Srijeda, 15.01.2025 | 15:53
IZVOR: dan.online

AO: Zverev i Alkaras BEZ PROBLEMA, ELIMINISAN Rud

Drugi teniser svijeta Aleksander Zverev plasirao se u treće kolo Australijan opena.




Foto: YouTube screenshot/ Australian Open TV

Njemački teniser je pobijedio Španca Pedra Martineza sa 3:0, po setovima 6:1, 6:4, 6:1. Zverev je do plasmana u treću rundu došao bez većih problema, oduzevši šest puta servis rivalu, dok on španskom igraču nije dozvolio brejk. Za plasman u osminu finala Zverev će se boriti protiv Britanca 92. igrača svijeta Džejkoba Fernlija, koji je savladao Francuza Artura Kazoa sa 3:6, 7:5, 6:2, 6:3.

Svoju nadmoćnost je pokazao Karlos Alkaras u duelu sa Jošihitom Nišiokom. Naročito dominantan bio je u prva dva seta, koja je u svoju korist riješio za svega 44 minuta.

"Mislim da sam igrao dobar meč danas. Popravio sam stvari koje sam morao iz prvog meča. Zaista sam srećan sa svim danas. Važna pobjeda za mene. Tri seta na visokom nivou, nadam se da će se tako nastaviti", rekao je Alkaras, koji je na kraju slavio sa 6:0, 6:1, 6:4.

Najveće iznenađenje današnjeg programa je eliminacija Kaspera Ruda.

Šesti teniser svijeta poražen je u drugom kolu od Čeha Jakuba Menšika. Momak koji ima 19 godina i koji je 48. na ATP listi pobijedio je Ruda sa 3:1, a u trećem kolu će igrati sa boljim iz duela Feliks Ože-Aljasim – Alehandro Davidovič Fokina.

Plasman u narednu rundu Australijan opena izborio je i američki teniser Tomi Pol, koji je danas savladao japanskog igrača Keja Nišikorija sa 6:7, 6:0, 6:3, 6:1. Njegov protivnik u trećem kolu biće 57. teniser svijeta Španac Roberto Karbaljes Baena.
U trećem kolu prvog ovogodišnjeg Gren slema igraće i Britanac Džek Drejper, koji je savladao domaćeg igrača Tanasija Kokinakisa sa 6:7, 6:3, 3:6, 7:5, 6:3.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jedan klik te dijeli od najboljeg bonusa dobrodošlice. Registruj se na meridianbet.me i preuzmi 100 eura!

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

SDT: Uhapšeni osumnjičeni za stvaranje kriminalne organizacije

Utorak, 16.12.2025 | 15:23

Kako je saopšteno iz SDT-a, Specijalno policijsko odjeljenje (SPO) je lišilo slobode N.P., G.O. i D.P.

FIFA suspendovala Partizan zbog duga, zabrana registracije igrača do 2027. godine

Utorak, 16.12.2025 | 15:07

Partizan se našao u ozbiljnim problemima nakon što je FIFA uvela suspenziju kojom se crno-bijelima zabranjuje registracija novih igrača u naredna tri prelazna roka, što praktično znači blokadu sve do ljeta 2027. godine

Podgorica: Uvodi se probna linija gradskog prevoza na relaciji Zabjelo – Komani

Utorak, 16.12.2025 | 14:54

Iz Gradskog prevoza Glavnog grada saopštili su da od srijede, 17. decembra, počinje da saobraća probna linija 53b na relaciji Zabjelo – Komani.

Savjet EU: Osniva se radna grupa za izradu Ugovora o pristupanju sa Crnom Gorom

Utorak, 16.12.2025 | 14:49

Savjet EU za spoljne poslove (GAC) odlučuje da će biti osnovana Ad hok radna grupa za izradu Ugovora o pristupanju sa Crnom Gorom. To se navodi u nacrtu zaključaka o proširenju EU pred današnju sjednicu Savjeta, u koji je RTCG imala uvid. Očekuje se da 26 država članica EU glasa za zaključke, osim Mađarske, koja je iskazala protivljenje u vezi sa Ukrajinom.

Istraživanje DPNCG: Za napade na novinare 12 presuda, prijetnje procesuirane kao prekršaji, novinarke na meti online predatora

Utorak, 16.12.2025 | 14:46

Crna Gora planira godišnji ekonomski rast od 3,2% kroz investicije i reforme

Utorak, 16.12.2025 | 14:44

Ministarstvo finansija danas je, kroz okrugli sto, započelo javni dijalog o Nacrtu Programa ekonomskih reformi 2026–2028 (PER), ključnom dokumentu ekonomskog planiranja Crne Gore, koji se priprema u skladu sa smjernicama Evropske komisije, saopšteno je iz tog resora.

Vraneš optužio Ekološku inspekciju za ucjene

Utorak, 16.12.2025 | 14:36

Predsjednik Opštine Pljevlja Dario Vraneš optužio je Ekološku inspekciju za ucjene.

Nikolić: Institucija Zaštitnika ne želi da se zamjera parlamentarnoj većini

Utorak, 16.12.2025 | 14:34

Šef poslaničkog kluba Demokratske partije socijalista (DPS), Andrija Nikolić, kazao je u Skupštini da institucija Zaštitnika ljudskih prava i sloboda ne želi da se zamjera parlamentarnoj većini, te da ćemo dok god sistem ljudskih prava i sloboda bude zavisio od političkog konteksta, imati partitokratiju u institucijama.

RUP podržao stipendiranje studenata na UCG

Utorak, 16.12.2025 | 14:24

Izvršni direktor Rudnika uglja Pljevlja Nemanja Laković potpisao je Memorandum o saradnji sa Univerzitetom Crne Gore (UCG) tako da RUP aktivno učestvuje u inicijativi „Stipendije najboljima – posao kod najboljih“.

Strujić Harbić: Bratski odnos Crne Gore i BiH ne može pokvariti anonimni grafit

Utorak, 16.12.2025 | 14:21

Poslanica Bošnjačke stranke Kenana Strujić Harbić reagovala je povodom vandalskog čina ispisivanja grafita na Ambasadi Bosne i Hercegovine u Podgorici.