Ponedjeljak, 20.01.2025 | 17:59
IZVOR: Kolektiv.me

Šaranović: Izvještaj o imovini i prihodima DOSTAVIO 3.581 POLICAJAC

Uprava policije Crne Gore nalazi se u intenzivnom procesu transformacije, usmjerenom ka izgradnji efikasne i profesionalne policijske službe koja će biti u stanju da se nosi sa složenim izazovima savremenog organizovanog kriminala. Nasljeđe dugogodišnje vlasti, obilježeno korupcijom i povezanošću sa kriminalnim grupama, ostavilo je duboke tragove na institucije sistema, uključujući i policiju, saopštio je ministar unutrašnjih poslova, Danilo Šaranović.




Foto: Ministarstvo unutrašnjih poslova

“S tim u vezi podnošenje Izvještaja o imovini i prihodima policijskih službenika predstavlja važan korak u jačanju transparentnosti, odgovornosti i integriteta policijskih službenika. Primjenom preciznih kontrolnih mehanizama, kontinuirano radimo na unaprjeđenju profesionalnih standarda i očuvanju etičkih vrijednosti u policijskoj službi jačamo povjerenja koje građani polažu u institucije”.

Šaranović je istakao da je Izvještaj o imovini i prihodima, Odjeljenju za antikorupciju dostavio je 3.581 policijski službenik, dok 62 policijska službenika nijesu dostavila izvještaj u predviđenom roku.

“Do sada je sprovedeno 1.510 kontrola dostavljenih izvještaja, pri čemu je utvrđeno da je skoro 1.000 izvještaja nepotpuno. Kao rezultat toga, 220 policijskih službenika je pozvano da ispravi svoje izvještaje, od kojih je 160 već ponovo podnijelo ispravne verzije Izvještaja”, kazao je Šaranović.

Minitar dodaje, u skladu sa Pravilnikom o kontroli imovine, prihoda i životnog stila policijskih službenika, Etičkom odboru su poslata 62 zahtjeva za davanje mišljenja o eventualnim povredama pravila i standarda definisanih Kodeksom policijske etike. Etički odbor je dostavio svoja mišljenja o postojanju povreda za svih 62 policijska službenika, koja su proslijeđena njima i njihovim rukovodiocima radi daljeg postupanja.

“Takođe, tokom kontrole su formirana 24 predmeta vezana za životni stil policijskih službenika (odnos imovine i prihoda). U osam slučajeva o ovim predmetima je obaviješteno nadležno tužilaštvo, koje je dostavilo instrukcije za dalje postupanje, dok je u saradnji sa Agencijom za sprječavanje korupcije (ASK) formirano šest predmeta, dok u preostalih 10 predmeta mjere i radnje preduzima Odjeljenje za antikorupciju. Insistiraću kod direktora Uprave policije da u saradnji sa neposrednim starješinama za sve policijske službenike za koje je Etički odbor utvrdio povredu, preduzmu radnje iz svoje nadležnosti neophodne za pokretanje disciplinskog postupka zbog teže radne dužnosti, kako bi se izrekla odgovarajuća sankcija propisana Zakonom u rasponu od opomene, preko novčane kazne, nemogućnosti sticanja neposredno višeg zvanja, raspoređivanja na radno mjesto za koje je predviđeno niže zvanje, pa sve do prestanka radnog odnosa", zaključio je Šaranović.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

Nemanja Čađenović, pripadnik PJP, osvojio titulu profesionalnog prvaka Evrope u kik-boksu

Subota, 28.03.2026 | 21:03

Nemanja Čađenović, pripadnik Posebne jedinice policije, večeras je Budvi osvojio titulu profesionalnog prvaka Evrope u kik-boksu. On je u trećoj rundi nokautom pobijedio Stevena Kitoka, francuskog borca, kazali su iz Uprave policije.

