Petak, 17.01.2025 | 11:38
IZVOR: kolektiv.me/Vijesti.me

Rutinska POBJEDA Đokovića za osminu finala Australijan Opena

Teniser Novak Đoković upisao je novu pobjedu i plasirao se u osminu finala Australijan Opena.




Foto: YouTube screenshot/Australian Open TV

Đoković je bio bolji od Tomaša Mahača u tri seta, rezultatom: 6:1, 6:4, 6:4, u meču koji je trajao nešto malo više od dva sata.

"Rezultat je pomalo iznenađujući za mene, jer sam dobio tri seta zaredom, a nekako samo se fizički borio sam sa sobom, tako da je ovo moj najbolji meč do sada na turniru", istakao je Đoković.

Za razliku od njihovog posljednjeg duela, prije skoro osam mjeseci u Ženevi kada je slavio češki teniser, Đoković ovog puta nije dozvolio Mahaču ni da pokuša da se razmaše, pa je i uz određene probleme stomakom od početka do kraja kontrolisao stvari u "Rod Lejver areni".

Prvi set nije donio ni najmanje drame, drugi je počeo brejkom Mahača, ali je Novak odmah uzvratio sa dva svoja brejka stigao do 3:2 i do kraja priveo set kraju.

U posljednjem setu Đoković je na startu oduzeo servis rivalu, a Mahač ni ovog puta nije imao mnogo šansi da se vrati u meč. Uostalom tokom cijelog meča teniser iz Srbije je dozvolio samo tri brejk šanse protivniku iz Češke.

Na kraju se i našalio sa fizičkim problemima koje je imao tokom meča...

"Nemam više 19 godina, pa je to očekivano", istakao je Đoković.

Sve ono što je svijet gledao kroz Đokovićeve godine dominacije pokazao je i ovaj set - mnogo sjajnih poena, sigurnost kada je najvaženije, a ovog puta i odličan servis, pošto je majstor iz Srbije upisao devet asova, a čini se da je svaki stizao kada mu je bio najpotrebniji.

U narednom kolu Đokovića očekuje duel sa još jednim teniserom iz Češke - Jirži Lehečka se među 16 najboljih takođe plasirao bez mnogo muka, pobjedom nad Benžamenom Bonzijem (6:2, 6:3, 6:3).

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jedan klik te dijeli od najboljeg bonusa dobrodošlice. Registruj se na meridianbet.me i preuzmi 100 eura!

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

NVO traže od EU podršku u primjeni zakona i pristupu informacijama u procesu imenovanja članova Savjeta RTCG

Petak, 26.06.2026 | 15:33

Predstavnici 18 nevladinih organizacija dostavili su danas šefu Delegacije Evropske unije Johanu Satleru, zahtjev za podršku u primjeni zakona i pristupu informacijama u procesu imenovanja članova Savjeta RTCG-a

SDT: Bramerc pohvalio saradnju sa Specijalnim tužilaštvom

Petak, 26.06.2026 | 15:45

Glavni tužilac Međunarodnog rezidualnog mehanizma za krivične sudove Serž Bramerc u izvještaju o napretku Savjetu bezbjednosti, za period od 16. novembra prošle do 15. maja ove godine, između ostalog je naveo da je, u izvještajnom periodu, Međunarodni rezidualni mehanizam blisko sarađivao sa Specijalnim državnim tužilaštvom (SDT), da je na osnovu te saradnje Specijalno državno tužilaštvo ostvarilo "pozitivan napredak“ u istragama i krivičnim postupcima. Kako je saopšteno iz SDT, naveo je i da Mehanizam i dalje želi da pruža potrebnu pomoć, po zahtjevima Specijalnog državnog tužilaštva.

Ćulafić: Građani pokazuju da zaštita životne sredine postaje zajednička vrijednost

Petak, 26.06.2026 | 15:10

Akcija Ministarstva ekologije, održivog razvoja i razvoja sjevera "Deset plastičnih flaša ili limenki za jednu sadnicu“ danas je uspješno realizovana u Beranama, gdje je podijeljeno oko 500 sadnica i prikupljeno oko 5.000 plastičnih flaša i limenki, saopšteno je iz tog resora.

Drašković: Ako se trend nastavi, pred nama je najbolja sezona do sada

Petak, 26.06.2026 | 14:50

U Crnoj Gori trenutno boravi oko 100 hiljada turista, što je 10 odsto više nego prošle godine, kazao je za Javni servis državni sekretar u Ministarstvu turizma Petar Drašković.

Zbog bespravne gradnje prijave protiv 15 građana, šteta 535.000 eura

Petak, 26.06.2026 | 14:30

Policija je u koordinaciji sa tužilaštvom podnijela krivične prijave protiv 15 fizičkih lica zbog krivičnog djela građenje objekta bez prijave i dokumentacije za građenje, a kako tvde, nastala šteta po budžete opština Tuzi i Ulcinj iznosi oko 535.000 eura.

Dukaj: Javna uprava mora biti servis građana, a ne administrativna prepreka

Petak, 26.06.2026 | 14:09

Ministar javne uprave Maraš Dukaj poručio je da Crna Gora mora graditi javnu upravu koja će biti bliža građanima, efikasnija i otvorenija za njihove inicijative, ističući da su reforma lokalne samouprave, digitalizacija i profesionalizacija administracije ključni prioriteti resora kojim rukovodi.

Počeli pregovori o Granskom kolektivnom ugovoru za oblast medija

Petak, 26.06.2026 | 13:59

Predstavnici reprezentativnih sindikalnih organizacija i poslodavaca u oblasti medija danas su započeli pregovore o Granskom kolektivnom ugovoru (GKU) za informativnu, grafičku i izdavačku djelatnost, saopštio je Sindikat medija Crne Gore.

Vukićević: Ponosna sam što sam učestvovala u pokretanju izgradnje druge dionice auto-puta

Petak, 26.06.2026 | 13:46

Crna Gora danas započinje izgradnju druge dionice auto-puta, najvažnijeg infrastrukturnog projekta u oblasti saobraćajne infrastrukture, napisala je na svom Fejsbuk profilu potpredsjednica DNP-a Maja Vukićević, bivša ministarka saobraćaja.

Mujović: Dug od 1,55 miliona eura, ali klub će se vratiti na pravi put

Petak, 26.06.2026 | 13:32

Predsjednik Fudbalskog kluba Budućnost Saša Mujović saopštio je da je klub preuzeo dug od 1,55 miliona eura, ocijenivši da je prošla sezona bila jedna od najlošijih u novijoj istoriji. Najavio je finansijsku konsolidaciju, smanjenje troškova, oslanjanje na domaće kadrove i povratak kluba podgoričkim korijenima, uz poruku da je cilj da Budućnost ponovo postane stabilan i konkurentan evropski klub.

Perić i Mujović: Dogovor o daljem funkcionisanju postignut, politička nesaglasja ostaju

Petak, 26.06.2026 | 13:15

Nakon sastanka na kojem su razgovarali o daljem funkcionisanju Skupštine Glavnog grada, gradonačelnik Podgorice Saša Mujović i predsjednik Skupštine GG Srđan Perić kazali su da su postigli dogovor da sva dalja komunikacija bude javna i transparentna na dobrobit građana.