Srijeda, 22.01.2025 | 10:08
IZVOR: nova.rs

Novak izostavio trening - Ovo mu je apsolutni PRIORITET!

Novak Đoković, odlučio je da sebi priušti dan odmora. Doduše ne potpunog, ali je sebi dao dan bez treninga.




Foto: YouTube screenshot/ Australian Open TV

Kada su objavljene liste bukiranih terena na „Melburn parku“ bilo je jasno da nedostaje jedno ime. Tačnije nedostajala su dva.

Najvažnije odsustvo bila je činjenica da Đoković nije bukirao nijedan trening i da je odlučio da je srijeda dan za oporavak. Odlučio je da su ogromni napori protiv Karlosa Alkaraza u četvrtfinalu sada doveli do toga da je telu potrebno mirovanje.

Najavio je kao mogućnost to odmah nakon meča, a sada je to dobilo i epilog. Kao što je tokom osvajačke kampanje Melburna 2023. godine svaki slobodan dan koristio samo i isključivo za oporavak, taj recept je primijenio i sada.

Istovremeno je odlučio da na teren ne izlazi ni Aleksander Zverev, očigledno je obojici bio preko potreban odmor.

Istakao je da je upitno da li će i u četvrtak uopšte biti na terenu.

„Dobro će mi doći dan više odmora. Sutra moram da vidim kakva je situacija, da uradim što je moguće više na oporavku, videću da li ću da treniram i u četvrtak, u sredu sigurno neću.“

Ipak ideja je jasna.

„Još sam u turniru, ne želim previše da otkrivam. Morao sam da uzmem još jednu dozu ljekova. Ne znam da li bih nastavio da sam izgubio drugi set. Odigrao sam dva sjajna gema. Potom sam video da Karlos malo okleva posle toga, a ja sam počeo bolje da se krećem. Kada ljekovi popuste, vidjeću sjutra ujutru šta je realnost i kakva je situacija. Zasad ću da uživam u ovoj pobjedi“, poručio je na samom terenu.

Jesam zabrinut, ali ako fizički budem u redu, mentalno i emotivno sam motivisan. Ovakav meč iscedi obojicu igrača, naravno da to uzme danak, ali veći danak fizički.

"Mentalno i emotivno se čovjek hrani ovakvom pobjedom, tako se ja sad osjećam. Nadam se da ću moći da budem spreman fizički za pet setova“, poručio je srpski as.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jedan klik te dijeli od najboljeg bonusa dobrodošlice. Registruj se na meridianbet.me i preuzmi 100 eura!

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Rukometaši danas sa Finskom u Bemaks areni

Nedjelja, 22.03.2026 | 08:36

Muška rukometna reprezentacija Crne Gore igraće danas u Podgorici potiv Finske revanš utakmicu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Njemačkoj. 

Kako će se ubuduće zapošljavati nastavnici: Intervju od 15 do 30 minuta i bodovanje do 100 poena

Nedjelja, 22.03.2026 | 08:34

Ministarstvo prosvjete, nauke i inovacija MPNI donijelo je Pravilnik o načinu bodovanja kriterijuma za zapošljavanje nastavnika, koji precizno definiše kako će se kandidati rangirati po konkursima u školama i obrazovno-vaspitnim ustanovama.

Wizz Air 30. marta otvara bazu u Podgorici i uvodi 17 novih ruta

Nedjelja, 22.03.2026 | 08:39

Wizz Air će 30. marta otvoriti bazu na Aerodromu Podgorica, čime će dodatno proširiti svoje prisustvo u Crnoj Gori i unaprijediti povezanost sa evropskim destinacijama, piše u zajedničkom saopštenju Aerodroma Crne Gore i Wizz Air-a. Kompanija će bazirati dva aviona i pokrenuti 17 novih ruta, dok će istovremeno povećati broj dostupnih sjedišta i doprinijeti razvoju turizma i privrede.

"Izmjene Ustava mogu blokirati donošenje zakona"

Nedjelja, 22.03.2026 | 08:26

Izmjene Ustava koje će tražiti predsjednik Jakov Milatović kako bi se zakoni koje vrati Skupštini u ponovnom glasanju usvajali kvalifikovanom većinom, po mišljenju advokata Miloša Vukčevića ne bi dovele do rješenja, već bi naprotiv, narušile balans između šefa države i Parlamenta. Vukčević je izričit da najviši pravni akt ne bez razloga jasno propisuje koji se zakoni donose prostom, a koji kvalifikovanom većinom.

