Nedjelja, 19.01.2025 | 12:01
IZVOR: kolektiv.me

ANKETA: Da li smatrate da bi Crna Gora trebalo da razmotri ZABRANU TikToka?

Glasajte u našoj anketi! 




Foto: Ilustracija, Pixabay.com 

TikTok, društvena mreža koja je postala globalni fenomen, suočava se sa sve većim kritikama zbog potencijalnog prikupljanja podataka korisnika od strane kineske kompanije ByteDance. Ovaj problem doveo je do zabrane TikToka na državnim i vladinim uređajima u mnogim američkim saveznim državama, a nedavno i na nacionalnom nivou. Dok američke vlasti brane ovu zabranu kao mjeru zaštite nacionalne bezbjednosti, mnogi korisnici, posebno mladi ljudi, smatraju da ona ugrožava slobodu izražavanja i pristup globalnom sadržaju.

U Crnoj Gori, TikTok i dalje ima veliku popularnost, iako trenutno ne postoji zabrana. Međutim, zabrinutost zbog potencijalnih opasnosti, kao što su ugrožena privatnost korisnika, mentalni problemi poput anksioznosti i depresije, kao i sigurnosni problemi poput cyber napada i širenja malware-a, raste.

Iako je TikTok zabavan, korisnici bi trebali biti svjesni potencijalnih rizika i koristiti aplikaciju s oprezom, jer i dalje ne postoje adekvatne regulacije koje bi ih mogle zaštititi.

A MI VAS PITAMO?

"Da li smatrate da bi Crna Gora trebalo da razmotri ZABRANU TikToka?

DA
390
NE
178

KOMENTARI (1)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.
zex
27.01.2025 11:10

Tik tok je kao i sve ostalo. Ako ga koristiš u prave svrhe ima se štošta pametnog naučiti, a ako ga koristiš kao neiživljena nezrela osoba onda je nazadan. I dinamit i vatra su takvi , kad ih koristiš u prave svrhe imaš koristi, a kad ih zloupotrebljavaš onda mogu biti štetno razarajući.

2 0

TRAGEDIJA - POGINUO fudbaler Diogo Žota

Četvrtak, 03.07.2025 | 10:22

Napadač Liverpula stradao je u saobraćajnoj nesrećeni tokom odmora u Španiji, u četvrtak rano ujutru.

Poginuo 11 dana poslije vjenčanja: Divna LJUBAVNA PRIČA Dioga Žote završila se na najbolniji način

Četvrtak, 03.07.2025 | 12:52

Kad je imao samo 16 godina, fudbaler koji je poginuo jutros u Španiji, pronašao je ljubav svog života. Sudbina je htjela da se oni konačno vjenčaju tik pred njegovu smrt.

POZNATI DETALJI nesreće u kojoj su poginuli Diogo Žota i njegov brat: Sletjeli s puta, auto potpuno izgorio

Četvrtak, 03.07.2025 | 11:38

Strašne vijesti stigle su ovog jutra. Fudbaler Liverpula i reprezentativac Portugalije, Digogo Žota, poginuo je u saobraćajnoj nesreći sa svojim bratom Andreom (26).

Jelena Karleuša ponovo o Dušku Tošiću: Nikada me NIJE VOLIO stvarno

Četvrtak, 03.07.2025 | 08:47

Jelena Karleuša prošle godine okončala je brak sa dugogodišnjim suprugom Duškom Tošićem, a sada je javno progovorila o njihovom odnosu i razvodu koji, kako tvrdi, za nju nije bio težak korak.

Božović: Ako nam SMANJE PLATE u ponedjeljak ćemo održati PROTEST ispred Ministarstva

Četvrtak, 03.07.2025 | 12:12

Predsjednik Sindikata prosvjete Radomir Božović na konferenciji negoduje što će se plate umanjiti nastavnicima kroz novi obračun zarada. Kaže da su nadležni ranije obećavali da neće doći do smanjenja. Istakao je da su im se do sada obračunavale zarade po propisu i da nije tačno da je sve rađeno mimo zakona. Božović kritikuje što nema socijalnog dijaloga.

Brza POBJEDA - Siner prelako savladao Vukića

Četvrtak, 03.07.2025 | 21:40

Prvi reket sveta Janik Siner plasirao se u treće kolo Vimbldona pobedom nad Aleksandrom Vukićem iz Australije.

„The Running Man“: Objavljen PRVI trejler za rimejk kultnog filma sa Arnoldom Švarcenegerom (VIDEO)

Četvrtak, 03.07.2025 | 21:29

Studio Paramount Pictures objavio je prvi službeni trailer za novu verziju adaptacije distopijskog romana Trkač (The Running Man), kojeg je Stephen King napisao još 1982. godine.

"Zaista je teško, nisam više ista": Princeza Kejt progovorila o OPORAVKU od raka

Četvrtak, 03.07.2025 | 20:59

Kejt Midlton se vratila javnim dužnostima značajnom posjetom bolničkoj bašti, gdje je otvoreno govorila o izazovima svog puta kroz borbu s rakom, čak i nakon završetka liječenja.

Adžić će PODNIJETI OSTAVKU na funkciju poslanika

Četvrtak, 03.07.2025 | 20:26

Adžić će, kako saznaje Televizija Vijesti, biti izabran za zamjenika predsjednika URE, nakon Kongresa te partije koji se u subotu održava na Lovćenu.

Abazović: Predstavićemo novi PROGRAM sa inovativnim politikama

Četvrtak, 03.07.2025 | 20:22

Predsjednik GP URA Dritan Abazović u emisiji Argumenti na TVCG kazao je se taj pokret trudi da bude inovativan, posebno kad je riječ o politikama koje će promovisati u narednom periodu, a koje će predstaviti u novom programu "Crna Gora 365" koji će prezentovati na Kongresu u subotu.

Savršena ljetnja poslastica - Kafa, šlag i čokolada u jednom zalogaju!

Četvrtak, 03.07.2025 | 19:59

Ledeni krem kolač sa kafom ne mora da se peče i često ćete ga praviti.

Đoković: U PENZIJI zamišljam sebe, Federera i Nadala kako na plaži pijemo KOKTELE

Četvrtak, 03.07.2025 | 19:33

Posle plasmana u treće kolo Vimbldona Novak Đoković je istakao da je za najviši nivo tenisa potrebno veliko odricanje, ali i to da još planira da igra i da mu je Vimbldon omiljeni turnir.

"Nekim čudom sam ostala živa": Danijela Dimitrovska prvi put o teškom UDESU koji je doživjela

Četvrtak, 03.07.2025 | 19:18

Juče je slavila svoj "drugi rođendan" u godini.

Pet ljetnjih APLIKACIJA koje morate imati – Jedna može sve da PROMIJENI

Četvrtak, 03.07.2025 | 18:56

Zaboravite na dane kada ste lutali po nepoznatim gradovima tražeći Wi-Fi ili plaćali ogromne roaming račune. Današnje aplikacije pretvaraju vaš telefon u sveznajući turistički vodič koji govori sve jezike, zna sve rute i nikad ne spava.

Super DETOKS na tanjiru - 'Metla Salata' koja obnavlja ORGANIZAM

Četvrtak, 03.07.2025 | 18:27

Zovu je metla ili četka jer ima sposobnost da očisti organizam od masnoća i suvišnih kilograma.