Srijeda, 15.01.2025 | 09:12
IZVOR: Cdm.me

Udruženje podstanara - Herceg Novi izdvojio 50.000 eura za SUBVENCIJE podstanarima

Inicijativa Opštine Herceg Novi da izdvoji 50 hiljada eura za subvencije podstanarima u okviru programa socijalnog stanovanja za 2025. godinu važan korak ka pružanju podrške socijalno ugroženim kategorijama stanovništva i potvrđuje odgovornost lokalnih vlasti prema svojim građanima, saopštili su iz Udruženja podstanara Crne Gore.




Foto: Udruženje podstanara Crne Gore

“Udruženje podstanara Crne Gore izražava veliko zadovoljstvo zbog odluke Opštine Herceg Novi da izdvoji 50 hiljada eura za subvencije podstanarima u okviru programa socijalnog stanovanja za 2025. godinu. Ovakva inicijativa predstavlja važan korak ka pružanju podrške socijalno ugroženim kategorijama stanovništva i potvrđuje odgovornost lokalnih vlasti prema svojim građanima”, naveli su u saopštenju.

Oni su podsjetili da je Udruženje ranije uputilo poziv svim opštinama u Crnoj Gori da, po uzoru na Podgoricu, uspostave slične socijalne servise kako bi podržale podstanare i obezbijedile dostojanstvene uslove stanovanja onima koji se suočavaju sa ekonomskim teškoćama.

“Herceg Novi je ovim gestom pokazao da sluša potrebe zajednice i da se zalaže za smanjenje socijalnih nejednakosti”, tvrde oni.

Prema njihovim riječima, iako je iznos od 50 hiljada eura ograničen i nedovoljan da odgovori na sve potrebe, ova sredstva su jasna potvrda poštene namjere hercegnovskih vlasti da stanu u zaštitu svojih sugrađana.

“Udruženje podstanara Crne Gore nada se da će ovaj iznos u budućim budžetima rasti, čime bi se omogućilo širem krugu građana da ostvare pravo na subvencije i sigurnije stambene uslove”, istakli su u saopštenju.

Iz Udruženja podstanara su pozvali ostale opštine u Crnoj Gori da slijede primjere Herceg Novog i Podgorice, prepoznajući važnost ovakvih programa u jačanju povjerenja između lokalnih vlasti i građana.

“Ulaganje u socijalno stanovanje nije samo znak solidarnosti, već i temelj za izgradnju pravednijeg i stabilnijeg društva”, mišljenja su oni.

Kako su zaključili, Udruženje podstanara Crne Gore ostaje posvećeno promovisanju prava podstanara i pružanju podrške inicijativama koje obezbjeđuju kvalitetan život svim građanima.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

PU: Izrečene kazne u iznosu od preko 1,1 milion eura

Petak, 17.07.2026 | 10:14

Poreska uprava Crne Gore nastavlja sa pojačanim inspekcijskim nadzorom poreskih obveznika u okviru aktivnosti koje se sprovode tokom ljetnje turističke sezone, sa ciljem unapređenja poreske discipline, suzbijanja neformalne ekonomije i obezbjeđivanja ravnopravnih uslova poslovanja za sve privredne subjekte, saopštili su iz Poreske uprave.

Prevoznici najavili poskupljenje usluga: Ako država ne reaguje, cijene bi mogle porasti i do 25%

Petak, 17.07.2026 | 09:45

Udruženje prevoznika upozorilo je da će, zbog kontinuiranog rasta cijena goriva i izostanka državnih mjera podrške, povećanje cijena drumskog prevoza biti neizbježno, ocjenjujući da će se to odraziti na cijene gotovo svih proizvoda i usluga u Crnoj Gori.

Glavni grad preuzima 437.330 eura duga Vodovoda

Petak, 17.07.2026 | 08:35

Glavni grad je i ove godine planirao da preuzme dio duga po osnovu kredita koji je Vodovod prije 13 godina uzeo za izgradnju sekundarne kanalizacione mreže i proširenje sistema vodosnadbijevanja na teritorijama opštine Tuzi i Zeti, piše Dan.

Uprava carina: Nema višednevnih zadržavanja kamiona zbog carinskih procedura

Četvrtak, 16.07.2026 | 13:53

Uprava carina saopštila je da službene evidencije ne potvrđuju navode o višednevnim zadržavanjima teretnih vozila koja bi bila posljedica rada carinske službe ili sprovođenja carinskih procedura, reagujući na tvrdnje predsjednika Udruženja prevoznika Crne Gore Đorđija Lješnjaka o višednevnim zadržavanjima kamiona na granicama.

