Četvrtak, 16.01.2025 | 08:28
IZVOR: net.hr

Ovo su četiri "LAŽI" koje možete reći na razgovoru ZA POSAO

Isticanje u razgovoru za posao ključ je uspjeha.




Foto: Ilustracija/Pixabay.com 

Ponekad je najvažniji element uspješnog razgovora za posao sposobnost da se istaknete iz mase kandidata, a prema stručnjacima za karijere, to možete postići i uz pomoć nekoliko laži. Iako zvuči kontroverzno, njeni savjeti mogu biti ključni za dobijanje posla iz snova.

Iz, koja na internetu koristi ime Corporate Agony Aunt, podijelila je svoje savjete na TikToku, gdje je istaknula četiri strategije koje bi kandidati mogli primijeniti kako bi povećali svoje šanse za uspjeh na intervjuima.

Prva "laž" koju savjetuje je povezana s razlogom napuštanja prethodnog posla. Iako je važno biti iskren, Iz upozorava da negativne ili previše detaljne priče o razlozima odlaska mogu ostaviti loš utisak. Umjesto toga, preporučuje odgovor poput:

"Tražim novu priliku jer smatram da sam na trenutnoj poziciji dosegao/la svoje limite u pogledu profesionalnog razvoja i želim raditi u dinamičnijem okruženju poput vašeg."

Pokažite da ste traženi

Drugi savjet odnosi se na broj drugih intervjua ili ponuda za posao koje imate. Preporuka je da ne otkrivate kako je samo jedan intervju u toku jer to može dati utisak da ste "očajni". Umjesto toga, ostavite utisak da ste traženi kandidat, što može povećati vaš status i pokazati da vas firme žele.

Treći savjet tiče se vaših ličnih ambicija, posebno u vezi s putovanjima. "Ako potencijalnom poslodavcu otkrijete da tražite posao samo kako biste finansirali svoje putovanje, možda će pomisliti da vam posao nije prioritet". Preporučuje da se koncentrišete na pozitivne aspekte posla i ne spominjete posebne ciljeve koji nisu povezani s radnim zadacima.

Na kraju, Iz savjetuje da ne govorite o planovima za pokretanje vlastitog posla. Iako mnogi podržavaju ideju o dodatnim poslovima ili poduzetništvu, takvi planovi mogu ostaviti utisak da niste potpuno posvećeni novoj firmi. Preporučuje da se fokusirate na to kako ćete svojim vještinama i ambicijama pridonijeti kompaniji, piše express.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

MUP provjerava optužbe Medenice protiv policajaca

Ponedjeljak, 20.04.2026 | 09:15

Tvrdnje osobe koja se na društvenim mrežama predstavlja kao Miloš Medenica da su pojedini policijski službenici, posebno oni koji su u poslednje vrijeme napredovali u karijeri, učestvovali u izvršenju teških krivičnih djela našle su se pod lupom Unutrašnje kontrole Ministarstva unutrašnjih poslova.

Vlada danas o produženju odluke o umanjenju akciza na gorivo

Ponedjeljak, 20.04.2026 | 08:32

Vlada bi trebalo danas da odluči da li će produžiti odluku o privremenom umanjenju akciza na gorivo, koja važi do ponoći.

Zbog izuzetno niskog obuhvata MMR vakcinom, sjedimo na buretu baruta

Ponedjeljak, 20.04.2026 | 08:39

Vakcine su strogo kontrolisani ljekovi, čiji je kvalitet više puta provjeren u skladu sa najvišim evropskim i međunarodnim standardima. Zabluda je da su to proizvodi sumnjivog kvaliteta, kako misle roditelji koji ne vakcinišu svoju djecu.

Bez pehara stigao i tržišni pad - Real izgubio 176 miliona eura vrijednosti

Ponedjeljak, 20.04.2026 | 09:25

Dolazak Kilijana Mbapea trebalo je da bude trenutak u kojem će Real Madrid iz moćnog tima prerasti u gotovo nedodirljivu silu, ali dvije godine kasnije slika sa "Bernabeua" izgleda potpuno drugačije. Trofejna sala ostala je gotovo prazna, rezultatski podbačaj sve je teže sakriti, a ono što posebno boli madridski klub jeste činjenica da se sportski neuspjeh sada jasno vidi i kroz brojke.

