Ponedjeljak, 13.01.2025 | 18:00
IZVOR: rtcg.me

Vanredna sjednica SO Herceg Novi o Institutu Igalo 16. januara

Na kolegijumu predsjednika Skupštine opštine Herceg Novi za četvrtak 16. januar u 10 časova dogovoreno je održavanje vanredne sjednice lokanog parlamenta na kojoj će jedina tačka dnevnog reda biti Institut „Dr Simo Milošević“.




Foto: Institut Dr Simo Milošević - Igalo/YouTube screenshot, arhiva

Na inicijativu predsjednika odborničkog kluba Novske liste Jovana Subotića, na kolegijumu predsjednika Skupštine opštine Herceg Novi dogovorena je vanredna sjednica na kojoj će odbornici diskutovati o Planu restrukturiranja i aktuelnoj situaciji u Institutu Igalo.

Prema riječima predsjednika skupštine Ivana Otovića, vanredna sjednica biće prilika da odbnornici još jednom pošalju poruku da je Hereg Novi uz Institut.

"Da vjerujemo da ovaj Plan restrukturiranja uz sve možda svoje nedostatke, može pomoći da se napokon izađe iz permanentne krize. Ako želimo da razvijamo naš grad moramo da imamo Institut u punom kapacitetu. Potrebno je vrijeme ali ono što stalno naglašavam u svojim istupanjima, imamo Plan, taj Plan se može naravno kroz vrijeme korigovati. Do sada nismo mogli diskutovati o tom dokumentu jer je on prvi put javnosti predstavljen na Skupštini akcionara, 9. januara. Pred odbornicima će biti rezime Plana restrukturiranja, u skupštinskim materijalima", rekao je Otović.

On je podsjetio i na prethodno ujedinjeno djelovanje svih odborničkih klubova kada je riječ o Institutu Igalo, kao i na zaključke koje je lokalni parlament upućivao Vladi, od kojih su mnogi doprinijeli poboljšanju situacije u Institutu.

"I da se poveća cijena fondovskim pacijentima i da se usvoji Kolektivni ugovor, organizovali smo blokade, maksimalno smo se posvetili tome. Predsjednik opštine je formirao Komisiju na čijem čelu sam ja bio sa kolegama odbornicima. Održali smo nekoliko sastanaka, tako da je opština u prethodne dvije godine uradila koliko je mogla. Uvijek moramo da budemo oni koji će težiti ka tome da se u potpunosti zaštiti interes i Instituta i Herceg Novog", rekao je Otović.

Nastavak vanredne skupštine akcionara na kojoj će biti odlučeno o Planu restrukturiranja zakazan je za 21. januar, kada će ujedno i u državnom parlamentu poslanici raspravljati o budžetu za 2025. godinu. Prema riječima predsjednika odborničkog kluba Novske liste i poslanika Jovana Subotića, državnim budžetom je opredjeljeno 30 miliona eura kroz Plan restrukturiranja i dvostruko više, odnosno 9 miliona za fondovske pacijente.

"Do 21. januara moramo imati jasne zaključke vezano za Plan restrukturiranja kako bi taj budžetski predlog prošao i sredstva bila opredjeljena za spas Instituta. Očekujem ove sedmice mnogo pregovora, razgovora postizanje određenih kompromisa ili postizanje rješenja, ne trebamo čekati 21. januar da vidimo šta će se tog dana desiti već bi trebalo do tada da imamo jasne parametre kako bismo o budžetu raspravljali u državnom parlamentu a i znali da je na snazi Plan restrukturiranja i da je Institut spasen", zaključio je Subotić.

Ukoliko Skupština akcionara Instituta ne usvoji Plan restrukturiranja, stavka od 30 miliona eura moraće biti uklonjena iz državnog budžeta, pojašnjava Subotić. Vanredna sjednica lokalnog parlamenta sa temom Instituta Igalo, zakazana je za 16. januar u 10 časova.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

Spajić: Svaki budući strateški korak Vlade biće usmjeren ka unapređenju avio dostupnosti naše države

Nedjelja, 29.03.2026 | 15:02

Svaki budući strateški korak Vlade Crne Gore biće usmjeren ka unapređenju avio dostupnosti naše države, poručio je premijer Crne Gore Milojko Spajić.

