Subota, 18.01.2025 | 13:10
IZVOR: rts.rs/Yahoo

Muškarac PREŽIVIO vožnju vozom od 280 km na sat, ZAKAČEN ZA VAGON

Četrdesetogodišnji državljanin Mađarske, imao je pravu avanturu.




Foto: Ilustracija, Pixabay

Dok se voz kretao brzinom od 280 kilometara na sat, on se rukama držao za spoljašnji dio vagona brzog voza u Njemačkoj. Putnik je bez povreda, a protiv njega je pokrenut postupak zbog toga što nije kupio kartu, kao i zbog ometanja saobraćaja, saopštila je policija.

Mađarski državljanin, ušao je u voz za Libek u blizini Minhena, bez karte. Kada se voz zaustavio na stanici Ingolštat, nekih 70 kilometara sjeverno od Minhena, putnik je izašao iz voza na pauzu.

Kada je shvatio da voz kreće i da su se vrata zatvorila, skočio je na prostor između dva vagona i držao se za kablove dok je voz išao brzinom od 280 kilometara na sat.

Policija je reagovala po pozivu, a mašinovođa je zaustavio voz u malom gradu Kindingu, oko 30 kilometara sjeverno od Ingolštata, gdje je muškarac uhapšen.

U ovoj neobičnoj vožnji putnik nije povrijeđen, a policiji je objasnio da je uskočio u voz jer mu je prtljag bio u njemu.

Mađarski državljanin je pod istragom jer nije kupio kartu. Protiv njega će biti i pokrenut postupak za neobično ponašanje. Skoro da je događaj podsjećao na scenu iz filma Nemoguća misija i vratolomije Toma Kruza.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Nina Žižić nakon Montesonga: Kolege, naučite da se ponašate i ne kaljajte ovo divno zanimanje, dabogda svi otišli na Eurosong

Ponedjeljak, 22.12.2025 | 11:47

Nina Žižić je na svom Fejsbuk profilu objavila kratak osvrt na sinoćnji Montesong, a tiče se kolega koji su se takmičili na istom.

ANKETA: Da li se osjećate bezbjedno prilikom prelaska ulice u Podgorici?

Ponedjeljak, 22.12.2025 | 12:32

Svjedoci smo svakodnevnih saobraćajnih prekršaja i policijskih akcija na crnogorskim putevima.

Uhapšen Milutin Simović

Ponedjeljak, 22.12.2025 | 09:23

Bivši ministar poljoprivrede i ruralnog razvoja Milutin Simović uhapšen je jutros po nalogu Specijalnog državnog tužilaštva, saznaju "Vijesti".

Vujović: Cilj Mandića i Kneževića je da ispune želje zvaničnog Beograda

Ponedjeljak, 22.12.2025 | 08:27

Cilj Andrije Mandića i Milana Kneževića je da ispune želje, očekivanja i planove zvaničnog Beograda, a zvanični Beograd mora da spriječi završetak pregovora između Crne Gore i Evropske unije i ubrzano članstvo u EU – kazao je za Pobjedu Zlatko Vujović, politički analitičar i predsjednik Upravnog odbora Centra za monitoring i istraživanje (CEMI), povodom ponovnog pokretanja identitetskih pitanja od šefa parlamenta Mandića, i to u trenutku kada je veoma aktuelna priča o zatvaranju pet poglavlja i uspješnom putu naše države ka EU.

Na Žabljaku počelo rušenje bespravnih objekata

Ponedjeljak, 22.12.2025 | 10:41

Na Žabljaku je počelo rušenje ilegalnih objekata na Žabljaku izgrađenih poslije jula ove godine.

Indijski feng šui: Prije spavanja obavezno zatvorite vrata ove prostorije

Ponedjeljak, 22.12.2025 | 21:25

Vastu, vedski sistem za uređenje doma uključuje određena pravila koja mogu poboljšati energiju u kući, donijeti bogatstvo i prosperitet domu.

Gol Jovetića poslije mjesec i po

Ponedjeljak, 22.12.2025 | 20:48

Stevan Jovetić je prekinuo golgeterski post – na prvenstvenoj utakmici protiv Ačnasa, koju je njegova Omonija dobila 4:0, crnogorski reprezentativac postavio je konačan ishod.

Botunjani zadovoljni sastankom sa Milatovićem

Ponedjeljak, 22.12.2025 | 20:29

Mještani Botuna koji se protive izgradnji postrojenja za prečišćavanje otpadnih voda Podgorice u tom zetskom naselju večeras su održali sastanak sa predsjednikom Crne Gore, Jakovom Milatovićem.

Ubijen muškarac u Barseloni, policija provjerava da li je u pitanju crnogorski državljanin

Ponedjeljak, 22.12.2025 | 20:18

Jedna osoba ubijena je danas oko 16 sati u pucnjavi koja se dogodila u Barseloni, u dijelu grada Kasteldefel, prenose španski mediji.

DPS: Hapšenjem Simovića zbog navodne zloupotrebe od 5.000 eura za tri godine Tužilaštvo formalizovalo progon naše partije

Ponedjeljak, 22.12.2025 | 20:07

Jutrošnjim ,,spektakularnim” hapšenjem bivšeg potpredsjednika Vlade i ministra poljoprivrede, Milutina Simovića, zbog navodne zloupotrebe službenog položaja od 5.000 eura za troškove reprezentacije, formalizovalo je progon Demokratske partije socijalista od strane Specijalnog državnog tužilaštva, saopšteno je iz te partije.

Bogdanović o hapšenju Simovića: Sad će krenuti laž, onda buka, pa kolektivno zapomaganje

Ponedjeljak, 22.12.2025 | 19:45

Predsjednik poslaničkog kluba Demokratske Crne Gore u Skupštini Crne Gore, Boris Bogdanović Komentarisao je na društvenim mrežama hapšenje bivšeg ministra poljoprivrede i ruralnog razvoja Milutina Simovića, kazavši da će sada krenuti „poznata politička predstava“.

Sjutra sjednica Izvršnog odbora FSCG: Vučinić ostaje selektor

Ponedjeljak, 22.12.2025 | 19:33

Četvrta sjednica Izvršnog odbora Fudbalskog saveza Crne Gore za mandatni period 2025-2029 održaće se sjutra u Kući fudbala sa početkom u 12 sati.

Vašington sa rekordnih 48 poena vodio Partizan do pobjede nad Krkom

Ponedjeljak, 22.12.2025 | 19:20

Košarkaši Partizana savladali su u Ljubljani ekipu Krke rezultatom 99:92 (25:18, 19:34, 25:25, 30:15), u utakmici 11. kola Grupe A ABA lige.

Povratak u Minhen: Svetislav Pešić ponovo na klupi Bajerna

Ponedjeljak, 22.12.2025 | 18:06

Iskusni i trofejni srpski stručnjak Svetislav Pešić vraća se na veliku scenu - i to na klupu Bajerna iz Minhena. Njemački košarkaški gigant zvanično je potvrdio da je Pešić imenovan za novog šefa stručnog štaba.

Bajraktari: Istorijsko poniženje Ulcinja, opština prihvatila da bude manjinski upravljač Solane

Ponedjeljak, 22.12.2025 | 17:45

Predsjednik ulcinjskog odbora Građanskog pokreta URA i bivši predsjednik Opštine Ulcinj Omer Bajraktari smatra da ugovor kojim će Vlada Crne Gore biti većinski vlasnik preduzeća koje će upravljati Ulcinjskom solanom još jedno poniženje za ovaj grad.