Subota, 18.01.2025 | 19:01
IZVOR: rtcg.me

ABA liga - Budućnost TRIJUMFOVALA na +35 u dvorani gdje je pala Zvezda

U dvorani u kojoj je Crvena zvezda doživjela jedan od tri poraza ove sezone u AdmiralBet ABA ligi (preostala dva pretrpjela u duelima sa Dubaijem), Budućnost Voli je pokazala kako bi favoriti trebalo da odrade posao - tim Andreja Žakelja je dominirao na Gripama i savladao Split 83:48.




Foto: arhiva, YouTube screenshot/Budućnost VOLI

Osim u uvodnim minutima, kada im je trebalo malo vremena da uhvate ritam, "plavi" su dominirali sve vrijeme. Prvu četvrtinu su završili sa osam vezanih poena i preokrenuli na 21:18, a onda dali prvih sedam i na startu druge dionice, čime je najavljeno razrješenje pitanja pobjednika.

Krešimir Ljubičić je prekinuo dugi niz gostiju, smanjio na 28:20, što je bilo posljednji put da razlika bude jednocifrena.

Budućnost, kojoj je ovo deveti trijumf na posljednjih 10 utakmica, dominirala je na obje strane terena i u finišu 3. dionice stigla do plus 28 (65:37).

Žakelj je u posljednjih 10 minuta mogao malo i da rotira, kako bi glavni igrači bili svježi za veoma važno gostovanje Ulmu u srijedu, ali je razlika i dalje rasla. Zanimljivo, upisalo se svih 12 košarkaša, a odskočio je Đorđije Jovanović sa po 12 poena i skokova.

Šampion Crne Gore se bar do sjutra osamio na vrhu tabele sa skorom 15:2, a može da ga stigne Partizan, koji dočekuje Spartak.

SPLIT - BUDUĆNOST VOLI 48:83 (18:21, 12:22, 9:22, 9:18)

Split - Mala dvorana na Gripama. Gledalaca: 100. Sudije: Pukl (Slovenija), Milojević (Srbija), Stojančević (BiH).

Split: Šorter 8, Vraneš, Jordano 4, Katić, Tišma, Klepo, Kučić, Vuko 13, Škara 9, Jemo, Kapusta 10, Ljubičić 4.

Budućnost Voli: Morgan 10, Sulajmon 2, Ilić 4, Megi 14, Slavković 5, Tanasković 4, Ferel 8, Jovanović 12, Drežnjak 2, Omić 6, Rajt 10, Kamenjaš 6.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jedan klik te dijeli od najboljeg bonusa dobrodošlice. Registruj se na meridianbet.me i preuzmi 100 eura!

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Spajić: Imamo ozbiljne operativne informacije da će zatvaranje poglavlja biti praćeno hibridnim djelovanjem iz dvije države regiona

Četvrtak, 27.08.2026 | 15:14

Imamo ozbiljne bezbjednosne operativne informacije da će najavljeno zatvaranje novih pregovaračkih poglavlja biti praćeno koordinisanim hibridnim djelovanjem, u koje su uključeni zvaničnici najmanje dvije države iz regiona, saopštio je premijer Milojko Spajić.

Požar se ponovo rasplamsao u Jasenovu Polju kod Nikšića

Četvrtak, 27.08.2026 | 15:02

U Jasenovu polju kod Nikšića ponovo se rasplamsao požar, koji je danima aktivan na tom području.

Vujović: Filmski festival nije mjesto za političke govore i poruke

Četvrtak, 27.08.2026 | 14:36

Ministarka kulture i medija  Tamara Vujović reagovala je povodom, kako je navela, pogrešnih interpretacija odluke o otvaranju 39. Filmskog festivala Herceg Novi – Montenegro Film Festival.

Doktorka pred penziju dala otkaz u Srbiji i otišla da radi u državnoj bolnici u Crnoj Gori: Ovdje se lakše diše, plate do 4.500 eura

Petak, 28.08.2026 | 09:27

Samo dvije godine pred penziju, doktorka Tatjana Vešović, dugogodišnja načelnica Klinike za ginekologiju i akušerstvo u Opštoj bolnici u Vršcu, dala je otkaz i preselila se u Crnu Goru. Ona od prije nekoliko mjeseci radi u državnoj bolnici u Baru, u kojoj se zaposlio i njeg suprug, radiolog dr Goran Vešović. Za Nova.rs doktorka otkriva razloge svog odlaska, ali i objašnjava zašto bi Srbija, koja već gubi mlade ljekare, uskoro mogla ostati i bez starijih, iskusnih specijalista.

