Srijeda, 15.01.2025 | 17:04
IZVOR: kolektiv.me

Spajić: Vlada svim raspoloživim resursima stoji uz Cetinje, da nam se ovakve tragedije VIŠE NIKADA NE PONOVE

Uznak sjećanja na nastradale tokom velike tragedije koja se dogodila 1. januara predsjednik Vlade Milojko Spajić je tokom posjete Cetinju zapalio svijeću ispred spomenika Lovćenska vila, saopšteno je iz Vlade Crne Gore.




Foto: Vlada Crne Gore/Đorđe Cmiljanić

U okviru posjete Cetinju premijer se sastao i sa gradonačelnikom Nikolom Đuraškovićem, a u razgovoru je zaključeno da je neophodno bez odlaganja raditi na jačanju kapaciteta Centra bezbjednosti Prijestonice, kako bi se unaprijedila bezbjednosna situacija na Cetinju.

Kako se navodi, tokom razgovora premijer je najavio hitno usvajanje niza zakonskih rješenja, kako bi se, između ostalog, ojačala kadrovska baza Uprave policije prijemom novih policajaca – sa Policijske akademije i izvan bezbjednosnog sistema.

Na sastanku je pozitivno ocijenjenja jučerašnja Odluka Vlade kojom se stavaraju uslovi za raspisivanje oglasa za nova zapošljavanja u Upravi policije.

Gradonačelnik Đurašković je istakao da je vrlo važno uspostaviti i video nadzor na Cetinju, što bi kako je istakao olakšalo posao službama bezbjednosti, a zahvalio je i premijeru što je na dan tragedije posjetio ranjene u Kliničkom centru, navde u saopštenju.

Predsjednik Vlade, sa ministrima Vojislavom Šimunom i Damirom Gutićem, učestvovao je i na sastanku u organizaciji Prijestonice, kom su prisustvovali brojni zdravstveni i socijalni radnici.ž

“Lično sam garant da ćemo intenzivno raditi da se uvide sve manjkavosti sistema, u prvom redu u segmentu prevencije ovakvih tragedija. Razvijanjem mehanizama, primjenom najboljih praksi, moramo vratiti osjećaj sigurnosti građanima Cetinja“, naglasio je tom prilikom premijer.

Foto: Vlada Crne Gore/Đorđe Cmiljanić

“Očekujem da svi nadležni organi ulože maksimalne napore kako bi se i na Cetinju i u cijeloj Crnoj Gori osnažila bezbjednost naših građana. U obavezi smo da stvorimo sinergiju između svih društvenih činilaca, jer jedino tako možemo sistemski odgovoriti na tragediju, koja nas je drugi put pogodila u kratkom vremenskom periodu“, poručio je gradonačelnik Đurašković.

Kreiranje programa koji će kontinuirano pružati psiho-sociološku podršku građanima, jedan su od prioriteta.

Kako je apostrofirano tokom razgovora, prvi koraci u tom pravcu su već napravljeni, jer je održano više neformalnih sastanaka između predstavnika Vlade i Prijestonice.

Na toj liniji ministar zdravlja Vojislav Šimun naglasio je da su već preduzeti prvi koraci, uz učešće doktora i osoblja Kliničkog centra i domova zdravlja, te podsjetio da je aktivirana SOS linija za psihilošku podršku. Ministar je najavio da će se u narednom periodu jačati kapaciteti lokalnih centara za mentalno zdravlje, te da će se kroz ekspertsku podršku iz Sjedinjenih Država i Norveške, osigurati primjena najboljih praksi.

Da je prevencija ključna da se ovakve tragedije ne bi ponovile saglasio se i ministar Gutić, a zaposleni u resoru socijalnog staranja, brige o porodici i demografije već su uključeni u pružanje direktne pomoći, baš kao i predstavnici Ministarstva prosvjete, nauka i inovacija, te članovi Udruženja psihologa, koji volonterski pomažu u podršci učenicima, roditeljima, nastavnicima i svim građanima Cetinja.