PS-SD-Građani Kolašin: Opština osniva novo preduzeće, nastavlja se masovnim zapošljavanjem pred izbore

Subota, 28.03.2026 | 20:45

Iz Klub odbornika DPS, SD i Građani Kolašin poručili su građanima tog grada da lokalna vlast planira da osnuje peto opštinsko preduzeće kako bi nastavila sa zapošljavanjem partijski podobnih kadrova i kako bi zadovoljili neostvarene lične ambicije pojedinih lokalnih funkcionera.

Tužilaštvo provjerava ko je uništio termalnu kameru na Plavnici

Subota, 28.03.2026 | 20:34

Termalna kamera koja se nalazi na Plavnici a koja je uništena 12, marta bila je izuzetno važan dio sistema nadzora Nacionalnog parka Skadarsko jezero. Dok na tom slučaju sada rade policija i tužilaštvo, pomoćnik direktora Nacionalnih parkova poručuje da je nadzor nastavljen aktiviranjem dodatnog ljudstva, te da postavljaju i kamere-zamke. 

Monteput: Trasa auto-puta Smokovac - Tološi ne ugrožava arheološki lokalitet Duklja

Subota, 28.03.2026 | 18:56

Povodom nedavnih navoda koji su se pojavili u javnosti o navodnom uticaju trase auto-puta Smokovac–Tološi na arheološki lokalitet Duklja, iz preduzeća Monteput oglasili su se sa zvaničnim saopštenjem.

Budva: Kvad se zapalio nakon sudara sa autobusom

Subota, 28.03.2026 | 17:55

U saobraćajnoj nezgodi koja se oko 16 časova dogodila kod restorana „Vista“ u Budvi, nakon sudara kvada i autobusa došlo je do zapaljenja kvada, a dvije osobe su zadobile lakše povrede, potvrđeno je Portalu RTCG iz Uprave policije.

Država dužna 5,18 milijardi eura

Subota, 28.03.2026 | 08:20

Ukupan javni dug na kraju prošle godine iznosio je 5,18 milijardi eura, odnosno 63,5 bruto domaćeg proizvoda (BDP), navodi se u godišnjem izvještaju Ministarstva finansija o javnom dugu, piše Pobjeda.

Medenica pod optužbama za opstrukciju istrage ubistva Jovanovića, tužilaštvo ćuti

Subota, 28.03.2026 | 08:13

Uprkos tome što je bivši istaknuti policijski funkcioner Milan Vujanović prije skoro pet godina optužio raniju predsjednicu Vrhovnog suda Vesnu Mednicu za opstrukcije u istrazi o ubistvu urednika "Dana" Duška Jovanovića, do danas nije poznato šta je tužilaštvo preduzelo tim povodom. Nije poznato ni je li Vujanović uopšte saslušan u državnom tužilaštvu povodom njegovih optužbi na račun Medenice.

Dizel skuplji 11, benzin tri centa?

Subota, 28.03.2026 | 08:36

Cijena eurodizela od utorka na crnogorskim pumpama mogle bi biti veće za oko 11 centi i iznosiće 1,68 eura, dok će cijene dvije vrste benzina najvjerovatnije poskupjeti za oko tri centa pa će eurosuper 98 koštati oko 1,59 eura, a super 95 oko 1,55 eura. Lož ulje će vjerovatno poskupjeti za 11 centi pa će njegova cijena iznositi 1,83 eura za litar, pišu današnje Vijesti.

Odlazak stranaca uticao na korekciju cijena zakupnine stanova: Kirije pale do 20 odsto

Subota, 28.03.2026 | 08:57

Cijene zakupnine stanova danas su za do 20 odsto niže u odnosu na početak prošle godine, a na to su uticali odlazak stranih državljana i znatno povećanje ponude stanova za izdavanje na tržištu, saglasni su sagovornici "Dana".

FOTO: Zaplijenjen 21 kilogram marihuane, uhapšen Zećanin

Subota, 28.03.2026 | 10:31

Službenici Sektora za borbu protiv kriminala – Odsjeka za borbu protiv droge su, u saradnji sa službenicima Regionalnog centra bezbjednosti „Sjever“ – Odjeljenja bezbjednosti Bijelo Polje, uz asistenciju službenika Sektora granične policije, juče na Graničnom prelazu „Dobrakovo“ izvršili ciljanu kontrolu lica i vozila, kojom prilikom su zaplijenili 21 kilogram marihuane i lišili slobode osumnjičenog.

