Subota, 25.01.2025 | 11:51
IZVOR: b92.net

Medison Kiz "srušila" prvu igračicu svijeta i OSVOJILA Australijan Open

Američka teniserka Medison Kiz osvajačica je ovogodišnjeg Australijan opena.




Foto: YouTube screenshot/Australian Open TV

Poslije Ige Švjontek, druge na svijetu, Kiz je savladala i prvi reket svijeta Arinu Sabelenku u finalu u tri seta (2:1).

Tek nešto više od dva sata se igralo, a po setovima je bilo 6:3, 2:6, 7:5.

Nevjerovatan put je prešla 19. nosilac ka svojoj prvoj Grend slem tituli (igrala i finale US Opena 2017. poena). Nije samo pobijedila dvije najbolje već i Elinu Svitolinu, Elenu Ribakinu i Danijel Kolins.

Stoga je puna samopouzdanja ušla u ovaj meč, o čemu je najbolje svjedočio njen servis za koji dvostruka i aktuelna šampionka nije imala odgovor.

Na početku je duvao i vjetar duž "Rod Lejvera" što je uticalo na Arinu Sabalenku koja je dopustila čak tri brejka protivnici u prvom setui to tako što je u svakom pravila duplu servis grešku. U prvom servis gemu čak dvije.

Otišao je taj set niz vodu, zaigrala je kako umije u drugom i vratila se, te je odluka pala u trećem setu odluke.

Kao da su dvije teniserke u tom dijelu igre zaboravile koliko su brejkova napravile pre toga i kako se do njih dolazi. Sve do poslednjeg gema nije bilo ni prilike za to.

Kiz se našla u nepovoljnoj poziciji kada je pri rezultatu 5:5 Sabalenka pogodila liniju za 15:30, ali je u tim trenucima ponovo proradio servis i onda i forhend koji je bio najbolji potez na ovom meču.

Preokrenula je taj servis gem u svoju korist i potom na Sabalenkin stigla do prvih brejk, odnosno do dvije meč lopte od kojih je iskoristila drugu.

Postala je prva teniserka od Svetlane Kuznjecove i Rolan Garosa 2009. godine koja je na nekom Grend slemu slavila, prethodno elimnisivaši prvu i drugu na WTA listi.

Ujedno je okončala Arinin niz od 20 uzastopnih pobjeda na Australijan openu.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Registruj se na meridianbet.me i započni igru uz fantastičnih 100 eura bonusa dobrodošlice!

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Botunjani blokiraju most na Sitnici prema Cetinju i kod restorana "Jezero" u Vranjini

Subota, 17.01.2026 | 12:07

Mještani Botuna i Zete i danas će protestovati protiv izgradnje postrojenja za prečišćavanje otpadnih voda, a kako saznaju mediji, blokade će biti organizovane na mostu na Sitnici, prema Cetinju i kod restorana "Jezero" u Vranjini.

Terzić: Novo okupljanje najvjerovatnije sjutra u podne u Zeti

Subota, 17.01.2026 | 17:09

Jedan od organizatora blokade danas u Donjoj Gorici, Bojan Tezić, rekao je novinarima da su razgovarali sa policijom i dogovorili da u hitnim slučajevima vozila budu propuštana tokom trosatne blokade. On je rekao da organizatori blokada puštaju vozila u hitnim slučajevima.

Vujović: Beogradska politika ponavlja obrasce haosa, profesionalni Srbi ne smiju biti predstavnici Srba u Crnoj Gori

Subota, 17.01.2026 | 11:51

Balvan revolucije, barikade, priča o ugroženosti, manipulisanje ljudima i nacionalnim osjećajem, stvaranje haosa, saopštio je predsjednik SDP i jedan od lidera Evropskog saveza Ivan Vujović.

