Srijeda, 15.01.2025 | 14:31
IZVOR: kolektiv.me

UP: Dezinformacija da je na Cetinju izvršeno teško krivično djelo protiv života i tijela

Povodom podnesenih anonimnih dojava i obavještenja pojedinim medijskim kućama da je na Cetinju izvršeno krivično djelo protiv života i tijela, obavještavamo javnost i građane Cetinja da je Uprava policije utvrdila da je riječ o dezinformacijma, saopšteno je iz Uprave policije (UP).




Foto: Kolektiv.me, arhiva

"Cetinjska policija je lica koja se pominju u anonimnoj dojavi medijima, tačnije lica koja su navodno bila predmet teškog krivičnog djela, pronašla i sa njima obavila razgovor. Radi objektivnog informisanja građana Cetinja, a u cilju sprečavanja širenja panike koja je nastala plasiranjem ove informacije, još jednom obavještavamo građane Cetinja i cijele Crne Gore da je riječ o dezinformaciji".

Iz UP su apelovali na građane da sve informacije vezane za aktivnosti policije, bezbjednosne situacije ili druge važne događaje, potraže isključivo putem zvaničnih kanala komunikacije Ministarstva unutrašnjih poslova i Uprave policije. 

"U cilju tačnog i pravovremenog informisanja, apelujemo na građane da sve informacije vezane za aktivnosti policije, bezbjednosne situacije ili druge važne događaje, potraže isključivo putem zvaničnih kanala komunikacije Ministarstva unutrašnjih poslova i Uprave policije. Pozivom na broj 122, osim što možete prijaviti događaje, možete se informisati i o bezbjednosnoj situaciji ili eventualnim bezbjednosnim rizicima u vašem okruženju. Informacije koje se šire putem nezvaničnih izvora ili medija mogu izazvati nesporazume i nepotrebnu paniku. Samo odgovornim odnosom doprinosimo zajedničkoj bezbjednosti", zaključeno je u saopštenju UP.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

Mladić teško povrijeđen u Beranama nakon incidenta na utakmici Jezera i Jedinstva

Subota, 21.03.2026 | 21:29

Mladić je zbog povreda teških po život prebačen u KCCG.

Čurović: Betonizacija uzima maha; Vukčević: U prethodnih nekoliko godina izgrađeno 30 parkova i 70 igrališta

Subota, 21.03.2026 | 21:10

Pejzažne arhitekte upozoravaju da betonizacija uzima maha, te da zelene površine nestaju. S druge strane, iz podgoričkog „Zelenila“ poručuju da će nastaviti da grade zelene površine, ali da moraju poštovati prostorno-urbanističke planove.

Rad gradskih preduzeća u Podgorici bez zastoja, cijene usluga ostaju nepromijenjene

Subota, 21.03.2026 | 19:44

Uprkos rastu cijena goriva u Crnoj Gori, rad gradskih preduzeća u Podgorici ostaje stabilan i bez zastoja. Iz Čistoće, Zelenila, Vodovoda za RTV Podgorica poručuju da poskupljenja utiču na njihove operativne troškove, ali ne i na kvalitet i kontinuitet usluga koje pružaju. Građani, kako ističu, neće osjetiti posljedice ni kada je riječ o cijenama usluga koje će ostati nepromijenjene.

Osumnjičenom za falsifikovanje novčanica od 500 eura određeno zadržavanje

Subota, 21.03.2026 | 18:07

Podgorička policija uhapsila je Z.K. (42), zbog sumnje da je izvršio krivično djelo falsifikovanje novca u produženom trajanju. Određeno mu je zadržavanje do 72 sata.

Izrečeno više od 8,2 miliona kazni

Subota, 21.03.2026 | 17:50

Iz Koordinacionog tijela najavili da će njihov rad i u narednom periodu biti usmjeren na sistemsko suzbijanje sive ekonomije, jačanje fiskalne discipline i unapređenje efikasnosti inspekcijskog nadzora.

