Petak, 17.01.2025 | 08:50
IZVOR: rts.rs/hollywoodreporter.com

Tramp imenovao "specijalne ambasadore" HOLIVUDA - Izabrao je OVE GLUMCE

Novoizabrani predsednik SAD nazvao je Holivud u Kaliforniji „veoma problematičnim mjestom". Donald Tramp imenovao je Džona Vojta, Mela Gibsona i Silvestera Stalonea za „specijalne ambasadore” Holivuda, sa ciljem da podstakne domaću produkciju filmova i TV emisija, pošto se industrija zabave sve više odlučuje za snimanje u drugim zemljama.




Foto: YouTube screenshot/Donald J Trump

„Oni će mi služiti kao specijalni izaslanici u cilju da se Holivud, koji je izgubio mnogo posla u poslednje četiri godine, vrati veliki, bolji i jači nego ikada“, objavio je Tramp i dodao: „Ova tri veoma talentovana čovjeka biće moje oči i uši, a ja ću uraditi ono što oni predlože. To će ponovo biti – Zlatno doba Holivuda“.

Kako piše Holivud riporter, takva poruka signalizira da Tramp želi da interveniše zbog „bjekstva produkcije iz zemlje na druge lokacije“.

Druge države, uključujući Veliku Britaniju, Kanadu i Australiju, stalno pojačavaju svoje programe i strategije usmerene na privlačenje holivudske produkcije.

Za sada nema detalja o tome koje će uloge glumaca biti u jačanju produkcije u zemlji.

Saopštenje je uslijedilo nakon što je guverner Kalifornije Gevin Njusom potpisao budžet ranije ovog mjeseca koji više nego udvostručuje iznos poreskih kredita koji Kalifornija, „srce“ Holivuda, povećava iznos sredstava za podsticaj filmskim sadržajima i TV emisijama sa 330 miliona dolara na 750 miliona dolara godišnje.

Poslednjih godina, Velika Britanija se, između ostalog i zbog poreskih olakšica, pojavila kao jedna od glavnih destinacija za igrane filmove. Filmovi koji su tamo snimani prošle godine uključuju Jurassic World 4, i Wake Up Dead Man: A Knives Out Misteriy.

Kanada i Australija su, u međuvremenu, postale centri za vizuelne efekte i postprodukcijsku, takođe uz pomoć povraćaja određenih sredstava uplaćenih na ime poreza.

Države su imale za cilj da se takmiče za holivudske dolare čineći svoje poreske programe privlačnijim.

KOMENTARI (1)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.
🤡🤡🤡
17.01.2025 10:56

Već je počeo da pravi komendiju .

1 1

Snijeg u Maroku nakon 25 godina

Četvrtak, 08.01.2026 | 21:39

Grad Oujda na istoku Maroka probudio se jutros pod snijegom, u prizoru koji stanovnici nisu vidjeli gotovo 25 godina.

Azemović: Budžet Ministarstva dijaspore 1,4 miliona eura, cilj povratak iseljenika u Crnu Goru

Četvrtak, 08.01.2026 | 21:30

Država će raznim mjerama pokušati da motiviše što više iseljenika da se vrate u Crnu Goru, saopštio je ministar dijaspore Mirsad Azemović u Jutarnjem programu RTV Podgorica. Podsjetio je da je budžet Ministarstva 1,4 miliona eura i poručio da će, ako ove godine bude uspjeha, država naredne izdvojiti više novca za povratak iseljenika.

Kako je Zirojević prokomentarisao informaciju da Krapović predvodi crnogorsku delegaciju u pregovorima sa Hrvatskom

Četvrtak, 08.01.2026 | 21:09

"Sjajna stvar… ako nam je cilj da nikad ne uđemo u EU", ovako je informaciju da će ministar odbrane Krapović predvoditi crnogorsku delegaciju u pregovorima sa Hrvatskom, prokomentarisao poslanik Socijaldemokrata i funkcioner Evropskog saveza Nikola Zirojević. 

Karte za meč SC Derbi - Partizan u prodaji od petka

Četvrtak, 08.01.2026 | 21:07

Košarkaši SC Derbija u nedjelju dočekuju Partizan, u 14. kolu ABA lige, a iz podgoričkog kluba su saopštili da će se ulaznice za meč prodavati u naredna tri dana, i to po cijeni od 25 eura.

Vučić ponovo cilja premijersku funkciju: pomjera izborni kalendar i odmjerava snagu studentskog pokreta

Četvrtak, 08.01.2026 | 20:40

Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić sve češće najavljuje mogućnost prijevremenih izbora, pri čemu se rokovi mijenjaju – od kraja 2026. godine do, kako sada navodi, mogućeg izlaska na birališta već u oktobru. Za razliku od ranijih godina, kada su izbori raspisivani bez mnogo oklijevanja, Vučić ovog puta, čini se, pažljivo prati rejting i političku snagu studentskog pokreta, koji se nametnuo kao novi faktor na političkoj sceni.

FIFA odlučila: Djelovi utakmica sa Mundijala biće i na TikToku

Četvrtak, 08.01.2026 | 20:02

Video-klipovi sa utakmica Svjetskog prvenstva biće emitovani uživo na TikToku ovog ljeta, saopštila je u četvrtak FIFA.

Bijelo Polje: Komunalno preduzeće Lim od sinoć čisti snijeg na teritoriji cijele opštine

Četvrtak, 08.01.2026 | 19:48

Komunalno preduzeće „Lim“ je sinoć od 17 časova angažovalo svoju mehanizaciju na raščišćavanju snijega u širem centru grada i prigradskih naselja. Na terenu su bili kamioni Unimog 2000 i Unimog 1200, kao i traktor Lovol 904, saopštio je direktor tog bjelopoljskog preduzeća, Muradif Grbović. 

Kako se motivisati za posao posle praznika?

Četvrtak, 08.01.2026 | 19:36

Posle praznika, povratak u radnu rutinu često djeluje teže nego što bi trebalo. Duga, slow jutra, kasna ustajanja i dani bez obaveza lako mogu da uspavaju radni ritam, pa prva radna nedelja posle praznika može da izgleda kao hladan tuš.

Efekat Endrik: Lion prodao preko 50.000 ulaznica za meč sa Brestom

Četvrtak, 08.01.2026 | 19:21

Euforija koju je izazvao dolazak Endrika već se odrazila na prodaju ulaznica za njegov debi na novom domu, "Grupama stadionu", 18. januara protiv Bresta. Naime, prodato je više od 50.000 ulaznica, dok prosjek gledalaca tokom ove sezone nije prelazio 43.000, što pokazuje da pozajmica brazilskog fudbalera već daje prve rezultate, iako još nije odigrao ni minut za Lion.

Jasikevičijus: Obradović nije imao podršku u Partizanu

Četvrtak, 08.01.2026 | 18:17

Aktuelni šampion Evrope istakao je koliko je za svakog trenera važno da ima kvalitetan sistem i ljude oko sebe, naglasivši da to, po njegovom mišljenju, nije bio slučaj sa Željkom Obradovićem tokom posljednjeg mandata u Partizanu.