Ponedjeljak, 13.01.2025 | 17:31
IZVOR: Večernji .hr

Znate li kako vam OBUĆA može postati OTPORNA na vodu? Evo u čemu je TAJNA (VIDEO)

Možete produžiti životni vijek svoje obuće i zaštititi je od oštećenja uzrokovanih kišom.




Foto: Ilustracija/ Pixabay.com

Sigurno imate neki omiljeni par obuće koji je tokom zime spremljen u ormaru jer nije otporan na vodu. Ako želite produžiti životni vijek svoje obuće i zaštititi je od oštećenja uzrokovanih kišom i vlagom, sve što vam je potrebno je jedna svijeća. Ovaj brz i pristupačan trik ne samo da će pomoći u održavanju obuće u dobrom stanju, već će vam omogućiti suve noge čak i po kišnom vremenu.

Potrebna vam je obuća i pčelinji vosak, nego možete koristiti i običnu svijeću. Sve što trebate je svijećom istrljati cipele da na njima ostane bijeli sloj. Zatim uzmite fem za kosu i uključite ga na najjaču temperaturu i zagrijte obuću. Tako će se vosak otopiti između svake rupice na obući, a bijeli sloj će nestati. Nakon zagrijavanja, ostavite obuću nekoliko minuta da se ohladi.

Vaša je obuća sada spremna za kišu, bitno je zampamtiti da je obuća samo djelomično otporna na vodu. U videu je prikazano kako se voda sliva s obuća nakon što je namazana voskom. Ovaj trik može zaštititi vaše kožne i antilopske cipele te platnene patike.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Opština Budva namjerava da sa po 300 eura mjesečno subvencioniše podstanare koji žele da riješe stambeno pitanje

Subota, 22.11.2025 | 12:04

Subvencioniranje stambenih kredita, kako se naglašava u odluci, odobrava se mladoj porodici kojoj je u godini javnog poziva ili godini koja prethodi, od strane komercijalne banke odobren stambeni kredit za kupovinu objekta namijenjenog za stanovanje ili izgradnju objekta za stanovanje.

Mujović: Bravo Petre, ponudićemo mu radno mjesto

Subota, 22.11.2025 | 13:26

Jutrošnje dramatične scene na obali Morače dobile su srećan epilog zahvaljujući hrabrosti dvadesetčetvorogodišnjeg Podgoričanina Petra Ivanovića, koji je skočio sa Visećeg mosta i iz nabujale rijeke izvukao žensku osobu u opasnosti po život.

Ministarstvo zdravlja: Inspekcije zabranile rad u privatnoj zdravstvenoj ustanovi u kojoj je liječen preminuli dječak

Subota, 22.11.2025 | 12:55

Zdravstvena inspekcija Ministarstva zdravlja Crne Gore, u saradnji sa Inspekcijom rada, Inspekcijom zaštite na radu i Poreskom inspekcijom, sprovela je zajednički inspekcijski nadzor u privatnoj zdravstvenoj ustanovi – Ambulanta pedijatrije „Unimedica“ u Ulcinju, usled ispitivanja okolnosti tragične smrti djeteta uzrasta devet godina, saopšteno je iz Ministarstva zdravlja.

Tivat: Krivična prijava protiv dvije maloljetnice osumnjičene za pokušaj iznude novca

Subota, 22.11.2025 | 13:39

Policija u Tivtu rasvijetlila je krivično djelo iznuda u pokušaju i procesuirala dvije osobe, saopšteno je iz Uprave policije.

Abazović: U deset dana slagali za 100 miliona eura, država prezadužena, a zdravstvo i penzioni fond u kolapsu

Subota, 22.11.2025 | 11:33

Lider Građanskog pokreta URA Dritan Abazović rekao je da smo, umjesto ekonomskog procvata koji je Pokret Evropa sad najavljivao dolaskom na vlast, došli u situaciju da se steže kaiš, dok će država biti prezadužena, a zdravstvo i penzioni fond u kolapsu, uz rastuću inflaciju.

Za 24 sata 15 saobraćajnih nezgoda, poginula jedna osoba

Nedjelja, 23.11.2025 | 10:49

U Crnoj Gori u posljednja 24 sata evidentirano je 15 saobraćajnih nezgoda u kojima je poginula jedna osoba.

Vujović: Kad Njegoša ” brane” poklonici zlikovca Pavla Đurišića

Nedjelja, 23.11.2025 | 10:40

Najveća uvreda za Njegoša, crnogorskog i južnoslovenskog genija, je kad ga brane protagonisti sluganske i zločinačke četničke politike, saopštio je predsjednik SDP i jedan od lidera Evropskog saveza Ivan Vujović.

Pogba zaigrao nakon 811 dana

Nedjelja, 23.11.2025 | 10:16

Agoniji je došao kraj – nakon tačno 811 dana, Pol Pogba zaigrao je fudbal.

Bjelorus protjeran iz Crne Gore, vozio pod dejstvom kokaina i metamfetamina

Nedjelja, 23.11.2025 | 10:13

Prethodno će odležati zatvorsku kaznu od 15 dana

SC Derbi gost Partizana: Meč u kojem “studenti” nemaju šta da izgube

Nedjelja, 23.11.2025 | 10:10

Uzdrmani šampion čeka uspavane “studente” – Partizan i SC Derbi večerašnji duel u ABA ligi dočekuju u gotovo identičnom raspoloženju.

Na čemu najviše štede stanovnici najskuplje države u Evropi

Nedjelja, 23.11.2025 | 10:03

Iako je u pitanju zemlja s izuzetno visokim životnim standardom, istraživanja i ankete pokazuju da je štednja veoma važan momenat u Švajcarskoj,piše Nova S.

Novo istraživanje tvrdi: Slušanje muzike smanjuje rizik od demencije

Nedjelja, 23.11.2025 | 10:01

Slušanje muzike nakon 70. godine života izgleda da je povezano sa značajnim smanjenjem rizika od demencije.

Mjesto hodočašća za turiste svih nacija

Nedjelja, 23.11.2025 | 09:41

Manastir Đurđevi stupovi u Beranama, za koji se obično može pronaći podatak da je najstarija građevina u ovom sjevernom gradu, predstavlja jedan od tri najznačajnija konfesionalna arhitektonska objekta u Crnoj Gori, a njegova kulturna vrijednost prevazilazi granice samo jedne konfesije.

Budućnost na Novom Beogradu za pravi momentum pred pauzu

Nedjelja, 23.11.2025 | 09:25

Okršaj tačno u podne – košarkaši Budućnost Volija u nedjelju u ranom terminu igraće protiv Mege u gostima – biće to meč 8. kola Admiralbet ABA lige.

ODT: Zadržan osumnjičeni kineski državljanin zbog sumnje na dugotrajnu utaju poreza

Nedjelja, 23.11.2025 | 09:22

Osnovno državno tužilaštvo u Podgorici odredilo je zadržavanje do 72 časa H. A. državljaninu Kine, zbog postojanja osnova sumnje da je izvršio produženo krivično djelo utaja poreza i doprinosa, saopštili su iz Osnovnog državnog tužilaštva.