Subota, 18.01.2025 | 16:40
IZVOR: una. rs

Novi SKANDAL u kraljevskoj porodici - Princ Hari ODBIO da boravi u Bakingemskoj palati

Vojvoda od Saseksa trebalo bi da doputuje u Veliku Britaniju sledeće nedelje zbog početka suđenja protiv medijske kuće Ruperta Mardoka News Group Newspapers.




Foto: YouTube screenshot/ The Late Show with Stephen Colbert

Mlađi sin kralja Čarlsa, princ Hari, navodno je odbio poziv da bude u Bakingemskoj palati tokom svoje predstojeće posjete Londonu.

Uoči njegovog putovanja, izvor je za Mirror rekao da je Hariju ponuđeno da bude u raskošnoj kraljevskoj rezidenciji, ali je to odbio.

Pritom, Hari, koji je otac dvoje djece, sve vrijeme će imati "ograničenu policijsku zaštitu" tokom posjete Londonu, uprkos tome što mu je prošle godine u potpunosti oduzeto obezbjeđenje koje finansiraju poreski obveznici, prenio je Njujork post.

Komesar londonske metropolitenske policije Mark Roli, dao je saglasnost da Harija obezbjeđuju naoružani oficiri iz formacije Komande za kraljevsku i specijalnu zaštitu.

"On Hariju nudi ograničenu policijsku zaštitu", rekao je izvor i dodao:

"Komesar pokušava da regrutuje oficire koji imaju slobodne dane".

Vojvoda od Saseksa trebalo bi da doputuje u Veliku Britaniju sljedeće nedelje zbog početka suđenja protiv medijske kuće Ruperta Mardoka News Group Newspapers.

Inače, Hari je posljednji put bio u Londonu u maju 2024. Odsjeo je u hotelu u gradu tokom svoje kratke trodnevne posjete, bez svoje supruge Megan Markl.

I tada je odbio ponudu svog oca kralja Čarlsa da bude u kraljevskoj rezidenciji.

Hari je u Engleskoj bio kako bi prisustvovao sahrani svog strica lorda Roberta Felouza u engleskom gradu Snetišam, koji se nalazi u okrugu Norfolk. Tom prilikom je odsjeo u domu iz detinjstva njegove pokojne majke princeze Dajane, koji sada pripada njenom bratu, Čarlsu Spenseru.

Kao što je poznato, Hari i njegova supruga, bivša glumica Megan Markl, morali su da vrate ključeve od kraljevske rezidencije (Frogmore Cottage) 2023. godine, a nakon što je londonski Visoki sud u februaru 2024. presudio da im se oduzme obezbjeđenje jer više nisu članovi kraljevske porodice, uložio je žalbu na tu odluku. 

Sudija Višeg suda presudio je da nije bilo nezakonitosti u oduzimanju obezbjeđenja Saseksu, a Hariju je naloženo da plati 90 odsto sudskih troškova Ministarstva unutrašnjih poslova.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Ðuričković pitao Mandića: Da li imate saznanja da je makar jedan četnik u Crnoj Gori stradao od strane fašističkih okupacionih snaga?

Utorak, 17.06.2025 | 17:11

Kako sam danima tragao za određenim podacima o djelovanju četničkog pokreta u Crnoj Gori, a u nemogućnosti da pronađem relevantne informacije, odlučio sam da se dopisom za dodatne informacije obratim predsjedniku Skupštine Crne Gore, Andriji Mandiću, saopštio je član Evropskog saveza (ES) i međunarodni sekretar Socijaldemokrata (SD), Miloš Đuričković.

DPS predlaže Nikolu Rakočevića za POTPREDSJEDNIKA Skupštine

Utorak, 17.06.2025 | 17:31

Demokratska partija socijalista (DPS) predložiće poslanika te stranke Nikolu Rakočevića za potpredsjednika Skupštine, odlučeno je na današnjoj sjednici Predsjedništva DPS-a.

Brajušković: Veselin Veljović bio GLAVNI za "Crne trojke", Perović njegova desna ruka

Utorak, 17.06.2025 | 13:00

Dugogodišnji policijski funkcioner Brajuško Brajušković saopštiće danas na sjednici Anketnog odbora za postupanja državnih organa u političkim ubistvima i napadima na novinare i intelektualce, uključujući djelovanje „Crnih trojki” Skupštine Crne Gore svoja saznanja.

Crnogorske košarkašice SPREMNE za EUROBASKET– poznat konačan sastav

Utorak, 17.06.2025 | 13:08

Selektorka ženske košarkaške reprezentacije Jelena Škerović uoči puta za Brno odlučila se za 12 igračica, koje će predstavljati Crnu Gore na šampionatu Evrope.

