Utorak, 28.01.2025 | 09:29
IZVOR: Cdm.me

VPSCG: Svjetski kup se IGRA u Podgorici, iako smo željeli da bude tamo gdje su KORIJENI NAŠEG VATERPOLA

Vaterpolo i plivački savez Crne Gore saopštio je da je uvažio odluku Vlade Crne Gore da se završnica Svjetskog kupa u vaterpolu umjesto u Kotoru igra u Podgorici.




Foto: Ilustracija, Pixabay

Na to su se odlučili zbog imena bazena u Kotoru “Zoran Džimi Gopčević”, zbog kojeg je reprezeznatcija Hrvatske poručila da neće učestvovati na turniru.

Upravo će “ajkule” u četvrtfinalu igrati protiv “barakuda”.

Saopštenje VPSCG prenosimo integralno.

“Nakon što smo upoznati sa preporukama Vlade Republike Hrvatske da utakmice Finalnog turnira Svjetskog kupa reprezentacija Hrvatske ne igra u Kotoru, zbog aktuelnog problema po pitanju imena bazena, uvažili smo preporuku naše Vlade da promijenimo prvobitni plan i da Finalni turnir organizujemo u Podgorici.

Kada smo pokazali interesovanje i istakli kandidaturu da budemo domaćini i organizatori Finalnog turnira Svjetskog kupa, uradili smo to zbog želje da ljubiteljima vaterpola u Crnoj Gori pružimo priliku da uživaju u sportskom spektaklu i da naše ‘ajkule’, pred domaćom publikom, izbore plasman na Svjetsko prvenstvo.

Željeli smo da budemo domaćini tamo gdje su korijeni našeg vaterpola, gdje je vaterpolo i sport i stil života, gdje se stvarao, njegovao i širio kult reprezentacije – na našem primorju, u Kotoru i Budvi.

Ipak stava smo da sve reprezentacije koje su izborile plasman treba da budu dio ovog sportskog spektakla i da okolnosti koje nemaju dodirnih tačaka sa sportom ne utiču i ne umanjuju značaj ovog takmičenja. Ovo je ujedno bila i jedina alternativa ako uzmemo u obzir činjenicu da Herceg Novi još uvijek nema zatvoreni bazen, da u Nikšiću nemamo dovoljno adekvatnih hotelskih kapaciteta koji mogu ispratiti standarde jednog ovakvog takmičenja, a da bazen u Budvi samostalno ne ispunjava uslove.

Izražavamo veliku želju i spremnost da sudjelujemo u sportskim okvirima da se sporno pitanje bazena u Kotoru što prije riješi, kako bi naš sport još jednom ujedinio i pobijedio sve podjele i nesporazume. Koliko se o jedinstvu vaterpolo porodice vodi računa, koliko su odnosi dva Saveza na odličnom nivou, najbolje svjedoči, prije svega višegodišnje takmičenje Regionalne lige u kojem učestvuju klubovi iz Crne Gore, Hrvatske, Srbije i Slovenije.

Koristimo priliku da zahvalimo i Svjetskoj federaciji vodenih sportova (World Aquatic), sa kojom smo u proteklom periodu obavili niz sastanaka, da uzme u razmatranje novu lokaciju. Ujedno, nadamo se da će uvažiti trenutne vansportske okolnosti i bez obzira na činjenicu da Gradski bazen u Podgorici nema ni približne tehničke mogućnosti za organizaciju formata takmičenja kakav zaslužuje Finalni turnir Svjetskog kupa. Ostaje nam samo, da velikom energijom i dodatnim finansijskim ulaganjima, opravdamo ulogu organizatora i na najbolji mogući način se prikažemo kao dobri domaćini. Nažalost ova situacija još jednom podsjeća u kojim infrastrukturnim uslovima funkcioniše i živi vaterpolo, koji bi prema svim dostignućima trebalo da bude proglašen za naš nacionalni sport. Čvrsto vjerujemo, da ćemo upravo uz pomoć Vlade Crne Gore, kojoj zahvaljujemo na razumijevanju situacije i na podršci da u našoj zemlji organizujemo ovako veliko takmičenje, uspjeti da u kratkom roku učinimo sve što je potrebno i da naša reprezentacija iz svoje kuće i uz pomoć navijača izbori plasman na Svjetsko prvenstvo.”

