Četvrtak, 16.01.2025 | 14:27
IZVOR: RTHN/Cdm.me

NIJE BILO zainteresovanih kupaca na prvoj javnoj prodaji hotela Igalo

Na prvoj javnoj prodaji Hotela Igalo koja je održana u kancelariji javne izvršiteljke Jasminke Bajović nije bilo zainteresovanih kupaca za ovu nepokretnost. Utvrđena početna cijena bila je 18,85 miliona eura.




Foto. Ilustracija/Pixabay.com 

Bajović je kazala za RTHN da će shodno zakonu o izvršenju biti zakazana druga javna prodaja.

“Zakonski rok za drugu javnu prodaju je ne kraći od 15 i ne duži od 30 dana od održavanja prve, a ukoliko ne bude ni tada zainteresovanih ide se na treću javnu prodaju”, kazala je izvršiteljka.

Kako pojašnjava na sledećim prodajama se smanjuje utvrđena početna cijena ali da će nastojati da vrijednost imovine ne pada puno kako bi svi povjerioci bili namireni.

“Porodica Acović potražuje oko 4, 4 miliona eura, porodica Šabović malo manje od dva miliona, dugovi na ime poreza i doprinosa radnika su oko četiri miliona, Opština Herceg Novi potražuje oko dva miliona. Nakon toga idu povjerioci sa manjim potraživanjima ali treba računati i kamate. Vidjećemo za koji iznos ćemo prodati nepokretnost i onda ćemo namirivati redom povjeroioce. Očekujem da će biti namireni svi povjerioci”, kazala je Bajović.

Objašnjava da će kupac dobiti čistu nepokretnost bez ikakvih tereta.

“To znači da će se obeštetiti porodice po zakonu o eksproprijaciji koje su stavile teret u listu nepokretnosti i čiji su tereti evidentirani i za koje su parnice trajale decenijama”, navela je Bajović.

Bajović očekuje da će biti zainteresovanih kupaca za hotel Igalo jer, kako kaže, takvih objekata nema puno na javnim prodajama.

Podsjećamo, prva licitacija za prodaju Hotela Igalo po rješenju o izvršenju na osnovu pravosnažne presude u korist porodice Acović, a koja je trebalo da bude održana u martu 2023. godine zaustavljena je jer je Privredni sud donio rješenje o određivanju mjere obezbjeđenja radi sprječavanja promjene imovinskog statusa stečajnog dužnika Vektra Boka. Rješenje o zabrani prodaje je donijeto na osnovu prigovora NVO „Bivši radnici Vektra Boke“. Privredni sud Crne Gore krajem prošle godine odlučio je da ukine zabranu raspolaganja imovinom Vektra Boke, a prethodno je odbio zahtjev Poreske uprave da se uvede stečaj u kompaniju Vektra Boka, što je potvrdio i Apelacioni sud odbijanjem žalbe NVO „Bivši radnici Vektra Boke“ .

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

Obradović: Počinje priprema projektne dokumentacije za renoviranje Instituta Igalo

Ponedjeljak, 16.03.2026 | 14:08

Institut Igalo je u redovnom poslovanju u 2025. godini ostvario pozitivan rezultat veći od pet miliona eura, kada se iz bilansa izuzme prihod ostvaren prodajom imovine (objekta nekadašnjeg Dječijeg odjeljenja), ističe predsjednik Odbora direktora Pavle Obradović i najavljuje početak pripreme projektne dokumentacije za renoviranje Instituta, prenosi Novski portal.

Mugoša inicirao saslušanje ministara oko cijene goriva i snadbijevenosti tržišta naftnim derivatima

Ponedjeljak, 16.03.2026 | 12:45

Poslanik Evropskog saveza Boris Mugoša inicirao je održavanje skupštinskog saslušanja ministra energetike i rudarstva i ministra finansija na temu "Cijene goriva i snadbijevenost crnogorskog tržišta naftnim derivatima".