Madžgalj: Otvaranje baze Wizz Air-a jedan od najvažnijih iskoraka u razvoju vazdušnog saobraćaja i turizma

Nedjelja, 29.03.2026 | 13:34

 Otvaranje baze kompanije Wizz Air na Aerodromu Podgorica i uspostavljanje 17 novih linija predstavlja jedan od najvažnijih iskoraka u razvoju vazdušnog saobraćaja i turizma Crne Gore u posljednjim godinama, to je saopštio  predsjednik Odbora direktora Aerodroma Crne Gore, Stefan Madžgalj.

Mugoša: Cijene goriva će još rasti i, osim smanjenja akciza, biće neophodne dodatne mjere

Nedjelja, 29.03.2026 | 13:26

Cijena dizela u Crnoj Gori mogla bi do kraja marta porasti 34 centa u odnosu na period od prije tri sedmice, upozorio je poslanik Socijaldemokrata Boris Mugoša.

Kovačević: Odobren kredit za finansiranje izgradnje regionalnog centra za upravljanje otpadom u Nikšiću

Nedjelja, 29.03.2026 | 13:00

Odbor izvršnih direktora Svjetske banke, na sastanku održanom u Vašingtonu, 27. marta ove godine, odobrio je Vladi Crne Gore kredit u iznosu od 40 miliona evra sa ciljem jačanja upravljanja čvrstim otpadom i unapređenja kvaliteta života zajednica, uz podršku čistijem i privlačnijem poslovnom okruženju, saopšteno je iz Opštine Nikšić.

Ćulafić: Sredstvima od Svjetske banke saniraćemo i deponiju otpada u zoni KAP-a

Nedjelja, 29.03.2026 | 12:01

Ministar ekologije i zaštite životne sredine Damjan Čulafić je saopštio da je Svjetska banka, nakon dužih ali uspješnih pregovora, u skladu sa svojim nacionalnim procedurama, odobrila kredit od 40 miliona evra Crnoj Gori za unapređenje sistema upravljanja otpadom i podizanje kvaliteta života crnogorskih građana.

Muškarac nepravedno proveo u zatvoru 38 godina: Pokrenuta istraga

Subota, 28.03.2026 | 17:21

Piter Saliven tvrdi da ga je policija ucijenila da prizna ubistvo, što je dovelo do najduže sudske nepravde u istoriji Velike Britanije.  

DPS: Anketni odbor o Možuri politička farsa, većina pokušava kriminalizovati bivšu vlast

Subota, 28.03.2026 | 16:08

Demokratska partija socijalista tvrdi da je Anketni odbor za Možuru samo politička platforma vlasti koja nastoji da ispisuje optužnice protiv članova bivšeg sistema, dok istovremeno ističe da projekat vjetroelektrane donosi značajan profit državi i Elektroprivredi Crne Gore.

Vuković Kuč: Znamo ko su trojanski konji Rusije u Crnoj Gori

Subota, 28.03.2026 | 16:55

Ubuduće ćemo razgovarati isključivo sa institucijama EU i predstavnicima Brisela, jer dobro znamo ko su trojanski konji Rusije u srcu Crne Gore – kazala je potpredsjednica i poslanica DPS-a Aleksandra Vuković Kuč.

Tramp bi mogao obesmisliti NATO: Želi princip "plati pa učestvuj" i povlačenje američke vojske iz Njemačke

Subota, 28.03.2026 | 17:07

Američki predsjednik Donald Tramp razmatra reorganizaciju NATO-a s ciljem kažnjavanja članica koje ne ispunjavaju njegove zahtjeve o finansiranju, piše The Telegraph.

CNN: Iran ima novi zahtjev za okončanje rata – i mogao bi donijeti milijarde

Subota, 28.03.2026 | 19:45

Kada je jedan iranski zvaničnik ove sedmice iznio listu zahtjeva za okončanje rata koji su započele Sjedinjene Države i Izrael, dodao je stavku koja ranije nije bila dio zahtjeva Teherana: priznanje iranskog suvereniteta nad Ormuskim moreuzom.

