Nedjelja, 19.01.2025 | 08:28
IZVOR: b92.net

Reper ISPISAO sina iz škole: "PLAŠIM SE za njegov život"

Kanadski reper Drejk, koji je tužio svoju izdavačku kuću, sada je ispisao sina iz škole zbog straha za njegov život.




Foto: YouTube screenshot/Sundae Conversation

Jedan od najpoznatijih kanadskih muzičara, reper Obri Drejk Grejam (38) prije dva dana je tužio Universal Music Group zbog širenja "lažne i zlonamjerne priče" da je pedofil, a onda je svog sedmogodišnjeg sina Adonisaa ispisao iz škole jer je zabrinut za dječakovu bezbjednost.

Drejk je podneo tužbu za klevetu zbog pjesme rivala Kendrika Lamara "Not Like Us". Prema sudskim dokumentima, Drejk je izjavio da je UMG znao da će Lamarova pjesma uključivati tekstove i slike u muzičkom spotu koji ga naziva pedofilom, što je stvorilo opasnu situaciju za njega i njegovu porodicu.

Osim straha za život svog sina, Drejk je u tužba protiv UMG na 81 strani opisao niz incidenata, koji su se navodno dogodili u njegovom domu u maju 2024. godine, samo nekoliko dana nakon što je Kendrik izbacio pjesmu.

U jednom konkretnom događaju je navedeno da se "naoružana grupa napadača" zaustavila ispred njegove vile i otvorila vatru, kada je i povređen jedan radnik obezbjeđenja.

"Krv je bila svuda", naveo je u tužbi i dodao da je bilo potrebno skoro 30 minuta da stigne hitna pomoć.

Narednih dana još nekoliko puta je, navodno, pucano na dom superzvijezde iz Toronta.

Takođe, jednom je uljez "golim rukama" iskopao rupu ispod sigurnosne ograde kako bi ušao, a drugi pokušaj provale dogodio se 9. maja, što je dodatno izazvalo zabrinutost za bezbejdnost repera i njegove porodice.

Drejkov pravni tim tvrdi da ovi događaji nisu bili slučajnost, tvrdeći da je UMG dao prioritet "korporativnoj pohlepi u odnosu na bezbjednost i dobrobit svojih umjetnika", Tužba čak povlači paralele sa teorijom zavjere "Pizzagate" iz 2016. godine, navodeći širenje lažnih informacija koje su dovele do nasilja u stvarnom svijetu.

"Sa opipljivom fizičkom pretnjom po Drejkovu bezbjednost i serijom uznemiravanja na mreži, Drejk se plaši za bezbjednost i bezbjednost sebe, svoje porodice i svojih prijatelja", navedeno je u pravnom dokumentu. Takođe, navedeno je i da su prijetnje spominjanjem Adonisa na društvenim mrežama doprinijele Drejkovoj odluci da povuče sina iz osnovne škole u ​​Torontu i preseli njega i njegovu majku na nepoznatu lokaciju.

Kao odgovor, UMG je odbacio tvrdnje kao neosnovane, navodeći za Varieti:

"Ne samo da su ove tvrdnje netačne, već je i ideja da bismo željeli da naškodimo reputaciji bilo kog umetnika , a kamoli Drejka, nelogična. Mnogo smo uložili u njegovu muziku, a naši zaposleni širom svijeta neumorno su radili dugi niz godina kako bi mu pomogli da postigne istorijski komercijalni i lični finansijski uspjeh". 

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Utorak sunčan i veoma topao: Temperatura do 39 stepeni

Ponedjeljak, 10.08.2026 | 16:00

U utorak nas očekuje pretežno sunčano i veoma toplo vrijeme  uz slab lokalni razvoj oblačnosti u planinskim predjelima, saopšteno je iz Zavoda za hidrometeorologiju i seizmologiju.

Suzana Lazović čestitala kadetkinjama: Medalja je dokaz da ste pomjerili granice

Ponedjeljak, 10.08.2026 | 15:53

Selektorka ženska seniorske reprezentacije Crne Gore Suzana Lazović čestitala ja našim kadetkinjama osvajanje srebrne medalje na šampinatu svijeta u Rumuniji.

Suzana Lazović čestitala kadetkinjama: Medalja je dokaz da ste pomjerili granice

Nedjelja, 31.12.1899 | 15:53

Selektorka ženska seniorske reprezentacije Crne Gore Suzana Lazović čestitala ja našim kadetkinjama osvajanje srebrne medalje na šampinatu svijeta u Rumuniji

Bezos pred vratima Enfilda, milijarderski konzorcijum kupuje trećinu Liverpula

Ponedjeljak, 10.08.2026 | 15:46

Osnivač Amazona i jedan od najbogatijih ljudi na svijetu Džef Bezos nalazi se pred ulaskom u vlasničku strukturu Liverpula, pošto konzorcijum koji uključuje američkog milijardera priprema kupovinu velikog manjinskog udjela u engleskom velikanu.

Najbolja jesen u životu: Počinje pet godina sreće za tri znaka

Ponedjeljak, 10.08.2026 | 15:42

Dok drugi jedva sklapaju kraj s krajem, ova tri znaka od 20. avgusta okreću ozbiljan list. Za njih počinje pet godina sreće i stiže novac koji će se samo gomilati.

Pojačane kontrole na auto-putu i magistralama: MUP objavio raspored za danas i sjutra

Ponedjeljak, 10.08.2026 | 15:31

U okviru nacionalne kampanje „Živi, ne žuri“, Ministarstvo unutrašnjih poslova – Uprava policije tokom 10. i 11. avgusta sprovodiće pojačane aktivnosti na putevima širom Crne Gore, sa ciljem podizanja nivoa bezbjednosti saobraćaja.

Policija rasvijetlila paljenje „Audija“ u Gusinju: Osumnjičen 30-godišnjak

Ponedjeljak, 10.08.2026 | 15:25

Policija je identifikovala i pronašla A. G. (30) iz Gusinja, osumnjičenog da je podmetnuo požar na putničkom vozilu „Audi“, pri čemu je pričinjena veća materijalna šteta. Protiv njega je, po nalogu tužioca, podnijeta krivična prijava zbog sumnje da je počinio krivično djelo uništenje i oštećenje tuđe stvar.

Opljačkan dom Kim Kardašijan: Provalnik ukrao automobil, pa se vozio po kraju

Ponedjeljak, 10.08.2026 | 15:20

Prethodnog vikenda je u Hiden Hilsu provalnik upao u vilu Kim Kardašijan, vrednu 60 miliona dolara i tom prilikom ukrao vrijedne stvari.

Naknadni konkurs za upis učenika u prvi razred srednjih škola od 17. do 20. avgusta

Ponedjeljak, 10.08.2026 | 15:13

Ministarstvo prosvjete, nauke i inovacija objavilo je danas Naknadni konkurs za upis učenika u I razred srednjih škola u Crnoj Gori za školsku 2026/2027. godinu.

U Buljarici uhapšen Cetinjanin, pronađeno više od 20 grama kokaina

Ponedjeljak, 10.08.2026 | 15:09

Barska policija je uhapsila Ž.P. (25) iz Cetinja, kod kojeg je pronađeno više od 20 grama kokaina, saopšteno je iz Uprave policije (UP).