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Registruj se na meridianbet.me i započni igru uz fantastičnih 100 eura bonusa dobrodošlice!

 ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Zvijezda serije "Wednesday" šokirala priznanjem o maltretiranju same sebe: "Radila sam stvari koje nisu bile zdrave"

Srijeda, 12.08.2026 | 14:20

Džena Ortega otvorila dušu.

U Tivtu uhapšena dva komunalna policajca osumnjičena za zloupotrebu službenog položaja

Srijeda, 12.08.2026 | 14:16

Tivatska policija je uhapsila dva službenika Komunalne policije Opštine Tivat, S.B. (53) i P.G. (43), zbog sumnje da su izvršili krivično djelo zloupotreba službenog položaja, na štetu državljanina Ujedinjenog Kraljevstva i Opštine Tivat, saopšteno je iz Uprave policije (UP).

Pojačane kontrole saobraćaja, MUP objavio raspored za danas i sjutra

Srijeda, 12.08.2026 | 14:10

U okviru nacionalne kampanje „Živi, ne žuri“, Ministarstvo unutrašnjih poslova (MUP) – Uprava policije tokom 12. i 13. avgusta sprovodiće pojačane aktivnosti na putevima širom Crne Gore, sa ciljem dodatnog unapređenja bezbjednosti svih učesnika u saobraćaju, navodi se u saopštenju MUP-a.

Danas potpuno pomračenje Sunca u dijelu svijeta, u Crnoj Gori djelimično vidljivo

Srijeda, 12.08.2026 | 13:57

U pojedinim dijelovima svijeta danas će se vidjeti potpuno pomračenje Sunca, dok će posmatrači u Crnoj Gori moći da prate ovaj astronomski fenomen u njegovom djelimičnom obliku, pred sami zalazak.

Bojović: PES postao član Instituta Robert Šuman - važan evropski korak naprijed

Srijeda, 12.08.2026 | 13:25

Pokret Evropa sad (PES) postao je član Instituta Robert Šuman, što izvršni direktor tog pokreta Vlado Bojović ocjenjuje kao još jedan značajan korak naprijed na evropskom putu.

Kontrole dronom: U Mojkovcu 15 vozača sankcionisano zbog nepropisnog preticanja

Srijeda, 12.08.2026 | 13:21

Uprava policije nastavlja sa pojačanim kontrolama saobraćaja širom Crne Gore, a posebna pažnja usmjerena je na otkrivanje najtežih saobraćajnih prekršaja.

ABA liga raspisala konkurs za sportskog direktora

Srijeda, 12.08.2026 | 13:14

Regionalno košarkaško takmičenje, ABA liga je raspisala konkurs za sportskog direktora, nakon odlaska Milije Vojinovića.

Ministarstvo: Akcize za gorivo poljoprivrednim proizvođačima biće isplaćene tokom naredne sedmice

Srijeda, 12.08.2026 | 13:02

Predstavnici Ministarstva poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede sastali su se danas sa poljoprivrednim proizvođačima i farmerima, koji su predstavili probleme sa kojima se suočavaju, posebno u vezi sa posljedicama dugotrajnog sušnog perioda i smanjenjem prinosa kabaste stočne hrane. Na sastanku je, između ostalog, istaknuto da će akcize za gorivo poljoprivrednim proizvođačima biti isplaćene tokom naredne sedmice, čime će biti realizovana jedna od mjera podrške sektoru.

Novi repertoar bioskopa CINEPLEXX

Srijeda, 12.08.2026 | 12:32

Novi filmovi na repertoaru bioskopa Cineplexx.

Plav: Još dvoje procesuirano zbog pucanja na gradskom trgu

Srijeda, 12.08.2026 | 12:19

Plavska policija, kako je saopšteno, identifikovala je sve za koje se sumnja da su 9. avgusta na gradskom trgu u Plavu, tokom svadbenog veselja, upotrijebila oružje i protiv njih preduzela zakonom propisane mjere.