Sekulić o tržištu goriva: Država neće donositi odluke na štetu građana

Ponedjeljak, 16.03.2026 | 11:29

Država neće donositi odluke pod pritiskom niti na štetu građana – prvi i osnovni prioritet su građani Crne Gore, a ne profit pojedinih kompanija. To je, u razgovoru za RTV Podgorica, poručila direktorica Direktorata za naftu i gas u Ministarstvu energetike i rudarstva Zorana Sekulić, komentarišući stanje na tržištu goriva i navode o mogućim poremećajima.

Nakon posjeta Luksemburgu, obrazovni sistem dobio čak 4,3 miliona eura bespovratnih sredstava

Ponedjeljak, 16.03.2026 | 08:50

Tokom dva sastanaka ministarke prosvjete, nauke i inovacija Anđele Jakšić Stojanović sa partnerima iz European Investment Bank (EIB) obezbijeđena su dva bespovratna granta za crnogorski obrazovni sistem u iznosu od 4,3 miliona eura.

Maksimalne cijene stanova u Nikšiću

Nedjelja, 15.03.2026 | 19:22

Prosječna cijena kvadratnog metra stana u novogradnji u Nikšiću dostigla je maksimum jer potražnja je veća od ponude, dok cijene na primorju bilježe pad i do 10 odsto – podaci su Agencije Nekretnine Nikšić, prenosi RTNK.

Velik požar na aerodromu u Dubaiju: Tramp zaprijetio NATO-u

Ponedjeljak, 16.03.2026 | 08:31

Letovi na Međunarodnoj zračnoj luci u Dubaiju privremeno su obustavljeni nakon što je rano ujutro u incidentu s dronom zapaljen obližnji spremnik s gorivom. Uprava za civilno vazudhoplovstvo Dubaija objavila je da je riječ o mjeri opreza radi osiguranja sigurnosti svih putnika i osoblja, piše CNN.

Cijena vozačkog za tri godine porasla na 900 eura

Nedjelja, 15.03.2026 | 20:49

Cijena polaganja vozačkog ispita u Crnoj Gori posljednjih godina značajno je porasla, očekuje se i dalji rast cijena, kao i promjene u načinu obuke budućih vozača. Iz auto-škola poručuju da je razlog tome modernizacija sistema, stroži zakonski uslovi i usklađivanje sa evropskim direktivama, prenosi RTV Podgorica.

FK Budućnost: U narednim danima detaljan izvještaj stručnog štaba, a potom i odluke, sa jasnim ciljem da se pokaže reakcija na terenu

Nedjelja, 15.03.2026 | 21:02

Novi neuspjeh fudbalera Budućnosti. Crnogorski šampion je danas u Baru doživio najveći debakl u sezoni, poraz od 3:0 u duelu sa Mornarom.

Dukaj: Ljudski kapital ključ profesionalizacije

Nedjelja, 15.03.2026 | 20:24

Ministar javne uprave Maraš Dukaj naglasio je, gostujući u Dnevniku 2, značaj ulaganja u ljudski kapital za jačanje profesionalnosti i depolitizacije državne uprave.  

Niković: Hitnoj pomoći će od aprila nedostajati 34 ljekara

Ponedjeljak, 16.03.2026 | 08:25

Zavodu za hitnu medicinsku pomoć Crne Gore trenutno nedostaje 25 doktora, a od 1. aprila taj broj će porasti na 34 zbog odlaska dijela kadra na specijalizaciju, saopštio je direktor Zavoda mr sc. med. Vuk Niković, ističući da je ova služba ključna karika zdravstvenog sistema i da direktno utiče na stopu preživljavanja i smanjenje invaliditeta kod pacijenata, prenosi RTCG.

Živković sa Žabljačanima: Neznavenoj i nesposobnoj vlasti mjesto u opoziciji

Ponedjeljak, 16.03.2026 | 20:09

Predsjednik Demokratske partije socijalista (DPS) Danijel Živković, boravio je u radnoj posjeti Žabljak, gdje je razgovarao sa građanima, članovima partije i lokalnim funkcionerima o aktuelnoj političkoj situaciji u tom gradu i državi.

