Srijeda, 29.01.2025 | 09:52
IZVOR: b92.sprt

Kada se Đoković vraća na teren? Vjerovatno ćemo ga tek gledati na OVOM TURNIRU

Novaka Đokovića čeka višemjesečna pauza zbog povrede, javlja ESPN.




Foto: YouTube screenshot/Australian Open TV

Kako prenosi novinar Kris Fauler, koji je konsultovao analitičara za sportske povrede Martija Jaramilja,  Novak će propustiti skoro cio proljećni dio sezone.

Đoković je povredio zadnju ložu u četvrtfinalu Australijan opena protiv Karlosa Alkarasa, pokušao je da igra u polufinalu, ali je već posle prvog seta predao meč Aleksanderu Zverevu.

Bilo je dosta nagađanja o Đokovićevoj povredi, mnogi su čak sumnjali da je uopšte povrijeđen, da bi on nekoliko dana poslije AO objavio snimak magnetne rezonance mišića.

S obzirom na detalje tog snimka, vidi se poprilično dubok trag kidanja mišića, koji prema navodu pomenutog stručnjaka iziskuje najmanje nekoliko mjeseci pauze.

"To nije šala, prilično je duboko pokidano. To je najdublji dio zadnje lože, a to je problem jer je zadnja loža veliki mišić. Teško je pravilno tretirati kad je tako duboko. Zadnja loža nema veliki protok krvi, tako da je teže liječiti nego neke druge mišiće. Ne smijete žuriti sa oporavkom zadnje lože, morate biti vrlo sigurni prije povratka na teren. Uobičajeno kod takvih povreda u sportu je da pauzirate nekoliko mjeseci", rekao je Fauler.

Stoga se očekuje da Đoković, posle ATP turnira u Dohi, propusti Masterse u SAD – Indijan Vels i Majami, a potom vjerovatno i početak sezone na šljaci u Monte Karlu.

Povratak Đokovića se očekuje na turnirima u Madridu ili Rimu, međutim, pošto je i sam Đoković istakao da ga trenutno zanimaju samo Grend slemovi, vjerovatnije da ćemo ga na terenu vidjeti tek na Rolan Garosu, koji počinje 25. maja.

"Ko može da ga krivi?", prokomentarisao je takav ishod Džon Mekinro.

Đoković nije osvojio Grend slem od US Opena 2023, koji mu je bio 24. u karijeri.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Registruj se na meridianbet.me i započni igru uz fantastičnih 100 eura bonusa dobrodošlice!

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Željko Obradović se zvanično vratio na klupu Panatinaikosa

Nedjelja, 21.06.2026 | 14:10

Potpisan trogodišnji ugovor. 

U utorak radovi na pranju tunela “Klisura“ i “Ključ“: Mogući kraći zastoji u saobraćaju

Nedjelja, 21.06.2026 | 15:43

U okviru redovnih aktivnosti na održavanju i očuvanju državne putne infrastrukture biće izvedeni radovi na pranju tunela „Klisura“ i „Ključ“, zbog čega će doći do privremene izmjene režima saobraćaja na regionalnim putevima Buče–Jezerine i Mateševo–Kolašin, saopšteno je iz Uprave za saobraćaj.

Vojinović: Klima se promijenila na cijeloj teritoriji Crne Gore

Nedjelja, 21.06.2026 | 21:39

Klimatske promjene više nijesu problem budućnosti, već realnost koju osjećamo svakodnevno. Temperature u Crnoj Gori rastu, godišnja doba gube svoje prepoznatljive granice, a stručnjaci upozoravaju da je sjever zemlje među područjima koja se najbrže zagrijavaju.

Vučić: FBI i FSB potvrdili da nije pucano iz zvučnog topa, da jeste – ne bih bio predsjednik

Nedjelja, 21.06.2026 | 14:39

Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da su i FBI i FSB potvrdili da u Srbiji nije pucano iz zvučnog topa na protestu 15. marta prošle godine i ponovio da u suprotnom ne bi više ni jednog dana bio predsjednik.

