Subota, 18.01.2025 | 15:15
IZVOR: Cdm.me

UP - Na Cetinju zaposleno još SEDAM policajaca, ima MJESTA za još jednog

Radi objektivnog i transparentnog informisanja javnosti, a kako se ne bi ulivala nesigurnost kod građana prenošenjem netačnih informacija, iz Uprave policije su saopštili da je od 16. januara rasporednim rješenjima u Odjeljenje bezbjednosti Cetinje raspoređeno novih sedam policijskih službenika – policijskih akademaca.




Foto: Ilustracija, Uprava policije X, screenshot

Oni su, kako se navodi u saopštenju, prije dva dana zasnovali radni odnos u Upravi policije, nakon uspiješno završenog pripavničkog rada.

“Uprava policije je radila na popunjavanju radnih mjesta u Odjeljenju bezbjednosti Cetinje i u ovom trenutku shodno važećem Pravilniku o unutrašnjoj organizaciji i sistematizaciji MUP-a ostalo je samo jedno upražnjeno jedno radno mjesto koje je oglašeno putem javnog poziva koji je u toku, od osam prethodno upražnjenih kojih sedam su popunili prije dva dana mladi akademci”, istakli su oni.

Iz Uprave policije su naveli da će zapošljavanjem još jednog policijskog službenika biti popunjena sva radna mjesta u Odjeljenju bezbjednosti Cetinje u zvanju policajac.

“Na ovaj način Ministarstvo unutrašnjih poslova – Uprava policije, nastoji trajno riješiti kadrovski deficit u ovom Odjeljenju, a osim toga, po procjenama potreba službe, u cilju održavanja stabilnog javnog reda i mira, sprečavanja vršenja krivičnih djela i prekršaja, kao i djelovanja organizovanih kriminalnih grupa, pored redovnog sastava, na Cetinje se na ispomoć upućuju i policijski službenici iz drugih organizacionih jedinica Uprave policije shodno prethodno sačinjenom planu”, poručili su.

Iz policije su obavijestili javnost da je na Cetinju trenutno angažovano preko 60 policijskih službenika koji obavljaju poslove i zadatke u tri smjene, a koje čine službenici Odjeljenja bezbjednosti Cetinje i službenici iz drugih organizacionih jedinica koji su na ispomoći.

“Ministarstvo unutrašnjih poslova i Uprava policije ostaju posvećeni kontinuiranom unapređenju bezbjednosne situacije i održavanju javnog reda i mira na Cetinju”, naglasili su.

Kako su zaključili, raspisivanje javnog poziva i stvaranje svih preduslova za rješavanje kadrovskih izazova i jačanje kapaciteta službe dodatno potvrđuju odgovoran pristup u cilju zaštite interesa građana i osiguravanja njihove sigurnosti.

KOMENTARI (1)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.
Gusinje
18.01.2025 19:33

Jesu li sve saobracajci da pisu kaze za pojas ?

0 0

OSTALE VIJESTI

Ministarstvo odbrane Srbije, VMA i Vojna akademija na meti ruskih državnih hakera

Ponedjeljak, 23.03.2026 | 21:27

Tragovi ruske hakerske grupe "Fancy Bear", koju američke i britanske državne institucije povezuju sa ruskom vojnom obavještajnom službom GRU, pronađeni su u Ministarstvu odbrane Srbije, Vojnoj akademiji i Vojnomedicinskoj akademiji (VMA), objavio je danas Radio Slobodna Evropa (RSE), napominjući da iz Ministarstva nije dobio odgovor na upit. 

Udes na Zlatici, jedna osoba povrijeđena

Ponedjeljak, 23.03.2026 | 21:08

U udesu koji se večeras desio na Bulevaru Vilija Branta na Zlatici povrijeđena je jedna osoba. Kako su saopštili u OKC-u Uprave policije saobraćaj nije u prekidu.

Radonjić: Uzdržanost od Joke Baletić je odricanje od antifašističke tradicije Crne Gore

Ponedjeljak, 23.03.2026 | 20:07

Savjetnika predsjednika Crne Gore za evropske poslove, Miloš Radonjić saopštio je da u evropskoj civilizaciji, a i šire, nemoguće je pronaći sličan primjer da žena, pritom maloljetna, sama sebi stavlja okupatorsku omču na vrat i – gledajući ravno smrti u oči – prkosno kliče slobodi. Kaže da primjer Joke Baletić svrstava se u najviše domete naše slobodarske tradicije i predstavlja vrednosnu vertikalu Crne Gore.

Uhapšeni Čedomir Popović i Vladislav Velaš osumnjičeni za nelegalnu gradnju

Ponedjeljak, 23.03.2026 | 17:21

Sekretar za urbanizam i građevinsku inspekciju Opštine Herceg Novi Vladislav Velaš i biznismen Čedomir Čedo Popović uhapšeni su zbog nelegalne gradnje u Baošićima, saznaje Portal RTCG.

Predstavljeni rezultati istraživanja o vršnjačkom nasilju, nasilju na internetu i nasilju u školama u Crnoj Gori

Ponedjeljak, 23.03.2026 | 19:33

U Podgorici su 23. marta predstavljeni ključni nalazi i preporuke “Istraživanja o vršnjačkom nasiju, nasilju na internetu i nasilju u školama u Crnoj Gori”, koje je realizovano u okviru projekta “Prevencija nasilja u školama u Crnoj Gori”.

ANKETA: Bodovanje, intervju, prosječna ocjena – da li smatrate da će novi pravilnik poboljšati zapošljavanje nastavnika?

