Srijeda, 15.01.2025 | 10:51
IZVOR: Večernji .list

Glumica OSUDILA Megan Markle i princa Harija - 'Turisti katastrofe' u pomoći žrtvama požara!

Izvori bliski paru za strane medije izjavili su da su Harry i Meghan "uvrijeđeni" takvim karakterizacijama njihovog angažmana, kao i da je par donirao novac i osnovne potrepštine, volontirao satima prije nego što su mediji za to saznali.




Foto: YouTube screenshot/ TRENDING
 

 Bivša zvijezda serije "Family Ties" Justine Bateman izazvala je kontroverzu nakon što je oštro kritizirala princa Harryja i Meghan Markle zbog njihovog angažmana u pomoći žrtvama razornih požara u Los Angelesu. Izvori bliski vojvodi i vojvotkinji od Sussexa kažu da su "uvrijeđeni" ovim optužbama, prenosi Page Six.

 Bateman je na društvenoj mreži X optužila kraljevski par da su "turisti katastrofe" i "lovci na ambulante" nakon što su viđeni kako pomažu u evakuacijskom centru u Pasadeni. - Kakvu odbojnu 'foto operaciju' su postigli. Obilaze štetu? Jesu li oni sada političari? Ne žive ovdje; oni su turisti. Turisti katastrofe - napisala je 58-godišnja glumica.

Izvori bliski paru za Page Six su izjavili da su Harry i Meghan "uvrijeđeni" takvim karakterizacijama njihovog angažmana. - Uvredljivo je za Meghan i Harryja da bilo ko misli da je ovo samo prilika za fotografiranje - rekao je izvor, dodajući: - Meghan je rođena i odrasla u Los Angelesu, tako da je ovo uvijek bio i bit će njen dom. Njeno je srce potpuno slomljeno zbog svih života koji su izgubljeni i zbog onih čiji su domovi uništeni u ovim požarima - prenosi spomenuti mediji.

Prema navodima izvora, par je donirao novac i osnovne potrepštine, volontirao satima prije nego što su mediji saznali za njihov angažman, otvorio svoju vilu u Montecitu vrijednu 27 milijuna eura za evakuirane prijatelje te sarađivao s organizacijom World Central Kitchen u distribuciji obroka.

Gradonačelnik Pasadene Victor Gordo stao je u obranu para, ističući da "nisu došli zbog publiciteta, već da pomognu." Prema njegovim riječima, Harry i Meghan su prvo anonimno služili hranu noseći maske, a kasnije su posjetili pogođena područja i razgovarali s prvim respondentima. Meghan Markle je takođe odgodila premijeru svoje nove Netflix emisije "With Love, Meghan" s 15. januara , navodeći da se želi fokusirati na pomoć onima pogođenima požarima u njenim rodnoj državi Kaliforniji.

 Podsjetimo, Meghan Markle i princ Harry pružili su podršku žrtvama požara u Los Angelesu, a njihov angažman zabilježila je televizija Fox. Par je dijelio obroke u kongresnom centru u Pasadeni, a pritom su viđeni kako srdačno pozdravljaju Joséa Andrésa, osnivača organizacije World Central Kitchen, koja pruža hranu ugroženima u kriznim situacijama.

Meghan je takođe razgovarala s gradonačelnikom Pasadene, Victorom Gordoom. – Stvarno su unijeli radost među prve reagirale i pogođene požarima. Posjetili su zapovjedništvo na Rose Bowlu, a ljudi su bili presretni što su ih mogli vidjeti – izjavio je gradonačelnik za američke medije.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Ubistvo u kafiću u Hrvatskoj: Ispalio više metaka u šefa krim-policije pa pucao i u sebe

Nedjelja, 10.05.2026 | 10:37

U ugostiteljskom objektu u Krapini, u Hrvatskoj, jutros je došlo do pucnjave u kojoj je ubijen policajac, a ubica je istim oružjem pucao u sebe i ranio se te je Hitnom helikopterskom službom prevezen u Kliničku bolnicu Dubrava u Zagrebu.

Kruzer pogođen hantavirusom stigao na Tenerife: Putnici bi trebalo da se vrate kući

Nedjelja, 10.05.2026 | 08:22

Kruzer na kojem je zabilježena pojava hantavirusa stigao je na špansko ostrvo Tenerife, gdje se očekuje da će se njegovih 147 putnika iskrcati u pažljivo organizovanoj operaciji repatrijacije u kojoj učestvuje više država.