"Dobra odluka koju bi javne finansije mogle da izdrže do mjesec i po"

Nedjelja, 22.03.2026 | 09:34

Definitivno su se iz Vlade svjesno odrekli ovog prihoda, imajući u vidu da 23 odsto budžeta čine akcize na gorivo i ostale proizvode. Ova mjera ne bi trebalo da ima prevelike posljedice po budžet ako bude trajala do mjesec-mjesec i po.

Knežević: Kvarovi na fontani na Trgu nezavisnosti iziskuju velika finansijska sredstva, trenutno ih nemamo

Nedjelja, 22.03.2026 | 21:48

Gradsko preduzeće „Vodovod i kanalizacija“ održava ukupno sedam javnih fontana na teritoriji glavnog grada. Trenutno, četiri nijesu u funkciji – fontana na Trgu nezavisnosti, u Kraljevom parku, u parku na Kruševcu i fontana u parku na Pobrežju, kažu iz preduzeća.

Vučinić: Moramo da živimo za pobjedu, Adžiću je bolje da igra za mladu

Nedjelja, 22.03.2026 | 21:25

Prvi put u ovoj godini na okupu je seniorska fudbalska reprezentacija, koja je počela pripreme za prijateljske utakmice sa Andorom i Slovenijom. Selektor Mirko Vučinić za predstojeće mečeve računa na 29 igrača. Naknadno su pozvana dvojica iz domaćeg šampionata - vezista Sutjeske Marko Šimun i napadač Mornara Balša Sekulić.

Jedan horoskopski znak će uživati ovog proljeća

Nedjelja, 22.03.2026 | 21:37

Proljeće 2026. neće obilježiti samo promjena godišnjeg doba, već i snažan astrološki uticaj koji će se provlačiti kroz gotovo sve ključne tranzite.

"Protiv Slovenije ne smije biti oscilacija!"

Nedjelja, 22.03.2026 | 20:21

Selektor Didije Dinar i reprezentativci Crne Gore zadovoljni su pobjedama nad Finskom, ali upozoravaju da će za Sloveniju biti potreban znatno veći nivo igre.

Pogledajte koliko ćete plaćati gorivo po litru od UTORKA

Nedjelja, 22.03.2026 | 20:04

Trgovina sirovom naftom na svjetskom tržišta tokom protekle sedmice bila je izuzetno dinamična. Cijena se kretala između 92 i gotovo 101 dolar za barel. U petak kada su berze zatvorene posljednja cijena za barel sirove nafte bila je 98 dolara. Zbog toga cijene koje će važiti od 24. marta su nešto drugačije u odnosu na one koje su objavljene u petak.

O'Rajli se dva puta poklonio i srušio Arsenalove snove o četiri pehara u sezoni

Nedjelja, 22.03.2026 | 19:47

Finale koje je Arsenal otvorio kao da igra za spas sezone, završeno je u ritmu koji je Mančester siti pretvorio u svoju zonu komfora, kontrola, strpljenje i udarac u pravom trenutku, a u centru te priče bio je Nik O’Rajli, junak večeri koji je sa dva gola u drugom poluvremenu riješio pitanje pobjednika i donio Sitiju trijumf od 2:0 i pehar Liga kupa.

Nišavić: Od početka godine Vodovod sa mreže isključio 960 potrošača

Nedjelja, 22.03.2026 | 20:42

Od početka godine gradski Vodovod je privremeno sa mreže isključio oko 960 potrošača, zbog duga starijeg od tri mjeseca, odnosno iznosa preko pedeset eura, kazao je za RTV Podgorica direktor tog preduzeća Aleksandar Nišavić.

Totenhem dotakao dno, rekord star 91 godinu izjednačen!

Nedjelja, 22.03.2026 | 19:16

Slobodan pad bez kočnice i sada već istorijski minus. Totenhem Igora Tudora doživio je težak poraz od Notingem Foresta (3:0) u direktnom okršaju za opstanak i time ušao u anale, ali na pogrešan način.

Đukanović: Kad političari gube kurs

Nedjelja, 22.03.2026 | 19:02

Piše: Petar Đukanović, programski direktor Centra za građansko obrazovanje (CGO)

Netanjahu traži globalnu koaliciju protiv Irana

Nedjelja, 22.03.2026 | 18:32

Izraelski premijer Benjamin Netanjahu pozvao je danas na formiranje globalne koalicije protiv Irana i obećao da će lično "ciljati" svakog iranskog lidera, prenio je pariski list Mond na svom sajtu.