Ne možete zaspati? Metoda 4-7-8 mogla bi biti rješenje za brzo uspavljivanje

Nedjelja, 21.06.2026 | 16:20

Problemi s uspavljivanjem muče veliki broj ljudi, a ubrzan tempo života, stres i pretjerano korištenje elektronskih uređaja često dodatno otežavaju odlazak na spavanje.

CDT: Javnost ima pravo da zna ko preuzima uticajne medije u Crnoj Gori

Ponedjeljak, 22.06.2026 | 13:54

Centar za demokratsku tranziciju (CDT) poziva na punu transparentnost procesa koji bi mogao dovesti do promjene vlasništva nad dijelom medija koji su poslovali u okviru United Grupe, uključujući objavljivanje podataka o stvarnim vlasnicima kapitala, vlasničkoj strukturi i izvorima finansiranja transakcije, saopštili su iz CDT-a.  

Više uhapšenih u Budvi: Alkoholisani vozači, odbijanje testiranja i zaplijenjene droge

Ponedjeljak, 22.06.2026 | 13:48

Tokom pojačanih aktivnosti i ciljanih kontrola na području Budve, službenici Uprave policije kontrolisali su 42 vozača, pri čemu je evidentirano više prekršaja u vezi sa vožnjom pod dejstvom alkohola, odbijanjem testiranja na psihoaktivne supstance i posjedovanjem manjih količina opojnih droga. Više osoba je uhapšeno.  

Joković: Kuća poljoprivrede u Pljevljima u završnoj fazi, podrška proizvođačima i unapređenje uslova rada službi

Ponedjeljak, 22.06.2026 | 13:05

Ministar poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede Vladimir Joković boravio je danas u radnoj posjeti Pljevljima zajedno sa državnim sekretarom Krstom Rađenovićem i vršiocem dužnosti direktora Agencije za plaćanja Markom Radonjićem.  

Gorčević: Istraživanje WeBalkans pokazuje da građani jasno prepoznaju snažno partnerstvo sa EU

Ponedjeljak, 22.06.2026 | 12:57

Raduje me što građani Crne Gore jasno prepoznaju snažno partnerstvo sa Evropskom unijom, rekla je ministarka evropskih poslova Maida Gorčević.

Uhapšena Cetinjanka osumnjičena da je prijetila mužu

Ponedjeljak, 22.06.2026 | 12:41

Policija je na Cetinju uhapsila I.Š, zbog osnovane sumnje da je uputila ozbiljne prijetnje svom suprugu u prisustvu njihove djece, saopšteno je iz Osnovnog državnog tužilaštva Cetinje.

Vučić: Srbija među najbrže rastućim ekonomijama u Evropi

Ponedjeljak, 22.06.2026 | 12:32

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić prisustvovao je danas u Beogradu svečanom otvaranju XXI Svetskog kongresa ekonomista Međunarodne ekonomske asocijacije.

Crna Gora prije 20 godina postala članica OEBS-a

Ponedjeljak, 22.06.2026 | 12:29

Na današnji dan 2006. godine Crna Gora je zvanično postala članica Organizacije za evropsku bezbjednost i saradnju (OEBS), čime je napravljen jedan od važnih koraka u procesu međunarodnog pozicioniranja države nakon obnove nezavisnosti, rečeno je iz Ministarstva vanjskih poslova.

Kvar sistema na carini: Šleperi satima čekaju na granici, roba ne može da se deklariše

Ponedjeljak, 22.06.2026 | 12:20

Tehnički problem na carinskom sistemu za elektronsku deklaraciju robe onemogućava protok teretnog saobraćaja već od sinoć.

Objavljuje bluz album: Morgan Frimen se otisnuo u muzičke vode

Ponedjeljak, 22.06.2026 | 12:16

Proslavljeni glumac Morgan Frimen ulazi u svijet muzike sa novim projektom „Morgan Freeman’s Symphonic Blues Experience“.

Požar na lokaciji Sadine, izgorjele improvizovane barake

Ponedjeljak, 22.06.2026 | 12:05

Vatrogasne ekipe spriječile su dalje širenje požara na lokaciji Sadine u Podgorici, gdje su izgorjeli improvizovani objekti, a zbog velike količine nagorjelog materijala intervencija na potpunoj likvidaciji požarišta i dalje traje, saopšteno je CdM-u iz Službe zaštite i spašavanja.