Više parking opcija u Budvi i organizovan shuttle prevoz na Exitov Sea Dance festival

Četvrtak, 27.08.2026 | 15:35

Za posjetioce Sea Dance festivala koji u Bečiće dolaze automobilom biće obezbijeđeno više parking opcija u Budvi, uključujući 18 redovnih parkirališta, kao i pet dodatnih besplatnih parking lokacija: Top Hill, Sportski centar, Lugovi, MOC i Sunny Side. Dodatni parking prostori biće dostupni svakog festivalskog dana od 17 do 6 časova.

Državljanin Poljske protjeran iz Crne Gore

Petak, 28.08.2026 | 13:10

Službenici ulcinjske policije protjerali su iz Crne Gore državljanina Poljske A.B.M. (29), koji je nezakonito boravio u državi, saopštili su iz Uprave policije.

Veliko interesovanje za Sea Dance: Krenite na vrijeme da ne biste propustili nastup omiljenih izvođača

Petak, 28.08.2026 | 12:50

Zbog velikog interesovanja za Sea Dance festival i očekivanog pojačanog saobraćaja u Budvi i Bečićima tokom festivalskih večeri, organizatori pozivaju posjetioce da na festival krenu na vrijeme, kako bi bez žurbe stigli do festivalske lokacije i ne bi propustili nastup svog omiljenog izvođača, saopštili su organizatori. 

Bil Gejts predlaže da se roboti oporezuju kao radnici i da se pojedini poslovi rezervišu samo za ljude

Petak, 28.08.2026 | 12:22

Suosnivač Majkrosofta Bil Gejts objavio je esej u kojem upozorava na sve veće rizike razvoja vještačke inteligencije i poziva lidere da što prije uvedu mjere kojima bi se ograničile moguće negativne posljedice.

Bojović traži sjednicu Odbora za bezbjednost i odbranu zbog Spajićevih tvrdnji o hibridnim prijetnjama

Petak, 28.08.2026 | 12:06

Kao član Odbora za bezbjednost i odbranu Skupštine Crne Gore zatražiću hitnu sjednicu Odbora povodom navoda premijera Milojka Spajića o navodnom hibridnom djelovanju koje se, kako on to tvrdi i predstavlja odvija i od spolja i iznutra, poručio je Vladislav Bojović, poslanik Demokratske narodne partije u Skupštini Crne Gore. 

Kadrovska i druga pitanja: Pogledajte odluke Vlade

Petak, 28.08.2026 | 12:02

Vlada Crne Gore je 27. avgusta, bez održavanja sjednice, odlučila o više pitanja, među kojima su pravilnici o unutrašnjoj organizaciji i sistematizaciji Ministarstva zdravlja i Generalnog sekretarijata Vlade, platforma za učešće Ervina Ibrahimovića na Bledskom strateškom forumu, kao i više kadrovskih pitanja.

Zbog kršenja propisa na moru izdato gotovo 600.000 eura prekršajnih naloga

Petak, 28.08.2026 | 11:41

Na crnogorskom primorju ove sezone izdato je gotovo 600.000 eura prekršajnih naloga zbog kršenja propisa na moru, dok je samo u prve tri sedmice avgusta privremeno oduzeto 29 plovnih objekata.

Podgorica: Počinju radovi u Ulici 8. marta

Petak, 28.08.2026 | 11:28

Ekipe Puteva započinju radove na struganju kolovoza u Ulici 8. marta, jednoj od najfrekventnijih saobraćajnica u Podgorici.

Spajić: Kolašin i Crna Gora ispisuju nove, najljepše stranice evropskog rasta i razvoja

Petak, 28.08.2026 | 11:15

Predsjednik Vlade Crne Gore Milojko Spajić je čestitao rukovodstvu i građanima Kolašina Dan opštine – 28. avgust, čijim obilježavanjem se, kako je naveo, trajno čuva sjećanje na izuzetne ličnosti moračko-rovačkog kraja, koje su, dajući neizmjeran doprinos očuvanju nacionalne slobode, dostojanstva i napretka, ostale najsvjetliji uzori nadolazećim generacijama.

More bezbjedno za kupanje u Baošićima, u Donjoj Lastvi voda i dalje lošeg kvaliteta

Petak, 28.08.2026 | 11:00

Kupanje je ponovo bezbjedno u Baošićima, dok u Donjoj Lastvi i dalje važi zabrana, nakon što je ponovljena analiza potvrdila loš kvalitet morske vode, saopšteno je iz Javnog preduzeća za upravljanje morskim dobrom.

Milatović saziva hitnu sjednicu Savjeta za odbranu i bezbjednost zbog navoda o hibridnom djelovanju

Petak, 28.08.2026 | 10:43

Iz Kabineta Predsjednika Crne Gore Jakova Milatovića kazali su da se, imajući u vidu da je premijer Milojko Spajić juče saopštio da postoje ozbiljne bezbjednosne operativne informacije o hibridnom djelovanju protiv države, postavlja pitanje šta nadležne službe preduzimaju tim povodom.