Sa sastanka je poručeno da će Vlada Crne Gore svim raspoloživim kapacitetima stati uz Cetinje te da će svi resori biti maksimalno uključeni kako bi se stvorili sistemski preduslovi da se pruži podrška Prijestonici i svim građanima Cetinja.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

Bogdanović o hapšenju Simovića: Sad će krenuti laž, onda buka, pa kolektivno zapomaganje

Ponedjeljak, 22.12.2025 | 19:45

Predsjednik poslaničkog kluba Demokratske Crne Gore u Skupštini Crne Gore, Boris Bogdanović Komentarisao je na društvenim mrežama hapšenje bivšeg ministra poljoprivrede i ruralnog razvoja Milutina Simovića, kazavši da će sada krenuti „poznata politička predstava“.

Nikolić: Velika nervoza kod Vučića i Mandića, biće im sve teže da Crnu Goru skrenu s EU puta

Ponedjeljak, 22.12.2025 | 18:18

Veliko neznanje, istorijski revizionizam i udar na građanski karakter sa kojim se suočava crnogorsko društvo ostaju najveći izazovi za Crnu Goru, rekao je Abaz Dizdarević.

Strujić-Harbić: Srbija preko svojih ispostava pokušava da opstruira put Crne Gore i BiH ka EU

Ponedjeljak, 22.12.2025 | 16:23

Bošnjačka stranka dala je ključni doprinos uspjesima Crne Gore na putu ka Evropskoj uniji, poručuje poslanica te partije Kenana Strujić Harbić.

(VIDEO) Tuča u turskom parlamentu: Sa verbalnog prešli na fizički obračun

Ponedjeljak, 22.12.2025 | 15:16

Haotične scene odigrale su se u turskom parlamentu u nedjelju kasno veče kada su poslanici vladajuće Stranke pravde i razvoja (AKP) i glavne opozicione Republikanske narodne stranke (CHP) ušli u tuči tokom posljednjeg dana rasprave o budžetu.

Živković: Neophodan širi konsenzus za izbor sudija Ustavnog suda

Ponedjeljak, 22.12.2025 | 14:27

Predsjednik Demokratske partije socijalista (DPS) kazao je da je potrebno napraviti širi politički konsenzus kako bi se izabrale nedostajuće sudije Ustavnog suda.

ANKETA: Da li vam se dopada pjesma koja će predstavljati Crnu Goru na EUROSONGU?

Nedjelja, 21.12.2025 | 23:09

Tamara Živković sa pjesmom "Nova zora", predstavljaće Crnu Goru na Eurosongu, koji će se 2026. godine održati u Beču.

Nina Žižić nakon Montesonga: Kolege, naučite da se ponašate i ne kaljajte ovo divno zanimanje, dabogda svi otišli na Eurosong

Ponedjeljak, 22.12.2025 | 11:47

Nina Žižić je na svom Fejsbuk profilu objavila kratak osvrt na sinoćnji Montesong, a tiče se kolega koji su se takmičili na istom.

Uhapšen Milutin Simović

Ponedjeljak, 22.12.2025 | 09:23

Bivši ministar poljoprivrede i ruralnog razvoja Milutin Simović uhapšen je jutros po nalogu Specijalnog državnog tužilaštva, saznaju "Vijesti".

Vujović: Cilj Mandića i Kneževića je da ispune želje zvaničnog Beograda

Ponedjeljak, 22.12.2025 | 08:27

Cilj Andrije Mandića i Milana Kneževića je da ispune želje, očekivanja i planove zvaničnog Beograda, a zvanični Beograd mora da spriječi završetak pregovora između Crne Gore i Evropske unije i ubrzano članstvo u EU – kazao je za Pobjedu Zlatko Vujović, politički analitičar i predsjednik Upravnog odbora Centra za monitoring i istraživanje (CEMI), povodom ponovnog pokretanja identitetskih pitanja od šefa parlamenta Mandića, i to u trenutku kada je veoma aktuelna priča o zatvaranju pet poglavlja i uspješnom putu naše države ka EU.

Na Žabljaku počelo rušenje bespravnih objekata

Ponedjeljak, 22.12.2025 | 10:41

Na Žabljaku je počelo rušenje ilegalnih objekata na Žabljaku izgrađenih poslije jula ove godine.

