Srijeda, 15.01.2025 | 16:31
IZVOR: 24sedam.rs

Napravite DOMAĆI KISJELI LUK: Jednostavan, brz i preukusni dodatak slanim jelima

Ovaj prilog ide bukvalno u sva slana jela.




Foto: Ilustracija/Pixabay.com

Dodavanje kisjelog luka u vaše jelo može transformisati svakodnevnu večeru u pravu kulinarsku avanturu. Ovaj tradicionalni dodatak, poznat po svojoj sposobnosti da pojača ukus i doda pikantnu notu, jednostavan je za pripremu i može se koristiti u nizu jela.

Bez obzira da li pripremate bogat obrok za porodicu ili jednostavan međuobrok za prijatelje, kiseli crveni luk je savršen način da dodate složenost i bogatstvo svakom zalogaju.

Kiseli luk nije samo ukusan, već je i izuzetno zdrav. Bogat vitaminima i mineralima, ovaj sastojak može pomoći u poboljšanju probave i poticanju zdravlja srca. Pored toga, priprema kiselog luka je zabavna i može biti odličan način da se eksperimentiše u kuhinji. Saznajte kako da brzo i lako napravite ovaj ukusni dodatak koji će sigurno postati novi favorit u vašoj kuhinji.

Sastojci:
6 sitno isječenih crvenih lukova

1 kašika šećera (možete koristiti i med za prirodniji ukus)

1,5 šolje jabukovog sirćeta (dovoljno da prekrije luk)

Priprema:

1. Najprije isjeckajte crveni luk na tanke, ravnomjerne kriške. To omogućava da sirće efikasnije prodre kroz slojeve luka i bolje ga ukiseli.

2. U malom šerpu, zagrijte jabukovo sirće zajedno sa šećerom. Miješajte dok se šećer potpuno ne rastopi i smjesa ne počne lagano da vri.

3. Prelijte vruće sirće preko isječenog luka. Ako je potrebno, dodajte još sirćeta kako biste potpuno prekrili luk.

4. Nakon što ste luk prelili sirćetom, pokrijte ga i ostavite da odstoji na sobnoj temperaturi otprilike jedan sat. Tokom ovog vremena, luk će upiti arome i postati savršeno kiseo.

5. Čuvajte kiseli luk u hermetički zatvorenoj posudi u frižideru do tri meseca. Međutim, tako ukusan dodatak će teško trajati tako dugo!

Serviranje kiselog luka

Kiseli luk je izvanredan dodatak različitim jelima. Dodajte ga u burger, hot-dog ili kao dio garniture za stekove.

Takođe, možete ga ubaciti u salate, sendviče ili burito da im dodate kiselkasti šmek. Odličan je uz teška i masna jela, jer kiselost luka savršeno balansira bogate arome.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Kovačević: Nikada nijesam prijetio direktoru policije, imam pravo da kritikujem

Ponedjeljak, 16.02.2026 | 14:03

Kolumnista Portala RTCG Duško Kovačević saopštio je da nikada nije prijetio direktno ili indirektno direktoru Uprave policije Lazaru Šćepanoviću, te da je mišljenja da je došlo vrijeme slobode pa se može otvoreno govoriti i o policiji.

Pižurica: Vraćanje radne nedjelje bi moglo da dovede do povećanja cijena u prodavnicama

Ponedjeljak, 16.02.2026 | 14:03

Poslanici crnogorske Skupštine danas, na vanrednoj sjednici, raspravljaju o izmjeni Zakona o unutrašnjoj trgovini, koju je predložio Pokret Evropa sad (PES), a kojom se garantuje neradna nedjelja.

Svi bruje o filmu koji podsjeća na priču o Epstajnovom ostrvu: Zlostavljanje skriveno iza luksuza

Ponedjeljak, 16.02.2026 | 13:57

Iako je premijeru imao 2024. godine, film "Trepni dvaput" (Blink Twice) ponovo je dospio u centar pažnje. Film je ovih dana među najgledanijim na HBO Max-u, a pažnju je privukao jer mnogi gledaoci smatraju da tematski podsjeća na priče o moćnicima i mračnim tajnama poput one o Epstinovom ostrvu - iako nije zasnovan na stvarnim događajima.

Tokom vikenda uhapšena 94 vozača

Ponedjeljak, 16.02.2026 | 13:43

Tokom vikenda uhapšena su 94 vozača, saopštili su iz Uprave policije.

Probudila se iz kome djevojka kojoj je amputirana noga poslije tramvajske nesreće u Sarajevu

Ponedjeljak, 16.02.2026 | 13:38

Ella Jovanović (17) koja je teško povrijeđena u nesreći u Sarajevu kada je tramvaj iskočio iz šina, probudila se iz kome, rekao je za N1 Sarajevo direktor Opšte bolnice Ismet Gavrankapetanović.

Pronađeno dijete koje je bilo nestalo u Budvi

Ponedjeljak, 16.02.2026 | 13:31

Osmogodišnji dječak Veljko Pešić pronađen je.    

DPS podržao inicijativu Evropskog saveza za skraćenje mandata Skupštini Glavnog grada

Ponedjeljak, 16.02.2026 | 13:19

Odbornici Demokratske partije socijalista u Skupštini glavnog grada podržali su inicijativu Evropskog saveza za skraćenje mandata lokalnom parlamentu, kazao je za TVCG odbornik DPS-a Vladan Arsović.

Marković: Blokiranje rada Skupštine opštine Tivat neće imati moju podršku

Ponedjeljak, 16.02.2026 | 13:04

Žao mi je što jedan dio odbornika, predvođen predsjednikom opštine Željkom Komnenovićem i grupacijom Narod pobjeđuje, nije učestvovao na sjednici zakazanoj za 12. februar, te je iz tog razloga sama sjednica Skupštine opštine Tivat prekinuta, zbog neodržavanja skupštinskih odbora, rekao je predsjedniik tivatskog parlamenta Miljan Marković.

Oglasio se Bake Praseta nakon što mu je zapaljen luksuzni automobil: Nisam htio da platim reket (VIDEO)

Ponedjeljak, 16.02.2026 | 12:38

Jutjuberu Bogdanu Iliću, poznatijem kao Baka Prase, zapaljen je luksuzni automobil.

NSD: Nadamo se da će tužilaštvo reagovati i na druge zloupotrebe DPS direktora

Ponedjeljak, 16.02.2026 | 12:31

Klub odbornika „Za budućnost Nikšića“ poručuje da krivična prijava protiv bivšeg direktora nikšićkog „Vodovoda“ i članova Odbora direktora iz DPS-a, zbog sumnje da su oštetili opštinski budžet za oko 94.000 eura, nikoga ne može iznenaditi.