljak, 16.03.2026 | 09:29

Predsjednik Demokratske partije socijalista Danijel Živković boravio je u radnoj posjeti Žabljaku, gdje se sreo sa brojnim građanima, članovima i lokalnim funkcionerima, s kojima je razgovarao o aktuelnoj političkoj situaciji u tom gradu i državi, kažu u saopštenju iz DPS.

Kalas: EU za sada neće proširiti svoju pomorsku misiju na Ormuski moreuz

Ponedjeljak, 16.03.2026 | 21:56

Ministri spoljnih poslova EU saglasili su se na sastanku u Briselu da je potrebno ojačati pomorsku misiju EU za obezbjeđivanje bezbjedne plovidbe u Crvenom moru (Aspides), ali da trenutno ne postoji želja za proširenjem operacije na Ormuski moreuz, izjavila je visoka predstavnica EU za spoljnu politiku i bezbjednost Kaja Kalas.

Sindikat Narodne bilbiloteke u Pljevljima: Napuštajući sjednicu SO opozicioni DPS pomogao izglasavanje Programa rada Bojane Đačić

Ponedjeljak, 16.03.2026 | 21:31

Sindikalna organizacija Narodne bilbiloteke “Stevan Samardžić” u Pljevljima saopštila je da je direktorici te ustanove Bojani Dačić uz pomoć odbornika Demokratske partije socijalista izglasan Program rada za 2026. godinu.

Krapović: Vuković još jednom pokušao da Demokrate uprlja bestidnim lažima

Ponedjeljak, 16.03.2026 | 21:24

Ivan Vuković, poznatiji kao politički privezak Aca Mijajlovića i Ranka Ubovića, koji su godinama gospodarili ovom državom, još jednom je pokušao da Demokratsku Crnu Goru (Demokrate) uprlja bestidnim lažima, podmetanjima i jeftinim konstrukcijama, kazao je ministar odbrane i funkcioner Demokrata, Dragan Krapović.

Vuković: Crna Gora pred zatvaranjem još jednog poglavlja u pregovorima sa EU uprkos destruktivnim naporima djelova vlasti

Ponedjeljak, 16.03.2026 | 21:14

Crna Gora je pred zatvaranjem još jednog poglavlja u pregovorima o pristupanju sa EU, ocijenio je poslanik Demokratske partije socijalista (DPS) Ivan Vuković.  

(VIDEO) Najzabavniji trenutak sa Oskara: Ana Vintur hladnokrvno ignorisala En Hatavej

Ponedjeljak, 16.03.2026 | 21:39

Modna ikona Ana Vintur i glumica En Hatavej priredile su jedan od najzabavnijih trenutaka na dodjeli Oskara 2026, kada su zajedno izašle na binu kako bi uručile nagrade za kostimografiju i šminku.

Huter: Crnu Goru žele da svedu na pendrek-državu radi bolesnih političkih i osvetničkih ambicija

Ponedjeljak, 16.03.2026 | 21:01

Poslanik Demokratske partije socijalista Oskar Huter, komentarišući izmjene i dopune Zakona o unutrašnjim poslovima o kojima će Skupština ponovo odlučivati 19. marta, kazao je da je riječ o antiustavnom i anticrnogorskom modelu koji ima samo jedan cilj – da se policijski aparat stavi pod punu partijsku kontrolu.

Božović: Peta sanitarna kada najveća do sada, rok trajanja od pet do šest godina

Ponedjeljak, 16.03.2026 | 20:47

Na deponiji “Livade” završena je gradnja pete sanitarne kade, koja će omogućiti bezbjedno odlaganje otpada narednih godina. Projekat, vrijedan oko dva miliona eura, završen je deset dana prije roka, a punjenje kade bi trebalo da počne od juna, piše RTV Podgorica.

Žižić pred sudom: Odsjek sam odlučivao koga će saslušavati, Lazović se nije miješao

Ponedjeljak, 16.03.2026 | 20:29

U podgoričkom Višem sudu nastavljeno je suđenje bivšem pomoćniku direktora Uprave policije Zoranu Lazoviću, bivšem glavnom specijalnom tužiocu Milivoju Katniću i suspendovanom specijalnom tužiocu Saši Čađenoviću. Na današnjem pretresu nastavljeno je saslušanje svjedoka.

Živković sa Žabljačanima: Neznavenoj i nesposobnoj vlasti mjesto u opoziciji

Ponedjeljak, 16.03.2026 | 20:09

Predsjednik Demokratske partije socijalista (DPS) Danijel Živković, boravio je u radnoj posjeti Žabljak, gdje je razgovarao sa građanima, članovima partije i lokalnim funkcionerima o aktuelnoj političkoj situaciji u tom gradu i državi.

Durmitorska inicijativa i PES Živkoviću: Identitetskom matricom koja je dosadila i članovima DPS-a ne možete zaustaviti ubrzani razvoj Žabljaka

Ponedjeljak, 16.03.2026 | 20:10

Konstantno miješajući državničke sa lokalnim porukama, gospodin Danijel Živković je u nespretno započetoj političkoj kampanji na Žabljaku pokušao da minimizira ono što je nova vlast uradila u dosadašnjem mandatu, navodi se u reagovanju Durmitorske inicijative i Pokreta Evropa sad Žabljak.