Durmitorska inicijativa i PES Živkoviću: Identitetskom matricom koja je dosadila i članovima DPS-a ne možete zaustaviti ubrzani razvoj Žabljaka

Ponedjeljak, 16.03.2026 | 20:10

Konstantno miješajući državničke sa lokalnim porukama, gospodin Danijel Živković je u nespretno započetoj političkoj kampanji na Žabljaku pokušao da minimizira ono što je nova vlast uradila u dosadašnjem mandatu, navodi se u reagovanju Durmitorske inicijative i Pokreta Evropa sad Žabljak.

Ljiljanić: Pokret za Podgoricu uz Mujovića, odbornici da dođu na sjednicu i podrže važne odluke za građane

Ponedjeljak, 16.03.2026 | 19:36

Zbog političke krize u Skupštini Glavnog grada – odluke važne za građane su na čekanju i odbornici bi to trebalo da imaju u vidu, ocijenila je zamjenica gradonačelnika Nađa Ljiljanić. Očekuje da dođu na sjednicu 19. marta i izjasne se o tim odlukama. Poručuje da Pokret za Podgoricu podržava gradonačelnika Mujovića, prenosi RTV Podgorica.

Medvedev: Pobjeda nad Alkarasom – kao da sam osvojio trofejc

Ponedjeljak, 16.03.2026 | 18:54

Danil Medvedev je podsjetio na najbolje dane u Indijan Velsu, gdje je igrao finale.

Klub poslanika DPS-a pisao Dukaju: Traže skraćenje mandata SO Kotor i razrješenje Jokića

Ponedjeljak, 16.03.2026 | 18:35

Klub poslanika Demokratske partije socijalista (DPS) uputio je otvoreno pismo ministru javne uprave MJU, Marašu Dukaju povodom situacije u Kotoru. Poslanici DPS-a između ostalog traže od ministra da Vladi podnese Predlog odluke za skraćenje mandata Skupštini opštine Kotor kao i pokretanje postupka za razrješenje predsjednika Opštine Kotor Vladimira Jokića.

Košarkaš Ibra dao 63 poena!

Ponedjeljak, 16.03.2026 | 18:27

Košarkaš Ibra Nenad Vuković imao je nestvaran učinak u pobjedi svoje ekipe nad Teodom u crnogorskom šampionatu.

Ševaljević: Na Borozana ne možemo računati, fokus mora biti na onima koji su tu

Ponedjeljak, 16.03.2026 | 18:03

Direkor rukometne reprezentacije Crne Gore Vasko Ševaljević govorio je  o statusu jednog od najvažnijih igrača reprezentacije, Vuku Borozanu, koji se ipak neće odazvati na ovu akciju nacionalnog tima.  

Dinar: Na nama je da opravdamo ulogu favorita protiv Finske

Ponedjeljak, 16.03.2026 | 17:56

Nakon nastupa na Evropskom prvenstvu, rukometna reprezentacija Crne Gore odradila je detaljnu analizu učinka na turniru, na kojem je ekipa pokazala dva različita lica u tri odigrana meča. Selektor Didie Dinar istakao je da je tim protiv Slovenia prikazao kvalitetnu igru, dok to nije bio slučaj u duelima sa preostala dva rivala.

Aca Lukas spasio radnika na pumpi od naoružanog razbojnika

Ponedjeljak, 16.03.2026 | 17:44

Popularni pjevač Aca Lukas oglasio se nakon drame koja se dogodila rano jutros, oko 4 sata, na jednoj benzinskoj pumpi na putu Novi Sad - Sremska Kamenica.

Evropske zemlje odbijaju da pomognu u deblokadi Ormuskog moreuza

Ponedjeljak, 16.03.2026 | 18:45

Italija je najnovija evropska zemlja – poslije Ujedinjenog Kraljevstva, Njemačke i Grčke – koja je oprezno reagovala na zahtjev američkog predsjednika Donalda Trampa da saveznici pomognu u otvaranju Ormuskog moreuza.