Mujović: Ne priželjkujem prinudnu upravu

Nedjelja, 10.05.2026 | 08:14

Gradonačelnik Podgorice Saša Mujović poručio je da trenutno nema zvaničnih informacija da će predsjednica Skupštine Glavnog grada Jelena Borovinić Bojović napustiti tu funkciju zbog eventualnog odlaska u Vladu, navodeći da o alternativnim rješenjima neće razmišljati dok takav scenario ne bude izvjestan.

Skup DNP-a danas u Podgorici: Iniciraće povlačenje odluke o priznanju Kosova

Nedjelja, 10.05.2026 | 08:47

Veliki stranački skup Demokratske narodne partije održaće se danas u Podgorici.

Šta Netfliks sprema za „La Casa de Papel“? Misterioznom objavom najavili novi projekat

Nedjelja, 10.05.2026 | 10:30

Zagonetnim trejlerom koji najavljuje proširenje univerzuma serije „La Casa de Papel”, Netfliks je zagolicao maštu fanova nagovijestivši nove epizode. Trejler je stigao u vrijeme predstavljanja spin-ofa, ali nije pojašnjeno da li je riječ o nastavku ove ili originalne serije, ili nečemu trećem.

Bjelopoljac preminuo nakon ujeda pčele

Nedjelja, 10.05.2026 | 21:47

Bjelopoljac iz sela Stubo preminuo je danas nakon ujeda pčele.     

Partizan prvi polufinalista ABA lige - pobjeda i u Sarajevu

Nedjelja, 10.05.2026 | 21:55

Košarkaši Partizana prvi su polufinalisti ABA lige, nakon što su i u drugoj utakmici slavili protiv Bosne rezultatom 87:73.     

Vremenska prognoza - PONEDJELJAK u znaku ovih temperatura

Nedjelja, 10.05.2026 | 21:48

Promjenljivo oblačno sa sunčanim intervalima, ali povremeno i slaba kiša, a lokalno je moguć i pljusak sa grmljavinom.  

Crnogorska obala skuplja od Palma de Majorke

Nedjelja, 10.05.2026 | 21:44

Za luksuznu vilu u Budvi u špicu sezone, za deset dana boravka, dvije osobe bi morale da izdvoje od 9,5 do 12 hiljada eura, slično kao u San Tropeu   

Konzumiranje više ovih nutrijenata može smanjiti rizik od moždanog udara

Nedjelja, 10.05.2026 | 21:34

Dobro je poznato da prehrana može igrati važnu ulogu u smanjenju rizika od moždanog udara, a nedavna studija ukazuje na jednu grupu hranjivih tvari koje mogu biti posebno korisne: vitamini B skupine.

Iran poslao odgovor na najnoviji prijedlog SAD

Nedjelja, 10.05.2026 | 21:09

Odgovor Irana na najnoviji prijedlog Sjedinjenih Američkih Država za okončanje rata poslat je danas, 10. maja, pakistanskom posredniku, javljaju iranski mediji.  

Azemović: Ne smijemo učiniti da se naša dijaspora osjeća odbačeno

Nedjelja, 10.05.2026 | 20:57

Ministar dijaspore Mirsad Azemović rekao je u Dnevniku TVCG da je Vlada stavila fokus na bolju saradnju dijaspore i države Crne Gore i imamo novi zakon koji reguliše tu oblast kao i odgovarajuću strategiju. Naglasio je da je Savjet za saraduju sa dijasporom formiran, i konstituitivna sjednica je u petak.   

Ukrajinski dronovi ušli u letonski vazdušni prostor, ministar odbrane podnio ostavku

Nedjelja, 10.05.2026 | 20:45

Ministar odbrane Letonije Andris ‌Spruds podnio je danas ostavku, nakon što su dva ukrajinska drona u četvrtak ušla u letonski vazdušni prostor iz pravca Rusije i pogodila postrojenje za skladištenje nafte.  

Netanjahu: Rat nije gotov, obogaćeni uranijum mora biti uklonjen iz Irana

Nedjelja, 10.05.2026 | 20:31

Izraelski premijer Benjamin Netanjahu izjavio je da rat s Iranom nije završen jer Iran i dalje posjeduje obogaćeni uranijum koji "mora biti uklonjen" iz zemlje, kao i druge vojne kapacitete koje, kako kaže, treba neutralisati.  

Budva opet bolja od Katara

Nedjelja, 10.05.2026 | 20:20

Vaterpolisti Budve su i drugi put savladali Kataro u razigravanju za četvrto mjesto.