Fondacija „Budi human“: Pomozimo Vanji i Minji, da nastave svoj put napretka, POŠALJI 104 NA 14543

Ponedjeljak, 20.04.2026 | 09:45

Vanja (19) i Minja (17) Kraljević, brat i sestra iz Petrovca, svakodnevno vode tihu, ali izuzetno hrabru borbu. Oboje žive sa dijagnozom autizma, dok se Vanja dodatno suočava i sa epilepsijom.

Tramp: Novi sporazum sa Iranom biće bolji od nuklearnog dogovora iz 2015.

Ponedjeljak, 20.04.2026 | 21:57

Predsjednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp izjavio je da će novi sporazum sa Iranom biti, kako je naveo, znatno bolji od nuklearnog dogovora iz 2015. godine, ocjenjujući prethodni sporazum kao štetan po bezbjednost SAD.

Mandić: Crna Gora ide krupnim koracima naprijed

Ponedjeljak, 20.04.2026 | 20:32

Predsjednik Skupštine Crne Gore Andrija Mandić gost je emisije "Naglas". Sa njim razgovaramo o aktuelnim pitanjima u državi: evropskim integracijama, stanju u pravosuđu i borbi protiv organizovanog kriminala i korupcije.   

Mađar najavio hapšenje Netanjahua ukoliko dođe u Mađarsku

Ponedjeljak, 20.04.2026 | 21:33

Uskoro novi premijer Mađarske Peter Mađar kazao je da bi uhapsio izraelskog premijera Benjamina Netanjahua ako dođe u Mađarsku.

Bogdanović: Krivične prijave kao politički pritisak – istina se više ne može zaustaviti

Ponedjeljak, 20.04.2026 | 19:33

Predsjednik Kluba poslanika Demokrata Boris Bogdanović poručio je da najavljene krivične prijave protiv poslanika te partije predstavljaju pokušaj zastrašivanja i političkog pritiska, a ne pravni odgovor, ističući da iza njih stoji strah od istine i gubitka kontrole nad javnim prostorom.  

Policija upozorava: Prevaranti preuzimaju WhatsApp naloge i šalju lažne linkove

Ponedjeljak, 20.04.2026 | 19:22

Uprava policije obavještava građane da je u toku veći broj phishing prevara koje se sprovode zloupotrebom WhatsApp naloga.

Ćulafić: Planirana ulaganja od 50 miliona eura u vodnu sigurnost i otpornost na klimatske promjene na sjeveru

Ponedjeljak, 20.04.2026 | 20:57

Ministar ekologije, održivog razvoja i razvoja sjevera Damjan Ćulafić prisustvao je sastanku posvećenom predstavljanju Projekta vodosnabdijevanja i otpornosti na klimatske promjene Svjetske banke, održanom u Opštini Berane, saopšteno je iz njegovog resora. Ćulafić je istakao da je riječ o jednom od najvažnijih razvojnih projekata za Crnu Goru, ukupne vrijednosti 50 miliona eura, sa posebnim fokusom na unapređenje vodne sigurnosti i jačanje otpornosti na klimatske promjene.  

Junajted sprema 100 miliona za Italijana na ljeto!

Ponedjeljak, 20.04.2026 | 20:45

Italijanski vezista Sandro Tonali mogao bi obilježiti naredni ljetnji prelazni rok, pošto raste interesovanje za njegov odlazak iz Njukasla.

Ove jutarnje navike mogu se odraziti na zdravlje vašeg srca

Ponedjeljak, 20.04.2026 | 20:21

Uz navršenih 50 godina briga o zdravlju vašeg srca postaje prioritet, a pojedine jutarnje navike mogu se odraziti na zdravlje vašeg srca.

Cetinjanin uhapšen, osumnjičen za nasilje u porodici

Ponedjeljak, 20.04.2026 | 19:58

Cetinjanin S.K. uhapšen je zbog osnovane sumnje da počinio krivično djelo nasilje u porodici, saopšteno je iz cetinjskog Osnovnog državnog tužilaštva (ODT).

Državljani Kazahstana i Emirata oslobođeni od viznog režima

Ponedjeljak, 20.04.2026 | 19:45

Vlada je na telefonskoj sjednici održanoj 17. aprila donijela Predlog odluke o privremenom oslobađanju od pribavljanja vize za državljane Republike Kazahstan i Ujedinjenih Arapskih Emirata.