Petak, 17.01.2025 | 21:50
IZVOR: aplus.me

Đurović: ZBCG bi možda BOLJE vodila bezbjednosni sektor, Mikijelj i Jovanović će se dogovoriti

Jedna ili dvije ostavke u bezbjednosnom sektoru su pitanje za premijera Milojka Spajića, kazao je šef poslaničkog kluba Nove srpske demokratije (NSD) Dejan Đurović.




Foto: Skupština Crne Gore/I.Šljivančanin

"To je njegova Vlada - rekao je Đurović u emisiji “Minula neđelja” na A plus televiziji, odgovarajući na pitanje kako komentariše proteste nakon targedije na Cetinju, na kojima se traže ostabke ministra unutrašnjih poslova Danila Šaranovića i potpredsjednika Vlade Alekse Bečića.

Đurović je podsjetio da je u ovoj i u prethodnim Vladama odlučeno da koalicija “Za budućnost Crne Gore i NSD ne pokrivaju sektor bezbjednosti, prenosi portal A plus.

"Očigledno niko nije računao na nas tada, a možda bismo mi bolje rješavali probleme nego kako su sada riješeni - rekao je Đurović, navodeći da su se nakon 30. avgusta 2020. godine kandidovali da vode dio bezbjednosnog sektora.

Tada nam je rečeno da to nije prihvatljivo. S obzirom da nijesu imali želju da mi budemo uključeni u sektor bezbjednosti, ovaj odgovor je sasvim dovoljan od mene - poručio je Đurović.

Prema njegovim riječima, to što su se dvije tragedije dogodile na Cetinju, ne mora značiti da se to mjesto može okarakterisati kao problematično.

"Ne mogu se optuživati niti Cetinjani, niti Cetinje, to je moglo da se desi bilo gdje i ponovi u bilo kom gradu", rekao je Đurović.

Komentarišući političku situaciju u Budvi, Đurović je kazao da vjeruje u dogovor između lista koje predvode Mladen Mikijelj i Nikola Jovanović.

"Radi se o dvije grupacije koje su nastale iz jednog političkog establišmenta. Na čelu tih grupa su mladi i perspektivni polituičarti. Ali nekad mladost nema kočnica, pa se ne mogu fokusirati u idealnom pravcu", dodao je Đurović.

Ipak, prema njegovim riječima, “Mikijelju i Jovanoviću se stavovi približavaju”.

"Vrlo brzo, nadam se, sve će se riješiti. Liderska ambicija je prenaglašena kod njih", ocijenio je Đurović.

Na pitanje kako komentariše to što je lider DNP-a Milan Knežević posjetio u zatvoru u Spužu bivšeg predsjednika Opštine Budva Mila Božovića i da li to ima veze sa pregovorima oko formiranja vlasti, Đurović je odgovorio da ne znati.

"To pitajte Milana Kneževića. Nećete valjda da me pitate kud se Knežević kreće? Ja sam vaspitan čovjek", odgovorio je Đurović.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

KCCG - PRVA BEBA rođena devet minuta nakon ponoći

Četvrtak, 01.01.2026 | 08:21

U Kliničkom bolničkom centru Crne Gore u Podgorici, prva beba u 2026. godini rođena je 1. januara u 00.09 časova, prenosi RTV Podgorica.

FOTO: Podgorica - Puste ulice prvog dana NOVE GODINE

Četvrtak, 01.01.2026 | 10:15

Prvi dan nove godine, za mnoge znači i početak mini odmora povodom novogodišnjih i božićnih praznika.

Akcija „Petarda“: Podnijeta krivična prijava protiv jednog lica u Bijelom Polju

Četvrtak, 01.01.2026 | 09:31

Policijski službenici Regionalnog centra bezbjednosti „Sjever“ – Odjeljenja bezbjednosti Bijelo Polje su, u nastavku sprovođenja akcije „Petarda“, nakon konsultacija sa postupajućim državnim tužiocem u Osnovnom državnom tužilaštvu u Bijelom Polju, podnijeli krivičnu prijavu protiv R.Ć. iz Bijelog Polja, zbog sumnje da je počinio krivično djelo nedozvoljena trgovina, saopšteno je iz Uprave policije (UP).