Sočni kolač sa breskvama: Osvježavajući desert koji miriše na LJETO

Utorak, 17.06.2025 | 15:03

Na pijacama i u marketima pojavile su se prve breskve. 

EP USVOJIO izvještaj o Crnoj Gori; Šarec: Za državu evropski put jedini ISPRAVAN – nema alternative

Srijeda, 18.06.2025 | 12:52

Poslanici Evropskog parlamenta danas su u Strazburu usvojili izvještaj Evropskog parlamenta o godišnjim izvještajima Evropske komisije o Crnoj Gori za 2023. i 2024. godinu. Marjan Šarec, stalni izvjestilac Evropskog parlamenta za Crnu Goru, istakao je jasan napredak i posvećenost Crne Gore na njenom putu ka EU.

Napravite domaći LEDENI ČAJ - Savršeno osvježenje za VRELE dane

Srijeda, 18.06.2025 | 12:43

Priprema ledenog čaja je brza i jednostavna, a osvježavajuć je u svako doba godine, naročito ljeti. Uz ovaj praktičan recept i raznovrsne ideje za aromatizaciju, ledeni čaj vam nikada neće dosaditi – uvjek možete isprobati nešto novo i uživati u omiljenom napitku na drugačiji način.

FSCG OBEZBJEDIO sredstva za pomoć FK Polet Stars

Srijeda, 18.06.2025 | 12:26

Odobrena sredstva su u iznosu od 19.000 eura.

Vlada POVLAČI sporne članove predloga Zakona o tržištu kapitala: Nema ZABRANE pisanja o zaduženjima

Srijeda, 18.06.2025 | 12:16

Sporni članovi o zabrani izvještavanja o zaduženjima trebalo bi da budu izbrisani iz predloga izmjena i dopuna Zakona o tržištu kapitala, pišu Vijesti

Zvijezde najavljuju preokrete u LJUBAVI – Za ove znakove ZODIJAKA ljeto donosi veliku promjenu

Srijeda, 18.06.2025 | 12:02

Ljeto nije samo vrijeme sunčanih dana i laganih večeri. Ljeto 2025. donosi duboku emotivnu reviziju za sve horoskopske znakove. Ovo nije sezona površnih romansi i nejasnih odnosa. Ovo je trenutak u kojem svemir ruši iluzije i postavlja nas pred ogledalo stvarnosti – jeste li zaista povezani s osobom pored sebe ili vas veže navika, nostalgija ili strah od samoće?

Odbornici DPS-a predložili BESPLATAN gradski prevoz za penzionere, nezaposlene, OSI...

Srijeda, 18.06.2025 | 11:36

Odbornici Demokratske partije socijalista u Skupštini Glavnog grada predali su danas prijedlog odluke kojom je predviđen besplatan gradski prevoz za penzionere, OSI, nezapošljena lica, korisnike MOP, kazao je Stefan Ćulafić, odbornika DPS-a u Skupštini Glavnog grada.

Bijelo Polje: Vozilo sletjelo s puta, POVRIJEĐENA jedna osoba

Srijeda, 18.06.2025 | 11:32

U saobraćajnoj nezgodi koja se jutros dogodila oko 08:30 minuta kod Bijelog Polja, u mjestu Slijepač most povrijeđena je jedna osoba, prenosi portal VBP.

Mugoša: Zabrinjava USPORAVANJE dinamike zatvaranja poglavlja

Srijeda, 18.06.2025 | 10:54

Predsjednik kluba poslanika SD-a i jedan od čelnika Evropskog saveza Boris Mugoša kazao je u emisiji “Link” da je zabrinut zbog usporavanja dinamike zatvaranja poglavlja u procesu evropskih integracija. Kada je riječ o mišljenju Venecijanske komisije o postupku Skupštine u slučaju penzionisanja sutkinje Ustavnog suda Dragane Đuranović, ističe da je sada važno da potpisnici Sporazuma preduzmu korake ka punoj primjeni mišljenja, najkasnije 15 dana od dostavljanja.

Hrskave, mekane, neodoljive - Napravite DOMAĆE PERECE u par koraka

Srijeda, 18.06.2025 | 10:46

Napravite ukusne domaće perece.

Sarajevo: Ćerka OSUMNJIČENA da je ubila majku, pa pokušala da izvrši samoubistvo

Srijeda, 18.06.2025 | 10:29

Dvadesetšestogodišnja A.Đ. iz Sarajeva osumnjičena je da je majku V.S.Đ. (59) nasmrt izbola nožem, prenose Nezavisne novine.