Vremenska prognoza - NEDJELJA donosi OVE temperature

Subota, 28.03.2026 | 21:42

U južnim predjelima promjenljivo oblačno sa dužim sunčanim intervalima i uglavnom suvo, na sjeveru umjereno do potpuno oblačno, ponegdje sa slabim padavinama.

"Plavi" bez greške: Budućnost Voli ubjedljiva u ABA ligi

Subota, 28.03.2026 | 21:20

Košarkaši Budućnost Volija ni ovog puta nisu imali problema protiv Igokee.

Nemanja Čađenović, pripadnik PJP, osvojio titulu profesionalnog prvaka Evrope u kik-boksu

Subota, 28.03.2026 | 21:03

Nemanja Čađenović, pripadnik Posebne jedinice policije, večeras je Budvi osvojio titulu profesionalnog prvaka Evrope u kik-boksu. On je u trećoj rundi nokautom pobijedio Stevena Kitoka, francuskog borca, kazali su iz Uprave policije.

Snapchat sve više pod lupom Evropske unije: U fokusu zaštita djece u online prostoru

Subota, 28.03.2026 | 21:32

Regulatori Evropske unije pokrenuli su istragu protiv Snapchata zbog sumnji da platforma ne čini dovoljno kako bi zaštitila djecu i da ih izlaže rizicima poput povećane ranjivosti na predatore ili vrbovanja od strane kriminalaca.  

Tuhel razočaran: Navijači izviždali Vajta

Subota, 28.03.2026 | 21:55

Selektor Engleske Tomas Tuhel priznao je da je razočaran reakcijom navijača koji su izviždali Bena Vajta tokom remija sa Urugvajem (1:1) na prijateljskoj utakmici na Vembliju.

PS-SD-Građani Kolašin: Opština osniva novo preduzeće, nastavlja se masovnim zapošljavanjem pred izbore

Subota, 28.03.2026 | 20:45

Iz Klub odbornika DPS, SD i Građani Kolašin poručili su građanima tog grada da lokalna vlast planira da osnuje peto opštinsko preduzeće kako bi nastavila sa zapošljavanjem partijski podobnih kadrova i kako bi zadovoljili neostvarene lične ambicije pojedinih lokalnih funkcionera.

Tužilaštvo provjerava ko je uništio termalnu kameru na Plavnici

Subota, 28.03.2026 | 20:34

Termalna kamera koja se nalazi na Plavnici a koja je uništena 12, marta bila je izuzetno važan dio sistema nadzora Nacionalnog parka Skadarsko jezero. Dok na tom slučaju sada rade policija i tužilaštvo, pomoćnik direktora Nacionalnih parkova poručuje da je nadzor nastavljen aktiviranjem dodatnog ljudstva, te da postavljaju i kamere-zamke. 

Bulatović: Slovenija izvanredna ekipa i bez Oblaka i Šeška, biće to dobar test

Subota, 28.03.2026 | 20:20

Crnogorski fudbaleri su se mučili protiv Andore, ali su uspjeli da slave sa 2:0 i godinu započnu pobjedom. Vezista "sokola" Andrija Bulatović kaže da imamo problem kada treba probiti "bunker" rivala.

Bastoni rekao “da” velikanu?

Subota, 28.03.2026 | 19:57

Inter po svemu sudeći na ljeto ostaje bez jednog od najboljih igrača.

CNN: Iran ima novi zahtjev za okončanje rata – i mogao bi donijeti milijarde

Subota, 28.03.2026 | 19:45

Kada je jedan iranski zvaničnik ove sedmice iznio listu zahtjeva za okončanje rata koji su započele Sjedinjene Države i Izrael, dodao je stavku koja ranije nije bila dio zahtjeva Teherana: priznanje iranskog suvereniteta nad Ormuskim moreuzom.