Ponedjeljak, 23.03.2026 | 10:51

Ministarstvo prosvjete, nauke i inovacija donijelo je novi pravilnik o zapošljavanju nastavnika, koji precizno definiše bodovanje kandidata.

Spajić: Zaustaviti radove u Baošićima, podnijete krivične prijave, obaviješten i UNESCO

Ponedjeljak, 23.03.2026 | 11:08

Radovi na obali u Baošićima se moraju zaustaviti u cilju zaštite Izuzetne univerzalne vrijednosti svjetskog dobra, kome ovo područje pripada, saopštio je premijer Milojko Spajić.

Tramp objavio da odlaže vojne napade na Iran!

Ponedjeljak, 23.03.2026 | 12:49

Američki predsjednik Donald Tramp kaže da su održani razgovori o “potpunom i sveobuhvatnom rešavanju neprijateljstava“ sa Iranom.

Ovo su nove cijene goriva, lož ulje skuplje 30 centi

Ponedjeljak, 23.03.2026 | 14:34

Vlada Crne Gore je, na predlog Ministarstvo energetike i rudarstva Crne Gore, na sjednici održanoj 20. marta 2026. godine donijela Odluku o privremenom umanjenju akciza na promet bezolovnog benzina i gasnih ulja, sa ciljem zaštite građana od naglih poremećaja na tržištu i očuvanja stabilnosti cijena energenata.

Početna plata novoprimljenih policajaca 693 eura: I sa fakultetom rade u zvanju srednjoškolaca

Ponedjeljak, 23.03.2026 | 08:17

Početna plata od 693 eura za novoprimljene policijske službenike, bez obzira na to imaju li fakultetsku diplomu ili ne, sigurno nije stimulativna za ovaj odgovoran, a često i rizičan poziv.

Ministarstvo odbrane Srbije, VMA i Vojna akademija na meti ruskih državnih hakera

Ponedjeljak, 23.03.2026 | 21:27

Tragovi ruske hakerske grupe "Fancy Bear", koju američke i britanske državne institucije povezuju sa ruskom vojnom obavještajnom službom GRU, pronađeni su u Ministarstvu odbrane Srbije, Vojnoj akademiji i Vojnomedicinskoj akademiji (VMA), objavio je danas Radio Slobodna Evropa (RSE), napominjući da iz Ministarstva nije dobio odgovor na upit. 

Sjutra na jugu sunčano, na sjeveru oblačno sa padavinama

Ponedjeljak, 23.03.2026 | 21:50

U južnim i centralnim predjelima pretežno sunčano ili malo do umjereno oblačno, a na sjeveru umjereno do potpuno oblačno, ponegdje sa slabim padavinama.

Marko Perović: Da popravimo utisak iz prethodnog perioda

Ponedjeljak, 23.03.2026 | 21:43

Crnogorski fudbaleri žele da u prijateljskim mečevima sa Andorom i Slovenijom poprave utisak koji su ostavili u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo – to je poruka mladog Marka Perovića.

Zašto novi BMW i3 ima široke "bubrege", a iX3 uske? Dizajner otkriva ključnu razliku

Ponedjeljak, 23.03.2026 | 21:34

BMW je testirao različite varijante prednje maske na oba modela.

Njemačka će finansirati proizvodnju 15.000 dronova presretača za Ukrajinu

Ponedjeljak, 23.03.2026 | 21:20

Nacionalna garda Ukrajine dobiće 15.000 modernih dronova presretača Strila ukrajinske proizvodnje, koje finansira njemačka vlada u okviru nedavno potpisanog sporazuma vrijednog više miliona eura.

Udes na Zlatici, jedna osoba povrijeđena

Ponedjeljak, 23.03.2026 | 21:08

U udesu koji se večeras desio na Bulevaru Vilija Branta na Zlatici povrijeđena je jedna osoba. Kako su saopštili u OKC-u Uprave policije saobraćaj nije u prekidu.

Barselona mijenja plan, Džejms nova meta umjesto Fransiska

Ponedjeljak, 23.03.2026 | 20:56

Član "kneževa" može odmah da donese kvalitet i liderstvo, što traže Katalonci.

Laković o potencijalnim novim ministarskim imenovanjima: Odavno neko nije tako dobro “kuvao žabu” kao NSD i DNP

Ponedjeljak, 23.03.2026 | 20:16

Bivši poslanik Pokreta Evropa sad, Miodrag Laković, oglasio se na mreži Iks povodom spekulacija o mogućim novim kadrovskim rješenjima u Vladi, da bi aktuelni direktor “Puteva” Radoš Zečević mogao preuzeti resor saobraćaja, dok bi Jovan Vučurović mogao biti imenovan za ministra bez portfelja.

Gatuzo: Samo oni bez krvi u venama ne osjećaju pritisak pred baraž

Ponedjeljak, 23.03.2026 | 20:45

Selektor fudbalske reprezentacije Italije Đenaro Gatuzo izjavio je da je nervoza neizbježna dok „azuri“ pokušavaju da izbjegnu treći uzastopni neuspjeh u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo.

Orban traži istragu o navodnom prisluškivanju šefa diplomatije Mađarske

Ponedjeljak, 23.03.2026 | 20:33

Mađarski premijer Viktor Orban naredio je danas istragu o navodnom prisluškivanju ministra inostranih poslova te zemlje Petera Sijarta, kojeg su pojedini mediji označili kao osobu koja je povjerljive razgovore sa sastanaka Evropske unije (EU) prenosila Rusiji, pišu strani mediji