Siner izjednačio Đokovićev rekord

Subota, 21.03.2026 | 21:25

Janik Siner je bez problema prošao prvu prepreku na masters turniru u Majamiju.

Čurović: Betonizacija uzima maha; Vukčević: U prethodnih nekoliko godina izgrađeno 30 parkova i 70 igrališta

Subota, 21.03.2026 | 21:10

Pejzažne arhitekte upozoravaju da betonizacija uzima maha, te da zelene površine nestaju. S druge strane, iz podgoričkog „Zelenila“ poručuju da će nastaviti da grade zelene površine, ali da moraju poštovati prostorno-urbanističke planove.

Smanjite rizik od bolesti: Ove namirnice biste trebali izbjegavati nakon 50. godine

Subota, 21.03.2026 | 21:39

Ulaskom u pedesete godine tijelo prolazi kroz brojne promjene, zbog čega ishrana postaje još važnija za očuvanje zdravlja i energije.

Tramp o vijesti da je preminuo Robert Miler: "Drago mi je da je mrtav"

Subota, 21.03.2026 | 21:21

Američki predsjednik Donald Tramp komentarisao je smrt bivšeg šefa FBI-ja Roberta Milera izjavom u kojoj navodi kako mu je drago što je Miler mrtav.

Vučić: Srbija kao vojno neutralna država mora da se naoruža, ali neće nikoga napadati

Subota, 21.03.2026 | 20:43

Srbija kao vojno neutralna država mora da se naoružava, ali neće nikoga napadati - kazao je predsjednik ove zemlje Aleksandar Vučić večeras na skupu Srpske napredne stranke.

Kastratović: Nema riječi o odgađanju dijaloga sa zvaničnim Zagrebom

Subota, 21.03.2026 | 20:32

Crna Gora nije dogovorila bilo koji termin za tretiranje otvorenih pitanja sa Hrvatskom, te nema riječi o odgađanju dijaloga sa zvaničnim Zagrebom, kazao je za TVCG državni sekretar u MVP Periša Kastratović, istiluči da bilateralne konsultacije idu dobrim tokom, prenosi RTCG.

Vuković Kuč: Ko ne diže spomenik Joki Baletić, diže ruku protiv antifašizma

Subota, 21.03.2026 | 20:14

Ko ne diže spomenik Joki Baletić, diže ruku protiv antifašizma i diže ruku na nezavisnu, građansku i evropsku Crnu Goru, napisala je na mreži X potpredsjednica DPS-a i poslanica Aleksandra Vuković Kuč, komentarišući to što je Savjet za davanje predloga naziva naselja, ulica i trgova u Nikšiću odbio inicijativu GP URA za podizanje spomen-obilježja Joki Baletić.

Skorseze otkrio jedini film koji može ponovo da gleda

Subota, 21.03.2026 | 20:21

Iako Martin Skorseze ima jednu od najcjenjenijih filmografija u istoriji Holivuda, postoji samo jedan njegov film koji može ponovo da gleda bez nelagode.

Rad gradskih preduzeća u Podgorici bez zastoja, cijene usluga ostaju nepromijenjene

Subota, 21.03.2026 | 19:44

Uprkos rastu cijena goriva u Crnoj Gori, rad gradskih preduzeća u Podgorici ostaje stabilan i bez zastoja. Iz Čistoće, Zelenila, Vodovoda za RTV Podgorica poručuju da poskupljenja utiču na njihove operativne troškove, ali ne i na kvalitet i kontinuitet usluga koje pružaju. Građani, kako ističu, neće osjetiti posljedice ni kada je riječ o cijenama usluga koje će ostati nepromijenjene.

Crnogorskim reprezentativcima 22 medalje na Kritu

Subota, 21.03.2026 | 19:26

Džiu džicu reprezentacija Crne Gore nastup na Evropskom prvenstvu za sve uzrasne kategorije na Kritu završila je sa 22 medalje.