David Mirković i Ilinoj izborili plasman na F4 NCAA lige

Nedjelja, 29.03.2026 | 15:29

Ilinoj je prvi put nakon 2005. godine u polufinalu.

Policija reagovala nakon incidenta na utakmici u Pljevljima

Nedjelja, 29.03.2026 | 15:16

Policija u Pljevljima preduzela je mjere nakon što je tokom rukometne utakmice Kupa Crne Gore između RK Rudar i RK Zabjelo jedan igrač gostujuće ekipe udario protivničkog igrača, koji je tom prilikom zadobio lakše tjelesne povrede.

Spajić: Svaki budući strateški korak Vlade biće usmjeren ka unapređenju avio dostupnosti naše države

Nedjelja, 29.03.2026 | 15:02

Svaki budući strateški korak Vlade Crne Gore biće usmjeren ka unapređenju avio dostupnosti naše države, poručio je premijer Crne Gore Milojko Spajić.

Ferstapen razmišlja o napuštanju Formule 1: Više ne uživam u vožnji

Nedjelja, 29.03.2026 | 14:49

Četvorostruki šampion svijeta Maks Ferstapen kazao je da razmišlja da na kraju sezone napusti Formulu 1.

Tadić: Vučić kao Musolinijevi fašisti - na izborna mjesta poslao batinaše i kriminalce

Nedjelja, 29.03.2026 | 14:45

Nekadašnji predsjednik Srbije, sada lider Socijaldemokratske stranke Boris Tadić, ocijenio je da je aktuelni predsjednik države Aleksandar Vučić u deset gradova u Srbiji, gdje su danas lokalni izbori, "poslao svoje horde zla - batinaše i okorjele kriminalce, svoje najvažnije saveznike"

Stiže pun Mjesec u Vagi i donosi sreću za ova tri znaka: Evo ko će uživati u lakoći i ljubavi

Nedjelja, 29.03.2026 | 14:09

Svako će osjetiti ovu promjenu na svoj način, ali za tri horoskopska znaka, ovaj pun Mjesec deluje kao pravi katalizator – donosi lakoću, emocionalno ispunjenje i gotovo magičan osjećaj usklađenosti.

Madžgalj: Otvaranje baze Wizz Air-a jedan od najvažnijih iskoraka u razvoju vazdušnog saobraćaja i turizma

Nedjelja, 29.03.2026 | 13:34

 Otvaranje baze kompanije Wizz Air na Aerodromu Podgorica i uspostavljanje 17 novih linija predstavlja jedan od najvažnijih iskoraka u razvoju vazdušnog saobraćaja i turizma Crne Gore u posljednjim godinama, to je saopštio  predsjednik Odbora direktora Aerodroma Crne Gore, Stefan Madžgalj.

Mugoša: Cijene goriva će još rasti i, osim smanjenja akciza, biće neophodne dodatne mjere

Nedjelja, 29.03.2026 | 13:26

Cijena dizela u Crnoj Gori mogla bi do kraja marta porasti 34 centa u odnosu na period od prije tri sedmice, upozorio je poslanik Socijaldemokrata Boris Mugoša.

Rožaje: Uhapšen državljanin Sudana osumnjičen za falsifikovane vozačke dozvole

Nedjelja, 29.03.2026 | 13:20

Granična policija u Rozajama je uhapsila I.M. (22) državljanina Sudana, koji je osumnjičen za falsifikovanje vozačke dozvole, saopšteno je iz Uprave policije (UP).

Kovačević: Odobren kredit za finansiranje izgradnje regionalnog centra za upravljanje otpadom u Nikšiću

Nedjelja, 29.03.2026 | 13:00

Odbor izvršnih direktora Svjetske banke, na sastanku održanom u Vašingtonu, 27. marta ove godine, odobrio je Vladi Crne Gore kredit u iznosu od 40 miliona evra sa ciljem jačanja upravljanja čvrstim otpadom i unapređenja kvaliteta života zajednica, uz podršku čistijem i privlačnijem poslovnom okruženju, saopšteno je iz Opštine Nikšić.