Utorak donosi PROMJENU VREMENA - Pročitajte prognozu za 23. decembar

Ponedjeljak, 22.12.2025 | 21:49

U utorak se očekuje umjereno do potpuno oblačno vrijeme, sa uslovima za slabu mjestimičnu kišu, uglavnom u drugom dijelu dana.

Milatović: Pozivam Vladu, Glavni grad, Opštinu Zeta, Botunjane i Delegaciju EU da se sastanemo u srijedu: Očuvanje mira i bezbjednost su apsolutni prioritet

Ponedjeljak, 22.12.2025 | 21:33

Predsjednik Crne Gore Jakov Milatović pozvao je predstavnike državne vlasti, Delegaciju EU, predstavnike lokalne vlasti dvije opštine, kao i mještane Botuna da se sastanu u srijedu kako bi zajednički pronašli rješenje za izgradnju postrojenja u Botunu.

Indijski feng šui: Prije spavanja obavezno zatvorite vrata ove prostorije

Ponedjeljak, 22.12.2025 | 21:25

Vastu, vedski sistem za uređenje doma uključuje određena pravila koja mogu poboljšati energiju u kući, donijeti bogatstvo i prosperitet domu.

Gol Jovetića poslije mjesec i po

Ponedjeljak, 22.12.2025 | 20:48

Stevan Jovetić je prekinuo golgeterski post – na prvenstvenoj utakmici protiv Ačnasa, koju je njegova Omonija dobila 4:0, crnogorski reprezentativac postavio je konačan ishod.

Botunjani zadovoljni sastankom sa Milatovićem

Ponedjeljak, 22.12.2025 | 20:29

Mještani Botuna koji se protive izgradnji postrojenja za prečišćavanje otpadnih voda Podgorice u tom zetskom naselju večeras su održali sastanak sa predsjednikom Crne Gore, Jakovom Milatovićem.

Ubijen muškarac u Barseloni, policija provjerava da li je u pitanju crnogorski državljanin

Ponedjeljak, 22.12.2025 | 20:18

Jedna osoba ubijena je danas oko 16 sati u pucnjavi koja se dogodila u Barseloni, u dijelu grada Kasteldefel, prenose španski mediji.

DPS: Hapšenjem Simovića zbog navodne zloupotrebe od 5.000 eura za tri godine Tužilaštvo formalizovalo progon naše partije

Ponedjeljak, 22.12.2025 | 20:07

Jutrošnjim ,,spektakularnim” hapšenjem bivšeg potpredsjednika Vlade i ministra poljoprivrede, Milutina Simovića, zbog navodne zloupotrebe službenog položaja od 5.000 eura za troškove reprezentacije, formalizovalo je progon Demokratske partije socijalista od strane Specijalnog državnog tužilaštva, saopšteno je iz te partije.

Bogdanović o hapšenju Simovića: Sad će krenuti laž, onda buka, pa kolektivno zapomaganje

Ponedjeljak, 22.12.2025 | 19:45

Predsjednik poslaničkog kluba Demokratske Crne Gore u Skupštini Crne Gore, Boris Bogdanović Komentarisao je na društvenim mrežama hapšenje bivšeg ministra poljoprivrede i ruralnog razvoja Milutina Simovića, kazavši da će sada krenuti „poznata politička predstava“.

Sjutra sjednica Izvršnog odbora FSCG: Vučinić ostaje selektor

Ponedjeljak, 22.12.2025 | 19:33

Četvrta sjednica Izvršnog odbora Fudbalskog saveza Crne Gore za mandatni period 2025-2029 održaće se sjutra u Kući fudbala sa početkom u 12 sati.

Vašington sa rekordnih 48 poena vodio Partizan do pobjede nad Krkom

Ponedjeljak, 22.12.2025 | 19:20

Košarkaši Partizana savladali su u Ljubljani ekipu Krke rezultatom 99:92 (25:18, 19:34, 25:25, 30:15), u utakmici 11. kola Grupe A ABA lige.