Zvanični podaci potvrđuju rast turističkog prometa - Crna Gora bilježi više turista i noćenja

Četvrtak, 16.07.2026 | 11:17

Povodom različitih medijskih navoda o toku ljetnje turističke sezone, Ministarstvo turizma ukazuje da zvanični podaci Uprave za statistiku (Monstat) potvrđuju nastavak rasta turističkog prometa i pokazuju da Crna Gora bilježi više turista i noćenja u odnosu na prethodnu godinu.

Đurović: Veliki broj objekata brze hrane na budvanskom šetalištu ne ispunjava u potpunosti infrastrukturne zahtjeve

Petak, 17.07.2026 | 10:31

Više od 70 objekata sa brzom hranom posluje ovog ljeta u Budvi, a inspekcijske kontrole pokazale su da je u pojedinim slučajevima bilo potrebno preduzeti mjere kako bi se obezbijedila bezbjednost hrane. Problemi se najčešće odnose na neadekvatne infrastrukturne uslove objekata, male kuhinjske prostore i nemogućnost potpunog sprovođenja propisanih higijenskih standarda.

Milatović čestitao Dan opštine Andrijevica: Sjever Crne Gore ne smije biti zaboravljen

Petak, 17.07.2026 | 10:20

Povodom 17. jula, Dana opštine Andrijevica, predsjednik Crne Gore Jakov Milatović uputio je čestitku rukovodstvu Opštine, odbornicama i odbornicima i svim građankama i građanima Andrijevice, i poručio da sjever Crne Gore ne smije biti zaboravljen.

Lebron: Uskoro ćete znati gdje nastavljam karijeru

Petak, 17.07.2026 | 10:15

Lebron Džejms još nije otkrio gdje će nastaviti karijeru nakon odlaska iz Los Anđeles Lejkersa, ali je poručio da navijači neće još dugo čekati na njegovu odluku.

PU: Izrečene kazne u iznosu od preko 1,1 milion eura

Petak, 17.07.2026 | 10:14

Poreska uprava Crne Gore nastavlja sa pojačanim inspekcijskim nadzorom poreskih obveznika u okviru aktivnosti koje se sprovode tokom ljetnje turističke sezone, sa ciljem unapređenja poreske discipline, suzbijanja neformalne ekonomije i obezbjeđivanja ravnopravnih uslova poslovanja za sve privredne subjekte, saopštili su iz Poreske uprave.

Serija Megan Markl nominovana za Emi nagradu

Petak, 17.07.2026 | 10:01

U konkurenciji su i serije "A Different Breed", "George to the Rescue", "The Motherhood" i "The Wizard of Paws", a dobitnik će biti proglašen na 53. dodjeli nagrada 30. oktobra.    

Ibrahimović: Jačanje međunarodne saradnje ključno u borbi protiv političkog terorizma

Petak, 17.07.2026 | 09:51

Potpredsjednik Vlade Crne Gore i ministar vanjskih poslova Ervin Ibrahimović, tokom drugog dana boravka u Vašingtonu, učestvovao je na ministarskom sastanku “Oživljavanje političkog terorizma” održanom na poziv državnog sekretara SAD Marka Rubia, saopštili su iz Ministarstva vanjskih poslova.

Radunović u Njujorku: Crna Gora će nastaviti da doprinosi stvaranju zelenijih i otpornijih naselja

Petak, 17.07.2026 | 09:49

Crna Gora će nastaviti da jača održivo upravljanje prostorom i da doprinosi stvaranju zelenijih, inkluzivnijih i otpornijih zajednica, kazao je ministar prostornog planiranja, urbanizma i državne imovine, Slaven Radunović, na sastanku na visokom nivou Generalne skupštine Ujedinjenih nacija o srednjoročnom pregledu Nove urbane agende (NUA), koji se 16. i 17. jula održava u Njujorku.

Prevoznici najavili poskupljenje usluga: Ako država ne reaguje, cijene bi mogle porasti i do 25%

Petak, 17.07.2026 | 09:45

Udruženje prevoznika upozorilo je da će, zbog kontinuiranog rasta cijena goriva i izostanka državnih mjera podrške, povećanje cijena drumskog prevoza biti neizbježno, ocjenjujući da će se to odraziti na cijene gotovo svih proizvoda i usluga u Crnoj Gori.

U toku akcija spašavanja na Durmitoru: Pet državljana Izraela se izgubilo na Savinom kuku

Petak, 17.07.2026 | 09:23

Pripadnici Gorske službe spašavanja (GSS) Crne Gore jutros su krenuli u akciju spašavanja na području Durmitora, reon Savin kuk, objavljeno je na njihovoj Facebook stranici.

Nikšić: Uhapšen zbog sumnje da je distribuirao kokain korisniku droge

Petak, 17.07.2026 | 09:17

Službenici Odjeljenja bezbjednosti Nikšić uhapsili su operativno interesantno lice I.J. (23) iz tog grada, zbog sumnje da je u dužem periodu distribuirao kokain jednom korisniku opojnih droga.