Pićan: Mandića uvažavaju najveće svjetske adrese, a DPS potvrđuje da je u istoj koloni sa onima koji Trampa nazivaju prevarantom

Subota, 17.01.2026 | 11:30

Reakcija poslanice DPS-a Aleksandre Vuković Kuč, nažalost, još jednom pokazuje koliko je ta partija izgubila politički kompas i svaku vezu sa stvarnim problemima Crne Gore, saopštila je poslanica Nove srpske demokratije (NSD) Bojana Pićan.

Plivanje za Časni krst u ponedjeljak na Sastavcima

Subota, 17.01.2026 | 14:01

Mitropolija crnogorsko-primorska SPC objavila je raspored bogosluženja povodom Krstovdana, Bogojavljenja i Sabora Svetog Jovana Krstitelja, kao i tradicionalnog plivanja za časnim krstom, koje će pored ostalog biti organizovano u Podgorici i Baru.

Sabalenka bez problema do drugog kola

Nedjelja, 18.01.2026 | 11:11

Slavila je protiv Tiancoe Sare Rakotomabge.

Pakistanac uhapšen u Nikšiću, osumnjičen za krijumčarenje državljana Indije, Bangladeša, Egipta i Sirije

Nedjelja, 18.01.2026 | 10:59

Na teritoriji Nikšića uhapšen je državljanin Pakistana osumnjičen za krijumčarenje ljudi iz nekoliko zemalja.

Mini blokada: U Novom oduzeli Land Rover

Nedjelja, 18.01.2026 | 10:32

Novljanska policija je u lokalnoj akciji “Mini blokada” kontrolisala 5 operativno interesantnih osoba od kojih je jedna bliska OKG, saopštili su iz Uprave policije na mreži X.

Ključni meč "lavova": Protiv Farskih ostrva za prolaz

Nedjelja, 18.01.2026 | 10:29

Naši najbolji rukometaši igraće u Oslu sa Farskim Ostrvima utakmicu drugog kola D grupe Evropskog prvenstva u Norveškoj, Danskoj i Švedskoj. Izabranicima selektora Didije Dinara neophodan je makar bod, ali bi pobjeda mnogo više značila u borbi za plasman dalje. Početak meča je u 18 sati. 

Holivudska staza slavnih proglašena najgorom turističkom atrakcijom na svijetu

Nedjelja, 18.01.2026 | 10:07

Sjedninjene  Američke Države prepune su turističkih hitova - od njujorških nebodera i znamenitosti iz filmova, preko spektakularnih nacionalnih parkova, pa sve do sunčanih plaža Floride i Havaja.

Prevc bez premca u Japanu: Druga pobjeda u Saporou

Nedjelja, 18.01.2026 | 09:40

Slovenački ski skakač Domen Prevc pobijedio je i na drugom takmičenju Svjetskog kupa u koje je održano u japanskom Saporou.

Posljednji broj u godini rođenja je najvažniji: Evo što znači

Nedjelja, 18.01.2026 | 09:24

Numerolozi tvrde da posljednja znamenka u godini našeg rođenja ima važnu ulogu i utječe na našu sudbinu.

Kraj za Kecmanovića u 1. kolu AO, eliminisan i Koboli

Nedjelja, 18.01.2026 | 09:03

Srpski teniser Miomir Kecmanović završio je nastup na Australijan openu već u prvom kolu, pošto je nakon velike borbe poražen od Argentinca Tomasa Martina Ečeverija, 61. igrača svijeta, poslije pet setova – 2:6, 6:3, 6:4, 3:6, 4:6.

Zverev izgubio prvi set, ali lako prošao u drugo kolo Australijan opena

Nedjelja, 18.01.2026 | 08:58

Aleksandar Zverev, prošlogodišnji finalista Australijan opena, loše je otvorio prvi grend slem u sezoni, ali kasnije je rutinski opravdao ulogu favorita.

Evo gdje jutros u Crnoj Gori ima najviše snijega

Nedjelja, 18.01.2026 | 08:43

Uprkos porastu temperatura tokom prethodnih dana, snijeg se i dalje zadržao u više opština na sjeveru Crne Gore.