Novogodišnja noć u Herceg Novom: Pun trg, hitovi i vatromet za početak 2026.

Četvrtak, 01.01.2026 | 09:56

Otkucajem sata na Tori, spuštanjem Djeda Mraza niz kulu koja je simbol grada, uz pjesmu i vatromet, Herceg Novi je na spektakularan način ušao u 2026. godinu, prenosi Mediabiro.

HITNA POMOĆ - Novogodišnja noć protekla mirno

Četvrtak, 01.01.2026 | 10:21

U posljednja 24 sata u jedinicama Zavoda za hitnu medicinsku pomoć Crne Gore obavljeno je 594 ambulantnih pregleda, 188 kućnih posjeta i 53 transporta, saopšteno je iz ove zdravstvene ustanove.

Đoković otkrio - TRI sportska idola koja su oblikovala njegovu karijeru

Četvrtak, 01.01.2026 | 15:43

Srpski teniser Novak Đoković izabrao je trojicu sportskih idola, koji su oblikovali njegovu karijeru.

Zdravko Dragaš prvi dan Nove godine u TE „Pljevlja“

Četvrtak, 01.01.2026 | 12:29

Izvršni direktor Elektroprivrede Crne Gore (EPCG), Zdravko Dragaš, prvi dan Nove godine proveo je u Termoelektrani Pljevlja, gde je razgovarao sa inženjerima tog pogona i predstavnicima izvođača radova.

KO SU SUPRUGE CRNOGORSKIH POLITIČARA? Prva dama i misteriozna Tamara

Četvrtak, 01.01.2026 | 12:24

Drugi dio serijala „Ko su supruge crnogorskih političara?“

Mirko bez velikih riječi i obećanja: Da sagnemo glavu, zasučemo rukave i napornim radom vratimo samopozdanje

Četvrtak, 01.01.2026 | 12:17

Motivisan, spreman, pun samopouzdanja – kakav je nekada bio i na terenu – ali bez velikih riječi i obećanja.

Da li znate? Evo šta označavaju BROJEVI i SLOVA na gumama

Četvrtak, 01.01.2026 | 12:09

Na gumama postoji mnogo različitih oznaka, svaka od njih ima određenu funkciju, odnosno svaka je važna na svoj način. Nije naodmet da se podsjetimo...

Novogodišnja noć protekla mirno, registrovano pet krivičnih djela

Četvrtak, 01.01.2026 | 11:43

Glavni policijski inspektor OKC Uprave policije Milan Delić saopštio je da je novogodišnja noć protekla bez većih incidenata, uz manji broj krivičnih djela i saobraćajnih nezgoda.

Zastave na Cetinju spuštene na pola koplja zbog godišnjice tragedije

Četvrtak, 01.01.2026 | 10:53

Godinu dana je od tragedije koja je zadesila Cetinje, čiji je epilog 13 preminulih, među kojima dvoje djece, dok je troje građana teško ranjeno, saopšteno je iz Prijestonice Cetinje.

HITNA POMOĆ - Novogodišnja noć protekla mirno

Četvrtak, 01.01.2026 | 10:21

U posljednja 24 sata u jedinicama Zavoda za hitnu medicinsku pomoć Crne Gore obavljeno je 594 ambulantnih pregleda, 188 kućnih posjeta i 53 transporta, saopšteno je iz ove zdravstvene ustanove.

FOTO: Podgorica - Puste ulice prvog dana NOVE GODINE

Četvrtak, 01.01.2026 | 10:15

Prvi dan nove godine, za mnoge znači i početak mini odmora povodom novogodišnjih i božićnih praznika.

Novogodišnja noć u Herceg Novom: Pun trg, hitovi i vatromet za početak 2026.

Četvrtak, 01.01.2026 | 09:56

Otkucajem sata na Tori, spuštanjem Djeda Mraza niz kulu koja je simbol grada, uz pjesmu i vatromet, Herceg Novi je na spektakularan način ušao u 2026. godinu, prenosi Mediabiro.